Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή στο ΚαράΝτερέ 16-17Οκτ

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Εκδρομή στο ΚαράΝτερέ 16-17Οκτ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 21 Σεπ 2004, 13:04

Έχοντας ξεκινήσει ήδη η συζήτηση για αυτή την εκδρομή στην ενότητα για Βάλια Κάλντα, και όπως φαίνεται υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον, ας πει ο καθένας ημερομηνίες που πιθανόν να τον βολεύουν, τους συνοδούς κλπ, ωστε να οργανωθούμε καλύτερα.
Μάλλον μιλάμε για Σαββατοκύριακο με μια υπαίθρια διανυκτέρευση (να δω τον Μπάμπη σε σκηνή :evil: )
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 18 Οκτ 2004, 09:12, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Σεπ 2004, 13:16

Το Σκ 25/26 Σεπ είναι πολύ κοντά και δεν ξέρω αν προλαβαίνουμε να το οργανώσουμε. Επίσης θα έχει πολλή σκόνη.
Όπως έχω γράψει και στην ενότητα ' Ποιος φοβάται τις αρκούδες?' στις 9-10 Οκτωβρίου θα είμαι στην Αθήνα για ένα γάμο. Εγώ μπορώ το ΣΚ 2-3 Οκτ ή 16-17 Οκτ. Προτιμώ το δεύτερο.

Η εκδρομή στα ορεινά των Σερρών θα γίνει τελικά στις 10 Οκτ λόγω του ότι στις 2-3 Οκτ θα γίνει το παγκόσμιο πρωτάθλημα enduro στις Σέερες. Εγώ δεν θα μπορέσω να πάω αλλά την προτείνω ανεπιφύλακτα στον καθένα. Είναι πολύ όμορφη και ενδιαφέρουσα διαδρομή.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Σεπ 2004, 14:02

georgek έγραψε:Το Σκ 25/26 Σεπ είναι πολύ κοντά και δεν ξέρω αν προλαβαίνουμε να το οργανώσουμε....
...... Εγώ μπορώ το ΣΚ 2-3 Οκτ ή 16-17 Οκτ. Προτιμώ το δεύτερο.


συμφωνώ για 16-17 Οκτωβρίου.

Μέχρι τότε όμως :

26/9 ( Κυριακή ) φιλικό trial στον Πλατανότοπο (πίστα Καβάλας).
Σκεφτόμουν να πάω από Παρασκευή ή Σάββατο (είναι και η πεθερά στη μέση) οπότε θα μπορούσαμε να κάνουμε και βόλτα από Σέρρες, να μη μείνει παραπονεμένος ο Γιώργος (αφού από Λιτόχωρο περάσαμε όλοι). Η εκδρομή στα Μενοίκια (έτσι λεγόταν ?) που αναφέρθηκε παλιότερα, ή άλλη διαδρομή, μήπως θα μπορούσε να γίνει τώρα ? Υπάρχει λάσπη πουθενά ? Ποιοί είμαστε ?Από που ερχόμαστε ? Που πάμε ?

2-3/10 (Σ/Κ) Εκδρομή του ΣτεΒΕ στα 3-5 πηγάδια, Σέλι. Με ενδιαφέρει ο προορισμός, όπως είπα και σε άλλη συζήτηση, και αν ταιριάξει...

πάντως για να επανέλθω, αν η εκδρομή στο Καρα Ντερέ συμπεριλάβει διανυκτέρευση σε σκηνές θα πρέπει να ετοιμαζόμαστε (σόμπα υγραερίου έχουμε ? όχι ? να κάψω το Niva ? και που θα κοιμηθεί ο σκύλος ?)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 21 Σεπ 2004, 14:55

:evil: παραβλεπω ζηλοφθονα σχολια αναφορικα με τον εξολπλισμο μου...Αλλωστε γνωριζω πολλους που θα παρακαλανε τον χειμωνα εξω απο την συρομενη πορτα μου ...και συνεχιζω..
μαλλον 2-3 μιας και το 16-17 ειναι πολυ κοντα στον γαμο της αδελφης μου.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Σεπ 2004, 15:00

maverickman έγραψε::evil: παραβλεπω ζηλοφθονα σχολια αναφορικα με τον εξολπλισμο μου...Αλλωστε γνωριζω πολλους που θα παρακαλανε τον χειμωνα εξω απο την συρομενη πορτα μου ...και συνεχιζω..
μαλλον 2-3 μιας και το 16-17 ειναι πολυ κοντα στον γαμο της αδελφης μου.


έβαλες συρόμενα στο maverick ? τι είναι ? αλουμινίου ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 21 Σεπ 2004, 15:02

Υπαρχει ομως ενα προβλημα.Δεν εχω σκηνη.... :twisted: οοοποοοτε... θα πρεπει να βρω καποιον να με φιλοξενησει.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 21 Σεπ 2004, 15:10

mato έγραψε:
maverickman έγραψε::evil: παραβλεπω ζηλοφθονα σχολια αναφορικα με τον εξολπλισμο μου...Αλλωστε γνωριζω πολλους που θα παρακαλανε τον χειμωνα εξω απο την συρομενη πορτα μου ...και συνεχιζω..
μαλλον 2-3 μιας και το 16-17 ειναι πολυ κοντα στον γαμο της αδελφης μου.


έβαλες συρόμενα στο maverick ? τι είναι ? αλουμινίου ?


:lol: καλο πολυ καλο Αλλα σε βρίσκω λιγο ανενημερωτο.Το Mαverick εκτος του διακοπτη της τετρακινησης εχει και ενα κουμπακι που το μετατρεπει σε πληρες διαμερισμα.
Φημες θελουν να εξελισεται και σε πλωτο διαμερισμα "παντως καιρου" ετσι που να μην χρειαζονται πλεον οι δυτες για να το αναζητουν στα βαθη της θαλασσας.... :evil: :evil: :twisted:
Ειδες :wink: πρώτη η ford οπως λέει η διαφημιση
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό gmav » 21 Σεπ 2004, 20:11

maverickman έγραψε:Υπαρχει ομως ενα προβλημα.Δεν εχω σκηνη.... :twisted: οοοποοοτε... θα πρεπει να βρω καποιον να με φιλοξενησει.


Φίλε Μπάμπη, Ολοι οι καλοί χωράνε :D
και σκηνή έχουμε, και απ' όλα έχουμε. έλα και θα το κανονίσουμε..

Εγώ για τα επόμενα ΣΚ δεν έχω κάτι κανονισμένο. μπορώ σε όλα.
Τώρα που το σκέφτομαι, έχω ένα γάμο στης αρχές οκτώβρη (νομίζω 9 ή 10) θα το επαληθευσω και θα σας πω.

πάντως με ενδιαφέρουν όλες οι εκδρομές. :D
μήπως πάσχω από στέρηση??? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 21 Σεπ 2004, 22:08

gmav έγραψε:
maverickman έγραψε:Υπαρχει ομως ενα προβλημα.Δεν εχω σκηνη.... :twisted: οοοποοοτε... θα πρεπει να βρω καποιον να με φιλοξενησει.


Φίλε Μπάμπη, Ολοι οι καλοί χωράνε :D
και σκηνή έχουμε, και απ' όλα έχουμε. έλα και θα το κανονίσουμε..

Εγώ για τα επόμενα ΣΚ δεν έχω κάτι κανονισμένο. μπορώ σε όλα.
Τώρα που το σκέφτομαι, έχω ένα γάμο στης αρχές οκτώβρη (νομίζω 9 ή 10) θα το επαληθευσω και θα σας πω.

πάντως με ενδιαφέρουν όλες οι εκδρομές. :D
μήπως πάσχω από στέρηση??? :lol: :lol: :lol:


ειδατε ρε?Παντα μεσα στο πνευμα του εθελοντισμου ο Gmav.
Ευγε!

ΣΣ μπορω να φερω και δυο φιλες μου?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 21 Σεπ 2004, 22:18

Τωρα που το διαβαζω καλυτερα ο φιλος gmav δεν προσφερθηκε να με φιλοξενησει :evil: .Συνεπως επανατοποθετω την ερωτηση :twisted: :twisted:...
Ποιος θέλει να φερω δυο φιλες μου?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό mato » 22 Σεπ 2004, 08:03

maverickman έγραψε:...Ποιος θέλει να φερω δυο φιλες μου?....

... να σου πω... δε νομίζω οτι χρειάζεται να το σκεφτόμαστε.... Παρέα θα βρούμε εκεί ούτως ή άλλως.
Έμαθα για κάτι αλλοδαπές κουκλάρες που συχνάζουν στην περιοχή.

Μόνο που είναι ορεισίβιες και κάπως τριχωτές...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Σεπ 2004, 08:37

Η παρέα είναι πάντα ανοιχτή. Ο καθένας μπορεί να φέρει όποιον θέλει αρκεί να είναι στο ....πνεύμα της εκδρομής. ( μου έτυχε σε εκδρομή φίλος μου να φέρει τον αδερφό του ο οποίος ήρθε με άσπρο αθλητικό παπούτσι!!! το οποίο μάλιστα δεν ήθελε να λερώσει!!!!!!!!!).
Για την συγκεκριμένη εκδρομή θα πρότεινα τα εξής:
Πρώτα να φιξάρουμε την ημερομηνία ώστε ο καθένας να κάνει το πρόγραμμά του.
Μιας και έδειξε ενδιαφέρον και ο φίλος l200 από την Καβάλα να απευθύνουμε ανοιχτή πρόσκληση σε όλους του φίλους off-roaders από τη Β. Ελλάδα (Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Δράμα, Καβάλα, Πιερία κλπ) και εννοείται σε όποιον άλλο θέλει, ώστε να γίνει κάτι σαν συνάντηση μελών του forum.....
Maverickman μην το σκέφτεσαι για τις φίλες σου, φέρ'τες εσύ και θα τις φιλοξενήσουμε όπως και εσένα βέβαια :lol:
Ποιος φοβάται τις αρκούδες?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Σεπ 2004, 08:47

georgiou που είσαι αγόρι μου? Είχες ρίξει και την ιδέα. Άντε να έρθεις να μας δείξεις και τα μέρη!
Αφού διαβάζεις το forum δώσε σημεία ζωής (μέσω του yanni)
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 22 Σεπ 2004, 09:25

georgek έγραψε:....θα πρότεινα τα εξής:
Πρώτα να φιξάρουμε την ημερομηνία ώστε ο καθένας να κάνει το πρόγραμμά του.
Μιας και έδειξε ενδιαφέρον και ο φίλος l200 από την Καβάλα να απευθύνουμε ανοιχτή πρόσκληση σε όλους του φίλους off-roaders από τη Β. Ελλάδα (Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Δράμα, Καβάλα, Πιερία κλπ) και εννοείται σε όποιον άλλο θέλει, ώστε να γίνει κάτι σαν συνάντηση μελών του forum.....
Maverickman μην το σκέφτεσαι για τις φίλες σου, φέρ'τες εσύ και θα τις φιλοξενήσουμε όπως και εσένα βέβαια :lol:
Ποιος φοβάται τις αρκούδες?


Η προοπτική της κατασκήνωσης κτλ. και οι γνωριμίες με άλλα μέλη - και όχι μόνο - "εντός παιδιάς'" εμένα μου αρέσει.

Δεν ξέρω ποιοί άλλοι από την παρέα έχουν ξαναπάει (ίσως ο georgek ? - εγώ όχι), πάντως θα ήταν καλό να υπάρχει κάποιος που να έχει ξανακάνει τη διαδρομή - όπως οι φίλοι από την Καβάλα ή όποιος άλλος φίλος ενδιαφερθεί, εντός ή εκτός forum (*).
(έχω αρχίσει να ψάχνω διαδρομές κτλ. από διάφορες πηγές - θα ρωτήσω και στο Σύλλογο για τον οποίο το Καράντερε είναι γνωστός προορισμός).

Αυτή είναι πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση και επαναπροσδιορίζει τον χαρακτήρα της εκδρομής - καλό θα ήταν να αποφασίσουμε σύντομα για το αν θέλουμε όλοι να γίνει και να οργανωθούμε (οι επαφές και μόνο θα πάρουν χρόνο και αν ο αρχικός πυρήνας είναι η υφιστάμενη παρέα, θα απαιτηθεί ίσως μια παραπάνω προσπάθεια).

(*) όνομα εκδρομής : Ποιός Φοβάται τις Αρκούδες (νονοί: georgek, Maverickman - θα φέρουν τις μπομπονιέρες και τις κουδουνίστρες)
προσδιορισμός: "εντός, εκτός και επί τα αυτά", όπου:
- εντός = δρόμου
- εκτός = >>
- επί τα αυτά = τα παΪδάκια.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Σεπ 2004, 09:39

Εγώ έχω πάει μια φορά στο Καράντερε αλλά δεν θυμάμαι τίποτα. Ήταν η πρώτη μου εκδρομή στη Β. Ελλάδα τον Ιανουάριο και η διαδρομή Σέρρες- ξύλινα διήρκησε 13 ώρες!!!. Πολύ χιόνι. Φτάσαμε στα ξύλινα στις 3.00 πμ. Φυσικά τη διαδρομή την ήξεραν άλλοι από την παρέα μιας και είμασταν 12 τζιπ από τις Σέρρες.
Πάντως μην ανησυχεις, υπάρχει όλος ο χρόνος για να προετοιμαστούμε και να μάθουμε. Επίσης μην ξεχνάς ότι και το άγνωστο και η εξερεύνηση έχουν τη γοητεία τους.
Όσο για 'επι τα αυτά' θα φροντίσουμε όλοι. Και φυσικά για το επιδόρπιο :P
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες