Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις από τη συνάντηση LR - 30/11/2008

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Εντυπώσεις από τη συνάντηση LR - 30/11/2008

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Νοέμ 2008, 22:02

Φτάσαμε;
Πώς περάσαμε;

Ξεκινήσαμε το Σάββατο το απόγευμα κάπως έτσι...

Εικόνα

για να καταλήξουμε την Κυριακή στις 14:00 με 75+ συμμετοχές κάπως έτσι

Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό saudi » 01 Δεκ 2008, 00:05

Τελικά άμα υπάρχει θέληση και όρεξη όλα γίνονται. Περάσαμε πολύ ωραία αν και αργήσαμε λίγο να έρθουμε. Πολύ ωραία αυτοκίνητα και ΠΟΛΛΑ...

Αυτά που ξεχωρίσαν για εμένα ήταν:

1)Defender 110 TD5 Ανθρακί με κουκούλα πίσω προβολείς κτλ
2)Defender 110 TD5 Ασημί (παρέα με το ανθρακί)
3)Defender 110 TD4 Λευκό..

Σύντομα θα γίνει και η επόμενη συνάντηση ...

¨Ενα μεγάλο BRavo στον Σπύρο
Άβαταρ μέλους
saudi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007, 15:27

Δημοσίευσηαπό Gelo » 01 Δεκ 2008, 00:27

Πραγματικά υπέροχη συναντηση αν και εγω δεν μπορεσα να έρθω με το LR άλλά με τo G... Ξερω δεν ταιριαζα καθόλου με την περίπτωση αλλά τι να κάνω ... βλαβες ειναι αυτές.
Everything is under control...
Άβαταρ μέλους
Gelo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Μαρ 2006, 08:52

Δημοσίευσηαπό pantg » 01 Δεκ 2008, 08:23

Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπράβο και στους πέντε διοργανωτές για την σίγουρα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ συγκέντρωση LandRoverάδων σε ένα σημείο. (εκτός και αν υπολογίσουμε την στιγμή παράδοσης των Landies στην Ελληνική Αστυνομίας ή στην ΔΕΗ/ΟΤΕ κλπ πριν από χρονια <χιχιχιχιχιχιχιχιχι>)

Παιδιά ήταν υπέροχα και μπράβο και σε όλους που βοήθησαν με την παρουσία τους κάνοντας το ταξίδι μέχρι το Καλλίδρομο από όλη την Ελλάδα.


(φίλε Gelo καλά και ήρθες με το Gwagen για να έχουμε και ένα αξιόπιστο αυτοκίνητο μαζί μας. Την παρέα των αξιόπιστων οχημάτων ολοκλήρωσε και ο fatman με το Berlingo)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 01 Δεκ 2008, 08:35

pantg έγραψε:(φίλε Gelo καλά και ήρθες με το Gwagen για να έχουμε και ένα αξιόπιστο αυτοκίνητο μαζί μας. Την παρέα των αξιόπιστων οχημάτων ολοκλήρωσε και ο fatman με το Berlingo)

Χαιρετώ


Kangoo 4x4 ήταν (και έκοψε και ένα λάστιχο για να φτάσει στο στέκι...) , πόσο έφαγες πιά...

Τι φαγητά ήταν αυτά, η τσίκνα πέρασε και την Λαμία και έφτασε στα πέρατα της Ελλάδος...

Τώρα για το μέγεθος της συγκέντρωσης, πραγματικά εντυπωσιακό, υπάρχει λαός, να οργανωθεί λοιπόν κατά ομάδες και να κατακτήσει την Ελλάδα, συγγνώμη τα βουνά....
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό NIKOSXIOS » 01 Δεκ 2008, 10:51

Καλό μήνα, μπράβο σε όλους συγχαρητήρια, ζηλεύω!!!
Βάλτε καμιά φώτο για εμάς που είμαστε μακριά.
Άβαταρ μέλους
NIKOSXIOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Μάιος 2006, 07:48
Τοποθεσία: XIOS

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 01 Δεκ 2008, 11:32

Να πω και εγώ σοβαρά την γνώμη μου...

Αργήσαμε λίγο λόγω πρωινού ξυπνήματος με τον μικρό και είδαμε λιγότερα από όσα θα θέλαμε, παρόλα αυτά να επισημάνω...

1. η τοποθεσία καταπληκτική, (ζήλεψα φρικτά όσους κατασκήνωσαν από την προηγούμενη)

2. οι άνθρωποι όλοι χαμογελαστοί, ευτυχισμένοι...

3. τα αυτοκίνητα όλα προσεγμένα, το ένα καλύτερο από το άλλο, εν πάσει περιπτώσει όλα με την προσωπικοτητά τους, (ζήλεψα λίγο πάλι που δεν έχω χρόνο να κάνω όσα τους αξίζουν...)

4. είχαμε καταπληκτική μουσική, V8 "υψηλής απόδοσης" που ξείριζαν (ζήλεψα πάλι) - και ωραία dieselάκια για δεύτερες φωνές

5. είχαμε ένα απίστευτο υπαίθριο να το πώ εστιατόριο που οργάνωσε ο Παντελής με άπαιχτα εδέσματα που μας ανάγκασαν να γυρίσουμε πίσω άθικτα όλα τα φαγητά που είχαμε φέρει (ωραία ήταν θα φάμε και σήμερα χωρίς κόπο)

6. δυστυχώς δεν γνώρισα κανέναν από τους "άγνωστους" συνφορουμίστες ελπίζω σε μεταγενέστερη συνάντηση - βόλτα με περισσότερο χρόνο

Πολύ ωραία ήταν λοιπόν, άλλα ζήλεψα και εγώ πολύ παρότι παραβρέθηκα. Υπόσχομαι να το δουλέψω το θέμα...
Τελευταία επεξεργασία από ekarpod και 01 Δεκ 2008, 13:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Συγκέντρωση

Δημοσίευσηαπό B.T » 01 Δεκ 2008, 12:00

Ηταν πραγματικά πολύ ωραία, καλή αρχή ελπίζω και σε άλλες και πιό οργανωμένες.
Υπάρχει ο κόσμος και το ζητάει.
Πολύ ωραία και καλοσυντηρημένα τα disco-camel του Παντελή όπως και ένα defeder-camel αλλά δεν γνώρισα τον ιδιοκτήτη του.
ΜΠΡΑΒΟ.
Δεν δοκίμασα και τις από ότι διάβασα πολύ νόστιμες λιχουδιές του κου Γιαμαρέλου έπρεπε να φύγω από την συκγέντρωση νωρίτερα λόγω υποχρέωσης.
Μπράβο και πάλι σε όλους.
Ευχαριστώ.
land rover ειναι αποψη για το 4χ4
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό B.T » 01 Δεκ 2008, 12:03

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ μην ξεχνιόμαστε.
land rover ειναι αποψη για το 4χ4
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Δεκ 2008, 12:26

Φωτορεπορτάζ στο http://www.off-road.gr/article1380.html
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 01 Δεκ 2008, 13:38

Και γώ ανέβηκα αργά, μετά τις 13:30, οπότε και είχε αρχήσει να διαλύεται η συγκέντρωση.

Καθυστερήσαμε μέν, αλλά χαρίς όμως στον προέδρο Βαγγέλη κάναμε μία απο τις πιο διασκεδαστικές διαδρομές που έχω κάνει ποτέ. Λάσπη κόλαση , συνεχόμενη επί αρκετα χιλιομετρα, και ατέλειωτη γλίτσα και γλύστρα, που έκανε την λάσπη τις λίμνης να φαίνεται απλη οδοντόκρεμα.

Η τοποθεσία της συνάντησης εξαιρετική. Αν και έχω αναίβει τουλάχιστον αλλές δύο φορές στο καλλίδρομο , δεν είχα ξαναπάει στο συγκεκριμένο μέρος.

Μπολικός λαός και κοπάδι τα Λαντ Ροβερ.

Προτείνω να κανονιστεί και μία ανάλογη συνάντηση σε επίπεδο φόρμουν ώστε να μπορέσω να πρωσοποιποιήσω τα nick names .

Μπράβο στους διοργανωτές για την προσπάθεια τους που είμαι σίγουρος ότι θα απαίτησε πολύ χρόνο και κόπο.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό eangelou » 01 Δεκ 2008, 13:51

Συγχαρητήρια,

πολύ καλη προσπάθεια, χαρά στο κουράγιο σας παιδία!!!!!!!!!!!!!!

nick name: eangelou

Μαζί με την ομάδα με τον πρόεδρο Βαγγέλη ήμουν και εγώ με ένα πράσινο DISCO μαμα, από χαλκίδα μαζί με αλλα 2 defender
Άβαταρ μέλους
eangelou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Μαρ 2007, 16:07

Δημοσίευσηαπό discoman » 01 Δεκ 2008, 14:47

giagoulas έγραψε:Και γώ ανέβηκα αργά, μετά τις 13:30, οπότε και είχε αρχήσει να διαλύεται η συγκέντρωση.

Καθυστερήσαμε μέν, αλλά χαρίς όμως στον προέδρο Βαγγέλη κάναμε μία απο τις πιο διασκεδαστικές διαδρομές που έχω κάνει ποτέ. Λάσπη κόλαση , συνεχόμενη επί αρκετα χιλιομετρα, και ατέλειωτη γλίτσα και γλύστρα, που έκανε την λάσπη τις λίμνης να φαίνεται απλη οδοντόκρεμα.



Προτείνω να κανονιστεί και μία ανάλογη συνάντηση σε επίπεδο φόρμουν ώστε να μπορέσω να πρωσοποιποιήσω τα nick names .
φιλε γιανγκουλα στοπα και χθεσ
βραβεβεσε ωσ ο πιο θεαματικος οδηγος εκανεσ το θεαματικοτερο περασμα στην ανηφορα με λασπη
πραγματι η λασπη ηταν δωσε και μενα μπαρμπα
ο βαγγελησ βραβεβεται για το καλυτερο 2χ2 στην ανηφορα με γαλοτσα......




THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 01 Δεκ 2008, 18:53

Συνάδελφοι,

το "εστιατόριο" της Κυριακής είναι αποτέλεσμα της συνεισφοράς πολλών μελών του Συλλόγου και όχι μόνο εκείνου στον οποίο αναφέρεστε.
Eκείνοι αξίζουν τα ευχαριστώ όσων θέλετε να τους τα δώσετε. Στον υπογράφοντα αξίζει μόνο η αναγνώριση της γκρίνιας του για τα περί οργάνωσης και εφοδίων που ο καθένας μας έφερε.

----------------------

Απλώς να αναφέρω ότι τελικά πολλοί συνάδελφοι είπαν ότι δεν ήξεραν ότι μπορούσαν να συνεισφέρουν και εκείνοι στο οργανωμένο BBQ της Κυριακής.
Δυστυχώς οι σχετικές δύο καταχωρήσεις για τα εφόδια άλλαξαν θέση η μία και όνομα η άλλη και έτσι δεν δόθηκε η ευκαιρία σε όσους ήθελαν και από το φόρουμ να συνεισφέρουν.
Σίγουρα την επομένη φορά και οι καινούργιοι θα ξέρουν τώρα που είδαν πώς είναι η παράδοση στις συγκεντρώσεις των ιδιοκτητών Landies.

Οι συναντήσεις των LandRoverάδων ΠΑΝΤΑ έχουν και καλό φαγητό (καθόσον ως γνωστό νηστικό αρκούδι δεν χορεύει). Αλλωστε από ένα σημείο και πέρα αν κάνεις λασποδιαδρομές χρόνια κάπου το βαριέσαι. Η καλή παρέα και η διασκέδαση που ένα καλό ψήσιμο στην εξοχή προσφέρουν δεν κουράζουν ποτέ.

Ενα τεράστιο ευχαριστώ αρμόζει να ειπωθεί και στον Πέτρο, τον Βελλή και τον Αγγελο που πήραν την ψησταριά στην κυριολεξία "παραμάσχαλα" και τροφοδοτούσαν για ώρες όσους ήθελαν τα χοληστερινούχα.
Και στις κυρίες που τακτοποίησαν και μας μοίρασαν ό'τι υπήρχε για κατανάλωση στο "εστιατόριο"

--------------------------

Σπύρο αν θέλεις φωτογραφίες και από το "εστιατόριο" της Κυριακής και δεν έχεις βγάλει πες μου να σου στείλω. Aπό ότι φαίνεται μάλλον θα ήσουν απασχολημένος στις διαδρομές και θα έχασες το γλέντι του "εστιατορίου"
Πάντως μας έβαλες λιγάκι στο κλίμα με τις φωτογραφίες του μικρού βραδινού BBQ με το λουκάνικο στο κλαρί.

Νομίζω ότι μία φωτογραφία του BBQ με την παραδοσιακή προσφορά τσίκνας προς τους Θεούς των Landies και την σημαία της αγαπημένης μας εταιρείας θα ταίριαζε.

Οι φωτογραφίες της συνάντησης εξαιρετικές !!!!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 01 Δεκ 2008, 19:07

saudi έγραψε:Τελικά άμα υπάρχει θέληση και όρεξη όλα γίνονται. Περάσαμε πολύ ωραία αν και αργήσαμε λίγο να έρθουμε. Πολύ ωραία αυτοκίνητα και ΠΟΛΛΑ...

Αυτά που ξεχωρίσαν για εμένα ήταν:

1)Defender 110 TD5 Ανθρακί με κουκούλα πίσω προβολείς κτλ
2)Defender 110 TD5 Ασημί (παρέα με το ανθρακί)
3)Defender 110 TD4 Λευκό..

Σύντομα θα γίνει και η επόμενη συνάντηση ...

¨Ενα μεγάλο BRavo στον Σπύρο


------------------

Φίλε saudi,

το ανθρακι 110 είναι ένα γνήσιο Tomb Raider (υπάρχει και άλλο ένα στην Ελλάδα).
Το ασημί 110 πάει σαν τον άνεμο και ο ιδιοκτήτης του έχει μαγικά χέρια και το φροντίζει μόνος του. Ακόμη και το rollcage το έχει βάλει μόνος του με βοήθεια από φίλους του. Απόδειξη ότι τα Landies είναι τα Lego και τα Meccano για τα αγόρια που όλοι κρύβουμε μέσα μας όταν μεγαλώνουμε
Το δε άσπρο 110 μας ήρθε από την Θεσσαλονίκη και έχει την δική του μαγική ιστορία.

-------------------

Τώρα αν σε πω εγκάθετο των Defenders θα έχω άδικο???? <χιχιχιχιχιχιχιχι, σε πειράζω)

Χαιρετώ
pantg
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες