Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Freelander 2004 facelift

Freelander 2004 facelift

Δημοσίευσηαπό thodorh » 13 Φεβ 2013, 18:25

καλησπέρα, έχω διαβάσει πρώτα 3-4 θέματα σχετικά, αλλά επειδή υπάρχει μία γενικότερη σύγχυση (σε εμένα τουλάχιστον) με το τι διαφορές υπάρχουν στο facelift μοντέλο σχετικά με τα αμέσως προηγούμενα, θα ήθελα να ρωτήσω τους γνωρίζοντες συγκεκριμένα για το εν λόγω μοντέλο, κατά πόσο είναι βελτιωμένο σε αξιοπιστία σε σχέση με τον πιο ζημιάρη πρόγονό του.

Δεν είμαι ντιπ άχρηστος, αλλά δεν πλησιάζω καν το επίπεδο του ιδιοκτήτη ΙΧ που ασχολείται με το αυτοκίνητό του σε δισεβδομαδιαία έστω βάση. Να κάνω την κίνηση αγοράς ή, θα μπλέξω και θα γίνει αντί για αυτοκίνητο κουμπαράς να ρίχνω μέσα χρήμα (και δεν υπάρχει κιόλας).

* Σημείωση: Σκοπεύω αν το πάρω, να του βάλω υγραέριο, αυτό αλλάζει κάτι προς το καλύτερο ή, προς το χειρότερο;

ευχαριστώ
thodorh
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 13 Φεβ 2013, 17:56

Re: Freelander 2004 facelift

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Φεβ 2013, 18:36

Απο αξιοπιστία στα θέματα κινητήρα οχι... τα ίδια είναι. Οι φλάντζες αν δεν προσέχεις θέματα θερμοκρασιών,στάθμης κλπ είναι εκεί να σε "φτιάξουν".

Στα άλλα θέματα εξαρτάται από τον προηγούμενο.

Αν δεν είχε μέχρι τώρα προβλήμα (απίθανο) και το προσέχεις όπως πρέπει (θέλει στοργή και προδέρμ) είναι εξαιρετικό. Αλλιώς απλά μην μπλέξεις.


Το καλό είναι τα βρίσκεις σε εξαιρετικές τιμές.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Freelander 2004 facelift

Δημοσίευσηαπό thodorh » 13 Φεβ 2013, 20:51

ευχαριστώ για την απάντηση. Θερμοκρασίες και σταθμες υγρων απο οσο εχω καταλαβει ειναι κατι που λυνεται φθηνα ακομα και για απροσεκτους με δυο φθηνα οργανα καμπινας. Ισχυει;

Αν δεν κουράζω, είναι εύκολο να μάθω τι μπορώ να προσέξω πριν την αγορά, που να δώσω προσοχή για να αντιληφθώ αν είναι σε καλή κατάσταση ή, δεν έχει προσεχθεί από τον προηγούμενο κάτοχο;
thodorh
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 13 Φεβ 2013, 17:56


Επιστροφή στο Freelander

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες