Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

1ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΤΤΙΚΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ TRAIL RIDE-RIDE 11-3-2007

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό drMel » 12 Μαρ 2007, 17:01

Θέλω να συμφωνήσω με τον epital αφού τουλάχιστον οι διοργανωτές ζήτησαν συγνώμη και επέστρεψαν τα παράβολα.
Ατυχής η στιγμή και μπορεί να βοηθήσει, τουλάχιστον στην καλύτερη εκτίμηση των πραγμάτων, όλους μας.
Ας είμαστε λίγο εγκρατείς και ας περιμένουμε την εξέλιξη.
Θεωρώ ότι κάθε θεσμός στον χώρο πρέπει να υποστηρίζεται έτσι για την πολυφωνία, αλλά με μέτρο και με όρια στην ανοχή των αγωνιζομένων.

Φιλικά
Μελέτης
drMel
 

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 12 Μαρ 2007, 17:06

Εpital ,ολοι απο το πρωι περιμενουμε μια απαντηση απο την Ε-75 ,αλλα μαλλον εχουν χαθει στο βουνο.
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό epital » 12 Μαρ 2007, 17:36

Συγνώμη φίλε thano αν σε πήρε η μπάλα,αλλά νομίζω οτι σαν πέλάτης-καταναλωτης που είμαι,έχω ¨συμφέρον¨να υπάρχει η κάθε Ε-75 ,και περισσότερο θέλω να βελτιωθεί,παρά να εξαφανισθεί!

Συμφωνώ με τον Μελέτη ,οτι τέτοια γεγονότα βοηθούν να αξιολογήσεις
καλύτερα άλλες διοργανώσεις και να δείς την διαφορά επιπέδου,
ενοχλούμε όμως να βλέπω αναβάτες-καταναλωτές-πελάτες να απορίπτουν ελαφρά τη καρδία κάποιους,η να κόβουν φλέβες για την οικονομική,η οχι
επιτυχία της άλλης διοργάνωσης!

...μου θυμίζουν τους παρατρεχάμενους του βουλευτή...
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 12 Μαρ 2007, 17:38

Μελετη ,χθες οι αγωνιζομενοι δειξανε και ανοχη και ορια.Αν δεν μπορουν να κανουν αγωνες ,ας βρουν ανθρωπους που ξερουν.Εμεις πηγαμε για να περασουμε καλα, οχι για να γ...θουμε μεσα στα βουνα.Ξερεις τι ειναι να βλεπεις τον Μαρκατο να μην εχει ορεξη;Ε;
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό drMel » 12 Μαρ 2007, 17:43

LEOPOTAMOS έγραψε:Μελετη ,χθες οι αγωνιζομενοι δειξανε και ανοχη και ορια.Αν δεν μπορουν να κανουν αγωνες ,ας βρουν ανθρωπους που ξερουν.Εμεις πηγαμε για να περασουμε καλα, οχι για να γ...θουμε μεσα στα βουνα.Ξερεις τι ειναι να βλεπεις τον Μαρκατο να μην εχει ορεξη;Ε;


ξέρω, λές να μην ξέρω.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 12 Μαρ 2007, 20:14

Εμένα με απασχολεί περισσότερο από όλα αυτή η ασυνήθιστη συμπεριφορά του μαρμαροχτρού.
Ρε μπας και έχει πυρετό.
Ρε μπας και χτύπησε.
Ρε μπας και κάνει πλάκα.
Ρε μπας και τούταξαν ρασπούτιν.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό alexandros » 12 Μαρ 2007, 20:27

Κύριοι,

Η χθεσινή προσπάθεια της ε-75 ήταν αποτυχία
Δυστυχώς η καθυστέρηση της εκκίνησης του αγώνα κατά 1 ώρα και σαράντα πέντε λεπτά μαζί με την καθυστερημένη εμφάνιση της γραμματείας στον τεχνικό έλεγχο ήταν μόνο η αρχή.
Στα της διαδρομής τώρα: όπως μας ενημέρωσε ο Κος Χοχλακάκης την διαδρομή την έβγαλε, έγραψε και τσέκαρε ο ίδιος μαζί με τον Κο Βιτζιλακη δίχως τον απαραίτητο εξοπλισμό, με έναν απλό χιλιομετρητή.
Θεωρώ αναληθές το γεγονός πως η διαδρομή ελέγχθηκε την προηγούμενη ημέρα, όπως απαντήθηκε μετά από ερώτηση μου, μιας και οποιοσδήποτε δοκίμαζε να ελέγξει το roadbook θα έβρισκε τα λάθη και δεν θα φτάναμε σε αυτό το αποτέλεσμα.
Η αποτύπωση του roadbook ήταν 100% ανακριβής.

Δώστε μας κίνητρο να ξαναέρθουμε.

Αν και έχω την εντυπωση πως η ανυπαρκτη απάντηση σας στο θέμα έχει σαν σκοπό την παραποίηση της εξήγησης που ακούσαμε οι ~20 φίλοι/αγωνιζόμενοι.
Διαψεύστε με.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 12 Μαρ 2007, 21:46

@alexandros,αθλητές ήμαστε και όχι αγωνιζόμενοι.
Σε ΜΟΤΟΕ αγώνα συμμετείχαμε.
Αγωνιζόμενοι συμμετέχουμε στους αγώνες της ΕΛΠΑ.
Τάμαθα καλά...
Υ.Γ ΜΟΤΟΕ και ΕΛΠΑ δεν ξενερώνουμε ποτε.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό denis » 12 Μαρ 2007, 22:50

Και γω λυπομουνα που δεν μπορεσα να ερθω να τρεξω.
Μαλον τυχερος ημουν.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 12 Μαρ 2007, 23:25

iatrodikastis έγραψε:@alexandros,αθλητές ήμαστε και όχι αγωνιζόμενοι.
Σε ΜΟΤΟΕ αγώνα συμμετείχαμε.
Αγωνιζόμενοι συμμετέχουμε στους αγώνες της ΕΛΠΑ.
Τάμαθα καλά...
Υ.Γ ΜΟΤΟΕ και ΕΛΠΑ δεν ξενερώνουμε ποτε.


Πέτρο, ειλικρινα δεν καταλαβαινω τον τρόπο που σκέφτεσαι - νομίζω πως η αναφορά σου ειναι άσχετη αν και την Κυριακη ησουν παρων. απορω.

όχι μονο μπερδευεσαι αλλα μπερδευεις και τον κοσμο που διαβαζει αυτο το θεμα και θελει να βγαλει ενα συμπερασμα. αυτα που αναφερεις δυστυχως με βρισκουν για ακομα μια φορα αντιθετο.

μια παρακληση, μην spamαρεις
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Μαρ 2007, 00:09

iatrodikastis έγραψε:@alexandros,αθλητές ήμαστε και όχι αγωνιζόμενοι.
Σε ΜΟΤΟΕ αγώνα συμμετείχαμε.
Αγωνιζόμενοι συμμετέχουμε στους αγώνες της ΕΛΠΑ.
Τάμαθα καλά...
Υ.Γ ΜΟΤΟΕ και ΕΛΠΑ δεν ξενερώνουμε ποτε.


Πέτρο μείνε στο θέμα σε παρακαλώ και σταμάτα τις ειρωνείες - γενικώς.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό drMel » 13 Μαρ 2007, 13:31

alexandros έγραψε:Κύριοι,
Στα της διαδρομής τώρα: όπως μας ενημέρωσε ο Κος Χοχλακάκης την διαδρομή την έβγαλε, έγραψε και τσέκαρε ο ίδιος μαζί με τον Κο Βιτζιλακη δίχως τον απαραίτητο εξοπλισμό, με έναν απλό χιλιομετρητή.


Μαρκεσίνης και όχι Βιτζιλάκης
drMel
 

Δημοσίευσηαπό alexandros » 13 Μαρ 2007, 14:19

drMel έγραψε:
alexandros έγραψε:Κύριοι,
Στα της διαδρομής τώρα: όπως μας ενημέρωσε ο Κος Χοχλακάκης την διαδρομή την έβγαλε, έγραψε και τσέκαρε ο ίδιος μαζί με τον Κο Βιτζιλακη δίχως τον απαραίτητο εξοπλισμό, με έναν απλό χιλιομετρητή.


Μαρκεσίνης και όχι Βιτζιλάκης


ωπ ! ζητω συγνωμη ! Νικο μην παρεξηγηθεις, ουδε μια σχεση εχεις, ολο το λαθος δικο μου !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 13 Μαρ 2007, 14:32

Τι εγεινε ρε παιδια;.Κανενα νεο;Που ειναι τα παιδια απο την Ε-75;
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 13 Μαρ 2007, 14:47

epital έγραψε:Συγνώμη φίλε thano αν σε πήρε η μπάλα,αλλά νομίζω οτι σαν πέλάτης-καταναλωτης που είμαι,έχω ¨συμφέρον¨να υπάρχει η κάθε Ε-75 ,και περισσότερο θέλω να βελτιωθεί,παρά να εξαφανισθεί!

Συμφωνώ με τον Μελέτη ,οτι τέτοια γεγονότα βοηθούν να αξιολογήσεις
καλύτερα άλλες διοργανώσεις και να δείς την διαφορά επιπέδου,
ενοχλούμε όμως να βλέπω αναβάτες-καταναλωτές-πελάτες να απορίπτουν ελαφρά τη καρδία κάποιους,η να κόβουν φλέβες για την οικονομική,η οχι
επιτυχία της άλλης διοργάνωσης!

...μου θυμίζουν τους παρατρεχάμενους του βουλευτή...


Φίλε μου,αν υπήρχε κάποιος που θα ήθελε να γίνει αυτός ο αγώνας,αυτός είμαι εγώ.Κοντά στο σπίτι μου ήταν,δεν θα χρειαζόταν να ξυπνήσω από τα χαράματα για να πάω στην Μεταμόρφωση ή στον Αγιο Στέφανο,ούτε θα χρειαζόταν να ξεκινήσω καβάλα τόσο χιλιόμετρα μέχρι το σημείο του αγώνα.Δυστηχώς οι ενστάσεις που είχα βγήκαν αληθινές ίσως και χειρότερα.
Οπως λές και εσύ είμαστε πελάτες/καταναλωτές και σίγουρα υπάρχει συμφέρον από το να υπάρχουν περισσότεροι αγώνες και λέσχες που να μπορούν να διοργανώσουν σωστούς αγώνες.Ομως οταν εγώ είπα ότι το θέμα λισάνς αποτρέπει κόσμο από το να τρέξει και δεν θα μαζέψουν πάνω από 30 άτομα(τελικά 20 και οι μισοί ηταν από εδώ) ,η απάντηση ήταν ότι οι αγώνες που κάνει ο Σπύρος και ο Doc είναι λίγο πολύ "μούφα" στο θέμα της ημερίσιας λισάνς.Στον αγώνα αυτόν γιατί άφησαν τουλάχιστον τους μισούς να τρέξουν χωρίς λισάνς?
Το Off-road Team είναι λίγες οι φορές που έχει ρωτήσει... "πώς θέλετε να γίνει αγώνας ρε παιδιά"?Η Ε-75 γιατί δεν ακούει την γνώμη των αναβατών?
Και για να τελειώνει αυτό το θέμα...γιατί δεν έχουμε επίσημη απάντηση μέχρι σήμερα?Να μπούνε και να ρίχνουνε "μπιχτές" μπορούσαν ενώ τώρα εχουμε σιγή ιχθύος?
Και φυσικά το να λέω την γνώμη μου δεν θα μου το αφαιρέσει κανείς.!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες