Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

For Quads

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

For Quads

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 11 Οκτ 2007, 16:16

Φίλε Superspy,

Εγώ προσωπικά δεν σπαμάρω όπως σου έχω ξαναγράψει. Η αλήθεια για όσα γράφτηκαν στα quads μπορεί να βρίσκεται κάπου στην μέση αλλά η αίσθηση που αποκομίζει κανείς είναι οτι φταίνε οι παλιοί. Πάνω λοιπόν που κλείδωνεις τις ενότητες και κλείνεις λέγοντας οτι αν δεν μπορείτε να είστε κόσμιοι σκορπίστε κλπ εμφανίζεται το θιγμένο παλικάρι ο Dekka Motors και γράφει:


"ολα εχουν τελος αλλα πολυ ειρωνεια σε εμας τους μη επωνυμους προσωπικα εγω προτιμο ενα καινουργιο κινεζικο απο ενα μεταχειρο επωνυμο (ειναι βιτσιο) Αμα ταχα τα φραγκα ηξερα τι θα παρω

βλεπω οτι ολα τα γρηγορα ειναι "σκοτωμενα-λιωμενα" με προσθηκες (βελτιωσεις, πιστονια, τελικους, και χιλια 2 αλλα) αξεσουαρ και ολοι ποτε δεν πιανουν τα λεφτα που ριξανε πανω στο γουρουνι!!!! Τοτε γιατι τα φιαχνετε και μετα τα πουλατε???????

και κατι ακομη μονο επωνυμα υπαρχουν μεταχειρω!!!! κινεζικο δεν ειδα πουθενα?!?!?!?

ΥΓ την απαντηση την ξερω ----> τα πετανε!!!!!!!"

Για να μην πω καμμιά χοντράδα λοιπόν πες μου εσύ τι θα απαντούσες σε αυτό το ποστ;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

For Quads

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 11 Οκτ 2007, 16:21

Να συμπληρώσω επίσης οτι σύμφωνα με τα δικά σου λόγια κανείς από τους ενόχους (είδαμε τηλεδικαστήρια αλλά φορουμδικαστήρια είναι η πρώτη φορά) δεν έβρισε ευθέως αλλά άφησε να εννοηθεί ότι όποιος παίρνει τα κίτρινα είναι χαζός κλπ (σύμφωνα με την δική τους άποψη).

Με την σειρά τους βέβαια (αν είχαν την μύγα) θα μπορόυσαν να πουν και οι άλλοι οτι τους είπε χαζούς που πετάνε τα λεφτά τους κλπ. Δεν το κάνουν όμως γιατί ξέρουν οτι δεν είναι έτσι. Οι άλλοι που το έκαναν γιατί το έκαναν; Μήπως πονάει η αλήθεια;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

For Quads

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 11 Οκτ 2007, 16:22

Ειλικρινά δεν περιμένω κόντρα αλλά απαντήσεις.
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

For Quads

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 11 Οκτ 2007, 16:27

Τatto, 3P, Naxter ... είναι απο τα top μαγαζιά της Ελλαδας σε ποσότητα και ποιότητα για quad.
Και είναι και οι 3 στη Θεσσαλονίκη.
Θες να μας πεις, τίποτα άλλο?
Λες πολλά και ξέρεις λίγα.
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

For Quads

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Οκτ 2007, 16:31

Quadmaniac μακάρι όλα τα post να ήταν σε τέτοιο επίπεδο (το δικό σου).
Όμως δεν είναι.... η ειρωνεία πάει σύννεφο και σε προσβλητικό επίπεδο.

Πλάκα μπορούμε να κάνουμε με αυτούς που ξέρουμε και την αποδέχονται.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

For Quads

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 11 Οκτ 2007, 16:36

Αφεντικό εγώ πλάκα να κάνω!? :sign10: :sign10: :sign10:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

For Quads

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 11 Οκτ 2007, 17:28

βλεπω οτι ολα τα γρηγορα ειναι "σκοτωμενα-λιωμενα" με προσθηκες (βελτιωσεις, πιστονια, τελικους, και χιλια 2 αλλα) αξεσουαρ και ολοι ποτε δεν πιανουν τα λεφτα που ριξανε πανω στο γουρουνι!!!! Τοτε γιατι τα φιαχνετε και μετα τα πουλατε???????


Φιλε DEKKA MOTORS σχετικα με αυτο που εγραψες θα πρεπει να εχεις υποψη σου οτι βρισκεσαι σε ενα φορουμ οπου το 99,9999% (εσυ πρεπει να αποτελεις το 0,0001) εχουν διαφορες προσθηκες- βελτιωσεις στα οχηματα τους (atv 4x4 moto) αρα πιστευω οτι δεν ειμαστε οι μονοι που εχουμε κανει αυτη τη βλακεια .
Τωρα στο ερωτημα σου γιατι τα φτιαχνουμε και μετα τα πουλαμε ειναι απλο ο ανθρωπος παντα θελει κατι παραπανω απο αυτο που εχει και ποτε δεν ειναι ευχαριστημενος με οτι και αν αποκτησει!

ΥΓ Οσο για τα σκοτωμενα και λιωμενα να ξερεις οτι ολα τα αγωνιστικα ειναι κατασκευασμενα για αυτη και μονο τη χρηση απλα χρειαζονται τη σωστη συντηρηση μετα απο καποιο καιρο γιαυτο και η ανακατασκευη.
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Re: For Quads

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 11 Οκτ 2007, 17:45

Quadmaniac έγραψε:Φίλε Superspy,

Εγώ προσωπικά δεν σπαμάρω όπως σου έχω ξαναγράψει. Η αλήθεια για όσα γράφτηκαν στα quads μπορεί να βρίσκεται κάπου στην μέση αλλά η αίσθηση που αποκομίζει κανείς είναι οτι φταίνε οι παλιοί. Πάνω λοιπόν που κλείδωνεις τις ενότητες και κλείνεις λέγοντας οτι αν δεν μπορείτε να είστε κόσμιοι σκορπίστε κλπ εμφανίζεται το θιγμένο παλικάρι ο Dekka Motors και γράφει:


"ολα εχουν τελος αλλα πολυ ειρωνεια σε εμας τους μη επωνυμους προσωπικα εγω προτιμο ενα καινουργιο κινεζικο απο ενα μεταχειρο επωνυμο (ειναι βιτσιο) Αμα ταχα τα φραγκα ηξερα τι θα παρω

βλεπω οτι ολα τα γρηγορα ειναι "σκοτωμενα-λιωμενα" με προσθηκες (βελτιωσεις, πιστονια, τελικους, και χιλια 2 αλλα) αξεσουαρ και ολοι ποτε δεν πιανουν τα λεφτα που ριξανε πανω στο γουρουνι!!!! Τοτε γιατι τα φιαχνετε και μετα τα πουλατε???????

και κατι ακομη μονο επωνυμα υπαρχουν μεταχειρω!!!! κινεζικο δεν ειδα πουθενα?!?!?!?

ΥΓ την απαντηση την ξερω ----> τα πετανε!!!!!!!"

Για να μην πω καμμιά χοντράδα λοιπόν πες μου εσύ τι θα απαντούσες σε αυτό το ποστ;


αληθεια superspy με ολη την καλη διαθεση να φτιαξουμε το κλιμα εσυ πως θα απαντουσες?
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Re: For Quads

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 11 Οκτ 2007, 18:47

Χωρίς πλάκα τώρα, μπορείς να μας πεις?
Τι θα μπορούσαμε να πούμε ή να μην απαντήσουμε καθόλου?
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 11 Οκτ 2007, 19:52

Ειπαμε ο καθενας εχει το γουρουνι του για τη χρηση που θελει, αλλος για super market, αλλος για καφε και αλλος για να το φτιαχνει. Τωρα τι ειναι πιο φυσιολογικο για τις γουρουνες! το κρινει ο καθενας απο μονος του. Γι αυτο ειχα πει πριν μερικες μερες πως οτι ειναι πανω σε τεσσερις ροδες δεν ειναι γουρουνα!
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό karaflokorakas » 17 Νοέμ 2007, 21:52

kfx μπορεις να μου πεις τα τεχνικα χαρακτηριστικα μιας γουρουνας για να καταλαβω τι εννοεις "πως οτι ειναι πανω σε τεσσερις ροδες δεν ειναι γουρουνα!" γιατι και εγω ενα κινεζικο σε τεσσερις ροδες εχω αλλα γουρουνα θεωρειται. Μηπως κανω λαθος ? ή ολοι οσοι ειχατε 5 φραγκα παραπανω και πηρατε κατι επωνυμο ειστε σιγουροι οτι αγορασατε γουρουνα. Δεν περιμενα ποτε να postαρω με αυτο το υφος, με αναγκαζουν τα δικα σας.
Άβαταρ μέλους
karaflokorakas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 12:12
Τοποθεσία: Λαμια

Δημοσίευσηαπό karaflokorakas » 17 Νοέμ 2007, 22:00

Το forum πιστευω οτι υπαρχει για να βοηθα και να παρεχει γνωσεις τον κοσμο μεσω των μελων και οχι για να απογοητευει και να προσβαλει τις επιλογες του καθενος.
Άβαταρ μέλους
karaflokorakas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 12:12
Τοποθεσία: Λαμια

Quads

Δημοσίευσηαπό geco » 17 Νοέμ 2007, 22:22

Εκείνο που προσπαθεί να πει ο "σκληρός πυρήνας" των Quad είναι ότι εκτός από ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, επώνυμα, καλοφτιαγμένα γουρούνια που αποτελούν μιά καλή βάση γιά βελτιώσεις κυκλοφορούν και ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ !!!

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ !!!

Ακόμα κάποια μοντέλα ΣΟΒΑΡΩΝ εργοστασίων είναι πολύ-πολύ "ΟΛΙΓΑ" και ανάξια λόγου!

ΜΗΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ! ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ! ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ !

Είναι κρίμα να πετάτε τα λεφτά σας ...
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Quads

Δημοσίευσηαπό karaflokorakas » 17 Νοέμ 2007, 22:35

Εχω ενα κινεζικο Loncin για το οποιο δεν μετανοιωσα που το πηρα. εχω 8000 και τα περισσοτερα σε λασπη - χωμα και πολυ κουβαλημα με το τρειλορ και το μονο που μου ζητησε ηταν 2 φορες ακρομπαρα και πριν λιγο καιρο αλλαξα το αξονακι που παει μεσα απο το πιρουνι στο διαφορικο γιατι ειχε φαει αρκετα το καρε. Ειναι λογοι αυτοι για να χαρακτιριστει ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ? Πιστευω οτι ενας Ιαπωνας απλα θα τα ζητουσε πιο μακροχρονια και το κοστος θα ηταν σιγουρα μεγαλυτερο.
Άβαταρ μέλους
karaflokorakas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 12:12
Τοποθεσία: Λαμια

Quads

Δημοσίευσηαπό xontros » 18 Νοέμ 2007, 16:03

Έλεος, μην αρχίσουμε πάλι μετά από ένα μήνα...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Επόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες