Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Έλληνες ή Βούλγαροι ???

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό iron » 01 Αύγ 2007, 10:23

karka έγραψε:ααα..., δεν σου εφτασε το μαθημα απο την ελπα εσενα (κατα πως λες).
αυτα δεν τα λενε δημοσια.
τους βαζεις ιδεες...
ακου "να βρεθεις εσυ στην θεση τους".


Εσύ να βρεθείς εννοούσα Αντρέα, εγώ έχω αποδείξει αν με ενδιαφέρει αυτή η καρέκλα.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ayrton » 01 Αύγ 2007, 12:12

Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να μας έλεγε και ο Montesa την γνώμη του, τώρα που άναψε το θέμα καλοκαιριάτικα.
Πού να χάθηκε αυτή η ψυχή???
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό karka » 11 Αύγ 2007, 16:43

αν και ετεροχρονισμενη η απαντηση μου παναγιωτη, να σου θημησω την προ οχταετιας περιπου προσπαθια σου για την καρεκλα της ομοσπονδιας, με εναν αχαιο βουλευτη (υφηπουργος νεας γενιας και αθλητισμου) και την ατυχη της καταληξη "για λιγο", που τελικα δεν ευδοκιμησε.

οποτε το τι εχει αποδειξει ο καθενας... αστο.

μπορει τωρα με αυτα τα δεδομενα να μην θες να ανακινησεις το θεμα "καρεκλα" αλλα δεν μπορεις να με πισεις οτι ενας ανθρωπος σαν και σενα οταν του δωθει η ευκαιρια να δοιηκισει μια ομοσπονδια δεν θα το κανει.
ειδικα αν απο πισω του "κουβαλαει" και την ψηφο μερικων σωματιων οι οποιες μπορει να ειναι καθοριστηκες σε μια ερχομενη εκλογικη αναμετριση.

αλωστε αυτη ειναι και η ειδοποιος διαφορα καθως αναφερεις σε αλλο ποστ εναντι στην ελπα.
οτι δηλαδη εχεις ελπιδες!!


και επιδει το βλεπω πιο πρακτικα το ζητημα δεν κανεις και συ μια ομοσπονδια (εχεις 20 σωματια) να ξεκαθαρισει με μιας το τοπιο?

εχουμε και λεμε:

ελπα: ταχυτητα, ραίντ, τραϊαλ, διεθνη αγωνες.
ομε: μοτο κρος, σουπερ κρος.
αμοτοε: εντουρο.
*εομ (αϊρον): μοταρντ.
τα σκραμπλ μπαλαντερ!!

*εομ = ελλην. ομοσπ. μοτοσυκλετας.

αντε καλες βουτιες για οσους τα καταφερουν!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό iron » 12 Αύγ 2007, 12:28

Όντως...καλές βουτιές Αντρέα γιατί εκτός από ψεύτης

karka έγραψε:να σου θημησω την προ οχταετιας περιπου προσπαθια σου για την καρεκλα της ομοσπονδιας, με εναν αχαιο βουλευτη (υφηπουργος νεας γενιας και αθλητισμου) και την ατυχη της καταληξη "για λιγο", που τελικα δεν ευδοκιμησε.


είσαι και ζαλισμένος...ελπίζω από τη ζέστη.

karka έγραψε:*εομ (αϊρον): μοταρντ.
.......
*εομ = ελλην. ομοσπ. μοτοσυκλετας.


Ελπίζω να σε βοηθήσουν τα μπάνια.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό karka » 12 Αύγ 2007, 22:42

κοιτα, καταλαβαινω οτι σε φερνω σε δυσκολη θεση εναντι στους νεους σου "εργοδοτες", αλλα ξερεις πολυ καλα οτι δεν λεω ψεματα.
οπως ξερουν οτι δεν λεω ψεματα και μερικοι ακομα κοινοι μας φιλοι καποιοι απο τους οποιους εκεινο τον καιρο ειχαν "ειδικες" σχεσεις με τον τοτε υφηπουργο!!!
λεω να μην επεκταθουμε αλλο πανω σε αυτο.




οσο για το εομ δεν το βλεπω απιθανο, ...οταν τα πραγματα ζορισουν.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό iron » 12 Αύγ 2007, 23:15

karka έγραψε:κοιτα, καταλαβαινω οτι σε φερνω σε δυσκολη θεση εναντι στους νεους σου "εργοδοτες", αλλα ξερεις πολυ καλα οτι δεν λεω ψεματα.
οπως ξερουν οτι δεν λεω ψεματα και μερικοι ακομα κοινοι μας φιλοι καποιοι απο τους οποιους εκεινο τον καιρο ειχαν "ειδικες" σχεσεις με τον τοτε υφηπουργο!!!
λεω να μην επεκταθουμε αλλο πανω σε αυτο.




οσο για το εομ δεν το βλεπω απιθανο, ...οταν τα πραγματα ζορισουν.


Δοκίμασε πρώτα τα μπάνια, αν δε δεις διαφορά σε τρεις ημέρες τότε πρέπει να απευθυνθείς σε χειροπρακτικό και στη συνέχεια σε χειρούργο.

Παραμένεις ψεύτης (γνωστό πλέον) αλλά μάλλον χρειάζεσαι και φιλολογική υποστήριξη για να σου εξηγήσουν τι σημαίνει εργοδότης και τι εργοδοτούμενος.

Επειδή είμαι ο μόνος επαγγελματίας που ασχολείται με αγώνες στην Ελλάδα και παράλληλα έχω πάρει θέση για τα τεκτενόμενα, η οποία προκαταβολικά μου κόστισε αρκετές δεκάδες χιλιάδες ευρώ, αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι σωστά έπραξα, δηλώνω πως όχι μόνο δεν ανησυχώ για οποιοδήποτε θέμα θέλεις να συζητήσουμε αλλά παράλληλα έχω πολλά ράματα για πολλές γούνες της παρέας σου (και φυσικά των εργοδοτών σου).

Όμως αντί να κάνεις τον δικηγόρο των καραγκιόζηδων που άνοιξαν το θέμα δεν τα αφήνεις, να μην τους εκθέσεις κι άλλο και παραμείνουμε σαν γραφικοί να διασκεδάζουμε καλοκαιριάτικα τους επισκέπτες του off-road?
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ayrton » 13 Αύγ 2007, 07:24

iron έγραψε:
Επειδή είμαι ο μόνος επαγγελματίας που ασχολείται με αγώνες στην Ελλάδα


Ο μόνος???? :?: :?:
Γιατί εγώ ξέρω και άλλους με όνοματεπώνυμο, λογότυπο και ΑΦΜ δηλωμένο στην εφορία που κανουν την ίδια δουλειά.???
Συγνώμη που ανακατεύομαι στο θέμα σας αλλά μην και ήθελες να πείς ο μόνος που νομίζω οτι κάνω την δουλειά αυτή καλύτερα από τους άλλους???
Μήπως ήθελες να πείς, ο πιό παλιός, ο πιο ωραίος, ό πιο κιμπάρης, ο πιό τσίφτης, ο πιό μάγκας......ή άλλα τέτοια.
Από.... μοναδικούς και.... πρόεδρους , στη Ελλαδάρα έχουμε πήξει.
Λέω τώρα εγω.. :wink: :wink:

P.S. Δεν πιστεύω να μου ζητήσετε να τους ονομάσω,τους ξέρετε όλοι νομίζω.
P.S. Ρε που χάθηκε αυτός ο Montesa να βάλει τα πράγματα στην θέση τους.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό Bleu » 13 Αύγ 2007, 09:21

Όμως αντί να κάνεις τον δικηγόρο των καραγκιόζηδων που άνοιξαν το θέμα δεν τα αφήνεις, να μην τους εκθέσεις κι άλλο και παραμείνουμε σαν γραφικοί να διασκεδάζουμε καλοκαιριάτικα τους επισκέπτες του off-road?


Παρακαλώ μή σταματάτε.
Μας διασκεδάζετε και μαθαίνουμε .Κάτι σαν άρτος και θεάματα.
Έξω πλάκα όσο συζητάτε κάτι καλό θα βγεί.
Αξιοι άνθρωποι έχετε αποδείξει ότι είστε, έ τώρα αν δε διαφωνούσαμε και σε πέντε δέκα πράματα, έ τι αγοράκια θα είμασταν.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό karka » 13 Αύγ 2007, 23:41

o κλασικος παναγιωτης.
κατω απο πιεση αφου για πολοστη φορα τονισει το κοινοφελες εργο που προσφερει στην μοτοσυκλετα και οχι μονο και αφου ως αλλος βασιλακης καϊλας κλαψουρισει για τα κακα του οικονομικα και την χασουρα που παντα εχει απο διαφορους ασταθμητους παραγοντες, εντεχνως βαζει στο παιγνιδι ενα σωρο αλλα θεματα για να αποπροσανατολισει την κουβενατα.

οχι δεν με ενδιαφερει αν εχασες η κερδισες.
οχι δεν εχω εργοδοτες. κανω χομπι εδω και σχεδων 20 χρονια.
οχι δεν εχω τιποτα να συζητησω μαζι σου για το θεμα των ομοσπονδιων (απλα γιατι δεν περιμενω να ζησω απο αυτες). το μονο που εκανα ειναι να γραψω την αποψη μου σε ενα φορουμ.
και τελος, πραγματι εισαι οντος πια γραφικος προσπαθωντας με χαρακτηρισμους να ανατρεψεις τις πραξεις σου απο το παρελθον.
Εκανες κινηση για ομοσπονδια επι φουρα δεν κατατεθηκε λογο αντικαταστασης στον ανασχηματισμο του φουρα με τον φλοριδη και ετσι εχασες την ευκαιρια.
το ειπα επιγραμματικα παραλειποντας "γαργαλιστηκες" λεπτομεριες.

οσο για το "καραγκιοζηδες" και τα υπολοιπα να σου θυμησω οτι και τον νουλη τον περναγες "γενιες δεκατεσσερις" παλιοτερα και τωρα συνεργαζεστε (να το πω κομψα-sick-). κοινως οπου κατουρας, γλυφης.
οποτε κρατα και καμια πισηνη για αυριο.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό iron » 14 Αύγ 2007, 12:46

ayrton έγραψε:
iron έγραψε:
Επειδή είμαι ο μόνος επαγγελματίας που ασχολείται με αγώνες στην Ελλάδα


Ο μόνος???? :?: :?:
Γιατί εγώ ξέρω και άλλους με όνοματεπώνυμο, λογότυπο και ΑΦΜ δηλωμένο στην εφορία που κανουν την ίδια δουλειά.???
Συγνώμη που ανακατεύομαι στο θέμα σας αλλά μην και ήθελες να πείς ο μόνος που νομίζω οτι κάνω την δουλειά αυτή καλύτερα από τους άλλους???
Μήπως ήθελες να πείς, ο πιό παλιός, ο πιο ωραίος, ό πιο κιμπάρης, ο πιό τσίφτης, ο πιό μάγκας......ή άλλα τέτοια.
Από.... μοναδικούς και.... πρόεδρους , στη Ελλαδάρα έχουμε πήξει.
Λέω τώρα εγω.. :wink: :wink:

P.S. Δεν πιστεύω να μου ζητήσετε να τους ονομάσω,τους ξέρετε όλοι νομίζω.
P.S. Ρε που χάθηκε αυτός ο Montesa να βάλει τα πράγματα στην θέση τους.


Ήθελα να πω αυτό που είπα:
Είμαι ο μόνος επαγγελματίας που ασχολείται με αγώνες στην Ελλάδα και παράλληλα έχω πάρει θέση για τα τεκτενόμενα, η οποία προκαταβολικά μου κόστισε αρκετές δεκάδες χιλιάδες ευρώ, αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι σωστά έπραξα, δηλώνω πως όχι μόνο δεν ανησυχώ για οποιοδήποτε θέμα θέλεις να συζητήσουμε αλλά παράλληλα έχω πολλά ράματα για πολλές γούνες της παρέας σου (και φυσικά των εργοδοτών σου).

Ίσως χρειαζόταν λίγο καλύτερη διατύπωση αλλά νομίζω πως τώρα είναι σαφές.

Όπως και να έχει, νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να τεκμηριώνατε τις απόψεις σας κύριε ayrton.

Σχετικά με τους μοναδικούς και τους μάγκες βρείτε ποιος είναι ο επαγγελματίας που προεξοφλεί την απόλυτη επιτυχία των διοργανώσεών του στα δελτία τύπου που στέλνει και τα λέμε πάλι.

Με την ευκαιρία
iron - Παναγιώτης Σιδέρης
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ayrton » 14 Αύγ 2007, 13:19

.....και εγώ έχω εργοδότες????
Μπας και βλέπεις παντού φαντάσματα??
Γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρω?
Το ψωμάκι μου το βγάζω δουλεύοντας στο Ελληνικό Δημόσιο.
Για ποιούς εργοδότες μιλάς???
Γνωρίζεις και τις παρέες μου??
Μα ποιός είσαι τέλος πάντων??
Αν και δεν μου αρέσει το ύφος σου σου κάνω και εγώ πιο σαφή τα προηγούμενα γραφόμενα μου.
Απάντησα μόνο στο "μόνος επαγγελματίας" και τίποτε άλλο.
Ιντριγκες, συμφέροντα, πισωκαρφώμτα, καρεκλοθηρίες, κονόμες,προεδριλίκια και άλλα τέτοια δεν με αφορούν αφού δεν ζώ από αυτά.

Δεν με γνωρίζεις άρα δεν μπορείς να μιλάς για μένα και για εργοδότες.
Παρέες από τα μηχανοκίνητα έχω και μάλιστα πολύ καλές που εμπιστεύομαι και περνάω καλα μαζί τους.
Εκτός αν και αυτό είναι μεμπτό κατα την απόψη σου.

P.S. Χάθηκε και ο Nodebear μαζί με τον Motesa :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό iron » 14 Αύγ 2007, 13:37

karka έγραψε:o κλασικος παναγιωτης.
κατω απο πιεση αφου για πολοστη φορα τονισει το κοινοφελες εργο που προσφερει στην μοτοσυκλετα και οχι μονο και αφου ως αλλος βασιλακης καϊλας κλαψουρισει για τα κακα του οικονομικα και την χασουρα που παντα εχει απο διαφορους ασταθμητους παραγοντες, εντεχνως βαζει στο παιγνιδι ενα σωρο αλλα θεματα για να αποπροσανατολισει την κουβενατα.

οχι δεν με ενδιαφερει αν εχασες η κερδισες.
οχι δεν εχω εργοδοτες. κανω χομπι εδω και σχεδων 20 χρονια.
οχι δεν εχω τιποτα να συζητησω μαζι σου για το θεμα των ομοσπονδιων (απλα γιατι δεν περιμενω να ζησω απο αυτες). το μονο που εκανα ειναι να γραψω την αποψη μου σε ενα φορουμ.
και τελος, πραγματι εισαι οντος πια γραφικος προσπαθωντας με χαρακτηρισμους να ανατρεψεις τις πραξεις σου απο το παρελθον.
Εκανες κινηση για ομοσπονδια επι φουρα δεν κατατεθηκε λογο αντικαταστασης στον ανασχηματισμο του φουρα με τον φλοριδη και ετσι εχασες την ευκαιρια.
το ειπα επιγραμματικα παραλειποντας "γαργαλιστηκες" λεπτομεριες.

οσο για το "καραγκιοζηδες" και τα υπολοιπα να σου θυμησω οτι και τον νουλη τον περναγες "γενιες δεκατεσσερις" παλιοτερα και τωρα συνεργαζεστε (να το πω κομψα-sick-). κοινως οπου κατουρας, γλυφης.
οποτε κρατα και καμια πισηνη για αυριο.


Ανακεφαλαιώνουμε λοιπόν.
Απ' ότι θυμάμαι, στο scramble της Αιγιαλείας που ήταν δική σου ιδέα, μου είχες ζητήσει βοήθεια για να κάνεις έναν αγώνα "εκτός" ΑΟΔΠ ώστε να μείνει και κανένα φραγκάκι. Η συμφωνία αν θυμάσαι ήταν να καλυφθούν τα έξοδα της οργάνωσης και το πλεόνασμα θα πήγαινε σε εσένα. Εκείνος ο αγώνας ανατινάχθηκε οργανωτικά και ο φερόμενος οργανωτής (που η αποτυχία δεν είχε να κάνει με δικές του ενέργειες) άκουσε τα μύρια όσα και ποτέ δε σου ζήτησε ευθύνη.

Αν θυμάσαι σου είχα ζητήσει να βγάλεις 2 διαδρομές γύρω από τα Καλάβρυτα για μία εκδρομή και για ένα ράλυ, γεγονότα που δεν έγιναν αλλά την συμφωνημένη αμοιβή (όχι κάλυψη εξόδων) έλαβες αδιαπραγμάτευτα.

Άλλοι προτιμούν να δηλώνουν δημοσίως και φορολογικώς ότι λειτουργούν επαγγελματικά και άλλοι να το κάνουν ανώδυνα και ευκαιριακά. Δε με πειράζει καθόλου κάτι τέτοιο αλλά να προσέχεις περισσότερο τι λες και κυρίως τι γράφεις.

Στο σύνολο της καριέρας μου έχω κερδίσει αλλά και έχω χάσει. Γενικότερα όμως η πορεία μου είναι κερδοφόρα γι αυτό και συνεχίζω να το κάνω επενδύοντας, πληρώνοντας συνεργάτες και πολλές φορές χάνοντας (στο πλαίσιο της επένδυσης) για να χτίσω ένα θεσμό. Όπως χτίστηκε στο παρελθόν το παγκόσμιο εντούρο στην Ελλάδα, το Πανελλήνιο supermoto,
και το παγκόσμιο supermoto. Το σχόλιο για την απώλεια δεκάδων χιλιάδων ευρώ έχει να κάνει με την πρόταση του Μανιατόπουλου να πάρω 50.000 ευρώ και να παραμείνω στην ΕΛΠΑ όταν τους ανακοίνωσα ότι συζητάω με την ΑΜΟΤΟΕ. Αυτό ήταν και η χαριστική βολή για τη σχέση μου με την ΕΛΠΑ γιατί όταν πας να διαμαρτυρηθείς για την ανικανότητα της ΕΘΕΑΜ και σου απαντάνε πάρε 50 και σκάσε τότε αποφασίζεις ή να πουληθείς ή να τραβήξεις το δρόμο που τράβηξα.

Η σχέση μου με το Φούρα είναι γνωστή και κατ' επέκταση το πως πρόκυψε η ένταξη του μηχανοκίνητου αθλητισμού στον αθλητικό νόμο που σήμερα δίνει δικαίωμα σε αθλητικά σωματεία να κάνουν αγώνες εκτός ΕΛΠΑ. Όμως σχετικά με την ομοσπονδία που περιγράφεις δεν έχω ιδέα. Ή έγινε κίνηση από φορείς που δε γνωρίζω ή κάτι τέτοιο δε συνέβηκε ποτέ.

Η θέση μου σχτικά με την IRON TEAM και τις ομοσπονδίες είναι πως πρέπει να υπάρχουν διακριτοί ρόλοι και θεωρώ ασυμβίβαστο να είμαι ως φυσικό πρόσωπο εμπλεκόμενος με τα διοικητικά του φορέα που ελέγχει το άθλημα. Όπως είχα γράψει και σε παλαιότερη δημοσίευσή μου, όταν είχε ζητηθεί από την Κατερίνα Δάφνη (άμεσο συνεργάτη της IRON TEAM) να συμμετάσχει στην ΕΘΕΑΜ, της είχα απαιτήσει να αρνηθεί λόγω του ασυμβίβαστου.
Σε κάθε περίπτωση όμως, η εξέλιξη των πραγμάτων αφορά άμεσα τη δουλειά μου αλλά και με αφορά συναισθηματικά αφού παραμένω μοτοσυκλετιστής. Έτσι θεωρώ ότι πρέπει να παίρνω θέση και υπερασπίζομαι αυτό που θεωρώ ότι θα προάγει τον μηχανοκίνητο αθλητισμό στην Ελλάδα.

Η άποψή μου για τον Σιούλη και τον Κορέλη είναι η ίδια από τότε που περιγράφεις, με μία διαφορά. Ότι όσο καιρό εγώ κοίταζα τη δουλειά μου αυτοί αγωνίζονταν πολιτικά, δικαστικά και με ότι άλλο τρόπο μπορούσαν να αξιοποιήσουν τον αθλητικό νόμο για να φτάσουμε στη σημερινή ελευθερία. Αυτό λοιπόν τους το αναγνωρίζω αλλά παράλληλα σε καμία περίπτωση δε θεωρώ ότι η λειτουργία της ΑΜΟΤΟΕ είναι επαρκής.
Όπως ξαναείπα, στην ΑΜΟΤΟΕ υπάρχει ελπίδα. Στην ΕΛΠΑ θεωρώ πως είναι ξεκάθαρο πλέον πως η μόνη προσπάθεια που κάνουν είναι απλώς να κρατήσουν το βάζο με το μέλι στα χέρια τους και κάθε ενέργεια που φαντάζει προς το καλό των αγώνων είναι απλώς στάχτη στα μάτια. Αυτό βέβαια για να γίνει αντιληπτό θα πρέπει να κατανοηθεί η συνολική δραστηριότητα, τα ενδιαφέροντα και τα συμφέροντα της ΕΛΠΑ σαν φορέα αλλά περισσότερο των διοικούντων ως φυσικά πρόσωπα. Το χάος βέβαια έχει τέτοιο μέγεθος που δεν χωράει σε συζητήσεις στο forum. Ρωτήστε όμως και κανέναν άλλον (όμως πολύ σχετικό με το παρασκήνιο)
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

ΝΑΜΑΙ Κ ΕΓΩΩΩ..

Δημοσίευσηαπό nodebear » 14 Αύγ 2007, 15:48

ayrton έγραψε:.

P.S. Χάθηκε και ο Nodebear μαζί με τον Motesa :wink: :wink:


ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ayrton ΠΟΥ ΣΑΝ ΑΛΛΗ "ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΛΟΧΟΥ" ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ Κ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ..

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ; ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΟΛΑ;

ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΠΛΑ ΨΑΡΕΥΕΙΣ ΙΡ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ..

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ & ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ!!

ps: ΜΑΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ?
Άβαταρ μέλους
nodebear
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 02:31

Δημοσίευσηαπό karka » 14 Αύγ 2007, 16:35

δεν θα σταθω στο απολογητικο μανιφεστο που συνταξες (προφανος ενοιωθες την αναγκη να δικαιολογηθεις καπου).

θα αναφερθω μονο σε οτι με αφορα πρωσοπικα.

αναφερεσε σε δυο μονο περιπτωσεις απο την "συνεργασια μας" σε διαστημα 6-7 χρονων.
στην πρωτη περιπτωση το σκραμπλ στην αιγιαλεια εγινε ακριβως μετα τους σεισμους και τα εσοδα του θα διατειθονταν για την ενυσχηση της περιοχης μεσω τις κοινοτητας αβυθου. αναφεροταν μαλιστα και στην αφισα και στα δελτια τυπου, και στα ραδιοτηλεοπτικα σποτ.
δεν εγινε με τον αοδπ διοτι τοτε αν θυμασαι ο αοδπ δεν ενδιαφεροταν για κατι τετοιο, και διοτι ειχαμε καλες σχεσεις και γουσταρα και γουσταρες.
τα περι "κανα φραγκακι" και τα τοιαυτα, 20 χρονια τωρα δεν με αγκιζουν.


εχουμε και λεμε λοιπον μιας και διαλεξες τον εξυπνο δρομο του ξεκατινιασματος:

πρωτο αρτεμης ναυπακτο. βοηθω στην διαδρομη, σηματοδοτω, χρονομετρω, τις μερες του αγωνα κανω διαφορα, και στο τελος δεν παιρνω δραχμη!!! σεντς!!!
αιτια? δεν πηγαμε καλα οιοκονομικα.
χωριγοι: πολλοι αλλα μεγας η μαλμπορο με κοπελες ομπρελες κτλπ.

το ιδιο επαναλαμβανεται σε ολα τα αρτεμης. οχι μονο τα συμφωνημενα για να καλυψω βενζινες, βλαβες και λοιπα εξοδα, αλλα ουτε τα σπρεϊ και τις κορδελες!!! οπως παντα δεν φταναν τα λεφτα. χοριγοι: ιεκ ξυνης, επιδοτησεις απο φουρα και ολοι οι μονιμοι απο την μοτοσυκλετα.
η κ@βλα μου ηταν τοση που και μονο που βρισκομουν στο βουνο μου εφτανε.

φτανουμε στο τελος αφου πια χορτασα δουλεμα και αφου σου εκανα γνωστο οτι δεν εχει ξανα μια απο τα ιδια, εσυ τρωγοντας πορτα απο διαφορους ξαναγυρνας και ζητας διαδρομη.
μου βαζεις μαλιστα και μερικα χρηματα σε λογαριασμο για να δειξεις καλο πρωσοπο.
κανουμε τον αγωνα και τα υπολοιπα τα περνω σχεδων 2 χρονια μετα και αφου με μουρλανες στο ψεμα.

δεν θα αναφερθω στα του συμοφε, τις πλαστες αποδειξεις που εδειχναν οτι εγω επαιρνα μετα απο καθε αγωνα χρηματα, ουτε στην περιφημη και τελειωτικη ριξει μεταξυ σας υστερα απο την βεβαιωση της εφοριας οτι ο συμοφε πειρε καμποσα εκατομυρια σαν επιχοριγηση το οποια και ποτε δεν ειδε.

θα περιμενα ομως ρε παναγιωτη περισοτερο σεβασμο σε εναν ανθρωπο που σε "εστησε" και σε στηριξε στα πρωτα σου χρονια, σε βοηθησε με ανιδιοτελια και ορεξη και ξερεις πολυ καλα οτι ολα αυτα δεν τα εκανε για το χρημα αλλα γιατι το γουσταρε.
θα περιμενα να σεβαστεις το σπιτι μου και το πιατο το φαϊ που εφαγες εκει μεσα, την φιλεξενια που ειχες ολα αυτα τα χρονια και ολα τα αλλα που σου προσφερα.
ακομα και το οτι δεν κινηθικαν διαδηκασιες απο τον συμοφε για την περιπτωση που προανεφερα μερος του το χρωστας και σε μενα.


οσο για την ομοσπονδια επι φουρα το ξαναλεω (μιας και απο εκει ξεκινησε ολο αυτο το πανηγυρι) και το λες εμεσα πια και εσυ.
προσπαθησες αλλα δεν πετυχες.
Η σχέση μου με το Φούρα είναι γνωστή και κατ' επέκταση το πως πρόκυψε η ένταξη του μηχανοκίνητου αθλητισμού στον αθλητικό νόμο που σήμερα δίνει δικαίωμα σε αθλητικά σωματεία να κάνουν αγώνες εκτός ΕΛΠΑ.
θες να πεις δηλαδη στον κοσμο οτι ναι μεν εσυ το ξεκινησες αλλα και να το πετυχενες δεν θα ενδιαφεροσουν να ανεβεις στην καρεκλα?
ειχες το πεπονι (ομοσπονδια) ειχες και το μαχαιρι (φουρας) και θα τα εδεινες πακετο σε αλλον?

ελα ρε παναγιωτη στο 2007 ζουμε...
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό iron » 14 Αύγ 2007, 18:30

ayrton έγραψε:.....και εγώ έχω εργοδότες????
Μπας και βλέπεις παντού φαντάσματα??
Γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρω?
Το ψωμάκι μου το βγάζω δουλεύοντας στο Ελληνικό Δημόσιο.
Για ποιούς εργοδότες μιλάς???
Γνωρίζεις και τις παρέες μου??
Μα ποιός είσαι τέλος πάντων??
Αν και δεν μου αρέσει το ύφος σου σου κάνω και εγώ πιο σαφή τα προηγούμενα γραφόμενα μου.
Απάντησα μόνο στο "μόνος επαγγελματίας" και τίποτε άλλο.
Ιντριγκες, συμφέροντα, πισωκαρφώμτα, καρεκλοθηρίες, κονόμες,προεδριλίκια και άλλα τέτοια δεν με αφορούν αφού δεν ζώ από αυτά.

Δεν με γνωρίζεις άρα δεν μπορείς να μιλάς για μένα και για εργοδότες.
Παρέες από τα μηχανοκίνητα έχω και μάλιστα πολύ καλές που εμπιστεύομαι και περνάω καλα μαζί τους.
Εκτός αν και αυτό είναι μεμπτό κατα την απόψη σου.

P.S. Χάθηκε και ο Nodebear μαζί με τον Motesa :wink: :wink:


Δεν αναφέρθηκα ποτέ σε εργοδότες σας κύριε. Παράθεση του αρχικού μου κειμένου έκανα. Καθώς επίσης παράθεσα το ονοματεπώνυμό μου.

Παράλληλα, το να αποσπάτε και σχολιάζετε μέρος των γραφόμενών μου παραποιώντας με αυτό τον τρόπο το νόημά τους δεν είναι σωστό.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες