Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγγλικες Πινακιδες ιστορικου Land Rover ?

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Αγγλικες Πινακιδες ιστορικου Land Rover ?

Δημοσίευσηαπό sorokos » 26 Ιουν 2008, 16:08

Εχω φιλο ο οποιος ειναι απο Εδιμβουργο , μονιμος κατοικος στον Πειραια, εχει φερει μαζι του το δεξιοτιμονο του LandRover, το οποιο ειναι 24 ετων.Εχει ολα τα μηχανικα του ακριβως οπως το ειχε αγορασει απο τον Βρετανικο στρατο.Στρατιωτικο στα'ολα του' και μαλιστα, εχει ...πολεμισει ! Ηθελα εαν ξερει καποιος σχετικα με τα ιστορικα αυτοκινητα, αυτου του τυπου, καποιο site, forum, για να μαθω λεπτομερειες για ιστορικες πινακιδες. Ειναι σε αψογη κατασταση αλλα του ζητανε τοσα πολλα για ελληνικες πινακιδες ...που το σκεπτεται και δεν ξερει πραγματικα τι να κανει.Απο αγαπη και μονο το συντηρει αλλα σε μονιμη ακινησια ! Ειναι συναισθηματικα δεμενος μαζι του, και αδικα μενει ακινητο. Εαν ξερει κατι καποιος...Θα τον χαροποιουσε πολυ. Ευχαριστω εκ μερους του.
Άβαταρ μέλους
sorokos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 09 Μάιος 2008, 23:25
Τοποθεσία: PIRAEUS

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 26 Ιουν 2008, 22:11

δες εδω:

http://www.tο4x4.gr/html/site/forum/index.php

σε καποιες ενοτητες εχει αναφερθει για το πως βγαινουν τετοιες πινακιδες που θες !!
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό pantg » 27 Ιουν 2008, 20:57

φίλε sorokos δώσε του το τηλέφωνό μου (22950 37637 και 6944 579911) και πές του να με καλέσει.

Μπορεί να βρει πιστοποιητικό ημερομηνίας κατασκευής του οχήματος από το εργοστάσιο και με αυτό και μετά με επιθεώρησή του από την ΦΙΛΠΑ να βγάλει πινακίδες μόλις συμπληρώσει την 25ετία.

Νομίζω ότι σε μερικές περιπτώσεις το όριο είναι και 15ετία αλλά όχι με τις ίδιες απαλλαγές και νομίζω δεν δίνονται πινακίδες κλασσικού αυτοκινήτου για την μειωμένη παλαιότητα.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό sorokos » 27 Ιουν 2008, 23:36

Ευχαριστω και τον Yannis24 για το site που με παραπεμπει.
Άβαταρ μέλους
sorokos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 09 Μάιος 2008, 23:25
Τοποθεσία: PIRAEUS

Δημοσίευσηαπό pantg » 28 Ιουν 2008, 08:14

φίλε sorokos καλημέρα,

το θέμα των αγγλικών δεν είναι πρόβλημα. Αν θέλει ο Τim μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου. Πιστεύω να μπορέσουμε να καταλάβουμε ο ένας τον άλλον.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό sorokos » 28 Ιουν 2008, 22:57

Ενταξη Παντελη και παλι ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
sorokos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 09 Μάιος 2008, 23:25
Τοποθεσία: PIRAEUS


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες