Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NEO FREELANDER πρώτη τιμή και αυτοκίνητα

NEO FREELANDER πρώτη τιμή και αυτοκίνητα

Δημοσίευσηαπό pantg » 12 Οκτ 2006, 18:11

Αγαπητοί φίλοι,

μέσα στις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν οι τιμές των νέων Freelander.
Αυτό όμως που μπορώ να μοιραστώ από τώρα μαζί σας είναι ότι το βενζινοκίνητο Freelander θα έχει τιμή ίσως και στα 45.000 Ευρώ, αν όλα πάνε καλά, και με ιδιαιτέρως πλούσιο επίπεδο εξοπλισμού.

Η ελληνική αντιπροσωπεία σε συνεννόηση με το εργοστάσιο αποφάσισαν να κρατήσουν την τιμή όσο πιό χαμηλά γίνεται για να "χτυπήσουν" το BMW X3 και πιστεύω ότι με την τιμή αυτή σίγουρα θα αρχίσουν να πουλάνε επιτέλους.

Αλλο ένα καλό είναι ότι ΗΔΗ έχουν παραγγελθεί ΠΟΛΛΑ αυτοκίνητα έτσι ώστε να υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα.

Ψιθυρίζεται επίσης ότι σε περίπου 18 μήνες ΙΣΩΣ να υπάρχει και δίλιτρη βενζινοκίνητη έκδοση με πιό φτωχό εξοπλισμό, τουλάχιστον για την αρχή.

Τα πρώτα αυτοκίνητα θα έρθουν σε περίπου 10 ημέρες το πολύ έτσι ώστε στην επερχόμενη έκθεση των τελών του Οκτωβρίου να υπάρχουν τουλάχιστον δύο αυτοκίνητα στο περίπτερο της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τα αυτοκίνητα για τους δημοσιογράφους και τις δοκιμές πελατών αναμένονται γύρω στα μέσα Νοεμβρίου.

Χαιρετώ
pantg
 

Re: NEO FREELANDER πρώτη τιμή και αυτοκίνητα

Δημοσίευσηαπό disco » 12 Οκτ 2006, 18:39

pantg έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,

Ψιθυρίζεται επίσης ότι σε περίπου 18 μήνες ΙΣΩΣ να υπάρχει και δίλιτρη βενζινοκίνητη έκδοση με πιό φτωχό εξοπλισμό, τουλάχιστον για την αρχή.

Χαιρετώ
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .ΕΥΓΕ.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: NEO FREELANDER πρώτη τιμή και αυτοκίνητα

Δημοσίευσηαπό ollram » 12 Οκτ 2006, 22:05

pantg έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,

μέσα στις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν οι τιμές των νέων Freelander.
Αυτό όμως που μπορώ να μοιραστώ από τώρα μαζί σας είναι ότι το βενζινοκίνητο Freelander θα έχει τιμή ίσως και στα 45.000 Ευρώ, αν όλα πάνε καλά, και με ιδιαιτέρως πλούσιο επίπεδο εξοπλισμού.


Παντελή,
Καλές πληροφορίες :P

Αντε να δούμε πότε θα μας δώσεις περισσότερες ινφο και για το defender....
Φεβρ' 2007???
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Re: NEO FREELANDER πρώτη τιμή και αυτοκίνητα

Δημοσίευσηαπό freeandrew » 15 Οκτ 2006, 14:52

Αν και το diesel έχει περίπου αυτή την τιμή θα είναι μια καλή επιλογή. Στη Θεσσαλονίκη έχει έρθει το νέο Freelander, ένας φίλους μου το είδε και εντυπωσιάστηκε απο την ποιότητα κατασκευής και το σύστημα τετρακίνησης που έχει. Νομίζω οτι είναι ακόμα στην αντιπροσωπεία της land rover επι της οδού Λαγκαδά.
Άβαταρ μέλους
freeandrew
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 05 Ιουν 2006, 23:24

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Οκτ 2006, 15:34

Φίλε freelandrew γειά,

είναι λίγο δύσκολο να έχει έρθει το νέο Freelander σε επίσημη αντιπροσωπεία καθώς το εργοστάσιο ΔΕΝ ΕΧΕΙ στείλει ακόμη αυτοκίνητο στην Ελλάδα.

Τα πρώτα δύο που θα έρθουν να είσαστε σίγουροι ότι θα τα δείτε στο φόρουμ μας σε φωτογραφίες.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό freeandrew » 15 Οκτ 2006, 21:21

Αύριο θα το επιβεβαιώσω αν είναι πράγματι στην αντιπροσωπεία το νέο Freelander. Δεν πιστεύω να μου έχουν πει ψέματα....Κάποιος απο τη Θεσσαλονίκη μπορεί να το επιβεβαιώσει. Αν έχω χρόνο μπορεί να πεταχτώ και εγώ απο Βέροια να το δω.
Άβαταρ μέλους
freeandrew
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 05 Ιουν 2006, 23:24


Επιστροφή στο Freelander

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες