Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ανακοινωση: Δημιουργια Ελληνικου Συλλογου ΤΑΤΑ

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 03 Απρ 2008, 22:09

Aντε για χάρη του club ανέβασα και το πρώτο μου video στο youtube.

Στο εν λόγω video εμφανίζεται νεαρός θαυμαστής της φίρμας, φανερά ενθουσιασμένος με το νέο ιδιοκτήτη...

http://www.youtube.com/watch?v=kPwyVwX-My4
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό pantg » 03 Απρ 2008, 22:56

Land Rover sarvottama chAra nikaTa chAra nikaTa dUra para


όποιος βρει τί σημαίνει κερδίζει ένα βαζάκι σπιτική σάλτσα Τandoori

Φράση που την ξέρετε όλοι οι LandRoverάδες !!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Landless » 03 Απρ 2008, 23:17

pantg έγραψε:Land Rover sarvottama chAra nikaTa chAra nikaTa dUra para


όποιος βρει τί σημαίνει κερδίζει ένα βαζάκι σπιτική σάλτσα Τandoori

Φράση που την ξέρετε όλοι οι LandRoverάδες !!!!

Χαιρετώ


The best 4x4xFAR ???

Νομίζω ότι η επανάληψη των λέξεων το προδίδει...
Άβαταρ μέλους
Landless
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 11:07
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Απρ 2008, 06:28

Φίλε Landless καλημέρα,

εξαιρετικά σωστός ο συλλογισμός και φυσικά σωστό και η εκτίμηση. Συνεπώς, στην περίπτωση αυτή, και το το αποτέλεσμα.

Στείλε π.μ. με την διευθυνσή σου για να σου στείλω την σάλτσα που κέρδισες.

Θα σου στείλω και την συνταγή για Tandoori. Aν έχεις ψησταριά με κάρβουνα προτείνω να την χρησιμοποιήσεις για το μαγείρεμα μετά το απαιτούμενο μαρινάρισμα. Αλλιώς και στο γκριλλ του ηλεκτρικού φούρνου ή σε ΠΟΛΥ ΚΑΥΤΟ τηγάνι (απλώς γυαλισμένο με ελάχιστο σπορέλαιο, όχι ελαιόλαδο) θα γίνει αρκετά καλό.

Χαιρετώ και συγχαρητήρια.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Landless » 04 Απρ 2008, 08:02

Παντελή ευχαριστώ για την προσφορά αλλά με τη σειρά μου παραχωρώ το βραβείο στον Ελληνικό Σύλλογο ΤΑΤΑ με σκοπό να απονεμηθεί στον ιδιοκτήτη του πιο αξιόπιστου ΤΑΤΑ για το 2008.

Κατά τα άλλα η συνταγή καλοδεχούμενη αν την έχεις κάπου πρόχειρη. Κάποια στιγμή μετά τη νηστεία θα την δοκιμάσω.
Άβαταρ μέλους
Landless
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 11:07
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Απρ 2008, 13:14

ekarpod έγραψε:Aντε για χάρη του club ανέβασα και το πρώτο μου video στο youtube.

Στο εν λόγω video εμφανίζεται νεαρός θαυμαστής της φίρμας, φανερά ενθουσιασμένος με το νέο ιδιοκτήτη...

http://www.youtube.com/watch?v=kPwyVwX-My4



O ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΜΑΡΚΑΣ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ δεν γίνεται. Μπράβο Μανώλη. Του πέρασες τα σωστά γονίδια!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 04 Απρ 2008, 15:47

pantg έγραψε:
ekarpod έγραψε:Aντε για χάρη του club ανέβασα και το πρώτο μου video στο youtube.

Στο εν λόγω video εμφανίζεται νεαρός θαυμαστής της φίρμας, φανερά ενθουσιασμένος με το νέο ιδιοκτήτη...

http://www.youtube.com/watch?v=kPwyVwX-My4



O ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΜΑΡΚΑΣ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ δεν γίνεται. Μπράβο Μανώλη. Του πέρασες τα σωστά γονίδια!!!

Χαιρετώ


E μα το άτομο δεν παίζεται Παντελή, από το πρωί που ξυπνά μέχρι το βράδυ όλο ΤΑΤΑ, ΤΑΤΑ, ΤΑΤΑ....

Και όταν μπεί στο αυτοκίνητο αρχίζει το τραγούδι, δεν κρατήθηκα έπρεπε να το στείλω...
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Απρ 2008, 16:23

Ινδικό κάρρυ τον ταϊζεις????

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 04 Απρ 2008, 16:36

pantg έγραψε:Ινδικό κάρρυ τον ταϊζεις????

Χαιρετώ

Μαλλον γιατι τον βλεπω λιγο μαυριδερο τον μικρο,παντως τον βλεπω να γινεται μεχρι και προεδρος στον συλλογο αν συνεχισει ετσι.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό discoman » 04 Απρ 2008, 16:44

NIKOLAS_L200 έγραψε:Το συμπέρασμα είναι ενα..απο τότε που γινατε ΤΑΤΑ έχει φτάσει στα ύψη η αξιοπιστία σας. Ούτε ενα ποστ για κάποιο πρόβλημα!! Αέρας ανανέωσης..

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑΧΕΙΣ
φιλος πριν τρεις μερες μουεξηγουσε ποσο καλο ειναι το τριτο ρειντζ πετρελαιο αυτοματο που πηρε 148 χιλιαρικα αν δεν κανω λαθος .
Δεν εχω κανενα προβλημα στα 50 χιλκμ ενος ετους οχημα .
ΕΝΩ τα δυο προηγοθμενα τα αλλαξα γιατι δεν στεκοσουν απο τα προβληματα ,μονολογουσε.
Δεν ηξερε ομως οτι και φακιρικα να κανει αυτο δεν αλλαζει.

Την αλλη μερα με πηρε και μου ειπε οτι ξαφνικα ακουσε ενα μπαμ χρακ και το αυτοματο παρεδωσε το πνευμα του και τοχει με την εγυηση στην αντιπρωσοπεια


ΚΑΛΟ ΦΑΚΙΡΙΚΟ
ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ
:twisted:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Απρ 2008, 17:13

discoman έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Το συμπέρασμα είναι ενα..απο τότε που γινατε ΤΑΤΑ έχει φτάσει στα ύψη η αξιοπιστία σας. Ούτε ενα ποστ για κάποιο πρόβλημα!! Αέρας ανανέωσης..

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑΧΕΙΣ
φιλος πριν τρεις μερες μουεξηγουσε ποσο καλο ειναι το τριτο ρειντζ πετρελαιο αυτοματο που πηρε 148 χιλιαρικα αν δεν κανω λαθος .
Δεν εχω κανενα προβλημα στα 50 χιλκμ ενος ετους οχημα .
ΕΝΩ τα δυο προηγοθμενα τα αλλαξα γιατι δεν στεκοσουν απο τα προβληματα ,μονολογουσε.
Δεν ηξερε ομως οτι και φακιρικα να κανει αυτο δεν αλλαζει.

Την αλλη μερα με πηρε και μου ειπε οτι ξαφνικα ακουσε ενα μπαμ χρακ και το αυτοματο παρεδωσε το πνευμα του και τοχει με την εγυηση στην αντιπρωσοπεια


ΚΑΛΟ ΦΑΚΙΡΙΚΟ
ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ
:twisted:



Aφού ο φίλος του φίλου σου, φίλε και πρώην συνάδελφε συνονόματε, είχε τρία RaRos θα ΕΠΡΕΠΕ να ξέρει ότι ΠΟΤΕ' μα ΠΟΤΕ' σωστός λαντροβεράς δεν λέει πως το αυτοκίνητό του ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ.

Ετσι το μόνο που πετυχαίνει είναι την οργή των Θεών της LR και την άμεση τιμωρία του με σοβαρή ζημιά (έστω και εντός εγγυήσεως)

Ο σωστός Land Roverάς δεν κομπάζει για την αξιοπιστία του αυτοκινήτου του. Αποδέχεται τα όποια προβλήματα, τα οποία ο συνειδητός LRας γνωρίζει πριν το αγοράσει, απορεί όταν αυτά αργούν να έρθουν και κυρίως δεν διαφημίζει ότι ακόμη δεν χάλασε κάτι.
Αφήνει τους οδηγούς των άλλων τετρακινήτων να τον κοροϊδεύουν για τις περι αξιοπιστίας (ή ελλείψεως αυτής) φήμες και αλήθειες και σιωπά χαμογελώντας συγκαταβατικά όταν η οργή των Θεών των άλλων αυτοκινητοβιομηχανιών ταλαιπωρεί εκείνους που τον κοροϊδευαν.......

