Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

THE TRUTH ABOUT DISCOVERY 3

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

THE TRUTH ABOUT DISCOVERY 3

Δημοσίευσηαπό KT4X4 » 24 Ιούλ 2008, 22:45

Αγαπητοί φίλοι

Βρήκα το παρακάτω blog τυχαία και ομολογουμένως έμεινα έκπληκτος από αυτά που διάβασα. Θα ήθελα να σχολιάσουμε τις εντυπώσεις μας από τα λεγόμενα και κυρίως οι κάτοχοι Disco 3 να μας πουν την άποψη τους.

Χαιρετώ

Κωνσταντίνος

http://landrover.haveyoursay.com/land_rover/index.html
KT4X4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 09 Μάιος 2003, 11:32
Τοποθεσία: Ν.Σμύρνη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ollram » 25 Ιούλ 2008, 06:17

Αγαπητέ Κωνσταντίνε,


το εν λόγω link το είχα διαβάσει και εγώ πριν περίπου 1-2 χρόνια όταν είχα αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά το D3!!! Mε είχε θορυβήσει και εμένα, αλλά τελικα η αγάπη για το μοντέλο και οι παροτρύνσεις φίλων με έκαναν να αγοράσω το ΝΤΙΣΚΟ! Έως τώρα δεν είχα (έχω) το παραμικρό πρόβλημα!! Ήδη το αυτοκίνητο βρίσκεται στην 5η χρονιά παραγωγής και όποια/κάποια αρχικά προβληματάκια που είχε (όπως φυσικά έχουν όλα τα ΙΧ την πρώτη χρονιά παραγωγής τους) είναι ήδη παρελθόν!!

Και οι υπόλοιποι φίλοι εδώ (kontos, iatros, Discojac) όχι μόνο θα σου επιβεβαιώσουν τα παραπάνω αλλά θα σου πουν πολύ περισσότερα σχετικά με το πόσο έχουν φτάσει στα άκρα το D3 τους!!

φιλικά
LR3 - TDV6
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό KT4X4 » 25 Ιούλ 2008, 10:51

Αγαπητέ ollram

Πράγματι και εγώ δεν έχω ακούσει τίποτα αρνητικό από Ελληνικά αυτοκίνητα και στα συνεργεία που ρώτησα.

Ίσως θα έπρεπε κάποιος από τους ευτυχείς κατόχους Disco 3 να γράψει την αποψή του στο Blog αυτό για να υπάρχει αν μη τι άλλο και η άλλη άποψη. Να μην νομίζουν όσοι το διαβάζουν ότι θα καταστραφούν αγοράζοντας το αυτοκίνητο. Είναι άδικο νομίζω να ακούγονται τόσο έντονα αρνητικά σχόλια και να μην υπάρχουν τα δεκαπλάσια θετικά.

Χαιρετώ

Κωνσταντίνος
KT4X4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 09 Μάιος 2003, 11:32
Τοποθεσία: Ν.Σμύρνη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 25 Ιούλ 2008, 11:29

Αμα οτι ακουγεται για τα λαντ ροβερ ηταν αληθεια δεν θα πρεπε να κυκλοφορει κανενα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

THE TRUTH ABOUT DISCOVERY 3

Δημοσίευσηαπό iatros » 25 Αύγ 2008, 21:57

Αγαπητέ φίλε Κωνσταντίνε καλησπέρα.
Είμαι κάτοχος του LR3 TDV6-7site, από τον Ιανουάριο του 2006 και μέχρι τώρα έχω κάνει 61.000Km σχεδόν απροβλημάτιστα.
Με λίγα λόγια του αυτοκίνητο είναι το κάτι άλλο σχεδόν σε όλλα τα επίπεδα. Να πούμε και για τις βλάβες που είχα μέχρι τώρα, εκτός από την βαλβίδα του κομπρεσέρ (που αλλάχτηκε με την νέα που μπαίνει ήδη στα αυτόκίνητα παραγωγής από τον Μάιο του 2006 και μετά), δεν έχω αντιμετωπίσει άλλο πρόβλημα, "και φτού - φτού σκόρδα" που λέει και ο λαός μας, να μην μου τύχει κανένα άλλο.
Θα μπορούσα να σου γράψω ατέλειωτες σελίδες για το τι έχω κάνει και που έχω πάει και πόσο στα όρια το έχω φτάσει. Αν άλλαζα αυτοκίνητο πάλι το ίδιο θα έπαιρνα.
Μικροπροβλήματα έχουν όλα τα καινούργια αυτοκίνητα.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες

cron