Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Aξιοπιστία Land Rover vis Toyota

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 04 Οκτ 2007, 14:15

...μπα και το Q7 προβλήματα βγάζει!!!!!!
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό vagelis » 04 Οκτ 2007, 15:42

Ναι αλλα αυτοι δεν τα βγαζουν στα φορα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 04 Οκτ 2007, 16:02

vagelis έγραψε:Αυτα γραφεις γιαγκουλα και δεν μπορουμε να πιασουμε τιμη οταν πουλαμε.


Εγώ, το μισό φόρουμ και το μισό Ιντερνετ.

Δεν φταίει αυτό ρε βαγγέλη. Είναι λάθος το αγοραστικό κονό που προσεγγίζεις και δεν μπορεί να εκτιμήσει το χρέπι.

Παρ΄όλα αυτά θα αγόραζα ευχαρίστως το Defender αν
1) Ειχα τα λεφτά
2) Μπορούσα να οδηγήσω και με τα δύο χέρια όταν εκλεινε η πόρτα
3) Φόραγε τον V8 ή τον TDV6.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό vagelis » 04 Οκτ 2007, 17:19

Για το Νο 2 μπορω να σου συστησω μια καλλη διαιτα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 05 Οκτ 2007, 01:14

H απαντηση ειναι απλη. Οσα περισσοτερα καλουδια υπαρχουν τοσα περισσοτερα χαλανε. Η διαφημιση της Σιτροεν για το 2CV στα μεσα του 80 ελεγε> Δεν χαλαει οτι δεν υπαρχει. Ειναι πραγματικα ο μοναδικος λογος που αποφασισα για το Δισκο του 96 και οχι του 2006. Οπως ειπε ο Παντελης αμαξια σαν το Δισκο 1, σε δυνατοτητες, χωρους, ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ και γιατι οχι αξιοπιστια (περιλαμβανω και τη δυνατοτητα επιτοπιας επισκευης) απλα σταματησαν να υπαρχουν πρωτον γιατι δεν συμφερουν (τη βιομηχανια) και δευτερον γιατι ο κοσμος εστρεψε τα ματια του στο γυαλιστερο, τον βαμενο πλαστικο προφυλακτηρα και το Multimedia Cyberstation που διαφημιζει ενας σχιστοματης. Που πηγαν ρε γαμωτο τα αυτοκινητα με ψυχη και χαρακτηρα? Οταν δεν μπορεις να σκαλησεις το σαββατο το αμαξι σου και απογευμα πλεον να απολαυσεις μεσα στη μουτζουρα μια κρυα μπιρα, ειναι σαν να εχεις γκομενα την Καγια και να την πηγαινεις για ποτο. Και μεχρι εκει (για οσους δεν καταλαβαν).
:oops:
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Οκτ 2007, 06:20

Φίλε mudnolis καλημέρα,

συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ με μόνη αντίρρηση στο πιό "ζουμερό" σημείο.

Ενα Land Rover δεν είναι σαν την Καγιά.
Ειναι σαν την Μόνικα Μπελούτσι (ζουμερό, σκοτεινό και με ταμπεραμέντο)

Η Καγιά προσεγγίζει περισσότερο προς Ferrari.
Εντυπωσιακό αλλά περιορισμένων εφαρμογών.


Πολλές καλημέρες και καλό Σ.Κ.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Landless » 05 Οκτ 2007, 08:33

Mudnolis έγραψε: Που πηγαν ρε γαμωτο τα αυτοκινητα με ψυχη και χαρακτηρα? Οταν δεν μπορεις να σκαλησεις το σαββατο το αμαξι σου και απογευμα πλεον να απολαυσεις μεσα στη μουτζουρα μια κρυα μπιρα, ειναι σαν να εχεις γκομενα την Καγια και να την πηγαινεις για ποτο. Και μεχρι εκει (για οσους δεν καταλαβαν).
:oops:



Τέλειο!!!!
Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο!
Άβαταρ μέλους
Landless
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 11:07
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Amateur » 05 Οκτ 2007, 08:53

Ε ναι....αλλά να έχεις και ένα Land και να βγάζει συνέχεια προβλήματα, είναι σαν να έχεις την Καγιά ή την Μπελούτσι και να έχει συνέχεια πονοκέφαλο.... :D
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 05 Οκτ 2007, 10:33

Amateur έγραψε:Ε ναι....αλλά να έχεις και ένα Land και να βγάζει συνέχεια προβλήματα, είναι σαν να έχεις την Καγιά ή την Μπελούτσι και να έχει συνέχεια πονοκέφαλο.... :D


Ειναι βραδι και το ζευγαρι πηγαίνει για υπνο, η γυναίκα έχει ήδη ξαπλώσει.
Ξαφνικά μπάινει ο σύζυγος στη κρεβατοκάμαρα με ένα ποτίρι νερο και δύο ασπιρινες.

- Αντρας : Αγάπη μου σου έφερα τις ασπιρίνες για τον πονοκέφαλο.
- Γυνάικα : Μα δεν έχω πονοκέφαλο
- Αντρας (ολο νόημα) : Αχααααααα !!


Συμφωνω απόλυτα.

Ιδανικά θέλω αυτό που περιγράφει ο Mudnolis αλλά χωρίς να χαλάει συνεχώς.

Πάντως (και φτύνω στο κορφο μου) το disco δεν έχει κανει κιχ τα δυομισυ χρόνια που το έχω.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 05 Οκτ 2007, 10:39

Δεν καταλαβαίνω με ποιά λογική μπορείτε να συνδέετε land rover με γυναίκες...

Τα land rover είναι απολύτως προβλέψιμα, εξηγήσιμα, επισκευάσιμα, "ανταποδοτικά" πάντα ωραία και γλυκά, πολλά άλλα που δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα και που σίγουρα κάτω από ορισμένες προϋποθέσεις η σχέση μαζί τους μπορεί να κρατήσει για ...πάντα

Δεν βλέπω πολλές ομοιότητες με τα θηλυκά όντα τα οποία το πιθανότερο είναι να έχουν έρθει από άλλο πλανήτη στο παρελθόν.
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Οκτ 2007, 10:56

Μανώλη (ekarpod) καλημέρα,

ευτυχώς υπάρχουν και οι τυχεροί που βρήκαν γυναίκα που μοιάζει με το Landy τους (πολύ σπάνια περίπτωση ομολογώ αλλά υπάρχει αν κάνεις υπομονή και κινηθείς γρήγορα όταν βρεθεί)

Τα στοιχεία που κάνουν τα Landies και τις γυναίκες να μοιάζουν είναι πολλά.

Και η καλύτερη απόδειξη είναι ότι οι περισσότερες συμβατικές γυναίκες ζηλεύουν τα Landies.

Παναγιώτη, το θέμα του γυναικείου "πονοκεφάλου" (όχι της φυσιολογικής αποχής λόγω του "κύκλου") έχει να κάνει περισσότερο με το κατά πόσον ο σύντροφος της γυναικός έχει την ικανότητα να την κρατάει σε κατάσταση επιθυμίας. Οι γυναίκες όσο και οι άντρες αγαπούν το σεξ. Απλώς οι περισσότεροι το αφήνουν να γίνει κάτι το τετριμένο και βαρετό. Ειναι στο χέρι τόσο των ανδρών όσο και των γυναικών να μην το αφήνουν να είναι έτσι. Οπως συντηρείς το Landy σου και προβλέπεις τα προβλήματα για να μην έχει και αυτό "πονοκέφαλο" έτσι μπορείς να κάνεις το ίδιο και με την σχέση διαρκείας με κάποιον άλλο άνθρωπο και να αποφεύγεις τους "πονοκεφάλους"

Και μια και ο Δημήτρης άρχισε τα ανεκδοτάκια ας προσθέσω και άλλο ένα
σχετικό με το δικό του
"""""""""""""
Ένα αντρόγυνο πάει στο κρεβάτι. Εκείνος πολύ ανήσυχος, γυρνάει από εδώ γυρνάει από εκεί δεν του κόλλαγε ύπνος με τίποτα. Σε μια φάση αρχίζει να χαϊδεύει το πόδι της γυναίκας του λίγο παραπάνω και λίγο παραπάνω, ώσπου γυρνάει η γυναικα του και του λέει.
- "Με συγχωρείς αγάπη μου αλλα αύριο έχω ένα ραντεβού στον γυναικολόγο και μου έχει απαγορεύσει αυστηρά το σεξ!" Τι να κάνει ο κακομοίρης γυρνάει από την άλλη πλευρά και προσπαθεί να κοιμηθεί. Μετά από κάνα τέταρτο αφού είδε ότι δεν μπορούσε να ηρεμήσει γυρνάει και λέει στη γυναικα του:
- "Να σου πω... Αύριο έχεις και με τον οδοντίατρο ραντεβού;...
"""""""""

Χαιρετώ και καλό Σ.Κ.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 05 Οκτ 2007, 11:38

Δεν ξερω τι λετε,εγω παντως ειμαι υπερ της αλαγης,σ΄εξη μηνες η τον κωλο της γυναικας σου πιανεις η τον δικο σου το ιδιο ειναι.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Amateur » 05 Οκτ 2007, 11:41

Ντροπή...είστε και παντρεμένοι άνθρωποι.
Αυτά τα πρότυπα δίνετε σε εμάς τους ανύπαντρους. :D

Έτσι όπως τα λέτε καλύτερα να μείνω με το Land.

Παντελή έχω ξανα-παρακολουθήσει posts με εγκώμια για το έτερον ήμισυ σου...και συμπεραίνω ότι δύο τα τινά: ή υπάρχει μεγάλος έρωτας...ή παρακολουθεί το Forum...
8) 8) 8)
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Οκτ 2007, 11:45

vagelis έγραψε:Δεν ξερω τι λετε,εγω παντως ειμαι υπερ της αλαγης,σ΄εξη μηνες η τον κωλο της γυναικας σου πιανεις η τον δικο σου το ιδιο ειναι.


Bαγγέλη η αλλαγή είναι ΠΑΝΤΑ καλό πράγμα όταν βαριέσαι όμως.

Να σου θυμίσω την σοφή τακτική φυλής στην Αφρική όπου αλλάζουν σύζυγο στον φύλαρχο ανά διετία για να τον κρατάνε απασχολημένο και ζωηρό.

Από την άλλη πλευρά όμως δυστυχώς η αλλαγή συζύγου στον "ανεπτυγμένο" κόσμο απαιτεί συνήθως ένα από τα δύο "Δ"
Δικηγόρο ή
Δολοφόνο

Αν η αλλαγή δεν συνοδεύεται από κάτω από τα δύο πιό πάνω τελικά καταλήγει σε μουρμούρα (το λιγότερο) ή διατροφές/αποζημιώσεις/το ήμισυ της περιουσίας που έχει αποκτηθεί από την ημέρα του γάμου κλπ κλπ κλπ.

Αρα άσε καλύτερα.......


Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 05 Οκτ 2007, 11:56

Παντελή,

αστειεύομαι, το σχόλιο έχει να κάνει με την περιπλοκότητα να το πούμε έτσι της φύσης τους και του εγκεφάλου τους ειδικότερα, τα οποία σε γενικές γραμμές διαφέρουν αρκετά από τα δικά μας (ανδρών) και δεν έχουν καμμία σχέση με τις απλούστερες όλων κατασκευές των παλαιών landies...
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες