Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κινητοποίηση για την εθνική τραγωδία της Πάρνηθας.

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό typod » 06 Ιούλ 2007, 08:32

Συμφωνώ με οσα λέτε αλλά φίλοι μου το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει δασοπροστασία.Την περιοχή που κάηκε την πέρασα πριν 1 μήνα.Δεν είδα ούτε πυροσβεστικό ούτε εθελοντή ούτε φυλάκιο ΤΙΠΟΤΑ.Καθημερινά σχεδόν πηγαίνω Αυλώνα.Μετα την είσοδο απο εθνική και μέχρι το χωριό είναι δάσος (Πάρνηθα και εκει).Ρε παιδιά δεν υπάρχει άνθρωπος και μιλάμε για πολύ επικινδυνη περιοχή.Μήπως πρέπει να κάνουμε κάτι?Δεν ξέρω τι αλλά πρέπει να μην μείνουμε θεατες.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό dimitris-series2a » 06 Ιούλ 2007, 13:56

αυτη ειναι η λογικη του τιποτα?
και ποια ειναι η λογικη? να φωναζουμε ολοι κατοπιν εορτης? αυτο ειναι το σωστο?
ποιος απο ολους εσας ειχε ενδιαφερθει για τα μετρα πυρασφαλειας του δασους?
ποιος απο εσας ειχε παει εκει να δει αν υπαρχουν σε επιφυλακη δασοπυροσβεστες?
ειχε δει κανεις κατι που δεν του αρεσε?
ειχε στειλει σε καποιο υπουργειο καποια σχετικη επιστολη?
τωρα ομως που μαυρισε η ψυχη σας, η οραση σας και η αναπνοη σας ηρθε η ωρα για την επανασταση. σιγα μονο μην φωναζετε πολυ και ιδρωσουν τα αυτια τους.
αν σας ενδιεφερε τοσο πολυ το δασος γιατι βρε αδερφια ελληνες δεν κανατε κατι απο πριν? γιατι δεν κανατε ενα συλλογο να μαζευτειτε και να περιπολειτε στο δασος? τοτε δεν ειχατε ελευθερο χρονο.ειναι και αυτο στο παιχνιδι το ειχα ξεχασει. τωρα ομως που ηρθε η καταστροφη? ισως μπορεσετε να αφιερωσετε 1 ωριτσα! τωρα και 1 ζωη να δωσετε δεν κανετε τιπιτα.
το δασος δεν ειναι σπιτι που οταν το ριχνει ο σεισμος παιρνουμε 1 δανειο και σε 1 χρονο ειναι ετοιμο.
το δασος θελει χρονια για να γινει. πολλα χρονια. και τα παιδια σας ακομα δεν θα προλαβουν να το χαρουν!
Άβαταρ μέλους
dimitris-series2a
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:37
Τοποθεσία: πατρα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 06 Ιούλ 2007, 18:13

jim2a έγραψε:αυτη ειναι η λογικη του τιποτα?
και ποια ειναι η λογικη? να φωναζουμε ολοι κατοπιν εορτης? αυτο ειναι το σωστο?
ποιος απο ολους εσας ειχε ενδιαφερθει για τα μετρα πυρασφαλειας του δασους?
ποιος απο εσας ειχε παει εκει να δει αν υπαρχουν σε επιφυλακη δασοπυροσβεστες?
ειχε δει κανεις κατι που δεν του αρεσε?
ειχε στειλει σε καποιο υπουργειο καποια σχετικη επιστολη?
τωρα ομως που μαυρισε η ψυχη σας, η οραση σας και η αναπνοη σας ηρθε η ωρα για την επανασταση. σιγα μονο μην φωναζετε πολυ και ιδρωσουν τα αυτια τους.
αν σας ενδιεφερε τοσο πολυ το δασος γιατι βρε αδερφια ελληνες δεν κανατε κατι απο πριν? γιατι δεν κανατε ενα συλλογο να μαζευτειτε και να περιπολειτε στο δασος? τοτε δεν ειχατε ελευθερο χρονο.ειναι και αυτο στο παιχνιδι το ειχα ξεχασει. τωρα ομως που ηρθε η καταστροφη? ισως μπορεσετε να αφιερωσετε 1 ωριτσα! τωρα και 1 ζωη να δωσετε δεν κανετε τιπιτα.
το δασος δεν ειναι σπιτι που οταν το ριχνει ο σεισμος παιρνουμε 1 δανειο και σε 1 χρονο ειναι ετοιμο.
το δασος θελει χρονια για να γινει. πολλα χρονια. και τα παιδια σας ακομα δεν θα προλαβουν να το χαρουν!


