Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Motor Kote και η μείωση θορύβου σε πραγματικούς αριθμούς!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Motor Kote και η μείωση θορύβου σε πραγματικούς αριθμούς!

Δημοσίευσηαπό Amateur » 25 Ιουν 2008, 17:35

Καλησπέρα σε όλους!

Γράφω αυτό το post απλά γιατί ήθελα να αναφέρω και επίσημα τα αποτελέσματα στην μείωση θορύβου από μηχανή, κιβώτιο και διαφορικά που υπόσχεται το Motor Kote στα φυλλάδιά του αλλά και στο μπουκάλι του καταγεγραμμένη σε πραγματικούς αριθμούς και κατόπιν ερασιτεχνικής μέτρησης που έκανα.


Δεδομένα:

Χρήση: μηχανή, κιβώτιο (Κύριο και βοηθητικό) και διαφορικά στις προτεινόμενες αναλογίες.

Χιλιόμετρα: 1000 χιλιόμετρα που διανύθηκαν με σκοπό να λειτουργήσει το λιπαντικό όπως αναφέρεται στην συσκευασία μειώνοντας τους θορύβους

Αυτοκίνητο: Land Rover defender 90 V8 carb


Πραγματικές μετρήσεις με αναλογικό ηχόμετρο:

Μείωση στις 780 στροφές ρελαντί: 0%
Μείωση στις 2500 στροφές σε στάση : 0%
Μείωση στις 2500 στροφές με 60 χλμ/ω: 0%
Μείωση στις 3000 στροφές με 90 χλμ/ω: 0%
Μείωση στις 2500 στροφές με 120 χλμ/ω: 0%

Κοινώς κύριοι...για εμένα δούλεψε 0%

Φυσικά για ευνόητους λόγους δεν ισχυρίζομαι ότι το προϊόν δεν λειτουργεί και δεν αποτρέπω κανέναν από το να το αγοράσει- απλά ότι στις δικές μου μετρήσεις δεν φάνηκε κάποια αξιοσημείωτη μείωση. Επιφυλάσσομαι λόγω του ότι δεν είμαι επαγγελματίας στις δοκιμές και ότι μπορεί να μην λειτούργησε σωστά το ηχόμετρο.



Δεν μπορώ να μην αναφέρω ωστόσο, την καλύτερη αίσθηση στο ρολλάρισμα του αυτοκινήτου κλπ (αυτό βέβαια μπορεί να προέρχεται απλά από τα καινούρια λάδια γενικώς)

Φιλικά,

Πάνος
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό NIKOSXIOS » 26 Ιουν 2008, 09:12

Εγω έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένω προϊών το χρησιμοποιώ και στο μοτο και στο ντισκο και εχω νιώσει μεγάλη διαφορά στο σαζμαν και στα διαφορικά εξάλλου πωλείτε ως αντιτριβηκο.
Άβαταρ μέλους
NIKOSXIOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Μάιος 2006, 07:48
Τοποθεσία: XIOS


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες