Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Discovery vs. BMW

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Discovery vs. BMW

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 27 Απρ 2008, 01:28

Συνεβη και σε μενα τελικα....

Επεστρεφα σημερα απο χωματινη εξορμηση στην Ελατη Τρικαλων με πολυ λασπη.... και στην επιστροφη ενας ντοπιος με ΒMW του εφυγε στη στροφη περασε στο αντιθετο ρευμα και καρφωθηκε πανω μου. Οπτικα απο οσο ειδα πηρε η μπαρα τιμονου και η τρομπα. επισης δυο φτερα και δυο φλασακια. Που να το παω για επισκευη? Χρειαζομαι υπευθυνο μαστορα (βορεια προαστια για να ειμαι κοντα για να βλεπω τι κανουν) ωστε να ελεγξει το αυτοκινητο. Προτεινετε παιδια σας παρακαλω συντομα γιατι απο Τριτη πρεπει να παει συνεργειο (Κυριως με ενδιαφερουν τα μηχανικα φαναρτζη εχω ακρη). Τι αλλο να τσεκαρα?? Υπαρχει περιπτωση η ασφαλιστικη να μην μου καλυψει το 100% της ζημιας λογω παλαιοτητας?? Μοντελο 1995.

Ευχαριστω και καλες διαδρομες και γιορτες

Φωτο http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... =649708294
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Δημοσίευσηαπό Amateur » 27 Απρ 2008, 07:42

Μανόλη Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!

Μόλις είδα τις φωτογραφίες πραγματικά στεναχωρήθηκα, μιας και είχα παρακολουθήσει όλες τις τελευταίες "πινελιές" που έβαλες στο Discovery, αλλά μιας και είμαι και γείτονας. (Βριλήσσια)

Σου έχω στείλει με πμ την δική μου πρόταση για συνεργείο. Θα σου πουν και οι υπόλοιποι της παρέας που είναι και πιο ειδικοί σε τεχνικά θέματα - απλά εγώ στηρίζω την άποψή μου κυρίως στο πως αντιλαμβάνομαι τα συνεργεία σαν πελάτης - καταναλωτής. (εξυπηρέτηση, επαγγελματισμός κλπ)

Πάνος
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pantg » 27 Απρ 2008, 09:03

Συνάδελφοι του φόρουμ Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη,

Μανώλη θα λες Δοξα τω Θεώ που ήσουν εσύ και οι συνεπιβάτες σου μέσα στο Disco και όχι σε κάποιο συμβατικό αυτοκίνητο και βγήκατε από το επεισόδιο αυτό σώοι και αβλαβείς.
Τα μέταλλα και τα γυαλιά φίλε Μανώλη φτιάχνονται ή αλλάζονται. Οι άνθρωποι όχι.

Την BMW την τιμώρησες πάντως αρκετά. (ελπίζω και ο άλλος οδηγός να είναι εντάξει και τουλάχιστον τώρα να έμαθε ότι τα γερμανικά "υπεραυτοκίνητα" με την έλικα δεν είναι αεροπλάνα αλλά οχήματα που έχουν και την τάση να φεύγουν από τον δρόμο αν δεν έχεις πολύ καλά "χέρια")

Η βάση του εργάτη σου άντεξε σίγουρα !!!!!

Για συνεργεία κλπ θα σου στείλω π.μ.

Η ζημιά πάντως φαίνεται περιορισμένη στα άκρα. Αυτό που θα σε παρακαλούσα να δεις είναι και τις βάσεις στις οποίες στηρίζονται οι εμπρός κόντρες στο σασσί, όπως και τις ίδιες τις εμπρός κόντρες αλλά και το κέλυφος του άξονα. Οσο και αν σου φαίνεται περίεργο ΟΛΑ αυτά τα εξαρτήματα στραβώνουν εύκολα σε συγκρούσεις στην εμπρός περιοχή των LR αυτής της γενιάς. (και το ξέρω από ιδίαν πείρα από παρόμοιο τρακάρισμα, αν και ήταν πιό επικεντρωμένο στην μεριά οδηγού, που είχα πρόπερσι τον Αυγουστο)

Και πάλι να λές Δόξα τω Θεώ και να αισθάνεσαι τυχερός που σας προστάτευσε το Disco με τόσο αποτελεσματικό τρόπο.

Χαιρετώ και πάλι Χριστός Ανέστη
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ollram » 27 Απρ 2008, 20:40

Τελικά το ΝΤΙΣΚΟ είναι "θηρίο" σε τέτοια τρακαρίσματα!!

Христос Воскрес!
LR3 - TDV6
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες