Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις και παραλειπόμενα απο το Trail Ride της Πάτρας!!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό ira » 23 Απρ 2007, 10:50

Βάζω μια φωτο με έντονη αγωνιστική δράση από τον αγώνα.



Καλά είστε απίστευτοι. Πως την ανακαλύψατε την ταβέρνα στην Ρακίτα?

Πάντως μια καλή ιδέα είναι στο road book εκτός από τα βενζινάδικα να αναφέρονται και οι ταβέρνες.

Χαιρετισμούς από την Πάτρα
Άβαταρ μέλους
ira
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 01 Ιουν 2006, 07:57
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό axelkal » 23 Απρ 2007, 10:53

......και στον Μαρμαρά που έκανε και πάλι περίπατο.......


Ρε λέτε τελικά να φταίει που ο μαρμαράς είναι αδύνατος ,
& τελικά ο μαυροτέτοιος να΄χει δίκιο ;;;; :twisted: :twisted: :twisted:
"IN MUD WE TRUST"

"TEAM 100+"
Άβαταρ μέλους
axelkal
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 08:04
Τοποθεσία: kantza-pallini

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 23 Απρ 2007, 10:53

Να πω και γω πως ευχαριστώ πολύ τον Geco που με εξυπηρέτησε στο έπακρο και να του ευχηθώ να τερματίσει την επόμενη φορά!!
Επίσης να ευχαριστήσω και τον Μάριο για την παρέα στην διαδρομή, αλλά και τον Κώστα με το adventure που με βρήκε όταν είχα χαθεί προς το τέλος και με βοήθησε πολύ!
Αν εξαιρέσεις οτι πονάνε όλοι μου οι μύες κατα τα άλλα ακόμα χαίρομαι από χθες!!
:D :D :D
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό sacram » 23 Απρ 2007, 11:54

μπράβο μπράβο!!!!!
Ετσι πρέπει....να περναμε όμορφα!!!!!
Παπασούζα.....την αναμνηση απο τον κόμπο στο στομάχι κράτα την καλά.....
σε πολλά TRR μπορείς να τρέξεις...αλλά σαν το πρώτο σου....ποτέ ξανά.
Ετσι ετσι....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό jfk60 » 23 Απρ 2007, 11:57

Καλημερα και απο μενα.

Πολυ ομορφη διαδρομη (θα ηθελα να την κανω με το jimny), πολλα και γρηγορα ομως τα χλμ (για μενα).

Νομιζω οτι ηταν περισσοτερο στην φιλοσοφια του raid και λιγοτερο στην ride που προσωπικα προτιμω.

Μπραβο στα παιδια της Πατρας και στον Doc, για την καλοστημενη οργανωση.

# Χαρη, περαστικα.
Άβαταρ μέλους
jfk60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 16:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό jdelis » 23 Απρ 2007, 11:58

Μετά από δύο διοργανώσεις κατάφερα φέτος να τρέξω επιτέλους στην Πάτρα. Μπορώ να πω πως άξιζε απόλυτα τον κόπο, ελπίζω να ξαναγίνει και διήμερο κάποια στιγμή. Τα χιλιόμετρα ακούγονταν λίγα, αλλά τελικά δεν ήταν, αφού ο αγώνας αποδείχτηκε αρκετά "αντρικός". Η διαδρομή ως επί το πλείστον σφιχτή, με λίγα γρήγορα κομμάτια. Υπήρχαν και κάποια σημεία με λάσπη-παγίδες, αφού το τερραίν άλλαζε ξαφνικά. Και ένα πολύ δύσκολο κομμάτι στο τέλος, πραγματικό trial για τα αυτοκίνητα.

Ευχάριστες οι πολλές συμμετοχές, που αυξήθηκαν την τελευταία στιγμή. Κάπου 40 αυτοκίνητα και δεν ξέρω πόσες έφτασαν οι μηχανές. Και οι εγκαταλείψεις όχι πολλές, αν σκεφτούμε τη σκληρότητα του αγώνα. Αν είχε βέβαια και περισσότερα χιλιόμετρα δεν ξέρω τι θα γινόταν...

Η οργάνωση πολύ ικανοποιητική, όπως έχουμε συνηθίσει από τα trail ride. Τα αποτελέσματα και η απονομή σχετικά γρήγορα. Πολλά ΣΕΔ με αρκετά εκπαιδευμένα άτομα (οι πιο πολλοί κάθονταν δεξιά ας πούμε!). Μόνο ένα δεν είχε την πινακίδα, αλλά κάτι μπλε και άσπρα σημαιάκια και το περάσαμε αέρα! Βγήκαν στο δρόμο φωνάζοντας και κάναμε πίσω. Όταν τους είπαμε πως έπρεπε να έχουν πινακίδα και όχι σημαιάκια δεν καταλάβαιναν... Μάλλον δεν υπήρχαν άλλες :twisted:

Τελειώνοντας να ευχαριστήσουμε το Χρήστο από Κω και τον Αντρέα που μας ξεκόλλησαν όταν καταφέραμε να τακάρουμε 2 τουλίπες πριν το τέλος! :evil: Αν δεν ήταν τα παιδιά, όχι μόνο δεν θα παίρναμε καλή θέση αλλά μάλλον θα περιμέναμε τη σκούπα.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Long way round ... Patras !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 23 Απρ 2007, 12:22

Γιά μιάμιση βδομάδα ορθοστασία στην έκθεση μοτοσυκλέτας, απροετοίμαστο το καινούργιο μηχανάκι, αδοκίμαστα τα πάντα, λύσεις της τελευταίας στιγμής, χωρίς οδόμετρο, με την θήκη roadbook σε λάθος θέση, άγνοια της αυτονομίας και μερικά ψιλά ακόμη ... πήγαν όλα τέλεια !

Το χειρότερο ήταν το άγχος άν όλα θα είναι έτοιμα πριν την εκκίνηση !

Το Σάββατο αργά το βράδυ διαπιστώνω ότι δεν πήρα από το σπίτι το χειριστήριο του ΙΜΟ !

Στην Αφετηρία ότι το οδόμετρο δεν λειτουργεί ! Η αιτία εντοπίστηκε μεταξύ μαγνήτη-σένσορα αλλά ... τέτοια ώρα-τέτοια λόγια.

Ξεκινάω γιά την απλή με καθυστέρηση, βάζω βενζίνη, ρυθμίζω τις πιέσεις στα λάστιχα και ξαναψάχνω τις συνδέσεις του οδομέτρου χωρίς αποτέλεσμα. Ακολουθώ τις ροδιές και στη συνέχεια το ... ταξί "Σάββας" γιά ένα διάστημα . Ευχαριστώ σωφέρ !

Πετυχαίνω τον γυιό μου και συνεχίζουμε μαζί.

Βρίσκουμε στο δρόμο τον Αyrton με τον Αντρέα σε πολλές μεριές οι οποίοι είναι τελικά οι μόνοι που έχουν πιάσει το νόημα και απολαμβάνουν τους αγώνες με τον δικό τους ιδιαίτερο τρόπο.

Να ευχαριστήσω τον Κώστα γιά την τακτοποίηση της πληρωμής και των τυπικών διαδικασιών με την οργάνωση και γιά την όμορφη παρέα του.

Το μηχανάκι μου ... ποίημα !

Περάσαμε θαυμάσια !
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό patrinos » 23 Απρ 2007, 12:31

Για μενα ηταν η 1η φορα που συμμετειχα σε παντος ειδους αγωνιστικη δραστηριοτητα .Το προηγουμενο βραδυ,ο αγωνας με γυρισε 18 χρονια πισω οταν πριν την 5ημερη του Σχολειου δεν μου κολλαγε υπνος.Σα μικρο παιδι ενοιωθα εν αναμονη της συμμετοχης στο Trail Ride...
Δυο στοχους ειχα βαλει.Κατα πρωτον να τερματισω και τα καταφερα μια χαρα,παρα τη δυσκολια της διαδρομης για μενα.Κατα δευτερον ειχα βαλει απωτερο στοχο να το ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ...Και εδω ΠΕΤΥΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ!!!
Ευχαριστω οσους συμμετειχαν στον αγωνα και μου εδειξαν ανθρωπους που πανω απ'ολα βαζουν το κεφι και την καλη παρεα και μετα τα κυπελλα και τον ανταγωνισμο.Συγχαρητηρια στους πρωτευσαντες.Και ενα ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!Ειδικοτερα στον Αποστολη(Νο4)και στον Γιαννη(Νο11) που συν-διασκεδασαμε τον αγωνα με τις πανεμορφες διαδρομες,ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την παρεα στη διαδρομη.Εις το επανιδειν πάιδια.
Υ.Γ.Εχω τραβηξει καποιες φωτο απο εκκινηση αλλά δεν ξερω αν μπορω να τις κατεβασω εδω ή πώς αλλιως μπορω να τις στειλω σε καλη αναλυση για να μην "βαρυνει" το τοπικ λογω μεγεθους φωτο...Πειτε καποιος συντονιστης και προχωραω
:D
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 23 Απρ 2007, 12:47

Κώστα στείλε μου με mail ή με msn αυτήν που έβγαλες εμένα με το μοτόρι μου στον τερματισμό να την κορνιζάρω!!
Το mail είναι deltapireal@hotmail.com!
Περιμένω!

Ps. Δεν μπορώ να διαβάσω!το μόνο που σκέφτομαι είναι η χτεσινή μέρα!!

Μου φαίνεται θα αρχίσω να συμμετέχω στα Rally Raid!H πολλή φλαταδούρα τα πολλά χιλιόμετρα και η λάσπη με εφτιαξαν απίστευτα!Παρόλη την κούραση που είχα στα τελευταία 30-40 χλμ και το μηχανάκι πήγενε μόνο του ήτανε τρομερά!
Και τα παιδιά φροντίσανε να υπάρχει και καβάτζα όπου χρειάζεται για τους καινούργιους!!
Όπως λέει και ο Γιάννης, Πάμε,πάμε!!
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό markd » 23 Απρ 2007, 12:52

Εγώ έχω ένα παράπονο απ' την οργάνωση !!!

Γιατί δεν είχε σοκοφρέτες ???
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 23 Απρ 2007, 12:59

Για να μην γίνεις αθληταράς των 115κιλών(από 110) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό sacram » 23 Απρ 2007, 13:06

Για μενα ηταν η 1η φορα που συμμετειχα σε παντος ειδους αγωνιστικη δραστηριοτητα .Το προηγουμενο βραδυ,ο αγωνας με γυρισε 18 χρονια πισω οταν πριν την 5ημερη του Σχολειου δεν μου κολλαγε υπνος.Σα μικρο παιδι ενοιωθα εν αναμονη της συμμετοχης στο Trail Ride...
Δυο στοχους ειχα βαλει.Κατα πρωτον να τερματισω και τα καταφερα μια χαρα,παρα τη δυσκολια της διαδρομης για μενα.Κατα δευτερον ειχα βαλει απωτερο στοχο να το ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ...Και εδω ΠΕΤΥΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ!!!

Mπράβο ρε Κωστή!!!!!.....έτσι έτσι
Είδες??? Μια χαρά....
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να είμαι κ εγώ εκεί...μιας κ όπως ξέρεις..ετοίμαζα πυρετωδός το ΤΤR του έσκασα 450 ευρώ και το έκανα τούμπανο κ έτοιμο για μάχη και με το που βγήκα από το συνεργείο έφαγα 167 ευρώ πρόστιμο για κόκκινο....ταπί και ψύχραιμος λοιπόν
Δεν μαμιέται.......που θα πάει θα ισιώσω κάποια στιγμή :lol: :lol:

Βάλτε καμιά φώτο απο τα όμορφα χώματα εκεί κάτω!!!!

ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ!!!!
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 23 Απρ 2007, 13:11

Γιάννη στο επόμενο πάμε μαζί!!
Ααα!
Ξέχασα να ευχαριστήσω θερμότατα το παλικάρι που μου έδωσε να φάω τα παστέλια στο βενζινάδικο που το στομάχι μου βρισκότανε σε ελε'ι'νά τραγική κατάσταση...
Πραγματικά με έσωσε!
Και επίσης όλους τους γνωστούς που με πέρναγαν σαν σταματημένο και μου φώναζαν για να με εμψυχόσουν!
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό karka » 23 Απρ 2007, 14:26

σαββατο μεσημερι και στον χωρο του παρκινκ εναντι του αγ.ανδρεα κατι αρχιζει να κηνειται.
στηνετε η αψιδα, μερικες τεντες, καγκελα, τραπεζακια. κ.α.
σιγα σιγα οι πρωτοι αγωνιζωμενοι κανουν την εμφανιση τους.
κατα τις 6 αρχιζει ο Τ.Ε.

στο τελος της μερας και υπολογηζοντας και μερικους απο την επομενη, ο αριθμος των σημμετοχων εχει ανεβει στους 104 αν δεν κανω λαθος.
νουμερο πολυ καλο που με κανει να καμαρωνω μιας και εχω βαλει και εγω το "χερακι μου" για αυτο.

μεσα σε αυτους λοιπων και εγω.
αποφασησα να τρεξω με μοτο μιας και δεν ειχα ξανα τρεξει τετοιον αγωνα.
για να εξηγουμε ενω εχω τρεξει μερικα ραϊντ με αυτοκινητο και ενω εχω διοργανωσεις επισεις μερικα.
με μοτο δεν το ειχα ξανακανει.

ηθελα λοιπον να ζησω αυτην την εμπειρια μιας και το να οδηγεις να διαβαζεις και παραληλα να χειριζεσαι τα κουμπακια των χρονομετρων και ροαντ μπουκ ειναι κοματι δυσκολο καθως λενε.

ωραια την αποφαση την πειραμε, μετα?
1) μηχανακι? εχουμε. 2)εξοπλησμο? δεν εχουμε. 3)ορεξη? εχουμε. 4)χρονο? δεν εχουμε. 5) χρηματα? εχουμε και δεν εχουμε!

αρα κοιταμε να βρουμε τον απαραιτητο εξοπλισμο με οσο το δυνατον χαμηλοτερο κοστος και απο χρονο ας ειναι καλα η νυχτα.

ενα θα πω, λιγοτερο θα κουραζομουνα να "εστηνα" και αυτον τον αγωνα παρα τα νυχτερια που ερηξα για να μονταρω το μηχανακι.
ας ειναι, το ευχαριστιθηκα ομως, μου θυμησε τα παλια, τοτε που η καθε βιδα ηταν μαγικη και το βιδωμα ξεβιδωμα ιεροτελεστια.

αγορασα θηκη για το R.B, ποδηλατικο κοντερ για τα χιλιομετρα, και εφταξα και αλλο ενα αναλογικο για βοηθητικο.
εβαλα και ενα τεποζιτο 13λιτ. για μεγαλυτερη αυτονομια και στηθικα στην εκκινηση την κυριακη το πρωι!!

9:48:30' εφυγες!!! μου φωναζει ο doc, και ολα σβηνουν απο το μυαλο.
μονος στοχος ο τερματισμος.

σε σας τους αυτοκινηταδες σας φαινετε δυσκολο α) να κοιτας τον δρομο. β) να διαβαζεις που πας απο το R.B. γ) να παρακολουθεις στο κοντερ τα χλμ και να τα συνδιαζεις με αυτα του R.B. δ) να μηδενιζεις απο τουλιπα σε τουλιπα τα μερικα. ε) να γυριζεις με το χερι το R.B απο τουλιπα σε τουλιπα το οποιο ειναι τοσο σφικτο που θελει και τα δυο χερια. στ) και να εχεις το νου σου σε χαντακια πετρες λασπη αυτοκινητα και φυσικα ολα αυτα οσο το δυνατον ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ!!!
ναι, ακουγετε δυσκολο.
χα! χα!, πις οφ κεϊκ, που λενε και οι φιλοι μας οι αμερικλανοι!!
οχι τελικα δεν ηταν και τοσο δυσκολο το αντιθετο θα μπορουσα να πω!!!
ο ανθρωπος τελικα αμα θελει προσαρμοζετε σε απιθανες καταστασεις.

εκκινηση λοιπον και ιδανικο χρονο 30' για να φτασω στην ζαστοβα.
ενοειτε οτι εφτασα πολυ πριν την ωρα μου.
εκκινηση ειδικης... απο δω και περα -μεχρι τον τερματισμο στον ομπλο 145χλμ μετα- λαθη δεν συγχωρουνται.

εχωντας ξεκινησει 39Νο η πλοηγηση στο πρωτο κοματι ηταν ευκολη.
τερμα γκαζι λοιπον και αρχιζουμε να περναμε κοσμο!!
πετρα, λασπη, πετρα, λασπη, γρασιδι, χαλικι,γρασιδι...οπα εδω ειμαστε στο πρασουδι!!!
εχω περασει οτι κινειτε μπροστα μου και τωρα πια αραια και που βλεπω αναβατες. μεσα στην λακα βλεπω τον λεοποταμο να παλευει με τις λασπες περναω απο διπλα του προσεκτικα και τον χερεταω.
οι ροδοσιες εχουν λιγοστεψει πολυ κανοντας την αναγκη για πλοηγηση πιο επιτακτικη.
καπου στα σελλα περνω και τους πρωτους εκκινησαντες.
απο εκει και μετα ο δρομος "καθαρος" απο ροδιες και η προσοχη μου για το R.B και το κοντερ στα κοκκινα!!
να πω εδω οτι απο τις ανεμογενητριες και μετα εχει κολησει στην ροδα μου ο δακης -ενας φιλος ο οποιος δεν εχει κοντερ ουτε καταληλη θηκη για το R.B- χρησιμοποιωντας με σαν ταξι.
οπου εσριβα εστριβε οπου φρεναρα φρεναρε.
περναμε απο το σεδ στο λαμπιρι και τα παιδια εκει αναρωτιουνται αν ολα πανε καλα μιας και ειμαστε οι πρωτοι που περναμε!!
βενζινα στις Καμαρες (αδικα τελικα 13 λιτ ηταν αυτα) και ξανα το γκαζι στο στοπ κολημενο. τελικα το ντιαρακι ειναι λιγο...
το R.B αρχιζει να εχει μικροατελειες τις οποιες ξεπερνω καθοτι τα βουνα τα ξερω καλα και εχωντας διαβασει το R.B απο την προηγουμενη ξερω περιπου τι να περιμενω.

το τερεν κλασικο για την περιοχη με πετρα λασπη πετρα λασπη και που και που μερικα ξερα κοματια.
περναμε απο μυροβρυση μικρονι ρακιτα και κατηφορηζουμε για το λεοντιο.
εκει πριν την εισοδο του χωριου κραταμε αριστερα σε ενα κοματι που δεν ειχα ξαναπερασει.
εκει κι'αν η πλοηγηση ηταν απαραιτητη. ομως ολα δουλευουν καλα. το κοντερ γραφει καλα αλλα δεν μηδενηζει ευκολα αποσπωντας την προσοχη μου συχνα να δων αν τελικα μηδενησε.
φτανουμε και σε ενα οφφ κοματι το οποιο δεν το ειχα ξανα περασει με αυτην τη φορά και στο οποιο η απεκονηση ηταν ενα χαλι και μισο.
χρειαστηκε να διαβασω 3 τουλιπες πιο κατω για να βγαλω ακρη και να δουλεψει ο εντουρας καρκα για να καθαρησω το κοματι.
αφου περασα απο δυο φραχτες και αφου εκανα μερικα ακροβατικα βγηκα τελικα στον δρομο και συνεχησα την πορεια μου.
ο δακης φυσικα απο κοντα μου...
εχω ηδη καλυψει το μεγαλυτερο μερος του αγωνα, δεν εχω απειληθει απο κανεναν και το μηχανακη δουλευει ρολοϊ.
επισεις δεν εχω αρπαξει καμια τουμπα και ολα ειναι καλα.
μονη στιγμη εντασης ενα λαντα καπου χαμηλα στην μεροβρυση το οποιο ερχοταν αντιθετα σε σφιχτο κλειτο δρομο (αγροτης).
περασα "φιλερ" απο διπλα του πανω σε στοφη ακουμπωντας καθρευτη και στα χορτα διπλα του
η διαδρομη αρχηζει να "μυριζει" αρκουδα και μετα τερματισμο.
χαλαρωνο λιγο προσεχω περισοτερο τωρα τις κακοτοπιες και γενικα το φυλαω.
φτανουμε στην αρκουδα, εχει λιγο κοσμο στην βαση της.
σχεδων δεν σταματω να μιλησω και συνεχηζω τον ανηφορο.
ο δακης θελωντας να κανει το "κοματι του" με περνα και ανηφοριζει πρωτος, σιγα μην τον αφησω .
σε ενα κρισημο σημειο περνει ενα πατημα σχετικα ευκολο απο δεξια, παω απο το δυσκολο κοντρα και τον προσπεναω, ταυτοχρονα αν και στο ευκολο αρπαζει μια "ψηλη" οποτε η αρκουδα τελειωνει λιγο πιο πανω για εμενα χαλαραα.
τα δυσκολα τελος, μερικα χλμ για το μοναστηρι του ομπλου οπου εχουμε τερματισμο ειδικης.
φτανω χτυπαω καρτα και ο αγωνας τελειωνει για μενα.
επιστροφη στο παρκινκ στο λιμανι σε χαλαρους ρυθμους.
φτανω στον τερματισκο με μαρσαρισματα και σουζες!!!
ξεκινησα 39 και τερματησα πρωτος, χαραζωντας την διαδρομη για περισοτερο απο 120 χλμ.

αρχιζει να μ'αρεσει!!!

σε λιγο φτανει και ο δακης.
διπιστωνω οτι ειναι σε αλλη κατηγορια τελικα, και οτι δεν θα χασω την πρωτη θεση αδικα.
ασχημο συναισθημα να τρως ολο το αγκουρι να βρεις την διαδρομη να πλοηγησεις σωστα και στο τελος ενας αλλος να σου περνει την νικη μεσα απο τα χερια επιδει σε χρησημοποιησε.

τερματιζουν και τα αλλα μηχανακια σιγα σιγα.
δεν περιμενω καν για τα αυτοκινητα. φευγω και παω σπιτι.
ενα γρηγορο μπανιο, ενα φιλι του νικητη στην αλεξια και επιστροφη στον τερματισμο για το γνωστο κουτσομπολιο και κους κους.
λιγο αργοτερα γινεται και η απονομη. το ψηλοτερο σκαλι του βαθρου μου ανηκει!!

εχω διοργανωσει οτι εχει γινει στην περιοχη μας και οχι μονο για περισοτερο απο 15 χρονια, εχω τρεξει ανα την ελλαδα απο δραμα μεχρι καλαματα.
εδω στον τοπο μου αφησα τις υποχρεωσεις του οργανωτη και το επιχειρησα τρεις φορες.
μια το 95 εγγατελειψα απο βλαβη, μια το 2003 οφφ απο βλαβη-τουμπα.

ε... σημερα ΔΕΝ τριτωσε.

να ευχαριστησω ολη την παλιοπαρεα των trail raid για τις μοναδικες στιγμες που μου χαρισε.
για τον αγωνα γενικα να πω οτι ηταν καλος.
η διαδρομη λιγο πεζη, τα εκτος δρομου λιγα, το ροαντ μπουκ με λαθακια στα χλμ και σε μερικες παραστασεις το οποια ωστοσο δεν σε βγαζαν απο τον ρυθμο σου. ολα αυτα ηταν λιγα γενικα και δεν σε χαλαγαν.
την εικονα του αγωνα την περιμενα καλυτερη σε σχεση με τα περσηνα προτυπα.

οπως και να εχει το παρκινκ δεν μου αρεσε, μου ελειψε μια καρεκλα και ενα τραπεζι με την παρεα ολογυρα να συζηταμε.
επισεις απο προβολη η πλατεια δεν συγκρηνετε με το παρκιν.
κατα τα αλλα, αλλος ενας αγωνας με την εγγυηση του doc, του αοδπ, και της ελλην. ομαδας διασωσης εφτασε στο τελος του.
να'μαστε ολοι καλα για τον επομενο.
_________________
www.skartaekato.gr
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό littledevil » 23 Απρ 2007, 15:02

Καλησπέρα και απο εμάς!!
Ενα μεγαλο μπραβο στην οργανωση για το ομορφο παιχνιδι που μας χαρισε.
Παιξαμε και διασκεδασαμε απιστευτα, ο αγωνας ηταν πολυ καλα στημενος, οι εναλαγες των διαδρομων απιστευτες!!
Μπραβο στην μεγαλη πλεον παρεα μας για τις επιτυχιες ,παντα τετοια.!!!
Μπραβο Μαριε και Περικλή,Σπυρο και Βασιλη,Δημο και Σπυρο !!
Να θυμάστε πως ανεβάζονταςι τον ανταγωνισμό ,το παιχνιδι γινεται πιο ενδιαφερον.
Εμεις ειχαμε ενα χαζο χασιμο που εφερε λίγο πανικο στον συνοδηγο και μας στοιχησε μιση ωρα και μετα αντε να το μαζεψω
Αφου δεν πηδηξε ο συνοδηγος με 50 μω μετα απο αυτο...μαλον θα τον εχω για οσο θα τρεχω!!
Για μενα τρία σημαντικα πραγματα γινανε σε αυτο τον αγωνα.
1) Τερματισε ο Τριτσινης !!!(Μπραβο Σπυρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
2) Δεν πάθαμε λάστιχο !!!!!
3) Μας έφτασε η βενζίνη(με ατμούς βενζίνης ανεβηκαμε την αρκούδα)!!

Καλα να είμαστε και του χρόνου,ραντεβου στο ομορφο Πήλιο.

Γιώργος-Λεωνιδας πληρωμα 103
.Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες