Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

TT600R τεχνικο θεμα.Ποιος ξερει;

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

TT600R τεχνικο θεμα.Ποιος ξερει;

Δημοσίευσηαπό patrinos » 31 Μαρ 2007, 21:43

Εχω ακουσει οτι στο ΤΤ-R 600 πολλοι αποσυνδεουν το γκρι καλώδιο από την ηλεκτρονική.Αυτο διότι κατα τα λεγομενα χάνεται η τρύπα που υπάρχει στις μεσαίες στροφές στην καμπύλη της ροπής.Υπχαρχει καποιος που να το εχει εφαρμοσει;Ποια τα αποτελεσματα;Ποιος ο τροπος αποσυνδεση;Εννοω μετα το καλωδιο που αποσυνδεεται θα μεινει "στον αερα";.......Και αν ειναι ετσι οπως ακουγεται ποιος ο λογος που το εχει συνδεσει εκει η Yamaha; :?: :?:
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 01 Απρ 2007, 05:07

Φίλε μου δεν ξέρω αν και πως γίνεται η πατέντα πάντως καλύτερα μην σκαλίσεις ηλεκτρονική μόνος σου και γενικά μην σκαλίσεις καθόλου!!
Και σιγά να μην έχει τρύπα στις μεσαίες ένα μοσχάρι των 600CC!
Eδώ εγώ με XR250 που έχει τρύπα παντού και το αφήνω ως είναι!
Κατά την γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήνεις κάτι όπως είναι από την μαμά εταιρία!
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό patrinos » 01 Απρ 2007, 20:52

Papasouzas έγραψε:Φίλε μου δεν ξέρω αν και πως γίνεται η πατέντα πάντως καλύτερα μην σκαλίσεις ηλεκτρονική μόνος σου και γενικά μην σκαλίσεις καθόλου!!
Και σιγά να μην έχει τρύπα στις μεσαίες ένα μοσχάρι των 600CC!
Eδώ εγώ με XR250 που έχει τρύπα παντού και το αφήνω ως είναι!
Κατά την γνώμη μου είναι καλύτερα να αφήνεις κάτι όπως είναι από την μαμά εταιρία!


Αν ειναι κατι απλο και χωρις "κινδυνους" τοτε ισως και να αξιζει.Γιαυτο λεω.Αν τωρα ενεχει καποια ρίσκα...ας παει στο καλό :D
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: TT600R τεχνικο θεμα.Ποιος ξερει;

Δημοσίευσηαπό drMel » 02 Απρ 2007, 11:13

patrinos έγραψε:Εχω ακουσει οτι στο ΤΤ-R 600 πολλοι αποσυνδεουν το γκρι καλώδιο από την ηλεκτρονική.Αυτο διότι κατα τα λεγομενα χάνεται η τρύπα που υπάρχει στις μεσαίες στροφές στην καμπύλη της ροπής.Υπχαρχει καποιος που να το εχει εφαρμοσει;Ποια τα αποτελεσματα;Ποιος ο τροπος αποσυνδεση;Εννοω μετα το καλωδιο που αποσυνδεεται θα μεινει "στον αερα";.......Και αν ειναι ετσι οπως ακουγεται ποιος ο λογος που το εχει συνδεσει εκει η Yamaha; :?: :?:


σε τρώει ο κ#λ&ς σου να το χαλάσεις????
άστο εκεί το μηχανάκι όπως είναι, ποιά τρύπα στα μεσαία???
Που τιην καταλαβαίνεις???
Σου ρίχνει τα γυρολόγια???
drMel
 


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες

cron