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό discoman » 05 Απρ 2008, 09:16

pantg έγραψε:
discoman έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Το συμπέρασμα είναι ενα..απο τότε που γινατε ΤΑΤΑ έχει φτάσει στα ύψη η αξιοπιστία σας. Ούτε ενα ποστ για κάποιο πρόβλημα!! Αέρας ανανέωσης..

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑΧΕΙΣ
φιλος πριν τρεις μερες μουεξηγουσε ποσο καλο ειναι το τριτο ρειντζ πετρελαιο αυτοματο που πηρε 148 χιλιαρικα αν δεν κανω λαθος .
Δεν εχω κανενα προβλημα στα 50 χιλκμ ενος ετους οχημα .
ΕΝΩ τα δυο προηγοθμενα τα αλλαξα γιατι δεν στεκοσουν απο τα προβληματα ,μονολογουσε.
Δεν ηξερε ομως οτι και φακιρικα να κανει αυτο δεν αλλαζει.

Την αλλη μερα με πηρε και μου ειπε οτι ξαφνικα ακουσε ενα μπαμ χρακ και το αυτοματο παρεδωσε το πνευμα του και τοχει με την εγυηση στην αντιπρωσοπεια


ΚΑΛΟ ΦΑΚΙΡΙΚΟ
ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ
:twisted:



Aφού ο φίλος του φίλου σου, φίλε και πρώην συνάδελφε συνονόματε, είχε τρία RaRos θα ΕΠΡΕΠΕ να ξέρει ότι ΠΟΤΕ' μα ΠΟΤΕ' σωστός λαντροβεράς δεν λέει πως το αυτοκίνητό του ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ.

Ετσι το μόνο που πετυχαίνει είναι την οργή των Θεών της LR και την άμεση τιμωρία του με σοβαρή ζημιά (έστω και εντός εγγυήσεως)

Ο σωστός Land Roverάς δεν κομπάζει για την αξιοπιστία του αυτοκινήτου του. Αποδέχεται τα όποια προβλήματα, τα οποία ο συνειδητός LRας γνωρίζει πριν το αγοράσει, απορεί όταν αυτά αργούν να έρθουν και κυρίως δεν διαφημίζει ότι ακόμη δεν χάλασε κάτι.
Αφήνει τους οδηγούς των άλλων τετρακινήτων να τον κοροϊδεύουν για τις περι αξιοπιστίας (ή ελλείψεως αυτής) φήμες και αλήθειες και σιωπά χαμογελώντας συγκαταβατικά όταν η οργή των Θεών των άλλων αυτοκινητοβιομηχανιών ταλαιπωρεί εκείνους που τον κοροϊδευαν.......

Χαιρετώ


Ειναι δηλ κατι σαν τον κερατα
Ολοι γνωριζουν οτι η γυναικα του ........τε
αλλα αυτος κανει οτι δεν γνωριζει η μπορει και να ξερει αλλα
κανει τον μα...........κα
Προκειτε δηλ προεδρε μου περι μ...........ας
Και καλα να εχεις δωσει 7 και 10 χιλ για κανα δισκο και φεντερ
και αλλλα τοσα για να το μαζεψεις
αλλα ο συνεργατης και φιλος εδωσε 148
και σιγουρα εχει οργη απεναντι στους θεους
δηλ στο βουδα τωρα :lol:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Απρ 2008, 07:21

Συνόματε και πρώην συνάδελφε landroverά Discoman καλημέρα και καλή εβδομάδα.


όλοι οι προσγειωμένοι στην πραγματικότητα αρσενικοί ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ότι οι πολύ όμορφες και ακριβές γκόμενες (συγγνώμη για την λέξη, αλλά οι λέξεις εκφράζουν το νόημα) απαιτούν χρήματα, φροντίδα και σεξ.

Αν δεν τους δώσεις ΚΑΙ τα τρία αυτά ψάχνουν και τα βρίσκουν αλλού.\

Ας μην ξεχνάμε το γνωστό: "με τον παρά μου γ@μ. και την κυρά μου"

Αρα πες στο φίλο σου να ΜΗΝ παραπονιέται. Ηθελε ακριβή, όμορφη και απαιτητική γκόμενα. Θα πρέπει λοιπόν να ανταποδώσει αυτά για τα οποία την διάλεξε. Απλά και λογικά.

Δες το σαν μία πιό υλιστική και σεξιστική προσέγγιση στο γνωστό:
"τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κ0λους"

--------------

Οσον αφορά το θέμα του κιβωτίου ταχυτήτων απλώς να σου πω ότι οι περισσότεροι άνθρωποι που οδηγούν αυτοκίνητα με αυτόματα κιβώτια δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν το πώς θα πρέπει να τα οδηγούν. Το αυτόματο είναι μεν πιό βολικό από τα χειροκίνητα αλλά έχει κάποια δικά του μυστικά και "ιδιοτροπίες". Αν δεν τα μάθεις, δεν τα διαβάσεις ή δεν σου τα πούν τότε απλώς θα πρέπει να πληρώσεις..... (ξαναερχόμαστε δηλαδή στο πιό πάνω σχόλιο)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό discoman » 07 Απρ 2008, 10:59

pantg έγραψε:Συνόματε και πρώην συνάδελφε landroverά Discoman καλημέρα και καλή εβδομάδα.


όλοι οι προσγειωμένοι στην πραγματικότητα αρσενικοί ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ότι οι πολύ όμορφες και ακριβές γκόμενες (συγγνώμη για την λέξη, αλλά οι λέξεις εκφράζουν το νόημα) απαιτούν χρήματα, φροντίδα και σεξ.

Αν δεν τους δώσεις ΚΑΙ τα τρία αυτά ψάχνουν και τα βρίσκουν αλλού.\

Ας μην ξεχνάμε το γνωστό: "με τον παρά μου γ@μ. και την κυρά μου"

Αρα πες στο φίλο σου να ΜΗΝ παραπονιέται. Ηθελε ακριβή, όμορφη και απαιτητική γκόμενα. Θα πρέπει λοιπόν να ανταποδώσει αυτά για τα οποία την διάλεξε. Απλά και λογικά.

Δες το σαν μία πιό υλιστική και σεξιστική προσέγγιση στο γνωστό:
"τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κ0λους"

--------------

Οσον αφορά το θέμα του κιβωτίου ταχυτήτων απλώς να σου πω ότι οι περισσότεροι άνθρωποι που οδηγούν αυτοκίνητα με αυτόματα κιβώτια δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν το πώς θα πρέπει να τα οδηγούν. Το αυτόματο είναι μεν πιό βολικό από τα χειροκίνητα αλλά έχει κάποια δικά του μυστικά και "ιδιοτροπίες". Αν δεν τα μάθεις, δεν τα διαβάσεις ή δεν σου τα πούν τότε απλώς θα πρέπει να πληρώσεις..... (ξαναερχόμαστε δηλαδή στο πιό πάνω σχόλιο)

Χαιρετώ
προεδε καλημερα
Το πρωην με πληγωνει εξαλλου δεν εχω φυγει απο τηνλρ ψυχηται και σωματι
Μονο σωματι και αυτο για 8 μηνες τωρα
Παρτο σαν ενα τσακωμο η σχεση δεν εχει τελειωσει ακομη .
Εξαλου ετσι ειναι οι μεγαλοι ερωτες ?


Καλες ειναι οι ακριβες γκομενες αλλα το αποτελεσμα ειναι γνωστο
δηλ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
για αυτο πρεπει εμεις που την εχουμε πατησει να διδασκουμε στους νεους για αποφυγη των ιδιων λαθων

Οσον αφορα τηνπαροιμια περι επιδεξιων οπισθιων απο αυτο εχουν ολοι απο το μεταξωτο πασχουν για αυτο βαζεις το χερι σου μεχρι εκει που φτανει............. λεει αλλη παροιμια.


Μου κανει εντυπωση παντως γιατι το συγκεκριμενο ρειντζ δεν εχει σχεση καθολου με οφφροαντ και αν δεν κανω λαθος ειναι και zf το σασμαν

ΨΥΧΗΤΕ
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες