Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το disco χάλασε σε 8 μέρες!!!!!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Το disco χάλασε σε 8 μέρες!!!!!

Δημοσίευσηαπό almak » 06 Μάιος 2007, 17:35

Φαντάζομαι πως το ξέρετε οι περισσότεροι πως το disco ξεκίνησε για ταξίδι 800 ημερών σε όλο τον κόσμο , αλλά συμπλήρωσε δεν συμπλήρωσε 10 μέρες......και την πρώτη μέρα στο μαρόκο ασθένησε.....κάτι για συμπλέχτη διάβασα.
Τα σχολιά σας παρακαλώ!!!!!!!

ΥΓ. Δεν το κρύβω πως κρατιέμαι να μην σκάσω στα γέλια :twisted: :twisted: :twisted:
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό pantg » 06 Μάιος 2007, 19:23

Φίλε almak γειά,

όπως θα πρέπει να ξέρεις το πρόβλημα υπήρχε ήδη και είχε εμφανισθεί από την Ελλάδα.
Ειναι κρίμα όμως που δεν διορθώθηκε όπως θα περιμέναμε όλοι με την καινούργια αντλία.

Χαιρετώ
[/img]
pantg
 

Re: Το disco χάλασε σε 8 μέρες!!!!!

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 06 Μάιος 2007, 19:53

almak έγραψε:Φαντάζομαι πως το ξέρετε οι περισσότεροι πως το disco ξεκίνησε για ταξίδι 800 ημερών σε όλο τον κόσμο , αλλά συμπλήρωσε δεν συμπλήρωσε 10 μέρες......και την πρώτη μέρα στο μαρόκο ασθένησε.....κάτι για συμπλέχτη διάβασα.
Τα σχολιά σας παρακαλώ!!!!!!!

ΥΓ. Δεν το κρύβω πως κρατιέμαι να μην σκάσω στα γέλια :twisted: :twisted: :twisted:



=D> =D>
:nono:
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό ollram » 06 Μάιος 2007, 21:41

pantg έγραψε:όπως θα πρέπει να ξέρεις το πρόβλημα υπήρχε ήδη και είχε εμφανισθεί από την Ελλάδα.
Ειναι κρίμα όμως που δεν διορθώθηκε όπως θα περιμέναμε όλοι με την καινούργια αντλία


Παντελή,
Ποίο ήταν ακριβώς το πρόβλημα?? :?: :?:
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό almak » 06 Μάιος 2007, 22:39

Να σας πειράξω ήθελα σίγουρα , αλλά στεναχωριέμαι που μια τέτοια προσπάθεια ξεκινά με μηχανικά προβλήματα στο πρώτο 10ήμερο :(
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Μάιος 2007, 06:58

ollram έγραψε:
pantg έγραψε:όπως θα πρέπει να ξέρεις το πρόβλημα υπήρχε ήδη και είχε εμφανισθεί από την Ελλάδα.
Ειναι κρίμα όμως που δεν διορθώθηκε όπως θα περιμέναμε όλοι με την καινούργια αντλία


Παντελή,
Ποίο ήταν ακριβώς το πρόβλημα?? :?: :?:


Xάρη καλημέρα,

δεν αφορά το δικό σου αυτοκίνητο ή την πλειοψηφία των οχημάτων που έχουν πουληθεί ή πωλούνται στο Ελλαδιστάν.
Εχει σχέση με την αντλία του συμπλέκτη του χειροκινήτου κιβωτίου ο οποίος μάλλον δεν συμπαθεί τον Ακη.

Το πρόβλημα είχε εμφανισθεί από το πρώτο σχεδόν ταξίδι του Disco και είχε αντικατασταθεί η αντλία πριν φύγουν τα παιδιά για το εξωτερικό.

Αλλη πληροφόρηση δεν έχω αυτή την στιγμή αλλά κάτι θα μάθω μέσα στις επόμενες ημέρες και από τον Σπύρο.

(υποπτεύομαι ιαπωνοκορεατικό δάκτυλο δολιοφθοράς!!!!! <αστειεύομαι φυσικά, απλώς η LR είπε να κάνει το ταξίδι των παιδιών πιό περιπετειώδες και να τους δώσει την ευκαιρία να γνωρίσουν καλύτερα το Mαρόκο>)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 07 Μάιος 2007, 07:37

Τι δουλεια εχουν οι κατοχοι σουβλακιων να σχολιαζουν το καμαρι της ευρωπαικης αυτοκινητοβιομηχανιας;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό almak » 07 Μάιος 2007, 10:56

vagelis έγραψε:Τι δουλεια εχουν οι κατοχοι σουβλακιων να σχολιαζουν το καμαρι της ευρωπαικης αυτοκινητοβιομηχανιας;
3 δουλειές παρακαλώ:

1) Δεν έχει μήνει άντερο με το καμάρι της ευρωπαϊκής αυτοκινητοβιομηχανίας :lol: :lol: :lol: :lol:

2) Έχω πάθει παράκρουση με το ταξίδι τους και θα ήθελα να το ολοκληρώσουν ( αφού εγώ δεν θα το κάνω ποτέ).

3) Περίμενα το σχολιό σου πως & πως 8) 8)

ΥΓ. Θα σου τα ψάλω για την εν λόγο αυτοκινητοβιομηχανία την Κυριακή 12-5-07 :twisted:
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό vagelis » 07 Μάιος 2007, 11:11

Λοιπον Αλεξανδρε για να καταλαβεις τι εστι λαντ ροβερ.
Μολις γυρισα απο το ΚΤΕΟ οπου περασα το χρεπι,με βαζουν σε κατι κυλινδρους,τους μπροστινους τροχους,αρχιζουν να γυρναν οι κυλινδροι μου λεει ο υπαληλος πατα φρενο σιγα-σιγα,παταω,ολα καλλα,λιγο μπροστα και ερχονται οι πισω τροχοι στους κυλινδρους αρχιζουν να γυρναν,πατα φρενο,παταω και το πενταλ στο πατωμα και φυσικα οι κυλινδροι συνεχιζουν να γυριζουν ,ξανπαταω σκατα,κατεβαινω μπενουμε απο κατω και τι να δω,τρεχανε υγρα μεσα απο το αριστερο ταμπουρο,περιτο να σου πω οτι απο τον Χολαργο γυρισα με χειροφρενο ,αυτο ειναι το καμαρι αγορι μου.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό fokion » 07 Μάιος 2007, 11:28

Ναι αλλα ΚΤΕΟ περασες τελικα????? :):):):):):)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Μάιος 2007, 11:31

Σίγουρα πέρασε από μέσα !!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό almak » 07 Μάιος 2007, 11:37

vagelis έγραψε:Λοιπον Αλεξανδρε για να καταλαβεις τι εστι λαντ ροβερ.
Μολις γυρισα απο το ΚΤΕΟ οπου περασα το χρεπι,με βαζουν σε κατι κυλινδρους,τους μπροστινους τροχους,αρχιζουν να γυρναν οι κυλινδροι μου λεει ο υπαληλος πατα φρενο σιγα-σιγα,παταω,ολα καλλα,λιγο μπροστα και ερχονται οι πισω τροχοι στους κυλινδρους αρχιζουν να γυρναν,πατα φρενο,παταω και το πενταλ στο πατωμα και φυσικα οι κυλινδροι συνεχιζουν να γυριζουν ,ξανπαταω σκατα,κατεβαινω μπενουμε απο κατω και τι να δω,τρεχανε υγρα μεσα απο το αριστερο ταμπουρο,περιτο να σου πω οτι απο τον Χολαργο γυρισα με χειροφρενο ,αυτο ειναι το καμαρι αγορι μου.
Να μου έρθεις με την λιμουζίνα την κυριακή , δεν θέλω ταρζανιές στο πάρκιν , θα έχουμε πολύ κόσμο ...........μην μου χαλάσεις 5~6 αυτοκίνητα :twisted:
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό vagelis » 07 Μάιος 2007, 13:52

fokion έγραψε:Ναι αλλα ΚΤΕΟ περασες τελικα????? :):):):):):)


Μα φυσικα περασε,αυτο ελειπε να μην περασει επειδη δεν ειχε φρενα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό fokion » 07 Μάιος 2007, 14:44

A ειπα και εγω :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό teroulas » 08 Μάιος 2007, 07:40

Χαχαχα
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες