Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κουφη ηλεκτρικη βλαβη

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 29 Φεβ 2008, 09:39

fatman έγραψε:Γεια σου "ψηλε".
Το δικο μου ειναι το παλιο μοντελο,ο συναγερμος ηταν after market Cobra,ξεμπριζωνα την φισα-πλεξουδα του συναγερμου,οχι καποιο μερος της πλεξουδας του Disco.
ΥΓ. Στειλε την φωτο του disco απεναντι στο unimog στο outerlimits4x4.com,ψαρωσαν τρελλα οι αυστραλοι με τις αλλες φωτο!!


Α γιατί εμένα μου κάνει κάτι κόλπα το ιμμομπιλάιζερ και έλεγα να βγάλω τον συναγερμό να δώ τι παίζει.


την φωτό με το πυροσβεστικο λές??


χαιρετώ
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό pantg » 03 Μαρ 2008, 07:49

Kοριτσόπουλα καλη εβδομάδα και καλό μήνα,

ούτε να κάνει κανείς reformat στον υπολογιστή του δεν μπορεί να κάνει κανείς με εσάς.
Εβαφα και τις σκουριές στην "γυμνή" καμήλα (έγινε πάλι αυτοκίνητο αντί για πιτσιρίκι με ιλαρά)

Φίλε savourdaman το θέμα των γειώσεων είναι εξαιρετικά πιθανό.

Τα κουτιά με τις πλακέτες πίσω και δίπλα στο ντουλαπάκι αν θυμάμαι καλά έχουν να κάνουν με τα ηλεκτρικά παράθυρα. Το workshop manual το έχεις? Αν όχι ζήτα το και σίγουρα θα βρεθεί κάποια καλή ψυχή να στο στείλει. Εκεί υπάρχει και ένα αναλυτικότατο βιβλίο για την αντιμετώπιση των ηλεκτρονικών και ηλεκτρικών προβλημάτων του Disco της δικής σου γενιάς. (τα δικά μας τα παλαιότερα είχαν μόνο εγκέφαλο για τον κινητήρα σε μερικά βενζινοκίνητα, το ρολόι και το στερεοφωνικό από ηλεκτρονικά άρα είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο)

Τα ρελέ για τα φλάς θα πρέπει να είναι στο πλάι στα πόδια του οδηγού ή του συνοδηγού.

Στέφανε για τον συναγερμό και το ιμομπιλάιζερ θα ρίξω μια ματιά ίσως σήμερα. Το workshop manual δεν έχεις εσύ?????

Αντε καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε (ήρθε και η Ανοιξη επιτέλους !!!!)

Χαιρετώ
pantg
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες