Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τα κατάφερα!Κόλλησα και κατέστρεψα τον δίσκο...

Τα κατάφερα!Κόλλησα και κατέστρεψα τον δίσκο...

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 08 Οκτ 2006, 21:11

Καλησπέρα!

Την πάτησα σαν...γκόμενα (συγνώμη στις όποιες κυρίες μπορεί να διαβάζουν, κάνετε οτιδήποτε καλύτερα από έναν άνδρα, εκτός από την οδήγηση). Δε θα ξανακοροϊδέψω λοιπόν...

Διαπιστώνοντας ότι σήμερα άνοιξαν οι ουρανοί, κατέληξα ότι άνοιξε και η χειμερινή σεζόν. Έτσι, πήγα για λάσπωμα, στο Δάσος Κουρί.Για να μην τα πολυλογώ, λόγω βλακείας και μόνο, το κόλλησα βαθιά και ζορίστηκε.
Τέλοσπάντων, μετά από πολύ προσπάθεια κι αφού είχα γίνει μούσκεμα, είχα σκάψει, είχα λασπωθεί πιό πολύ κι από το αμάξι κι αφού προσπάθησε ένα καινούριο TERIOS και παραλίγο να κολλήσει κι αυτό, το παρατάω, κατεβαίνω στο σπίτι και χρησιμοποιώ τα 2 χρόνια δώρο στης LR Οδική βοήθεια στην INTERAMERICAN. Έρχεται ένα παλιό Landcruiser γερανός, το οποίο χρειάστηκε να βάλει αλυσίδες και με το συρματόχοινο που έχει, για να με τραβήξει... Εκεί όμως που μου είπε να τον βοηθήσω με το γκάζι, είτε επειδή φορούσα γαλότσες και δεν είχα καλή αίσθηση, είτε επειδή κάτι περίεργο συνέβη και ενώ είχα αφήσει τον συμπλέκτη, το αμάξι άρχισε να βγάζει καπνούς. Σταματάω και μόλις αφήνω το γκάζι, το πεντάλ του συμπλέκτη κάνει ένα "τσάκ" κι έρχεται μπροστά. Σα να είχε κολλήσει ελάχιστα μέσα (ή όπως είπα το πατούσα με τη γαλότσα και δε το κατάλαβα). Τέλοσπάντων, ό,τι και να έγινε, εγώ φταίω, άρα τέτοια ώρα τέτοια λόγια.

Τώρα βρίσκεται έξω από την αντιπροσωπεία και αύριο θα δώ τι ζημιά έγινα και κυρίως, πόσο θα κοστίσει. Θέλω να πιστεύω ότι πειράχτηκε μόνο δίσκος-πλατώ και όχι κάτι πανάκριβο που κρύβεται "από 'κει κάτω". Όποιος έχει παρόμοια εμπειρία, ας με...προετοιμάσει.

Δεν πειράζει, τα σκληρά μαζεμένα λεφτά μου, ας πάνε εκεί. Καλύτερα σε μαλ***ες παρά (χτύπα ξύλο) σε γιατρούς (λόγου χάριτος, ας με συγχωρήσουν και οι γιατροί). Τουλάχιστον το διασκέδασα και θέλω να πιστεύω ότι έμαθα (;) από το λάθος μου. Αρκεί βέβαια να μη μου πούν κάτι εξωφρενικό...μη χρειαστώ γιατρό στην αντιπροσωπεία γιατί μετά θα με αγνοήσουν κιόλας μ' αυτό που είπα...

Ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από GALILAIOS και 13 Νοέμ 2006, 10:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Τα κατάφερα!Κόλλησα και κατέστρεψα τον δίσκο...

Δημοσίευσηαπό disco » 09 Οκτ 2006, 09:03

Μικρό το κακό Γαλιλαίε. Περαστικά στο εργαλείο και στην τσέπη σου. :alright:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό Freelander » 09 Οκτ 2006, 09:34

Πράγματι μάλλον τσουρουφλίστηκε ο δίσκος σου και πάς για σετ δίσκου-πλατώ-ρουλεμάν.
Το κακό είναι οτι έχει πολύ δουλειά η αντικατάσταση του, η εδώ αντιπροσωπεία ζητούσε 280 ευρώ εργατικά + το ανταλλακτικό άν θυμάμαι καλά.
Καλύτερα να μην είσαι μπροστά κατα την εργασία γιατί θα σε πιάσει η καρδιά σου αν δείς τί θα λύσουν για την αντικατάσταση του σετ...
Περαστικά (πιό πολύ στην τσέπη) και πάντα προσοχή.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό disco » 09 Οκτ 2006, 09:41

Δηλαδή ρε Γιώργο πρέπει να γκρεμίσεις το σπίτι σου για να βρείς τον δίσκο?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό Freelander » 09 Οκτ 2006, 09:53

Και να το ξαναχτίσεις μετά...
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 09 Οκτ 2006, 09:59

Ετοιμάζομαι να πάω στην αντιπροσωπεία για ν' αφήσω τα κλειδιά.
Πάντως με τον αρχιμηχανικό που μίλησα, ανέφερε την εγγύηση ενώ εγώ δεν περίμενα κάτι τέτοιο, δλδ το πρόβλημα το δημιούργησα καθαρά εγώ και επίσης ενώ μου είπε ότι έχει πολλή δουλειά φάνηκε ότι κατανοεί το πρόβλημα και θα κάνει όσο πιό γρήγορα γίνεται! (Ή μήπως είναι απλά καλός στις δημόσιες σχέσεις...; ).

Τέλοσπάντων, αν καταφέρει και μπεί στην εγγύηση καλώς, αλλιώς θα ενημερώσω και για το κόστος, το οποίο θα είναι μαζί με το σέρβις των 20.000. Και φυσικά, επειδή είδα στο RAVE το "μέρος" όπου έγκειται το πρόβλημα, δε πρόκειται να είμαι μπροστά φίλε Freelander!

Σας ευχαριστώ πάντως, είναι καλό να υπάρχει μια "παρηγοριά" από άτομα που καταλαβαίνουν και ίσως έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο ή παρεμφερές πρόβλημα. Επίσης ένα ευχαριστώ και στον Παντελή ο οποίος με πήρε 8:15 το πρωί!

Και θα συνεχίσω να λέω κι ας έχω το πιό soft roader τη εταιρίας...THE BEST 4X4XFAR. Παρά τη χαζομάρα μου και τη βλακεία που έκανα, όλα τα λεφτά ήταν όταν έδειχνα στους γονείς μου και την κοπέλα μου εν μέσω κραξίματος, το μπρελόκ του αυτοκινήτου το οποίο ακόμα κι αυτό είχε λάσπες και τους έλεγα "έτσι είναι τα LAND ROVER"...

Έ ρε τρέλλα που κουβαλάμε...!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό disco » 09 Οκτ 2006, 10:29

GALILAIOS έγραψε:Τέλοσπάντων, αν καταφέρει και μπεί στην εγγύηση καλώς, αλλιώς θα ενημερώσω και για το κόστος, το οποίο θα είναι μαζί με το σέρβις των 20.000. Και φυσικά, επειδή είδα στο RAVE το "μέρος" όπου έγκειται το πρόβλημα, δε πρόκειται να είμαι μπροστά φίλε Freelander!
Αν σου το περάσουν εγγύηση μην το πεις πουθενά. ούτε σε εμάς..
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό Freelander » 11 Οκτ 2006, 10:25

Για να μή λέει τίποτα, μάλλον...
Γαλιλαίε πές μας τουλάχιστον... όλα καλά; :wink:
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό jimnys » 11 Οκτ 2006, 16:31

Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 11 Οκτ 2006, 17:46

Καλησπέρα!

Σήμερα με εκνεύρισαν και πείτε μου αν έχω δίκιο...

Ο αρχιμηχανικός μου είχε πεί ότι οι ράμπες ήταν κλεισμένες Δευτέρα και Τρίτη και "το αμάξι θα το πιάσουμε από Τετάρτη", λογικό, το κατάλαβα και ο δύσμοιρος σήμερα περίμενα ένα τηλέφωνο, ένα σημάδι...!

Είχε ήδη πεί "θα σε πάρω εγώ", όταν του είπα μη φύγει πέρα από τη βδομάδα είπε "πρός Θεού, όχι κι έτσι" και όταν ανέφερα μαζί και το σέρβις "μιάμιση ώρα είναι αυτό, δε με απασχολεί"...

Σήμερα λοιπόν παίρνω κατά τις 12 γιατί ούτε ψυχή ούτε ακρόαση, και μου λέει, "το αμάξι δε το έβαλα ακόμη μέσα, θα προσπαθήσω για αύριο", "αυτό κόλλησε στις λάσπες -(δε θέλει μάτια ειδικού για να το δείς αυτό, το αμάξι είναι λές και πλύθηκε με λάσπη)- και μάλλον δε θα ισχύσει η εγγύηση" (εννοείται σ' αυτό δεν έχω καμμιά απαίτηση, του είπα ότι το λάθος είναι δικό μου, αν το περάσει, το πέρασε) και ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ "θα προσπαθήσω να το τελειώσω αυτή τη βδομάδα" και "αυτό θα μου απασχολήσει έναν τεχνικό όλη τη μέρα"!!!
Σιγά ρε μεγάλε, δλδ να περιμένω πότε θα προσλάβετε καινούριο τεχνικό ή πότε θα σταματήσουν να σας έρχοναι αμάξια για σέρβις κτλ; Συν το ότι "δεν είναι μόνο αυτό, είναι και το σέρβις" (της μιάμισης ώρας, ξαφνικά έγινε εμπόδιο).

Με λίγα λόγια, δεν αρπαχτήκαμε, εξάλλου μια μέρα άργησε, όμως αν την Παρασκευή που θα ξαναπάρω (κατά τις 9:30 λέω) μου πεί οτιδήποτε για την επόμενη εβδομάδα θα έχω αδικο αν προκαλέσω γενική σύρραξη και διαμαρτυρηθώ στην Αθήνα;

Γιατί αν από την αρχή ήταν ντόμπρος και μου έλεγε "ξέρεις, την Παρασκευή θα το πιάσω ή την Δευτέρα-Τρίτη θα το κάνω γιατί είμαι πιεσμένος", θα με πείραζε, σαφώς όμως θα το καταλάβαινα! Μη ψάχνουν για μ***κες όμως...

Και την Δευτέρα το θέλω για να φύγω εκτός Θεσ/νικης, πρός Καβάλα (έχουν πέσει και οι δρόμοι εκεί ε; :wink: :wink: :wink: ).

Έχω δίκιο ή το παρατραβάω εγώ σε περίτωση αργοπορίας, αν ενεργήσω έτσι;

Υ.Γ. Πολύ καλό το άρθρο και το Nomad γενικά... το μέρος όμως ήταν πολύ περίεργο για να με βγάλουν, συν το ότι αρχικά δεν υπήρχαν τα κατάλληλα μέσα και οχήματα. Πλέον, κατευθείαν αγοράζω αλυσίδες (που ήταν έτσι κι αλλιώς στο πρόγραμμα) και στο μέλλον, πρώτα ο Θεός, πάω για εργάτη :wink:
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 11 Οκτ 2006, 18:55

Θανάση γειά,

ένα μικρό μυστικό που κάνει τον μάστορα και όποιον εργάζεται στο αυτοκίνητό σου (ιδίως εσένα τον ίδιο) χαρούμενο είναι το να είναι καθαρό.

Αυτό πάντα βοηθάει στο να διεκπεραιωθούν οι εργασίες πιό γρήγορα και με μικρότερες πιθανότητες για σφάλματα, παραλείψεις και καθυστερήσεις.

Αυτό βεβαίως δεν σημαίνει ότι στο συνεργείο που πήγες το αυτοκίνητό σου υπήρξε η καθυστέρηση που ανέφερες λόγω της πολύ βρώμικης κατάστασης (λασπωμένο μέχρι τις πόρτες τουλάχιστον υποθέτω?) του αυτοκινήτου σου.
Πάντως νομίζω ότι σίγουρα δεν θα είναι και ιδιαιτέρως ευχάριστο το να δουλέψεις σε ένα εντελώς λασπωμένο αυτοκίνητο οπότε μην αποκλείεις και το ενδεχόμενο ακόμη να τραβάνε κλήρο για το ποιός θα αναλάβει να κάνει την αλλαγή του δίσκου και το service σου.

Η καθυστέρηση αυτή βέβαια είναι εξαιρετικά εκνευριστική αλλά είναι πολύ συχνό, για να μην πω μόνιμο, φαινόμενο σε όλα τα ελληνικά (και του εξωτερικού, από όσο ξέρω) συνεργεία, τόσο εξουσιοδοτημένα όσο και ελεύθερα.

Θέλω να πιστεύω ότι την Παρασκευή θα είναι έτοιμο. Αυτό που θα βοηθήσει σίγουρα είναι αν τους κάνεις ένα τηλέφωνο αύριο και τους ζητήσεις να κανονίσουν να το πλύνουν καλά καλά πριν δουλέψουν σε αυτό και του πεις ότι ήθελες να το κάνεις εσύ ο ίδιος πριν τους παραδοθεί το αυτοκίνητο για επισκευή αλλά δεν μπορούσες. Ας το κάνουν οι ίδιοι αφού σίγουρα θα πρέπει να έχουν κάπου ένα πιεστικό και ένα χώρο προετοιμασίας/καθαρισμού/πλυσίματος των αυτοκινήτων.
Αλλωστε τις περισσότερες φορές η θετική προσέγγιση λειτουργεί καλύτερα και πιό αποτελεσματικά από τις φωνές και τον εκνευρισμό.
Θυμίζω ότι ένα από τα βασικά πράγματα που ισχύουν για την καλύτερη οικονομική εκμετάλλευση μιάς μονάδας επισκευών και service οχημάτων είναι η γρήγορη έξοδος των αυτοκινήτων έτσι ώστε να εξυπηρετούνται πιό πολλοί πελάτες στον δεδομένο χρόνο εργατωρών κάθε εβδομάδος ανά πυλώνα ανύψωσης.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 11 Οκτ 2006, 19:13

Φιλε Γαλιλαίε, καμια φορα στα συνεργεία υπάρχουν αστάθμητοι παράγοντες που σου μπερδεύουν ακόμα και μια εβδομάδα το πρόγραμμα. Σου το λέω γιατί αυτήν την κωλοδουλειά κάνω και εγώ. Αν θέλεις την γνώμη μου μην τους πιέσεις, αλλιώς σε θεωρούν μυστήριο διότι δεν συμμερίζεσαι την δυσκολία τους. Αν είσαι υπομονετικός θα σου κάνουν και καλή δουλειά, αλλιώς σε ξεπετάνε! Το νου σου.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 11 Οκτ 2006, 21:01

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αυτό ακριβώς ήθελα, να δω ακριβώς τι παίζεται!
Δλδ πώς ακριβώς να το πάω. Ούτε έχω όρεξη για φασαρίες αλλά μου φαίνεται και υπερβολικό 1 εβδομάδα καθυστέρηση από τη στιγμή που ο ίδιος μου είπε "από Τετάρτη". Ας μου το έλεγε από την αρχή. Την καθυστέρηση την αντέχω, την κοροϊδία δε μπορώ!

Όσο για το πλύσιμο, εννοείται ότι θα το πήγαινα καθαρό. ΤΟ θέμα είναι ότι ήταν Κυριακή και ΚΥΡΙΩΣ, ότι με πήγε πλατφόρμα της INTERAMERICAN! Θα τους τηλεφωνήσω αύριο γιατί υποθέτω ότι από κάτω, απλά δε θα μπορεί να μπεί χέρι.
Αφού το μέτρο περίπου που κατάφερα και έκανα πίσω, η ποδιά την λάσπη που πατούσε την έκανε επίπεδη...Σαν σπατουλάσρισμα κάπως :roll: :roll: :roll: :roll:

Όσο για το συνεργείο, στην αντιπροσωπεία το πάω, στη ROLCAR της Οδού Λαγκαδά.

Τεσπα, θα ενημερώσω αύριο, ελπίζω με καλά μαντάτα...

Ευχαριστώ!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 11 Οκτ 2006, 22:40

Πάντως για το θέμα της εγγύησης μή μασήσεις με τα περί κολλήματος κλπ τραγικά, μιας και δεν αγόρασες καμμιά "σαύρα" αλλά το THE BEST 4X4XFAR έστω και light, αποενοχοποίησε τον εαυτό σου και κατάλαβε πως ένα 4Χ4 έστω και σουβλάκι δεν δικαιούται να φρικάρει και να παρουσιάζει αστοχία υλικού στο πρώτο κόλλημα και αυτό να αποτελεί λόγο έκπτωσης της εγγύησης.
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 14 Οκτ 2006, 01:29

tasos953 έγραψε:Πάντως για το θέμα της εγγύησης μή μασήσεις με τα περί κολλήματος κλπ τραγικά, μιας και δεν αγόρασες καμμιά "σαύρα" αλλά το THE BEST 4X4XFAR έστω και light, αποενοχοποίησε τον εαυτό σου και κατάλαβε πως ένα 4Χ4 έστω και σουβλάκι δεν δικαιούται να φρικάρει και να παρουσιάζει αστοχία υλικού στο πρώτο κόλλημα και αυτό να αποτελεί λόγο έκπτωσης της εγγύησης.



Χε χε!
Αν έβλεπες κι εσύ τον δίσκο σπασμένο στα 2, το πλατώ ραγισμένο και ψημένο και το βολάν λές και ήταν σε καμμιά σόμπα, τότε ναι, θα έλεγες ότι η εγγύηση...ΔΕΝ...!
Ναι λοιπόν, τα είδα σήμερα. Είδα και το αμάξι "ξεκοιλιασμένο", είδα και την μια κούτα -στην κυριολεξία- χώμα που έβγαλαν από το αμάξι και θα συνεχίσω να λέω, ότι από τα λάθη μαθαίνεις!
Κατευθείαν αγορά αλυσίδων (που έτσι κι αλλιώς ήταν στο πρόγραμμα). Και απλά προσοχή από εδώ και πέρα.

Εχθές ένας φίλος μου, κάτοχος 206, μου έστειλε μήνυμα λέγοντας ότι θα πληρώσει 500Ε για την ηλιοροφή του. Του είπα ότι τουλάχιστον εγώ το χάλασα αλλά το χάρηκα!Ούτε είμαι μεγιστάνας, ούτε ηλίθιος αλλά ρε γμτ η όλη προσπάθεια, είχε τη γλύκα της. Μακάρι να είχε και αίσιο τέλος. Δεν πειράζει όμως, όπως λέει και το κλισέ "ό,τι δε μας σκοτώνει, μας κάνει πιό δυνατούς". Τουλάχιστον το αμάξι το χαίρομαι (όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα) και δε το χαραμίζω πουλώντας μούρη σε γκομενίτσες ή σε κατόχους SUV με τα λεφτά του μπαμπά που το βλέπουν σαν προέκταση του :humping: .

Νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε!Χαιρετώ!!!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Freelander

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες