Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το Ελληνικό Moto Cross πεθαίνει...

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Θα αντέξει το Ελληνικό ΜΧ? Ή θα πεθάνει σύντομα?...

ναί
3
75%
όχι
1
25%
 
Σύνολο ψήφων : 4

Το Ελληνικό Moto Cross πεθαίνει...

Δημοσίευσηαπό TManiac » 11 Ιουν 2003, 09:40

<STRONG>Τί έχει συμβεί</STRONG> και όλα πάνε απο το κακό στο χειρότερο? Γιατί δεν γίνονται πλέον αγώνες?<BR><BR>Πολλά συμφέροντα κρύβονται πίσω απο τις πλάτες των αγώνων <STRONG>MX </STRONG>στην Ελλάδα... Κάποιοι άνθρωποι λιμένονται τον χώρο και απειλούν με αφανισμό του!<BR><BR>Θύματα όλοι εμείς που αγαπάμε το άθλημα!...<BR><BR>Παιδιά θερμή παράκληση <STRONG>επιδιώξτε την διοργάνωση αγώνων ΜΧ</STRONG> στην περιοχή σας!<BR><BR>Αν δεν δραστηριοποιηθούμε όλοι σε πολύ λίγο καιρό το Ελληνικό ΜΧ θα είναι <STRONG>παρελθόν για την Ελλάδα</STRONG> και η Βουλγαρία, και οι λοιπές χώρες, θα έχουν αγώνες (όπως ήδη συμβαίνει) παγκοσμίου και εμείς θα παρακολουθούμε απο μακρυά σαν τους "φτωχούς συγγενεις"!... :roll:
Άβαταρ μέλους
TManiac
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 11 Ιουν 2003, 09:14

Re: Το Ελληνικό Moto Cross πεθαίνει...

Δημοσίευσηαπό pino » 11 Ιουν 2003, 10:31

TManiac έγραψε: <STRONG>Τί έχει συμβεί</STRONG> και όλα πάνε απο το κακό στο χειρότερο? Γιατί δεν γίνονται πλέον αγώνες?
<BR>Αγώνες γίνονται αλλά είναι "παράνομοι" και έτσι δεν μαθαίνουμε πότε και που. Εγώ γνωρίζω ολόκληρο μίνι πρωτάθλημα με 7 αγώνες αλλά δεν θα σου πω που έγιναν γιατί κάποιος θα το καρφώσει στην Αρχή του Σπορ...<BR><BR>
Πολλά συμφέροντα κρύβονται πίσω απο τις πλάτες των αγώνων <STRONG>MX </STRONG>στην Ελλάδα... Κάποιοι άνθρωποι λιμένονται τον χώρο και απειλούν με αφανισμό του!
<BR>Γίνε πιο συγκεκριμένος. Έτσι μου θυμήζεις τις συζητήσεις για το Ελληνικό ποδόσφαιρο... <BR><BR>
Θύματα όλοι εμείς που αγαπάμε το άθλημα!...<BR><BR>Παιδιά θερμή παράκληση <STRONG>επιδιώξτε την διοργάνωση αγώνων ΜΧ</STRONG> στην περιοχή σας!<BR><BR>Αν δεν δραστηριοποιηθούμε όλοι σε πολύ λίγο καιρό το Ελληνικό ΜΧ θα είναι <STRONG>παρελθόν για την Ελλάδα</STRONG> και η Βουλγαρία, και οι λοιπές χώρες, θα έχουν αγώνες (όπως ήδη συμβαίνει) παγκοσμίου και εμείς θα παρακολουθούμε απο μακρυά σαν τους "φτωχούς συγγενεις"!... :roll:
<BR><BR>Οι αγώνες ΜΧ προϋποθέτουν πραγματικές πίστες με υποδομή και όχι προχειροδουλειές όπως γινόταν ως τώρα. Ποιός θα επενδύσει σε μια πίστα; η Γιάννα 2004;<BR>όχι πάντως κάποιος που σκέπτετε καθαρά επιχειρηματικά...<BR>Καλώς ήλθες στην παρέα<BR> Pino  <BR>
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Ευχαριστώ....

Δημοσίευσηαπό TManiac » 11 Ιουν 2003, 10:52

για το καλωσόρισμα....<BR><BR>Αρχικά να διευκρινίσω πως είμαι κοπέλα...<BR><BR>Έπειτα να σε ενημερώσω πως σε αγώνες παράνομους που λες έχω παρεβρεθεί και εγώ... Και ξέρω που γίνονται, πώς και απο ποιούς... Σε λίγες μέρες έχει και άλλον (σε μορφή SX...). <BR><BR><STRONG>Το μήνυμα αυτό έχει περισσότερο σκοπό να "ξυπνήσει" κάποιους που δεν ξέρουν δυστυχώς...<BR></STRONG><BR>Όσο για ονόματα... Ενδεικτικά: Λαρέζου, Λαμάρης, Χριστοδούλου...... και άλλοι....
Άβαταρ μέλους
TManiac
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 11 Ιουν 2003, 09:14

Δημοσίευσηαπό TManiac » 11 Ιουν 2003, 11:03

Ήθελα να γράψω: ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!<BR><BR>Ξέχασα επίσης να σου αναφέρω πως ναί μεν συμφωνώ με τ΄ότι δεν είναι δυνατόν να γίνονται αγώνες στα κουτουρού και χύμα, αλλά εγώ δεν εννοούσα αυτό ακριβώς! <BR><BR>Κάθε περιοχή διαθέτει τον τοπικό της σύλλογο μοτοσυκλέτας (και αν όχι μπορεί εύκολα να δημιουργηθεί). Αυτοί οι παθιασμένοι λοιπόν μοτοσυκλετιστές σε συνεργασία με τον κάθε ένα τοπικό Άρχοντα μπορούν να βοηθήσουν (βλέπε Σπερχειάδα)!<BR><BR>Επίσης πιθανόν να γνωρίζεις πως αν ο τοπικός Άρχοντας δίνει έγκριση για έναν αγώνα, η αγαπητή ΕΛΠΑ δεν μπορει να κάνει και πολλά!<BR><BR>Επίσης εάν μετονομάσεις τον αγώνα σε "επίδειξη" δεν χρειάζεσαι άδεια απο την Ανώτατη Αρχή του Σπορ (ΕΛΠΑ)...<BR><BR>Αυτά ξέρω εγώ...
Άβαταρ μέλους
TManiac
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 11 Ιουν 2003, 09:14

Δημοσίευσηαπό smokie » 11 Ιουν 2003, 17:02

Καλως ήρθες στην παρέα μας...
TManiac έγραψε:Επίσης πιθανόν να γνωρίζεις πως αν ο τοπικός Άρχοντας δίνει έγκριση για έναν αγώνα, η αγαπητή ΕΛΠΑ δεν μπορει να κάνει και πολλά!


Δυστυχώς μπορεί... ο δικός μας "αρχοντας" ακόμη τρεχει στα δικαστηρια και φυσικά ουτε θέλει να ξανακούσει για αγώνες....

TManiac έγραψε:Επίσης εάν μετονομάσεις τον αγώνα σε "επίδειξη" δεν χρειάζεσαι άδεια απο την Ανώτατη Αρχή του Σπορ (ΕΛΠΑ)...<BR><BR>Αυτά ξέρω εγώ...


Καλή ιδέα, αλλα επιδειξη με χρόνους, καταταξη και απονομες ειναι λιγο τραβηγμένη δεν νομιζεις;
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Re: Ευχαριστώ....

Δημοσίευσηαπό lalas » 11 Ιουν 2003, 23:52

TManiac έγραψε:για το καλωσόρισμα....<BR><BR>Αρχικά να διευκρινίσω πως είμαι κοπέλα...<BR><BR>Έπειτα να σε ενημερώσω πως σε αγώνες παράνομους που λες έχω παρεβρεθεί και εγώ... Και ξέρω που γίνονται, πώς και απο ποιούς... Σε λίγες μέρες έχει και άλλον (σε μορφή SX...). <BR><BR><STRONG>Το μήνυμα αυτό έχει περισσότερο σκοπό να "ξυπνήσει" κάποιους που δεν ξέρουν δυστυχώς...<BR></STRONG><BR>Όσο για ονόματα... Ενδεικτικά: Λαρέζου, Λαμάρης, Χριστοδούλου...... και άλλοι....


μηπως γινεται ρε παιδια να μαθουμε ποτε και που εχει sx????ασχολουμαι κι εγω, και θα ηθελα να μαθω!
lalas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Μαρ 2003, 23:37

Δημοσίευσηαπό TManiac » 12 Ιουν 2003, 09:52

smokie καλώς σας βρήκα!<BR><BR>Έχεις δίκιο! Παραλίγο να μας μαζέψουνε και εμάς πριν απο μερικά χρόνια σε αγώνα μινι κρος στην Παιανία. Παρόλο που ο Δήμαρχος είχε δώσει την έγκριση του αρχικά, στο τέλος μάσησε!<BR><BR>Η πρόταση της επίδειξης ήρθε μέσα απο την ΕΛΠΑ!............<BR><BR><SPAN class=name><A name=""></A><STRONG>lalas</STRONG> οι παρακάτω ημερομηνίες είναι απο το <STRONG>SX CUP</STRONG> της <STRONG>Άρτας</STRONG> που διοργανώνετε απο την λέσχη ΣΜΑΡΤ (τηλ.: 26810 78602) εδώ και μερικά χρόνια κάθε καλοκαίρι! Μιλάμε για πολύ καλή οργάνωση, νόμιμο αγώνα και συμμετοχές όπως οι Καρέτσος, Διακάκης, Ανδρέου κ.α.<BR></SPAN><BR><STRONG><FONT color=red size=5>21-22/06<BR>12-13/07<BR>02-03/08<BR>30-31/08<BR></FONT></STRONG><BR>Καλή μας μέρα!</FONT></FONT></SPAN>
Άβαταρ μέλους
TManiac
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 11 Ιουν 2003, 09:14


Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες

cron