Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Land Rover 90 Defender TD5

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Land Rover 90 Defender TD5

Δημοσίευσηαπό tazmania » 28 Απρ 2004, 16:42

Αξιότιμοι κύριοι, μόλις με ενημέρωσαν ότι η ελληνική αντιπροσωπεία της Rover ή BMW ή ότι άλλο θέλετε, παρέλαβε 50 ολοκαίνουργια LR 90 Defender με κινητήρα TD5 τα οποία έχουν ήδη πουληθεί!!!!!

Οι τιμές είναι για ΙΧ 41.000€ και για επαγγελματικό 36.000€. Πινακίδες βγάζουν μόνο για επαρχία και όχι για Αττική. Η επίσημη θέση της αντιπροσωπείας είναι ότι το πετρέλαιο θα επιτραπεί στην Αθήνα, μέχρι το τέλος του έτους :!:

Πηγές αναφέρουν ότι ο κύριος Γιαμαρέλος, ετοιμάζει πάρτι σε μεγάλο κέντρο της παραλίας (χιούμορ) :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pantg » 30 Απρ 2004, 19:47

Φίλε Tazmania,

η πληροφορία για τα νεα Defender 90 TD5 έχει δημοσιευθεί εγώ και μερικές ημέρες (2 εβδομάδες περίπου)
Αφορά μάλιστα και 110 πεντάπορτα.

Πάντως να μου επιτρέπεις να θεωρώ την τιμή υπερβολική για ένα όχημα που κατασκευάζεται από το 1983 χωρίς ουσιαστικές αλλαγές και υστερεί σαφώς του ανταγωνισμού σε τομείς εσωτερικών ανέσεων, εξοπλισμού και δυνατοτήτων στην άσφαλτο.
Μπορεί να είναι καλύτερο στην αίσθηση εκτός δρόμου αλλά στα λεφτά αυτά μπορείς να αγοράσεις σαφώς καλύτερα αυτοκίνητα.

Οσο για το πάρτυ να μου επιτρέψεις να σου πω οτι αμφιβάλλω πραγματικά για το κατά πόσον έστω και το 10% των 50 αυτοκινήτων που λές ότι ήδη επωλήθησαν θα δουν σοβαρό χώμα. Αρα γιατί να γίνει πάρτυ?????

Παρτάκια κάνουμε στις ταβέρνες και τα διάσελα στα ρουμάνια μετά τα χωματάκια μας.

Και οι πληροφορίες λένε για 150 αυτοκίνητα να έχουν παραγγελθεί για εισαγωγή από την αντιπροσωπειά.

Χαιρετώ και άντε να δούμε αν θα εμφανιστεί και εδώ κανένας ιδιοκτήτης καινούργιου αυτοκινήτου (μακάρι)
pantg
 


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες

cron