Ωραία κάτσε λοιπόν στον καναπέ σου με αυτή την δικαιολογία μέχρι να καούν και τα υπόλοιπα. Α και μη το ξεχάσω στις εκλογές δαγκωτό......
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό dimitris-series2a » 06 Ιούλ 2007, 20:35

αγαπητε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εγω ειμαι αγροτης - μελισσοκομος και ειμαι 15 ωρες την ημερα στην φυση. σου λεει κατι αυτο? εμεις ειμαστε παρατηρητες - φρουροι της φυσης και κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να την προστατεψουμε γιατι ζουμε απο αυτην. εμεις καταγραφουμε κινησεις αυτοκινητων και κραταμε στοιχοια τους (πινακιδες). εμεις διωχνουμε ατομα απο τα πευκοδαση στιγμες και ωρες υποπτες. γιατι εχουμε καει και προστατευουμε οτι εχει απομεινει.
μην μου λες λοιπον εμενα για καναπεδες γιατι δεν σε περνει.
πες σε ολους εδω τι κανεις εσυ για την φυση που τοσο λατρευεις!!!
τι μετρα προστασιας εχεις λαβει εσυ για αυτην?
το να καθεσε πισω απο το pc και να μας γραφεις ολα αυτα τα ωραια αυτο εμενα δεν μου λεει τιποτα.
βγες λοιπον εξω και κανε πραγματα που εχουν ουσια και ασε τις αερολογιες!
οταν εσυ τελειωνεις την δουλεια σου πηγαινεις στην ζεστασια και στην θαλπωρη του σπιτιου σου.
εμεις ομως καθομαστε εκει 2 και 3 και 4 ωρες αν χρειαστει ποτε μαζι με τους δασοπυροσβεστες ποτε μονοι μας.
σου εχει τυχει ποτε να εχεις τελειωσει την δουλεια σου και να καθεσε να περιμενεις υπομονετικα καποιον που εχει παει βολτα στο δασος?
δεν νομιζω!!
σε συμβουλευω λοιπον να το κανεις. ξερεις οταν εισαι μεσα στο δασος ολη αυτη η ησυχια σου κανει καλο! ηρεμεις! καθαριζει το μυαλο σου!

ΥΓ περιμενω να διαβασω τι κανεις εσυ για την φυση.
οσον αφορα τις εκλογες αγαπητε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εμεις ειμαστε η ποιο παραμελημενη κοινωνικη ταξη και δεν μασαμε απο τα παραμυθια τους και τις προεκλογικες π@π@ριες! τουλαχιστον η συντριπτικη πλειοψηφια!
κατσε τωρα στην ηρεμια της πολης και απολαυσε τα ντουμανια της!!
Άβαταρ μέλους
dimitris-series2a
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:37
Τοποθεσία: πατρα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 06 Ιούλ 2007, 21:15

jim2a έγραψε:αγαπητε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εγω ειμαι αγροτης - μελισσοκομος και ειμαι 15 ωρες την ημερα στην φυση. σου λεει κατι αυτο? εμεις ειμαστε παρατηρητες - φρουροι της φυσης και κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να την προστατεψουμε γιατι ζουμε απο αυτην. εμεις καταγραφουμε κινησεις αυτοκινητων και κραταμε στοιχοια τους (πινακιδες). εμεις διωχνουμε ατομα απο τα πευκοδαση στιγμες και ωρες υποπτες. γιατι εχουμε καει και προστατευουμε οτι εχει απομεινει.
μην μου λες λοιπον εμενα για καναπεδες γιατι δεν σε περνει.
πες σε ολους εδω τι κανεις εσυ για την φυση που τοσο λατρευεις!!!
τι μετρα προστασιας εχεις λαβει εσυ για αυτην?
το να καθεσε πισω απο το pc και να μας γραφεις ολα αυτα τα ωραια αυτο εμενα δεν μου λεει τιποτα.
βγες λοιπον εξω και κανε πραγματα που εχουν ουσια και ασε τις αερολογιες!
οταν εσυ τελειωνεις την δουλεια σου πηγαινεις στην ζεστασια και στην θαλπωρη του σπιτιου σου.
εμεις ομως καθομαστε εκει 2 και 3 και 4 ωρες αν χρειαστει ποτε μαζι με τους δασοπυροσβεστες ποτε μονοι μας.
σου εχει τυχει ποτε να εχεις τελειωσει την δουλεια σου και να καθεσε να περιμενεις υπομονετικα καποιον που εχει παει βολτα στο δασος?
δεν νομιζω!!
σε συμβουλευω λοιπον να το κανεις. ξερεις οταν εισαι μεσα στο δασος ολη αυτη η ησυχια σου κανει καλο! ηρεμεις! καθαριζει το μυαλο σου!

ΥΓ περιμενω να διαβασω τι κανεις εσυ για την φυση.
οσον αφορα τις εκλογες αγαπητε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εμεις ειμαστε η ποιο παραμελημενη κοινωνικη ταξη και δεν μασαμε απο τα παραμυθια τους και τις προεκλογικες π@π@ριες! τουλαχιστον η συντριπτικη πλειοψηφια!
κατσε τωρα στην ηρεμια της πολης και απολαυσε τα ντουμανια της!!


Χα μιλάς για δάσος σε μένα?? Τι λες ρε μεγάλε σοβαρά?? Λες να μην έχω έχω πάει ποτέ στο δάσος?? Εκεί είναι το θέμα?? Δηλαδή πρέπει όλοι να γίνουμε δασοπροστάτες?? Όταν είμαι στο βουνό και πέσει κάτι κακό στην αντιληψή μου εννοείται ότι θα αντιδράσω και δεν θα το αφήσω έτσι. Κάνω ότι περνάει από το χέρι μου με βάση το σωστό ώστε να μην το καταστρέφω και να το σέβομαι. Εσύ λοιπόν και οι ομοιοί σου θα σώσεις το δάσος μας από την φωτιά. Οκ. Γιατί λοιπόν δεν σώθηκε ο δρυμός της Πάρνηθας από ατομάκια σαν και σένα?? Τι κάνανε?? Όπα ρε μεγάλε. Πως την έχετε δει έτσι?? Να σου πω πρστατεύεις όπως λες το δάσος. Από τους πολιτικούς ποιός μας προστατεύει?? Άντε ρε. Και την επόμενη φορά που θα αναφέρεις το επωνυμό μου με κεφαλαία να έχεις τα παπάρ...... να εμφανίζεσαι και εσύ με το επωνυμό σου και όχι ανώνυμα να τα χώνεις. Όσο για σένα κάτσε στο καθαρό χωριό σου και άσε εμάς να διαμαρτυρόμαστε για τα ντουμάνια που αναπνέουμε. Αν τα ανάπνεες και εσύ ίσως να ένιωθες περισσότερο την ανάγκη να κάνεις κάτι για αυτά που τραβάμε. Το σύνθημα που παίρνω από εσένα είναι τελείως μα τελείως "για την πάρτυ μου". Οπότε δεν μου κάνει εντύπωση το πως αντιμετωπίζεις το θέμα.

ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑΡΗΔΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΝΟΜΠΑΡΕΤΕ. ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ?? ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΧΑΖΟΥΣ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ. ΟΙΚΟΛΟΓΙΣΚΟΙ. ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΤΡΩΓΑΝΕ ΞΥΛΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ. ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΘΙΓΑΝΕ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ. ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΟΝΟ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ.......
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό dimitris-series2a » 06 Ιούλ 2007, 22:48

συνηδητοποιημενε πρωτευουσιανε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εγω και οι ομοιοι μου κανουμε αυτο που γουσταρουμε και το κανουμε καλα.
μας εκαψαν μια φορα πριν 20 χρονια και απο παιδια ολοι τοτε κανουμε αυτο που εσυ το κανεις μονο με τα λογια καταλαβες?
οσον αφορα τα παπαρια εμεις οι αγροτες η επαρχιοτες η βλαχοι εχουμε και περισευμα να εχεις υποψιν σου!!
εσυ αγαπητε καθησε πισω απο το pc σου ανοιξε το στομα σου- χειμαρο και θα σωσεις ολον τον κοσμο.
σου εχει τυχει να καει το βιος σου μεσα σε μια ωρα?
σου εχει τυχει να καει η σοδια σου και να μην εχεις να ταισεις τα παιδια σου?
κατσε στα αβγα σου ρε φιλαρακο που θα μου πεις εμενα μ@λ@κιες.
εγω και οι ομοιοι μου εχουμε ζησει καταστασεις που το φτωχο σου μυαλουδακι δεν τις φανταζετε.

ΞΕΧΑΣΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ!!
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!

ΣΩΤΗΡΑ ΜΑΣ!! ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΚΡΥΜΕΝΟΣ??

ξεκουρνια ρε!!

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
dimitris-series2a
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:37
Τοποθεσία: πατρα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 07 Ιούλ 2007, 06:06

jim2a έγραψε:συνηδητοποιημενε πρωτευουσιανε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εγω και οι ομοιοι μου κανουμε αυτο που γουσταρουμε και το κανουμε καλα.
μας εκαψαν μια φορα πριν 20 χρονια και απο παιδια ολοι τοτε κανουμε αυτο που εσυ το κανεις μονο με τα λογια καταλαβες?
οσον αφορα τα παπαρια εμεις οι αγροτες η επαρχιοτες η βλαχοι εχουμε και περισευμα να εχεις υποψιν σου!!
εσυ αγαπητε καθησε πισω απο το pc σου ανοιξε το στομα σου- χειμαρο και θα σωσεις ολον τον κοσμο.
σου εχει τυχει να καει το βιος σου μεσα σε μια ωρα?
σου εχει τυχει να καει η σοδια σου και να μην εχεις να ταισεις τα παιδια σου?
κατσε στα αβγα σου ρε φιλαρακο που θα μου πεις εμενα μ@λ@κιες.
εγω και οι ομοιοι μου εχουμε ζησει καταστασεις που το φτωχο σου μυαλουδακι δεν τις φανταζετε.

ΞΕΧΑΣΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ!!
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!

ΣΩΤΗΡΑ ΜΑΣ!! ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΚΡΥΜΕΝΟΣ??

ξεκουρνια ρε!!

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΙΑΣ


ΡΕ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ
(ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΗΛΙΘΙΟ?? ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΝΟΜΠΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ)

ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.
ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ.
ΟΧΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΤΟ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΒΙΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ ΕΝ ΜΕΡΗ, ΘΑ ΖΟΡΙΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΕΙΣ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ ΝΕΡΑΤΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΤΑΙΣΕΙΣ.
ΣΩΤΗΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΟΣ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ. ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΕΩ.
ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
ΕΙΝΑΙ ΗΤΤΗΜΕΝΑ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ.

ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΙΑΝΟΥΣ Ή ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ???

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ. ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΗΔΗΣΕΙΣ........
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό dimitris-series2a » 07 Ιούλ 2007, 19:05

ΤΣΙΤΟΥΡΑ
το να αναφερουν το ονομα μου με κεφαλαια γραμματα δεν με προσβαλει με τιμα.
κομπλεξ με την πρωτευουσα? μπραβο ρε ΤΣΙΤΟΥΡΑ με εκανες να γελασω!
ελα οποτε θες να συγκρινουμε ποιοτητα ζωης!
τωρα αν ειμαι εγω ηττημενος αυτο αστο να το κρινουν αλλοι.
εσυ πουλα μας φιλοσοφια!
θα επιμεινω στην ερωτηση μου για το τι εχεις κανει μεχρι τωρα για την φυση.
μαλλον τιποτα. τωρα ξυπνησε το ενστικτο!
καλιο αργα παρα ποτε λεμε εμεις εδω.
να πας στην αναδασωση να βοηθησεις και να πηγαινεις 2 φορες τον χρονο να παρατηρεις την αναπτυξη των δεντρων που φυτεψες. τοτε θα καταλαβεις πως αυτο που ξυπνησε μεσα σου τωρα επρεπε να ειχε ξυπνησει πριν την καταστροφη.
αυτα τα λιγα απο εναν ηττημενο κομπλεξικο φιλε ΤΣΙΤΟΥΡΑ!!
Άβαταρ μέλους
dimitris-series2a
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:37
Τοποθεσία: πατρα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 07 Ιούλ 2007, 19:35

jim2a έγραψε:ΤΣΙΤΟΥΡΑ
το να αναφερουν το ονομα μου με κεφαλαια γραμματα δεν με προσβαλει με τιμα.
κομπλεξ με την πρωτευουσα? μπραβο ρε ΤΣΙΤΟΥΡΑ με εκανες να γελασω!
ελα οποτε θες να συγκρινουμε ποιοτητα ζωης!
τωρα αν ειμαι εγω ηττημενος αυτο αστο να το κρινουν αλλοι.
εσυ πουλα μας φιλοσοφια!
θα επιμεινω στην ερωτηση μου για το τι εχεις κανει μεχρι τωρα για την φυση.
μαλλον τιποτα. τωρα ξυπνησε το ενστικτο!
καλιο αργα παρα ποτε λεμε εμεις εδω.
να πας στην αναδασωση να βοηθησεις και να πηγαινεις 2 φορες τον χρονο να παρατηρεις την αναπτυξη των δεντρων που φυτεψες. τοτε θα καταλαβεις πως αυτο που ξυπνησε μεσα σου τωρα επρεπε να ειχε ξυπνησει πριν την καταστροφη.
αυτα τα λιγα απο εναν ηττημενο κομπλεξικο φιλε ΤΣΙΤΟΥΡΑ!!


ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ
Εννοείται ότι η ποιότητα ζωής στην επαρχία είναι πολύ καλύτερη. Δεν το αμφισβήτησα ποτέ μου. Έτσι και αλλιώς από νησί είμαι και ξέρω τι σημαίνει ποιότητας ζωής αλλά και πυρκαγιές επίσης πολύ καλά.

Μια και γελάς για τα περί κόμπλεξ να σου θυμίσω πως δεν μίλησα εγώ ειρωνικά για τα "ντουμάνια" που αναπνέουμε ούτε και ανέφερα εκφράσεις τύπου "πρωτευουσιάνε", ούτε σε αποκάλεσα "επαρχιώτη βλάχο" όπως επίσης ειρωνικά αποκάλεσες τον εαυτό σου. Δικές σου εκφράσεις είναι και κάτι φανερώνουν. Αν μη τι άλλο το να μας τα χώνεις ειρωνικά για τα ντουμάνια που αναπνέουμε φανερώνει κακία και σίγουρα όχι ενδιαφέρον για τον συνάνθρωπο.

Ευτυχώς το ένστικτο που λες δεν ξύπνησε τώρα. Έχει ξυπνήσει για διάφορα θέματα που αφορούν την κοινωνία μας χρόνια τώρα. Ένα από αυτά είναι και το περιβάλλον. Παραπάνω σου ανέφερα (μάλλον δεν το πρόσεξες) τι κάνω προσωπικά σαν άνθρωπος για τη φύση την οποία την απολαμβάνω και την σέβομαι. Από εκεί και πέρα έχω δραστηριοποιηθεί σε ένα σωρό άλλα θέματα που αφορούν την σύγχρονη κοινωνία μας εξίσου και δεν νομίζω πως είναι πρέπον αλλά και της ατιγμής να τα αναλύσω εδώ μέσα. Αν θέλεις μπορούμε να το κάνουμε κατ ιδίαν κάποια στιγμή.
Σίγουρα πάντως να ξέρεις πως έχω πονέσει πολύ. Επίσης δεν λέω αυτά που λέω για να πάω τις "κόντρες" για το ποιός έχει κάνει τα πιο πολλά. Ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει σωστό και το θεωρώ ηλίθιο να μπω σε τέτοια διαδικασία. Σηρίζω όμως την συγκεκριμένη κίνηση την οποία και θεωρώ αυθεντική. Εύχομαι να μην πέσω έξω. Άντε μπας και ξυπνήσουμε λίγο.

Για την αναδάσωση θα το επαναλαμβάνω συνέχεια πως έιναι αυτονόητη.
Ξέρεις όμως τι λάθος κάνεις ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ??? Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος. Δεν αρκεί μόνο η αναδάσωση και το ξέρεις.

Α και μια και μίλησες για αναδάσωση να σε ενημερώσω πως ο εισαγγελέας είπε να συλαμβάνεται αυτόματα όποιος πάει για αναδάσωση πέρα από καταπατητές κτλπ. Είπες κάτι??? (μάλλον αυτοβούλως για αναδάσωση εννοεί φαντάζομαι).

Τέλος όπως με συμβουλεύεις να πάω για αναδάσωση και καλά κάνεις σε συμβουλεύω και εγώ να είσαι δίπλα μας αύριο και εσύ. Ώστε όλοι μαζί να πιέσουμε όσο μπορούμε μπας και σωθεί κανά δάσος και όχι μόνο το δέντρο.

Αυτά από έναν πρωτευουσίανο φίλε ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ
Τελευταία επεξεργασία από gtsit και 07 Ιούλ 2007, 19:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Ιούλ 2007, 19:42

Παιδία ηρεμήστε το θέμα δεν είναι να μετρήσουμε τα πουλιά μας να δούμε ποιος έχει μεγαλύτερο.
Ο καθένας με τον τρόπο του δρα για να προστατέψει αυτό που αγαπά. Αφού όλοι αγαπούμε την φύση ας δώσει ο καθένας το καλύτερο που μπορεί.
Η διχόνοια και η αντιπαράθεση τίποτα καλό δεν βγάζει.
Με τον φίλο από την Πάτρα θα διαφωνήσω πως τώρα δεν γίνεται τίποτα είναι αργά. ίσως να είναι αργά για αυτά που κάηκαν αλλά υπάρχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ δασικοί όγκοι ακόμα που πρέπει να διαφυλαχτούν πάση θυσία και από αυτούς που πρέπει, και αυτοί είναι πρωτίστως οι κρατικοί «λειτουργοί» που τρώνε τζάμπα από το υστέρημα μας για να κάνουν μια δουλειά την οποία ΔΕΝ την κάνουν.
Αν δεν αλλάξει η νοοτροπία κυρίως των βρωμερών πολιτικάντηδων δεν θα γίνει τίποτα. Και οι ελεεινοί πολιτικοί ένα πράγμα καταλαβαίνουν το ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ αφού είναι ζώα χοντρόπετσα.
Η μοιρολατρία δεν βοηθάει.
Ας αφήσουμε τις πρωσοπικές αντιπαραθέσεις και μην μετράμε τα τσουτσούνια μας, αλλιώς θα μπω και εγώ στον διαγωνισμό και θα βγω πρώτος :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό gtsit » 07 Ιούλ 2007, 19:52

blackchris έγραψε:Παιδία ηρεμήστε το θέμα δεν είναι να μετρήσουμε τα πουλιά μας να δούμε ποιος έχει μεγαλύτερο.
Ο καθένας με τον τρόπο του δρα για να προστατέψει αυτό που αγαπά. Αφού όλοι αγαπούμε την φύση ας δώσει ο καθένας το καλύτερο που μπορεί.
Η διχόνοια και η αντιπαράθεση τίποτα καλό δεν βγάζει.
Με τον φίλο από την Πάτρα θα διαφωνήσω πως τώρα δεν γίνεται τίποτα είναι αργά. ίσως να είναι αργά για αυτά που κάηκαν αλλά υπάρχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ δασικοί όγκοι ακόμα που πρέπει να διαφυλαχτούν πάση θυσία και από αυτούς που πρέπει, και αυτοί είναι πρωτίστως οι κρατικοί «λειτουργοί» που τρώνε τζάμπα από το υστέρημα μας για να κάνουν μια δουλειά την οποία ΔΕΝ την κάνουν.
Αν δεν αλλάξει η νοοτροπία κυρίως των βρωμερών πολιτικάντηδων δεν θα γίνει τίποτα. Και οι ελεεινοί πολιτικοί ένα πράγμα καταλαβαίνουν το ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ αφού είναι ζώα χοντρόπετσα.
Η μοιρολατρία δεν βοηθάει.
Ας αφήσουμε τις πρωσοπικές αντιπαραθέσεις και μην μετράμε τα τσουτσούνια μας, αλλιώς θα μπω και εγώ στον διαγωνισμό και θα βγω πρώτος :twisted:


Γειά στο στόμα σου.

Προσωπικά λέω να πάω λιγο και για κανά κατούρημα. Με το μέτρημα δεν ασχολήθηκα ούτε στα 16 μου. :P :P
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 09 Ιούλ 2007, 01:34

jim2a έγραψε:αυτη ειναι η λογικη του τιποτα?
και ποια ειναι η λογικη? να φωναζουμε ολοι κατοπιν εορτης? αυτο ειναι το σωστο?
ποιος απο ολους εσας ειχε ενδιαφερθει για τα μετρα πυρασφαλειας του δασους?
ποιος απο εσας ειχε παει εκει να δει αν υπαρχουν σε επιφυλακη δασοπυροσβεστες?
ειχε δει κανεις κατι που δεν του αρεσε?
ειχε στειλει σε καποιο υπουργειο καποια σχετικη επιστολη?
τωρα ομως που μαυρισε η ψυχη σας, η οραση σας και η αναπνοη σας ηρθε η ωρα για την επανασταση. σιγα μονο μην φωναζετε πολυ και ιδρωσουν τα αυτια τους.
αν σας ενδιεφερε τοσο πολυ το δασος γιατι βρε αδερφια ελληνες δεν κανατε κατι απο πριν? γιατι δεν κανατε ενα συλλογο να μαζευτειτε και να περιπολειτε στο δασος? τοτε δεν ειχατε ελευθερο χρονο.ειναι και αυτο στο παιχνιδι το ειχα ξεχασει. τωρα ομως που ηρθε η καταστροφη? ισως μπορεσετε να αφιερωσετε 1 ωριτσα! τωρα και 1 ζωη να δωσετε δεν κανετε τιπιτα.
το δασος δεν ειναι σπιτι που οταν το ριχνει ο σεισμος παιρνουμε 1 δανειο και σε 1 χρονο ειναι ετοιμο.
το δασος θελει χρονια για να γινει. πολλα χρονια. και τα παιδια σας ακομα δεν θα προλαβουν να το χαρουν!


jim2a έγραψε:αγαπητε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εγω ειμαι αγροτης - μελισσοκομος και ειμαι 15 ωρες την ημερα στην φυση. σου λεει κατι αυτο? εμεις ειμαστε παρατηρητες - φρουροι της φυσης και κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να την προστατεψουμε γιατι ζουμε απο αυτην. εμεις καταγραφουμε κινησεις αυτοκινητων και κραταμε στοιχοια τους (πινακιδες). εμεις διωχνουμε ατομα απο τα πευκοδαση στιγμες και ωρες υποπτες. γιατι εχουμε καει και προστατευουμε οτι εχει απομεινει.
μην μου λες λοιπον εμενα για καναπεδες γιατι δεν σε περνει.
πες σε ολους εδω τι κανεις εσυ για την φυση που τοσο λατρευεις!!!
τι μετρα προστασιας εχεις λαβει εσυ για αυτην?
το να καθεσε πισω απο το pc και να μας γραφεις ολα αυτα τα ωραια αυτο εμενα δεν μου λεει τιποτα.
βγες λοιπον εξω και κανε πραγματα που εχουν ουσια και ασε τις αερολογιες!
οταν εσυ τελειωνεις την δουλεια σου πηγαινεις στην ζεστασια και στην θαλπωρη του σπιτιου σου.
εμεις ομως καθομαστε εκει 2 και 3 και 4 ωρες αν χρειαστει ποτε μαζι με τους δασοπυροσβεστες ποτε μονοι μας.
σου εχει τυχει ποτε να εχεις τελειωσει την δουλεια σου και να καθεσε να περιμενεις υπομονετικα καποιον που εχει παει βολτα στο δασος?
δεν νομιζω!!
σε συμβουλευω λοιπον να το κανεις. ξερεις οταν εισαι μεσα στο δασος ολη αυτη η ησυχια σου κανει καλο! ηρεμεις! καθαριζει το μυαλο σου!

ΥΓ περιμενω να διαβασω τι κανεις εσυ για την φυση.
οσον αφορα τις εκλογες αγαπητε ΤΣΙΤΟΥΡΑ εμεις ειμαστε η ποιο παραμελημενη κοινωνικη ταξη και δεν μασαμε απο τα παραμυθια τους και τις προεκλογικες π@π@ριες! τουλαχιστον η συντριπτικη πλειοψηφια!
κατσε τωρα στην ηρεμια της πολης και απολαυσε τα ντουμανια της!!



Θα μπορουσα να καταλαβω τον φιλο Αβραμοπουλο σε ενα σημειο ….αλλα ολα του τα σχολια ειναι αναθεμα και μοιρολατρια και λογικη του τιποτα …..δεν μας είπες φιλε μου ουτε μια φορα μια προταση
Τι μπορουμε να κανουμε ολοι εμεις που ισως ξυπνησαμε τωρα …μετα την φωτια …..δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεση αλλα καποιοι ξυπνησαν τωρα μετα την φωτια ….αυτοι τι πρεπει να κανουν ??? να αραξουν να μην κουνησουν το κορμι τους να βγει στο δρομο ???
τι να κανουν ????
Θα συμφωνησω με τον φιλο Τσιτουρα πως η λογικη σου ειναι λογικη ηττημενου και επειδη μαλλον ο νιωθεις πως εισαι ηττημενος πονας γιατι δεν εισαι αναισθητος και φωναζεις ..αλλα απλα κραζεις και φωναζεις ενα μεγαλο ΤΙΠΟΤΑ ……
Αυτη η λογικη φιλε μου Αβραμοπουλε θα στο ξαναπω ειναι η λογικη του τιποτα ….αυτο θελουν …πολιτες με λογικη του τιποτα ….και το εχουν καταφερει ακομα και σημερα ….και εσυ τους στηριζεις ….ειναι κριμα ……
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 09 Ιούλ 2007, 01:42

Θα μπορουσε να πει κανεις πως ηταν ικανοποιητικος ο αριθμος του κοσμου που ηταν σημερα στην συγκεντρωση ….ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΛΙΓΟ για τοσο μεγαλο γεγονος που ηταν η αποτεφρωση της Παρνηθας του βασικου και ισως τελευταιου πνευμονα της Αττικης γυρω στις 4-5 χιλιαδες κοσμο ….χωρις οργανωση ετσι χυμα και αυθορμητα …ειχε και αυτο την ομορφια του

ΠΟΛΥ ΚΡΑΞΙΜΟ ΣΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 09 Ιούλ 2007, 01:44

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΙΔΕΣ ....ΑΠΟ ΤΑ 5.500.000 ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΜΟΝΟ 4-5 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΝΙΑΞΕ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΗΣ ΠΑΡΝΗΘΑΣ
ΘΑ ΚΑΝΩ ΡΙΦΡΕΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΛΗΜΥΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΩΝΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ...ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό sacram » 09 Ιούλ 2007, 08:43

Αυθόρμητη διαμαρτυρία ..όντως.
Και το παραφυσικό φαινόμενο άνθρωπος έρχεται να αποδείξει οτι πάσχει από το σύνδρομο του σκύλου.
Αν δεν έχει αφεντικό...δεν την παλεύει.
Αν η διαμαρτυρία αυτή είχε αφεντικό,κάποιο από τα κόμματα, είμαι σιγουρος πως 8α ειχε πολλαπλασιο κόσμο

Κατα τ'άλλα....μια χαρά. Εγώ να σου πω την αλήθεια ρε G περίμενα λιγότερο κόσμο. Πάλι καλά....

ΥΓ:(στείλε μου link με τις φώτο)
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες