Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΓαϊδουροFreelander...

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 12 Μαρ 2006, 23:50

michailbm έγραψε:Σιγά βρε παιδία μην το κάνουμε μεσανατολικό ζήτημα!
Όλα καλά είναι αλλά το ιπποποταμακι είναι σαφώς μικρότερων δυνατοτήτων από τον καθαρόαιμο αγρότη ... μην τρελαθούμε κι όλα... απλά το μαζδα έπεσε σε κρυφολαπούρα και έκατσε μέσα.... κατά τα φαινόμενα δεν ήθελε και πολύ για να βγει αφού το τράβηξε το ΛΡ εύκολα!
Ηρεμίστε και να χουμε όλοι επίγνωση των καταστάσεων αλλά και των δυνατοτήτων των αυτοκίνητων μας!

Άντε πάλι!!!
Λάδι στη φωτιά ρίχνεις Μιχάλη μου!
Άκου "καθαρόαιμος" ο σχιστομάτης αγρότης!!!!!
Θα τρίζουν τα κόκαλα του Τσώρτσιλ!!!!!
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 13 Μαρ 2006, 00:01

ΧΕχεχεχεχεχεχεχε!
Τι να λεμε τωρα????????????
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό Freelander » 13 Μαρ 2006, 09:58

Βρε παλιόπαιδα και οι δύο, άντε και έχετε δίκιο, επιτρέπεται αυτόν τον καθαρόαιμο γιαπωνέζο και γνήσιο αγρότη του ανατέλλοντος ηλίου να τον ξεκολάει ένα αγγλικό SUV 1.800 κυβικών;
Μάλλον του αυτοκράτορα Χιρο-χίτο τα κόκκαλα θα έτριζαν...
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 13 Μαρ 2006, 18:46

Mα τι ειν' αυτά που λές φίλε Freelander;

Τι άγνοια είναι αυτή...;

Τα Γιαπωνέζικα κόκκαλα δεν τρίζουν!Έχουν...καλύτερη ποιότητα κατασκευής!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό michailbm » 13 Μαρ 2006, 20:06

Μα σοβαρολογούμε τώρα?
Δηλαδή πιστεύετε ότι όλη η συζήτηση είναι κόντρα μεταξύ γιαπωνέζικων αυτοκίνητων και Αγγλικών?
Αν είναι έτσι τότε καλύτερα να μην το συζητήσουμε άλλο... αν δεν είναι έτσι τότε πραγματικά θα ήθελα να ακούσω επιχειρήματα επ αυτού!
Το να λέμε γενικός και αορίστως κάποια πράγματα είναι εύκολο αλλά δεν είναι τεκμηριωμένο με συνέπεια να λέμε ανακρίβειες!
Δεν είναι ούτε θέμα κυβικών ούτε θέμα μάρκας – μοντέλου , το ότι κόλλησε το αγροτικό είναι κάτι το φυσικό κι επόμενο όλα τα αυτοκίνητα το παθαίνουν ,δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμα αυτό που δεν κολλάει , το ότι τον τράβηξε το ΛΡ πάλι είναι φυσικό δεν θέλει και μεγάλη προσπάθεια να ξεκολλήσει ένα αυτοκίνητο … πολλές φορές μια μετακίνηση 10 εκ είναι αρκετή για να σε βγάλει απ τα δύσκολα , το θέμα λοιπόν φίλοι μου είναι ότι σε δυνατότητες τα δυο αυτοκίνητα δεν έχουν καμία σχέση είναι σαν να συγκρίνετε το φρελαντερ με το Disco … τέτοια διάφορα έχουν τα δυο αυτοκίνητα , για να μιλήσουμε με αγγλικούς όρους!!!!!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό pantg » 14 Μαρ 2006, 07:36

Αγαπητοί φίλοι,

μερικές σκέψεις

1. Οποιος σας πει ότι δεν έχει κολλήσει ποτέ κάνοντας offroading είτε σας λέει ψέμματα είτε δεν έχει κάνει κάτι σοβαρό.
2. Στην Ιαπωνία αγοράζουν Αγγλικά αυτοκίνητα όπως και στην Αγγλία αγοράζουν Γιαπωνέζικα.
3. Αντι να μαλώνουμε για το ποιό είναι καλύτερο δεν πάμε να φάμε παϊδάκια όλοι μαζί καλύτερα????

ΖΗΤΩ Η ΒΙΚΥ !!!!! (άσχετο αλλά ακούω τώρα το τραγούδι από το "λούφα και παραλλαγή και θυμήθηκα την Βίκυ <και να μην ακούσω "ποιά Βίκυ", όλοι ξέρετε>)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 14 Μαρ 2006, 09:04

[quote="pantg"]Αγαπητοί φίλοι,

μερικές σκέψεις

1. Οποιος σας πει ότι δεν έχει κολλήσει ποτέ κάνοντας offroading είτε σας λέει ψέμματα είτε δεν έχει κάνει κάτι σοβαρό.

Συμφωνώ απόλυτα . Διότι έχω κολλήσει σε αλυκή στη Νάξο με άπατο βούρκο κάτω από 2-3 εκατ. κρούστας αλατιού με τα διαφορικά και τους τροχούς να δουλεύουν κανονικά , επί τόπου φυσικά . Και ποιο Freelander ή L.C. ή Patrol να με τραβήξει . Τελικά την απεγκλώβιση έκανε φορτηγό της Express Service με 80 μ. συρματόσχοινο , αφού τίναξε όλα τα λάδια του υδραυλικού εργάτη .
Συμπέρασμα : με τετρακίνητο κολλάς ίσως περισσότερες φορές από ότι με απλό . Υπερβολική αυτοπεποίθηση (μέχρι να προσγειωθείς ανώμαλα καμμιά φορά ).
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό Freelander » 14 Μαρ 2006, 09:59

Συγνώμη συνάδελφοι αλλα να ρωτήσω ποιός είπε εδώ ή αλλού οτι υπάρχει αυτοκiνητο που δεν κολλάει ποτέ; Μάλλον κανείς...

Παντελή, στα παϊδια λέμε NAI.
Galiliaios, "Τα Γιαπωνέζικα κόκκαλα δεν τρίζουν" :lol: :lol: Άπαιχτο!!! :lol: :lol:
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό niva13 » 14 Μαρ 2006, 21:38

προσωπικη μου αποψη ειναι πως τα χερια η γνωση και καθαρο μυαλο ενος off roader κανουν ενα αυτοκινητο να ξεπερναει πολλα ορια μετα ξεκιναει η βοηθεια του οχηματος στα δυσκολα.ειχα niva και εχω οδηγησει vitara σε δυσκολες εξορμησεις και τωρα ειμαι κατοχος freelander ειμαι ικανοποιημενος μετα απο καλες βολτες οτι για της προδιαγραφες που εχει το αυτοκινητο παταει καλα και σε δυκολα περασματα που αλλα τετρακινητα θα ταβρισκανε σκουρα .δεν την εχω ακουσει με το αυτοκινητο που εχω και μου λειπει το niva gia kales βολτες απλος εκανα και εγω μια παρενθεση
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Freelander

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες