Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Quad

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 06 Οκτ 2007, 09:05

Ειναι απλο ρε dragon θα του το ειπαν....
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό xontros » 06 Οκτ 2007, 09:29

Πάντως ο ντόρος γύρω από το όνομα γίνεται, και όλο και μεγαλώνει. Οι Αμερικάνοι λένε πως ANY publicity is GOOD publicity...
Απλά συγκρίνετε το πόσα γράφτηκαν για τα AIE και πόσα για τα YMC.-
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό no11 » 08 Οκτ 2007, 10:23

DRAGONFOX έγραψε:(αληθεια ποια ειναι η ιδιοτητα του?)

Ποιά θα έπρεπε να είναι η ιδιότητά μου για να δικαιούμαι να έχω άποψη που ΔΕΝ συμφωνεί με την δικιά σου?
Άβαταρ μέλους
no11
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Μάιος 2007, 21:05
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 08 Οκτ 2007, 11:13

Ρε Νο 11 σε ποιούς έκανες τις υποδείξεις; Στους κινέζους; Μήπως νομίζεις οτι τα φτιάχνουν εδώ;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό no11 » 09 Οκτ 2007, 13:58

Quadmaniac έγραψε:Ρε Νο 11 σε ποιούς έκανες τις υποδείξεις; Στους κινέζους; Μήπως νομίζεις οτι τα φτιάχνουν εδώ;

Ρε Quadmaniac εσύ μήπως νομίζεις ότι όταν χαλάσουν τα επισκευάζουν στην Κίνα; Σε αυτούς που θα μου το επισκεύαζαν έκανα υποδείξεις, για το τι να κάνουν στο δικό μου μηχανάκι, όχι πως να αλλάξουν τη γραμμή παραγωγής τους.
Άβαταρ μέλους
no11
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Μάιος 2007, 21:05
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 09 Οκτ 2007, 14:38

no11 έγραψε:
DRAGONFOX έγραψε:(αληθεια ποια ειναι η ιδιοτητα του?)

Ποιά θα έπρεπε να είναι η ιδιότητά μου για να δικαιούμαι να έχω άποψη που ΔΕΝ συμφωνεί με την δικιά σου?


Mε βαζεις σε σκεψεις λεγοντας ολα αυτα παραπανω ,δεν διαφωνω ο τροπος αντιμετωπισης των προβληματων ειναι ιδανικος θα ελεγα(αλλαγη με καινουργιο), αλλα μην θεωρουμε και πλεονεκτημα το γεγονος οτι ενα καινουργιο μηχανημα βγαζει τοσες ζημιες ωστε να χρειαζεται αντικατασταση!
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό Dekka_Motors » 09 Οκτ 2007, 15:29

Τουλάχιστον αλλαζουν κατι αμεσα, μπορει και ολο το μηχανακι, και οχι οπως αλλες επώνυμες μαρκες που περιμενεις 1-2 και 3 μηνες.

Τα λεω αυτα γιατι διαβαζα τα σχετικα με linhai και kymco για κοντερ 3 μηνες και κομενες βασεις εξατμισης και πατεντες με σιλικονη!!!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ
Άβαταρ μέλους
Dekka_Motors
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 20 Σεπ 2007, 10:37
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό m38a12005 » 09 Οκτ 2007, 17:09

Καλησπερα φιλε DRAGONFOX λοιπον το ATV που εγινε αντικατασταση το μονο προβλημα που ειχε ηταν ότι ΠΑΤΙΝΑΡΙΖΕ και ο λογος που εγινε αντικατασταση είναι η πιεση του κατοχου προς τους υπευθύνους της εταιριας :wink:
FOLLOW THE LEADER
Άβαταρ μέλους
m38a12005
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 08 Αύγ 2005, 23:02
Τοποθεσία: ΔΕΛΦΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 09 Οκτ 2007, 17:13

no11 έγραψε: Σε αυτούς που θα μου το επισκεύαζαν έκανα υποδείξεις, για το τι να κάνουν στο δικό μου μηχανάκι, όχι πως να αλλάξουν τη γραμμή παραγωγής τους.


Δηλ πηγες το γουρουνι για φτιαξιμο και τους εκανες υποδειξεις για το πως να σου το φτιαξουν? :oops: :oops: :oops:
Δεν σκεφτηκες οτι μπορει να τους προσβαλεις.... αυτοι δεν ξερουν τη δουλεια τους? ντροπη :wink:
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 09 Οκτ 2007, 17:21

m38a12005 έγραψε:Καλησπερα φιλε DRAGONFOX λοιπον το ATV που εγινε αντικατασταση το μονο προβλημα που ειχε ηταν ότι ΠΑΤΙΝΑΡΙΖΕ και ο λογος που εγινε αντικατασταση είναι η πιεση του κατοχου προς τους υπευθύνους της εταιριας :wink:



OK απο εμενα τελος,νομιζω οτι υποθηκε καλος και εγινε δεν εχω τιποτα με την ΥΜc ,o καθενας τα χρηματα του τα ξοδευει οπως θελει!!Καμια βολτα θα παμε κινεζοι και ιαπωνες!! Με κοφτεςκαι χωρις! :twisted: (ΣΑΒΒΑ?)
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό denis » 09 Οκτ 2007, 20:48

Γεια σου Παναγιωτη.
Λοιπον αυτο που χρειαζομαστε ολοι ειναι μια καλη βολτουλα στο βουνο, ετσι για να ξελαμπικαρουμε.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό no11 » 10 Οκτ 2007, 10:42

DRAGONFOX έγραψε:[Mε βαζεις σε σκεψεις λεγοντας ολα αυτα παραπανω ,δεν διαφωνω ο τροπος αντιμετωπισης των προβληματων ειναι ιδανικος θα ελεγα(αλλαγη με καινουργιο), αλλα μην θεωρουμε και πλεονεκτημα το γεγονος οτι ενα καινουργιο μηχανημα βγαζει τοσες ζημιες ωστε να χρειαζεται αντικατασταση!

Φίλε DRAGONFOX, αν διαβάσει κανείς αυτά που έγραψα θα δεί ότι σε κανένα σημείο δεν είπα πως είναι πλεονέκτημα ότι έβγαλε ζημιές, ούτε πως ήμουν χαρούμενος για το έπρεπε να τρέχω για να φτιάξουν το οτιδήποτε. Ούτε αναρωτήθηκα αν το μηχανάκι μου είναι καλύτερο από τα Yamaha, κλπ. Είπα πως δεν πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλα και πως "στο τι παίρνεις σε σχέση με το τι πληρώνεις" ο καθένας μπορεί να έχει την αποψή του και να κάνει την επιλογή του.
Τέλος, η πλακίτσα και τα πειράγματα είναι πολύ ωραία και μου αρέσουν, αλλά μερικοί από την παρέα, θα έπρεπε να προσέχουν λιγάκι περισσότερο, γιατί ξεπερνάνε τα όρια και να γίνονται προσβλητικοί και κάτι τέτοιο δεν βοηθάει το forum.
Συμφωνώ με τον φίλο denis
αυτο που χρειαζομαστε ολοι ειναι μια καλη βολτουλα στο βουνο, ετσι για να ξελαμπικαρουμε
Άβαταρ μέλους
no11
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Μάιος 2007, 21:05
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 10 Οκτ 2007, 20:05

no11 έγραψε:
DRAGONFOX έγραψε:[Mε βαζεις σε σκεψεις λεγοντας ολα αυτα παραπανω ,δεν διαφωνω ο τροπος αντιμετωπισης των προβληματων ειναι ιδανικος θα ελεγα(αλλαγη με καινουργιο), αλλα μην θεωρουμε και πλεονεκτημα το γεγονος οτι ενα καινουργιο μηχανημα βγαζει τοσες ζημιες ωστε να χρειαζεται αντικατασταση!

Φίλε DRAGONFOX, αν διαβάσει κανείς αυτά που έγραψα θα δεί ότι σε κανένα σημείο δεν είπα πως είναι πλεονέκτημα ότι έβγαλε ζημιές, ούτε πως ήμουν χαρούμενος για το έπρεπε να τρέχω για να φτιάξουν το οτιδήποτε. Ούτε αναρωτήθηκα αν το μηχανάκι μου είναι καλύτερο από τα Yamaha, κλπ. Είπα πως δεν πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλα και πως "στο τι παίρνεις σε σχέση με το τι πληρώνεις" ο καθένας μπορεί να έχει την αποψή του και να κάνει την επιλογή του.
Τέλος, η πλακίτσα και τα πειράγματα είναι πολύ ωραία και μου αρέσουν, αλλά μερικοί από την παρέα, θα έπρεπε να προσέχουν λιγάκι περισσότερο, γιατί ξεπερνάνε τα όρια και να γίνονται προσβλητικοί και κάτι τέτοιο δεν βοηθάει το forum.
Συμφωνώ με τον φίλο denis
αυτο που χρειαζομαστε ολοι ειναι μια καλη βολτουλα στο βουνο, ετσι για να ξελαμπικαρουμε


Εχεις δικιο ,αλλα μεσα απο τα γραπτα σου περνας ενα ομορφο κλιμα ,γλυκαινεις καταστασεις τις οποιες θα επρεπε να κατακρινεις με ποιο αμμεσο τροπο! :wink:
ΥΓ1.σε κανενα ποστ μου δεν ανεφερα YAMAHA :wink:
ΥΓ2.Απο ολους οσους γραφουν 3-4 εχουν yamaha οποτε το θεμα μας δεν ειναι το αν ειναι καλυτερα τα yamaha απο τα ymc !! :roll:
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 11 Οκτ 2007, 00:42

καλά και σωστά όλα αυτά που λες, αλλά έχω μια απορία!
Των κόφτη των έβγαλες??? :shock:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό no11 » 11 Οκτ 2007, 11:15

Εχεις δικιο ,αλλα μεσα απο τα γραπτα σου περνας ενα ομορφο κλιμα ,γλυκαινεις καταστασεις τις οποιες θα επρεπε να κατακρινεις με ποιο αμμεσο τροπο!


Δεν είχα αυτήν την πρόθεση. Να σου θυμίσω ότι μπήκα στην κουβέντα πολύ αργά και αφού όλοι την έπεφταν σε αυτούς τους ...xαζούς με τα YMC.
Δεν τα παρουσίασα ποτέ ρόδινα. Μόνος μου έγραψα για το πόσο σπαστικό ήταν όλο αυτό. Υπερασπίστηκα όμως πως στην όλη υπόθεση υπήρχε και ένα "αλλά", κάτι που κανένας άλλος δεν ανέφερε. Όλοι ήταν απόλυτοι. Μηδενιστικοί. Δεν πιστεύω πως άλλαξα την γνώμη κανενός, απλά είπα την δική μου. Και υπερασπίστηκα την άποψη μου & όχι την YMC.

Των κόφτη των έβγαλες???

Όχι δεν ασχολήθηκα με το θέμα του κόφτη. Ίσως το Σαββατοκύριακο να το δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.
Άβαταρ μέλους
no11
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Μάιος 2007, 21:05
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες