Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Rally Raid Ρούμελης 2007: Λίγες ώρες μετα...

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Rally Raid Ρούμελης 2007: Λίγες ώρες μετα...

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Μάιος 2007, 21:38

Τελευταία επεξεργασία από superspy και 19 Σεπ 2007, 14:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Rally Raid Ρούμελης 2007: Λίγες ώρες μετα...

Δημοσίευσηαπό atlas » 20 Μάιος 2007, 22:02

Άντε ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!! Πείτε τίποτα να ζηλέψουμε.
Άβαταρ μέλους
atlas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 00:43
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Rally Raid Ρούμελης 2007: Λίγες ώρες μετα...

Δημοσίευσηαπό atlas » 20 Μάιος 2007, 22:31

Είχα και εγώ αγώνα σήμερα αλλά δεν έπεσα και του θανατά.
Άντε ξεκινήστε
Άβαταρ μέλους
atlas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 00:43
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΤΤΙΚΗ

ΡΟΥΜΕΛΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μάιος 2007, 08:44

Ένα έχω να πω για αρχή:

Όσοι δεν έτρεξαν την δεύτερη μέρα έχασαν! Η διαδρομή ήταν απίθανη και τα μέρη που περάσαμε καταπληκτικά.

Περισσότερα σε λίγο.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό leon » 21 Μάιος 2007, 09:02

Για πείτε κάτι εσείς οι λίγοι :!: :!: που τερματίσατε την Ρούμελη 3 και σε εμας που δεν ήρθαμε :(

Πάντως από τα αποτελέσματα η πρώτη βιαστική εντύπωση

1. νομίζω ότι είναι ο πρώτος αγώνας RR που τερματίζουν περισσότερα :?: αυτοκίνητα από ΜΟΤΟ

2. KILL BILL άσε το δεξί κάθισμα και κάτσε πάλι πίσω από το τιμόνι :razz: Δεν σου λείπει η κόντρα :?: Οι διαφορά 1ου (Pajo) με τον δεύτερο στην Α2 είναι χάος :!: :!:
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μάιος 2007, 09:20

Περαστικά στον Βασίλη Βαρβαγιάννη. Καλή ανάρωση BILLY.

Μπράβο στον Χάρη Καμαρούλια που αν και τραυματίας ήρθε και έτρεξε την πρώτη δύσκολη μέρα. Χάρη ευχαριστώ για το ΤΑΧΙ!
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

KOYΠΑ

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μάιος 2007, 10:00

bebeko Συγχαρητήρια για την κούπα!

Σπάσαν τα βουντού! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Rally Raid Ρούμελης 2007: Λίγες ώρες μετα...

Δημοσίευσηαπό DIMOSTHENIS » 21 Μάιος 2007, 10:21

atlas έγραψε:Είχα και εγώ αγώνα σήμερα αλλά δεν έπεσα και του θανατά.
Άντε ξεκινήστε



Ωραία η φωτό αγοράκι μου αλλά καιρός είναι να αρχίσεις προετοιμασία για Πήλιο!!!


Παρεπιμπτόντως λάβε υπόψη σου ότι όταν ο Κατσιμαλής κάνει λόγο για "ακροπολικές διαδρομές" εννοεί και πάρα πάρα πάρα πολλά (μικρά-μεσαία και μεγάλα) κομμάτια από τον... βράχο της Ακρόπολης!!!!
CROSSBACK
Άβαταρ μέλους
DIMOSTHENIS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 14:02
Τοποθεσία: ΠΑΠΑΓΟΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 21 Μάιος 2007, 10:29

Αν και γενικά περάσαμε ωραία θα γκρινιάξω λίγο. Και μιλάω πάντα για την πρώτη μέρα, δεν ξέρω τι έγινε την δεύτερη. Τελικά πρέπει να υπάρχει μόνο μια διαδρομή Λειβαδιά - Παύλιανη και πίσω, γιατι δεν εξηγείται αλλιώς το γεγονός ότι επί 3 χρόνια κάνουμε πάνω κάτω ακριβώς την ίδια διαδρομή. Αυτή τη φορά κοίταξα ελάχιστα το road book το οποίο δεν ξέρω για ποιό λόγο αν και είχα καλυμπράρει το ΙΜΟ μου, πολύ λίγες φορές έπεσα ακριβώς στα χιλιόμετρα. Τη βαρέθηκα αυτή τη διαδρομή. Για να πω όμως όλη την αλήθεια, από την άλλη εκτός από κανα δύο σημεία, είναι ιδανική για γουρούνι. Αλλά όμως φτάνει πιά, ε?
Το χειρότερο όλων όμως ήταν η μικρή ΜΩΤ που υπήρχε στο πρώτο σκέλος με αποτέλεσμα να περιμένω σαν τον βλάκα μες την βροχή πάνω από μισή ώρα για να μπώ στον χρόνο μου που τελικά ούτε αυτό έγινε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό. Θα πηγαίναμε με μικρή ΜΩ αργά στον κάμπο? Μετά από λίγο ήρθε και ο Σάββας. Ποιός θα ήταν δηλαδή ο νικητής σε αυτόν τον αγώνα? Αυτός που θα είχε γράψει με ακρίβεια τον χρόνο του στο road book?
Το δεύτερο σκέλος είχε μεγαλύτερη ΜΩΤ, μου τυχαν κανα δύο στραβές (δύο στραπατσαρισμένες ζάντες, ένα σκασμένο λάστιχο, μού φυγε η ποδιά από κάτω) και έτσι ήταν καλύτερα τα πράγματα ως αναφορά την ΜΩΤ. Υπήρχαν κομμάτια που τα φχαριστήθηκα πολύ, ιδιαίτερα στο δεύτερο σκέλος, με πάρα πολύ βροχή και λάσπη, πηγαίνοντας όσο πιο γρήγορα μπορούσαμε μαζί με τον Καλαποθάκη και αυτές οι εικόνες τουλάχιστον σε μένα, θα μείνουν από τον αγώνα αυτό.
Στενοχωρήθηκα πολύ για τον Βασίλη που χτύπησε το γόνατό του ψιλοχοντροάσχημα 50 μέτρα από τον τερματισμό.Οταν τον είδα ήθελα να του σπάσω και το άλλο γόνατο, τόσο πολύ τσαντίστηκα.
Επίσης με τον Ψωμάκη που ενώ την πρώτη μέρα τα πήγε άριστα, την δεύτερη μέρα δεν έτρεξε καθόλου και έπινε καφέ στην Κηφισιά.
Καλή βδομάδα σε όλους.
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό drMel » 21 Μάιος 2007, 10:37

Νομίζω ότι πολλά συγχαρητήρια αξίζουν ο Geco και ο Νικολάου που και έτρεξαν και την δεύτερη μέρα και βγάλαν και τον αγώνα μια χαρά.
drMel
 

ΑΑΑΑΑΧ ! ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 21 Μάιος 2007, 10:43

Και φέτος η "Ρούμελη" τα είχε όλα !!!

Και βροχές, και λάσπες, και απρόοπτα, και ένταση, και ... αποχωρήσεις, και αγωνία, και τραυματισμούς (Περαστικά Billy !), και δυσκολία ...

Πάνω από όλα όμως είχε τα ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ ΜΕΡΗ της Ελλάδας με τοπία που σου κόβουν την ανάσα !!!

Κάτι η βροχή σε συνδυασμό με την λιακάδα εναλλάξ, κάτι η άνοιξη, κάτι οι διαδρομές, κάτι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, μας απογείωσαν !

Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που έχω γνωρίσει ανθρώπους σαν τον Σπύρο και όλα τα παλληκάρια που πρωταγωνιστούν στο ... "εργο" που λέγεται "Ράλλυ Ρέιντ" !

Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες.

Πέρασα απίστευτα καλά και σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ !!!
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

GECO ΚΟΥΠΑ

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μάιος 2007, 10:59

Geco να πας από τα Τρωκτικά γιατί περιμένουν κέρασμα για την κούπα! :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό doc » 21 Μάιος 2007, 11:06

Να πω? Να πω?
...ή να τα αφήφω καλύτερα? :? :roll:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΡΟΥΜΕΛΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μάιος 2007, 11:16

(RRRR) RAINING RALLY RAID ROUMELI 8) 8)

Α' ΜΕΡΑ

Με μια έκφραση: Γ*&^&*μω την ατυχία μου. Στα 5 χλμ. Χαλάνε τα Roll-Off στα γυαλιά. Στα 10 χλμ περίπου από την βροχή βραχυκυκλώνουν τα καλώδια του κοντέρ! Συνεχίζω ακολουθόντας τον Καμαρούλια ο οποίος με περιμένει όπου βλέπει ότι δεν πηγαίνουμε μαζί. Αργότερα τέλος και ο διακόπτης από το Road Book! Οδήγηση ΤΑΧΙ με οδηγό τον bebeko πλεον. Χάνω και αυτόν, χάνω και ένα ΣΕΔ, (μου το είπαν μετά), συνεχίζω ΤΑΧΙ με οδηγό τον Denis. Αργότερα βρίσκουμε bebeko και άλλους. Η μηχανή βγάζει πυκνούς καπνούς από την εξάτμιση. ΠΑΝΙΚΟΣ Οι υπόλοιποι συνεχίζουν και εγώ το λύνω διαπιστόνωντας ότι το μόνο που έχει συμβεί είναι υπερχείλιση του λαδιού από τον κινητήτα. Σκούπισμα και συνέχεια. Μετά από λίγο φτάνει Κούτσικος, ψώνιο ο ήχος του RR. Πλησιάζουμε Λειβαδιά. Ούφ Τέλος για σήμερα.

Το απόγευμα βρίσκω την βλάβη στο κοντέρ, διακόπτη για το Road Book από τον Bleu, φίς για τα καλώδια από τον Κούτσικο, (ευχαριστώ σε όλους), και η μοτό έτοιμη.

Β' ΜΕΡΑ

Είναι αυτό που λένε:"Ήταν η ζωή μου κόλαση και την έκανες απόλαυση" Διαδρομή Ψώνιο. Με λίγη λάσπη μόνο το πρωί και ένα βαρβάτο βούρκο στο τέλος. Η υπόλοιπη είχε μοναδικά τοπία που δεν τα ξαναέχω δεί. Οδήγηση σε ρυθμούς βόλτας για να απολαύσω το τοπίο. Έφαγα το αντίστοιχο χέσιμο επειδή άργησα στον τερματισμό. Sorry σε όλους.

ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΕΞΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ

1. Γιατί πήγα στην Ρούμελη να κάνω διήμερο αγώνα.

2. Γιατί μου αρέσει το βουνό με όλες τις συνθήκες.

3. Γιατί δεν μου αρέσει να κάνω πίσω χωρίς να δοκιμάσω τα όριά μου.

4. Επειδή κάποιος ονόματι superspy είχε γα&^%θει να ετοιμάσει αυτόν τον αγώνα τόσες μέρες.

5. Για να μην βγούν μερικοί μερικοί και να πουν ότι δεν μπορεί να σταθεί η διοργάνωση.

6. Γιατί θα με έχεζε όλη η παρέα στο τρωκτικάδικο της Δημητρακοπούλου. (Ε ρε τι έχει να ακούσουν μερικοί μερικοί), :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΦΩΤΟ

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μάιος 2007, 11:18

Μήπως έχει βγάλει κάποιος φωτογραφίες από την "Μογγολία"????
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες