Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αποψεις για DISCO 3

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό firelord » 15 Μάιος 2008, 08:51

ή εναλλακτικα σκεφτεται 'αν ειναι να γκρεμοτσακιστει ας τη γλυτωσω τουλαχιστον εγω...με τους τρελους που εχω μπλεξει την τυχη μου μεσα''
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό vagelis » 15 Μάιος 2008, 13:10

firelord έγραψε:ή εναλλακτικα σκεφτεται 'αν ειναι να γκρεμοτσακιστει ας τη γλυτωσω τουλαχιστον εγω...με τους τρελους που εχω μπλεξει την τυχη μου μεσα''


Λες Γιωργο μου και η δικια μου να κατεβαινει στα δυσκολα για τον ιδιο λογο;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Μάιος 2008, 13:58

DRAKOS έγραψε:(ένας πολύ βασικός λόγος γιατί το αυτοκίνητο αυτό υπάρχει εδώ και 25 χρόνια ίδιο και απαράλλακτο εξωτερικά)


Αααααα, για αυτό η γυναίκα μου όταν περνάμε ένα δύσκολο κομάτι, κατεβαίνει και περνάω μόνος μου. Γιατί της αρέσει να το βλέπει από μακριά.


Τάσο μου είσαι σίγουρος?????
Η ασφάλεια ζωής σου ποιόν αναφέρει ως δικαιούχο???????

(ώρες ώρες είμαι πολύ κακός ε?????)


Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 15 Μάιος 2008, 19:13

vagelis έγραψε:
firelord έγραψε:ή εναλλακτικα σκεφτεται 'αν ειναι να γκρεμοτσακιστει ας τη γλυτωσω τουλαχιστον εγω...με τους τρελους που εχω μπλεξει την τυχη μου μεσα''


Λες Γιωργο μου και η δικια μου να κατεβαινει στα δυσκολα για τον ιδιο λογο;


Βανζελ μου, δεν κατεβαινει παντα, μονον οταν βλεπει πως δε φορας τα γυαλια σου :roll:
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ DISCO 3

Δημοσίευσηαπό stakamas » 15 Αύγ 2008, 09:27

iatros έγραψε:Επίσης ρώτα για τις διατυπώσεις όσο αφορά το θέμα του Φ.Π.Α για να μήν τον πληρώσεις δύο φορές.


Χρησιμες οι πληροφοριες σας καθως ειμαι στην ερευνα αγορας για την αποκτηση του disco III. Φιλε "ιατρος" τι ενοεις?
Άβαταρ μέλους
stakamas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2008, 20:59

Αποψεις για DISCO 3

Δημοσίευσηαπό iatros » 25 Αύγ 2008, 21:32

Αγαπητέ φίλε vayero4_4 καλησπέρα.
Μόλις εχθές επέστερεψα από τις διακοπές. Αρκετά άσχημη η εργασία την πρώτη μέρα μετά τις διακοπές. Συμβουλή: Μετά τις διακοπές, καπάκι και πάλι διακοπές.
Στο θέμα μας τώρα, αυτό που θέλω να σου τονίσω είναι το εξείς: να προσέξεις πολύ να αναγραφεί και σε εμφανές σημείο στα χαρτιά της αγοράς του αυτοκινήτου το συγκεκριμένο άρθρο των κανόνων της Ε.Ε., που αναφέρεται στον Φ.Π.Α., δηλ., αν πληρωθεί ο Φ.Π.Α., μία φορά στην Ε.Ε., στην Γερμανία π.χ., δεν πρέπει να πληρωθεί και δεύτερη φορά σε χώρα της Ε.Ε., στην Ελλάδα π.χ... Οι τελωνιακοί εδώ στην Ελλάδα (καταλαβαίνεις γιατί) προσπαθούν να βρούν χίλιες δυό δυσκολίες και δικαιολογίες. Παράδειγμα προς αποφυγή αποτελεί το τελωνείο της Κορίνθου, ενώ το τελωνείο του Πειραιά είναι καλλίτερο. Στο λέω γιατί μπαίνοντας στην Ελλάδα πρέπει να δηλώσεις σε ποιό τελωνείο θα εκτελωνήσεις το αυτοκίνητο και πολλά άλλα. Αν έχεις κάποιο γνωστό έμπορα - εισαγωγέα, ρώτα τον κάθε λεπτομέρεια. Ειναι κρίμα και δυστυχώς στην Ελλάδα συμβαίνει να μην πω πάντα αλλά αρκετά συχνά να μην μπορείς να κάνεις χρήση των δικαιωμάτων που σου παρέχουν οι νόμοι γιατί απέναντί σου έχεις κάποιον η κάποιους ανεγκέφαλους.
Εύχομαι να κάνεις την σωστή για σένα επιλογή και να πάνε όλα καλά.
Αν θέλεις να πούμε περισσότερα 6977264298 μετά τις 8:00 το βράδυ.

ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες