Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Άλλος ένας κολλημένος!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 26 Σεπ 2007, 10:28

Από τον συγκεκριμένο έμπορο-συνεργείο-ανταλακτικά έχω και εγώ δυστυχώς άνάλογη εμπειρία, συμφωνώ με τον ex-fatman, θεώρησε ότι το Disco σου θέλει ένα καλό service σε φίλτρα-ζουμιά-ιμάντες και κάν'το.
Τα υπόλοιπα από κοντά σε καμμιά Landroveροσυνάντηση.
Αλήθεια θα συμφάγωμεν καμμιά μέρα ρε παιδιά?

Υ.Γ.Α!!! και καλώς ήλθες στο club των αδερφών (ψυχών) :riding:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό griou » 26 Σεπ 2007, 10:58

Ολα τ' άλλα, λάδια-νερά-ζουμιά-τσίπουρα-κρασιά είναι μια χαρά!
griou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2003, 12:57
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

λιγοτερο λαδι

Δημοσίευσηαπό B.T » 26 Σεπ 2007, 11:05

κανονας μου οταν φτιαχνω κατι η αλλαζω στα αυτοκινητα μου σε οποιοδηποτε συνεργειο να ειμαι παρων και αν ο χρονος μου δεν μου το επιτρεπει να τσεκαρω οσο μπορω την εργασια που εχει γινει.
η εμπιστοσινη χτιζεται και παλι σε παρενθεση γιατι πολες φορες το αυτοκινητο το πιανουν διαφοροι ανθρωποι του συνεργειου και εκει εμπλεκονται διαφοροι παραγοντες που μπορω να αναλησω αλλα μαλλον θα σας κουρασω.
ενα αυτοκινητο πολλες φορες οταν ειναι να βγει προς πωληση αφηνονται καποια πραγματα για τον επομενο ιδιοκτητη, κακος αλλα συνηθιζεται.
για το φιλτρο αερα που ελιπε τι να πω ( ξεχαστηκε ) και ο ο πρωην κατοχος δεν το πηρε χαμπαρι?
τα λαδια που ηταν σε ελιπη ποσοτητα σιγουρα δεν μπηκε ολη ? το αμαξι ηταν αρκετα κρυο? οταν ελεχθηκαν.
μηπως καιει και τα φρεσκα ηταν νεο συμπληρωμα?
μηπως η αλλαγη που ειχε γινει ηταν στο στυλ ( το σκοτωνω καντε τα πολυ βασικα ) δεν ξερω.
δεν γινομαι δικηγορος του διαβολου αλλα πολες φορες φταιμε και εμεις.
παντως καλο ειναι καθως το αμαξι δεν το γνωριζες να αλλαξεις καποια πραγματα εστω και ασκοπα καλλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογηρευε και να κανεις τους νεους δικου σου ελενχους απο την αρχη ειδικα στα υγρα του λαδια,βαλβολινες,λαδι σασμαν,φρενα,υδραυλικο κλπ
εαν ειναι να το κρατησεις χρειαζεται μια σχεση στοργης.
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό pantg » 26 Σεπ 2007, 12:45

και PRODERM φίλε Β.Τ.

Εχεις απόλυτο δίκαιο για την τακτική αλλαγής των εξαρτημάτων που αναφέρεις. Πολύ απλά έτσι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και αρχίζεις σωστά τη σχέση σου με το αυτοκίνητο.

Χαιρετώ
pantg
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες