Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πανελλήνια Ομοσπονδία Μοτοσυκλέτας; (ΠΟΜ)

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό karka » 16 Οκτ 2007, 00:52

stelio εισουν εκει και ειδες και ακουσες.

η παλεμοτ ξελασπωσε τον αγωνα με τους κριτες της και τον κοσμο της.

η οργανωση αν εξαιρεσεις τα παραμεσα σταθηκε στο υψος της και οι καθυστερησεις και τις δυο μερες στην αρχη του προγραμματος ηταν υπερανω δυνατοτητων της παλεμοτ.
επισεις μικροφωνικη, αποτελεσματα, απονομες, και γενικα η συχνοτητα και η τηρηση στο προγραμμα ηταν σωστη απο την στιγμη που ξεκινουσε η μερα.

η πιστα ηταν καλη, βρεγμενη, τουαλετες, ασθενοφορα (τρια την κυριακη δυο το σαββατο) ελληνικη ομαδα διασωσης με τρια κλιμακια, ερυθρος σταυρος με ασθενοφορα και ενα κλιμακιο, λιγο ελειψε το νερο στο τελος για το πλυσημο... αλλα γενικα ολα καλα.

κοσμος λιγος, και αυτος ο λιγος χωρις ενταση.
εδω ισως τα πραγμματα θα ηταν καλυτερα αν δεν ειχαμε χαλαστει με τα παντρολογηματα στα αρχικα σταδια προετοιμασιας.

καταλειξαμε λοιπον για αλλη μια φορα στο "μοναχος σου χορευε και οσο θελεις πηδα".

σε αυτον τον αγωνα ασχοληθηκαν πολλοι, μιλησαν πολλοι, αποφασησαν πολλοι, μπερδευτηκαν πολλοι, και στο τελος δουλεψαν λιγοι.
μετα απο ολα αυτα δεν περιμενα τιποτα περισοτερο.
απλα τον χρονο που θα εκδηλωνοταν το καθε προβλημα δεν ηξερα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 16 Οκτ 2007, 08:23

Καλημέρα Ανδρέα,
karka έγραψε:η παλεμοτ ξελασπωσε τον αγωνα με τους κριτες της και τον κοσμο της.
η οργανωση αν εξαιρεσεις τα παραμεσα σταθηκε στο υψος της και οι καθυστερησεις και τις δυο μερες στην αρχη του προγραμματος ηταν υπερανω δυνατοτητων της παλεμοτ.
επισεις μικροφωνικη, αποτελεσματα, απονομες, και γενικα η συχνοτητα και η τηρηση στο προγραμμα ηταν σωστη απο την στιγμη που ξεκινουσε η μερα.
η πιστα ηταν καλη, βρεγμενη, τουαλετες, ασθενοφορα (τρια την κυριακη δυο το σαββατο) ελληνικη ομαδα διασωσης με τρια κλιμακια, ερυθρος σταυρος με ασθενοφορα και ενα κλιμακιο, λιγο ελειψε το νερο στο τελος για το πλυσημο... αλλα γενικα ολα καλα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, αλλά...
κοσμος λιγος, και αυτος ο λιγος χωρις ενταση.
εδω ισως τα πραγμματα θα ηταν καλυτερα αν δεν ειχαμε χαλαστει με τα παντρολογηματα στα αρχικα σταδια προετοιμασιας.
...εδώ είναι ένα ζήτημα. Μια καλή προσπάθεια γιατί δεν την αγκάλιασε ο κόσμος; Τι έλλειψε;
καταλειξαμε λοιπον για αλλη μια φορα στο "μοναχος σου χορευε και οσο θελεις πηδα".
Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
σε αυτον τον αγωνα ασχοληθηκαν πολλοι, μιλησαν πολλοι, αποφασησαν πολλοι, μπερδευτηκαν πολλοι, και στο τελος δουλεψαν λιγοι.
Σύμφωνα με την εμπειρία μου αυτό συμβαίνει σχεδόν πάντα. Και πάλι, αυτοί οι πολλοί και οι λίγοι, δεν έχουν ονόματα;
μετα απο ολα αυτα δεν περιμενα τιποτα περισοτερο.
απλα τον χρονο που θα εκδηλωνοταν το καθε προβλημα δεν ηξερα.
Γιατί λοιπόν δεν ήσουν έτοιμος με τις λύσεις στο τσεπάκι; (δεν σου χρεώνω κάτι. Ετσι και αλλιώς ένας αγωνοδίκης ήσουν).
Ωστε να μιλάμε όλοι για ένα αγώνα αναγέννηση του ελληνικού ΜΧ που όλοι έχουμε ανάγκη και που είναι εύκολο να γίνει αφού, δυστυχώς εχουμε πιάσει πάτο (μόνο που δουλεύει και βυθοκόρος και ο πάτος χαμηλώνει). Δεν χρειάζεται προς το παρόν να ανεβούμε πουθενά, και το να επιπλεύσουμε, σε 1η φάση, φτάνει.

Και για να "φέρουμε την μπάλα μέσα στο γήπεδο", να γυρίσουμε στο θέμα που συζητάμε, σε μια προβληματική περίοδο, έχουμε 2 "άπειρες" λέσχες να ενώνουν δυνάμεις για να φέρουν έργο. Η Αρχή δεν έπρεπε να είναι εκεί, από νωρίς (!) για να τους βοηθήσει, καθοδηγήσει, προστατέψει από πιθανόν λάθη; Ηταν; Πρόσεξε, μιλώ για τα μέλη της ΕΘΕΑΜ την σημασία της οποίας έχει τονίσει και ο συνφορουμίστας νοσταλγός παλιού παγκ. πρωταθλητή ΜΧ (και πιθανώς μέλος ΕΘΕΑΜ).

Αν απαντηθούν αυτά και όσα έχουν ερωτηθεί παραπάνω, θα μπορέσουμε ίσως να αρχίσουμ να βγάζουμε κάποια χρήσιμα συμπεράσματα.

Καλημέρα και πάλι.
Υ.Γ. Ο αγώνας, στα μάτια του κοινού, σημαδεύτηκε και από "χοντρή φασαρία" την ώρα του α' σκέλους των 250, την οποία προκάλεσαν ανεγκέφαλοι θεατές. Η αστυνομία που ήταν; Μπορούμε, σήμερα, να ζητήσουμε εξηγήσεις, από το αντίστοιχο τμήμα, γιατί δεν φρόντισε να είναι παρούσα και να προστέψει τους πολίτες από γεγονότα που θα μπορούσαν αν συμβούν σε μια εκδήλωση με αρκετό κόσμο;;;
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό karka » 16 Οκτ 2007, 09:19

καλημερα και απο μενα.

η τριτη παραθεση αφορα την πρωτη και μερικα και ολες τις επομενες.
μετα το περιφημο παντρολογημα, και αφου διαχωρισα την θεση μου απο νωρις, την "διαφημηση" του αγωνα ανελαβε το εν λογο "σωματιο".
εκ του αποτελεσματος δεν τα καταφερε.
βεβαια γενικος δεν τα καταφερνει πουθενα και γιαυτο εχει πατωσει πριν απο την ελπα!!! φυτοζωουσε μεχρι να βρεθει ο λυτροτης (λεγεμε προμοτερ).

ναι, συμβαινει να μιλουν πολλοι, αλλα εμεις καπως το εχουμε περιορησει το φαινομενο. τα τελευταια χρονια μιλα ενας συνηθως.
ονοματα? δεν τα ειπαμε? δεν ξερεις? ξεκαθαρα τα εχω αναφερει ποιος και που.
εδω παει λοιπον το "μοναχος σου χορευε..."

δεν μπορουσα να δωσω λυσεις διοτι αφενος ημουν αναρμοδιος αφετερου ηταν πανω των δυνατοτητων μου μερικα προβληματα.


Ωστε να μιλάμε όλοι για ένα αγώνα αναγέννηση του ελληνικού ΜΧ

ακριβως αυτη ηταν η αρχικη μου σκεψη οταν προσπαθησα να μαζεψω την πατρα και το αιγιο για αυτον τον αγωνα.
ο αοδπ δεν θελει να κανει αγωνες!!! οποτε εμεινε η παλεμοτ.
συζητησαμε και καταλειξαμε οτι μπορουμε. μαζι μας θα ηταν και παιδια απο την πατρα ασχετα με το οτι ο αοδπ δεν...
το αρχικο κονσεπτ ελεγε, ενοικιαση της πιστας, καμια αναμιξη ο πισταρχης με τον αγωνα και την διοργανωση και απλα παιρνει καποια χρηματα.
αυτο μας εβρεισκε ολους συμφωνους και γιαυτο το πρωτο δελτιο τυπου συνταχτηκε απο εμενα και διανεμηθεικε απο το skartaekato.gr την σελιδα μου (μας).
στην συνεχεια μιλησαν πολλοι αποφασησαν πολλοι. βαλαν τον πισταρχη συνδιοργανωτη!! τα εσοδα μισα μισα!! και την προωθηση του αγωνα στο γραφειο τυπου της "λεσχης του".
καταλαβαινεις οτι φανηκε αμεσως η καταληξη της υποθεσης.
εγω δεν ειχα θεση εκει.
ενημερωσα τους φιλους μου αιγιωτες για το τι φανταζομαι να προκυπτει και τους αφησα να πορευτουν.
το ενα λαθος διαδεχτηκε το αλλο.
σε τετοιες περιπτωσεις συνεργασιας αυτο που πρεπει απο την αρχη να ειναι ξεκαθαρο ειναι οι αρμοδιοτητες και κυριος ΟΙ ΕΥΘΗΝΕΣ του καθενος.
σε αυτον τον αγωνα οχι μονο δεν ξεκαθαρησαν τα πραγματα αλλα καναν και οτι μπορουσαν για να τα μπερδεψουν.
αποκορυφωμα ο ειδικος κανονισμος που ακουσον ακουσον, ο πισταρχης αποφασησε να επεμβει και να βαλει ΔΥΟ οργανωτικες επιτροπες!! μια απο την λεσχη του, δηλαδη την οικογενια του και μια απο την παλεμοτ!!
δεν θα μπω σε λεπτομεριες για το τι αυτο συνεπαγεται αλλα ρε αδερφε αυτοι που τον εγκριναν δεν τον δαβασαν!!!

οσο για την χοντρη φασαρια ειναι κατι σαν εθιμο που το κρατα σε καθε του αγωνα ο πισταρχης!!
καποιοι "φιλοι του" απο την περιοχη σε καθε του αγωνα πανε για εκτωνοση.
βρησκουν το εδαφος προσφορο, την οργανωση σε "κεφια", και αντι να πανε γηπεδο πανε πιστα!!!
τι μου λες ρε στελιο, μερικους απο οπου και να τους πιασεις λερωνεσε.

δυστηχως δεν τους ενημερωσαν οτι σε αυτον τον αγωνα δεν ειχε προγραματιστει τετοιου ειδους ατραξιον οποτε φανηκαν ασχετοι!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 16 Οκτ 2007, 12:59

Χαίρε Ανδρέα,

Δεν σε κακολογώ αλλά πολλές αναφορές σε αόριστο τρίτο πληθυντικό πρόσωπο κάνεις (μίλησαν, αποφάσισαν, βάλαν, εγκριναν, διάβασαν κλπ). Εγώ μπορεί να ξέρω ή και να φαντάζομαι αλλά μας διαβάζουν και άλλοι.΄

Εχώ δε σταθερά τις ίδιες απορίες:
karka έγραψε: φυτοζωουσε μεχρι να βρεθει ο λυτροτης (λεγεμε προμοτερ).
;;;;;;; (δες και παραπάνω)

δεν μπορουσα να δωσω λυσεις διοτι αφενος ημουν αναρμοδιος αφετερου ηταν πανω των δυνατοτητων μου μερικα προβληματα.
Αμα ενημέρωσες τους υπευθύνους, τότε, "αμαρτίαν ουκ έχεις" που λέει και το Ευαγγέλιο. Αυτοί τι έκαναν;

δεν θα μπω σε λεπτομεριες για το τι αυτο συνεπαγεται αλλα ρε αδερφε αυτοι που τον εγκριναν δεν τον δαβασαν!!!
Γιατί πιστεύεις οτι διαβάζουν τους Ε.Κανονισμούς;;

οσο για την χοντρη φασαρια ειναι κατι σαν εθιμο που το κρατα σε καθε του αγωνα ο πισταρχης!!
καποιοι "φιλοι του" απο την περιοχη σε καθε του αγωνα πανε για εκτωνοση.
βρησκουν το εδαφος προσφορο, την οργανωση σε "κεφια", και αντι να πανε γηπεδο πανε πιστα!!!
τι μου λες ρε στελιο, μερικους απο οπου και να τους πιασεις λερωνεσε.
Ανεγκέφαλοι ενθεν κακείθεν θα υπάρχουν πάντα. Εγώ ανάφερθηκα στην έλλειψη των επισήμων Οργάνων της Τάξης. Γιατί δεν ήταν εκεί; Μπορούμε να μέμψουμε την Αστυνομία που δεν ήρθε;

Και μένα μου αρέσουν τα γραπτά γιατί μένουν, έχω ξαναγράψει ότι: "το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι" αλλά πλέον, μετά από όσα έχουν συμβεί πολλαπλώς, αυτό δεν μπορούμε να το προβάλλουμε σαν επιχείρημα.

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό karka » 16 Οκτ 2007, 19:30

εσυ δηλαδη θα καλουσες την αστυνομια μετα απο ολο αυτο που ειχε προηγηθει?

δεν ξερω να σου απαντησω. ημουν πανω οταν πεσαν οι "ψιλες"!!!
αλωστε η πιστα ειχε κουριερ, τι την ηθελε την αστυνομια!!!!!!

τι εστι κουριερ παρε τηλ. και ρωτα τους βασιλοπουλεους
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 16 Οκτ 2007, 23:38

karka έγραψε:εσυ δηλαδη θα καλουσες την αστυνομια μετα απο ολο αυτο που ειχε προηγηθει?

Εμ' βρε Ανδρέα, εκεί θέλω να καταλήξω. Ο αγώνας είχε έκτακτα προβλήματα. Οπως υπονοείς, η αστυνομία είχε την δική της άποψη για την νομιμότητα του αγώνα. Και αυτό είχε τις συνέπειές του. Θα μας πεις ποιό ήταν το πρόβλημα; Ποιος φταίει κατά την γνώμη σου για αυτό;

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό karka » 17 Οκτ 2007, 09:44

οχι μωρε στελιο δεν ειχαμε εκτακτα προβληματα.
καλα κυλησε ο αγωνας. πεσαν και κανα δυο ψιλες απο "φιλους" μεταξυ τους τι να κανουμε?

οσο για την επιμονη σου για το ποιος φταιει το εχουμε γραψει αυτες τις μερες πολλες φορες.
το θεμα ενδιαφερει 20-30 ατομα που εμπλεκονται στον χωρο.
αυτοι ξερουν.
για ολους τους υπολοιπους απλα παρακοουθουν.

δεν φοβαμαι τα λογια μου και ειμαι ισως ο μονος που βγηκα και τα εχωσα δημοσια στην ελπα.
δεν θα μου λειψει το μεροκαματο βλεπεις.
η σταση μου ειναι ξεκαθαρη χρονια τωρα.
υποστηριζα και υποστηριζω την ελπα γιατι κατα την γνωμη μου,
μου εγγυωταν συγουρια στους αγωνες που ηθελα να κανω.
αυτο χαλασε σε αυτον τον αγωνα. αν ξαναγινει δυο τρεις φορες ακομα θα παμε σε διαζυγιο.
θα βρω εναν αυτοφορακια και θα τους κανω μονος μου!!!! (χα.χα!!!)

εσυ γιατι δεν τα χωνεις αναλογα σε αντιστοιχες περιπτωσεις στην αποκει μερια?
δεν εχει παει ποτε τιποτα στραβα? ολα καλα γινωνται?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 17 Οκτ 2007, 14:47

Xαίρε Ανδρέα,

Το γεγονός είναι ότι υπάρχει πλέον μια «τριάσπαση» η οποία έχει, σίγουρα, αρνητικό αποτέλεσμα για το χώρο των αγώνων. Μπορεί να λέμε ότι στο Βέλγιο έχουν 5 Ομοσπονδίες αλλά εδώ δεν είναι Βέλγιο. Οι 600-800 (αντε να τους πούμε 1000) αγωνιζόμενοι που έχουμε συνολικά σήμερα, μέχρι να γίνουν περισσότεροι (μακάρι) δεν μπορούν να στηρίξουν περισσότερους από 1 εποπτικό φορέα. Διαφωνείς; Μάλλον όχι.

Ετσι λοιπόν με κάποιο τρόπο πρέπει να γίνει μια επιλογή για την οποία πρέπει να έχουμε όλοι την ορθή εικόνα, την πλήρη εικόνα.

Βεβαίως και στους αγώνες υπό την ΑΜΟΤΟΕ (και την ΟΜΕ) γίνονται στραβά, αρκετά έως πολλά. Και το χειρότερο είναι ότι κάποια από αυτά θα μπορούσαν να είχαν προβλεφθεί. Με την μόνη διαφορά ότι οι ΑΜΟΤΟΕ και ΟΜΕ γεννιούνται ή αν θες αναπτύσσονται (και έχουν μια πρόσκαιρη δικαιολογία) ενώ η ΕΛΠΑ έρχεται από μια οντότητα 80 ετών. Αν μετά από 80 συγκρίνεται άμεσα με τις ΑΜΟΤΟΕ και ΟΜΕ, εμένα αυτό μου λέει κάτι. Εσένα;

Όπως μόνος σου είπες-έγραψες, ακόμα και εσύ που ξέρεις είχες άλλη εικόνα, καλό είναι λοιπόν να δημοσιεύονται πράγματα, στοιχεία.

Το θέμα δεν είναι ποιος τα χώνει σε ποιόν, το θέμα είναι να αποκαλυφθεί η εικόνα. Μετά, μεγάλα παιδιά είμαστε, οι ευθύνες μας ανήκουν.

Στέλιος
Υ.Γ. και εδώ είναι το ζήτημα αλλά και για να γυρίζουμε στο θέμα που άνοιξε ο superspy (όπως οφείλουμε – το θέμα δεν είναι το ΜΧ στο Πετροχώρι), στις πολλές σελίδες που έχει καλύψει το θέμα: Πανελλήνια Ομοσπονδία και σε άλλες τόσες που έχουν καλυφθεί στο www.bikenet.gr ( http://www.bikenet.gr/index.php?option= ... =11545.120 κλπ) οι περί την ΕΛΠΑ, αποφεύγουν, σαν ο διάβολος το λιβάνι, να δώσουν στοιχεία, ονόματα κλπ. Μήπως ξέρεις γιατί;
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό montesa » 22 Οκτ 2007, 06:57

Agapitoi mavrofidi kai Christodoulou,
Nomizo to ehete parakanei me tin mistikopatheia peri POM. Fainetai na kserete poioi einai kai pos kinountai, den mas lete kai emas pou ehoume faei to diadyktio kai den ehoume vrei tipota; Ta meli tis den miloun einai safes alla kai eseis giati kanete to idio;
Diakrino de mia arnitiki stasi, profanos logo ton prosopon pou kserete alla einai mono aftoi; Gia mena an kapoios, anthropos h foreas den emfanistei sthn praksi na kanei kati, dikaioutai mia proti kali antimetopoisi. I opoia kaki istoria merikon anthropon den prepei na metaferetai se oti shetizetai aftos.

montesa
If it moves, race it!!!
Άβαταρ μέλους
montesa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 09:22
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 22 Οκτ 2007, 10:07

φιλε montesa,
κανε υπομονη, μεχρι σημερα το βραδυ (το πολυ μεχρι αυριο) και θα εχεις νεα για την ΠΟΜ.
γενικη συνελευση ειναι αυτη.
γι αυτη δουλευανε μεχρι σημερα οι "μετροποντικες"....
το οτι δεν μιλουν τα μελη της, εδω και 3 μηνες, κατι δεν σημαινει?
αν δεν ειχαν τιποτε να κρυψουν, θα την ειχαν ηδη ανακοινωσει.
δεν νομιζεις οτι κατι παιζει? ή οτι κατι προσπαθουν να προλαβουν?
σε τελικη αναλυση, αυτοι ειναι υπευθυνοι για τις πραξεις τους, οχι εμεις.
τωρα γιατι εχουμε αρνητικη σταση?
πρωτον, συμμετεχουν σ' αυτη την προσπαθεια ανθρωποι που τοσα χρονια καταδυναστευουν τον χωρο
δευτερον, κινουνται, κατα το προσφιλες τους, υπογεια
και τριτον, αν διαβασεις το καταστατικο τους θα συμφωνησεις μαζι μας.
φιλικα,
ο mavrofidis
Τελευταία επεξεργασία από mavrofidi και 25 Οκτ 2007, 18:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό superspy » 25 Οκτ 2007, 14:42

Πολύ ησυχία....
Ουτε οι μέν ούτε οι δε.....
Άσε που ανοίγει και ομοσπονδία αυτοκινήτου.... εεε... δυο... ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 26 Οκτ 2007, 00:18

Ο Μαυροφίδης κάτι άφησε να εννοηθεί ότι θα είχαμε νέα, αλλά δεν βλέπω να μας λέει τίποτα.
Ή προσχώρησε και αυτός στην ΠΟΜ (καμμία σχεση με το ΕΠΟΜ) και έγινε μυστικοπαθής (δύσκολο να το πιστέψω άλλα σαμπως θα πίστευα οτι θα ερχόταν μέρα που θα είχαμε 3 ομοσπονδίες μοτοσυκλέτας; ) ή μπορεί να μην έγινε και η Γενική Συνέλευση. Φυσικά αν έγινε στο Κιλκίς, που να μάθει κανείς.....

Αλλά για πες μας κανένα νέο από το αυτοκίνητο. Εχουμε κανένα νεογέννητο που θα ακούει στο όνομα ΠΟΜΑ; Αν ναι, ποιά είναι η 2η; Μην μου πεις οτι αναγεννάτι η ΕΛΟΑΜ!!

Ανταλλάσω τα νέα με εδάφια του καταστατικού της ΠΟΜ. Ή μάλλον, με τα ιδρυτικά μέλη της (για αρχή).
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Οκτ 2007, 00:30

Πάντως στη FIM δεν είδα να ανακοινώνουν τίποτα.
(Πέρα από τα προγράμματα και αλλαγές κανονισμών)

Για ανταλλαγή: Φυσικά ο χώρος του αυτοκινήτου δε μπορεί να μείνει απ' έξω.... Κάτι λένε για ... δύο ομοσπονδίες. Βέβαια τα πράγματα είναι πιο σοβαρά εκεί
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 26 Οκτ 2007, 10:30

Stelios_Christodoulou έγραψε:Ανταλλάσω τα νέα με εδάφια του καταστατικού της ΠΟΜ. Ή μάλλον, με τα ιδρυτικά μέλη της (για αρχή).

αντε βρε Στελιο, κανε παιχνιδι....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 26 Οκτ 2007, 10:34

superspy έγραψε:Πάντως στη FIM δεν είδα να ανακοινώνουν τίποτα.

και εγω την γενικη συνελευση της Δευτερας περιμενα, αλλα τιποτε.
ή τους προγκηξανε ασχημα ή το υπογειο τουνελ δεν εχει τελειωσει ακομη.
πιστευω οτι πριν τελειωσει το 2007 θα εχει ανακοινωθει η ΠΟΜ.
σε τελικη αναλυση, ποιος θα κανει τα πρωταθληματα του 2008? η ΕΘΕΑΜ παλι?
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες