Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ηρθε η ωρα.....

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό pskoul » 09 Νοέμ 2007, 10:12

Παντελή καλημέρα

Το μόνο που χρειάστηκε να αλλάξω εγώ όταν έκανα την αλλαγή του κιβωτίου ήταν το ρουλεμάν του συμπλέκτη.
Τα ανταλάκτικά κάνουν όντως γύρω στα 300 ευρώ και η εργασία στα 200, όσο παράξενο και άν σου φαίνεται υπάρχουν ακόμα συνεργεία που δεν θέλουν να βγάλουν κέρδος από τα ανταλλακτικά.
Ρώτα αν θές τον firelord (Γιώργο τα έμαθα και τα δικά σου) πόσο του κόστισε να αλλάξει την τρόμπα πετρελαίου στο freelander .
Το σίγουρο είναι ότι στην Αθήνα το κόστος του να έχεις κάποιο συνεργείο εξουσιοδοτημένο η όχι είναι μεγαλύτερο από ότι στην επαρχία και δυστυχώς αυτό το κόστος μετακυλά σε εμάς με αμφιβόλου ποιότητα εργασίας για να μην αναφερθούμε στην αισχροκέρδεια μερικών.

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
pskoul
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 11 Φεβ 2005, 17:57

Δημοσίευσηαπό NIKOSXIOS » 09 Νοέμ 2007, 10:25

Καμιά φορά λένε ότι το "φτηνό σου βγαίνει και ακριβό" :wink: :?
Άβαταρ μέλους
NIKOSXIOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Μάιος 2006, 07:48
Τοποθεσία: XIOS

Δημοσίευσηαπό firelord » 09 Νοέμ 2007, 11:34

pskoul έγραψε:Παντελή καλημέρα

Ρώτα αν θές τον firelord (Γιώργο τα έμαθα και τα δικά σου) πόσο του κόστισε να αλλάξει την τρόμπα πετρελαίου στο freelander .

Παναγιώτης


συμφωνω Πανο, παιζονται πολλα παιχνιδια με σουπερ-χρεωσεις απο φρουτα εξωτικα. Στο φρημπυ παντως (δικο μου λαθος, αμελησα να αλλαξω το φιλτρο πετρελαιου μολις ηλθε απο Τζερμανια και τουκανα και 20Κ χλμ απο πανω) αλλαξα τη remote (που δημιουργουσε το προβλημα) ΚΑΙ την intank (κακως συμφωνα με τον Κορομηλα στη Λαρισσα, ο οποιος και ωρυοταν πως *&^*^*&^μαι) αλλα και τα δυο βγηκαν 230 +130 περιπου λιρονια συν κανα κατοσταρι του Θοδωρη, δεν κακο.

το ομοιο με το αλλο συνεργειο που συνεργαζομαι στο Βολο, ΔΕΝ ειναι 'εξειδικευμενο' αλλα οι χρεωσεις ειναι παντελως ανθρωπινες (μου παιρνουν κανα 50αρι για μεγαλο σερβις στο Td4 με τα ανταλλακτικα δικα μου), υπομονη και επιμονη ανεξαντλητη και διαθεση για μαθηση απειρη.

κατι φρουτα ομως μεγαλοπιασμενα και ΑΣΧΕΤΑ παροτι 'εξειδικευμενα' στην παντελη ασχετοσυνη κοιταζουν να σου ακουμπησουν διαφορα ιδιωτικα μερη

(ΥΓ disclaimer παντελη, pun not intended)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες