Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε καλά?!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό vagelis » 18 Μαρ 2007, 10:08

Φιλε Δημητρη μαλλον δεν με καταλαβες,μπες σε ενα εγγλεζικο ,αμερικανικο ,ινδικο ,κινεζικο φορουμ για οφφ-ροουντ,θαδιαβασεις για αγωνες,μετατροπες,εκδρομες,συγκριτικα διαφορων αυτοκινητων,ελαστικων κλπ και στα ελληνικα σαιτ το ιδιο συμβαινει,νομαντς,εκαλη ,το 4χ4 και αλλα πολλα,βεβαια που και που υπαρχει και κατι διαφορετικο και εδω αν πας 2-3 χρονια πισω θα δεις ωραιες περιγραφες εκδρομων ,αγωνων,ερωτησεις για βελτιωσεις κ.λπ αυτα λοιπον τωρα εχουν δωσει την θεση τους στα διαφορα πιστευω του καθενος περι υπαρξης,φτωχειας ,ρατσισμου,θρησκειας και οτι αλλο μπορεις να σκεφτεις εκτος απο οφφ-ροουντ και πιο κατω υπαρχει και καμια ερωτηση για κανενα αγωνα.
Αν προσεξεις θα δεις οτι ελαχιστοι εως καθολου παλιοι δεν γραφουν πλεον στο φορουμ.
Οπως ξαναειπα σε ενα φορουμ που ονομαζεται οφφ-ροουντ θα επρεπε τα περισσοτερα θεματα να ασχολουνται μαυτο και φυσικα να υπαρχει μια πινελια απο ολα τα αλλα,αυτη ειναι η γνωμη μου .
Τα πιστευω μου δεν καθομαι να τα συζηταω στα φορουμ με αγνωστους,προτιμω τους ανθρωπους που γνωριζω και που ξερω πως σκεπτονται και τι πιστευουν.'
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Re: τροχονόμος?

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 18 Μαρ 2007, 16:54

sacram έγραψε:μεγάλε στις γενικές συζητήσεις βρίσκεσαι.
περί ορέξεως....
Τα μελέ.
:)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό xtrail » 19 Μαρ 2007, 10:01

Βαγγέλη έχεις δικιο ότι θα μπορούσαν να υπάρχουν περισσότερα ποστ για το θέμα offroad και αυτοκίνητο. Αλλά νομίζω πως σε άλλες ενότητες όλο και κάτι γράφετε. Εδώ ως γενικά θέματα λογικό είναι να μπει και μια συζήτηση διαφορετική. Δεν είναι κακό, αρκεί να μην ξεσπάει πόλεμος :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Μαρ 2007, 10:18

Δυστυχως αυτο ειναι το κακο " ολο κατι γραφετε",φοβαμε οτι σε λιγο δεν θα γραφεται τιποτα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό samy » 20 Μαρ 2007, 22:49

vageli εγώ ένα τραγουδάκι των dead kennedys σου αφιέρωσα που ξέρω ότι σ΄αρέσουν αλλά ταίριαζε και με τη κουβέντα.Τώρα αν δε σου άρεσε η αφιέρωση να σου βάλω λίγο σαμπρέλ να φτιαχτείς :lol: :lol: :lol:
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 21 Μαρ 2007, 08:14

samy έγραψε:vageli εγώ ένα τραγουδάκι των dead kennedys σου αφιέρωσα που ξέρω ότι σ΄αρέσουν αλλά ταίριαζε και με τη κουβέντα.Τώρα αν δε σου άρεσε η αφιέρωση να σου βάλω λίγο σαμπρέλ να φτιαχτείς :lol: :lol: :lol:

NΑι αυτον να βαλεις να φτιαχτω και να κοψω τις φλεβες μου.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Να 'μαστε πάλι...

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 08 Δεκ 2008, 11:10

Κάποτε όταν είχα γράψει το συγκεκριμένο post παραλίγο να χαρακτηριστώ γραφικός…
Τι έχετε να πείτε τώρα φιλήσυχοι πολίτες;
Μάλλον τίποτα…
Πάλι με τις βιτρίνες θα ασχοληθούμε.
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Re: Να 'μαστε πάλι...

Δημοσίευσηαπό gtsit » 08 Δεκ 2008, 11:47

JOKER.1208 έγραψε:Κάποτε όταν είχα γράψει το συγκεκριμένο post παραλίγο να χαρακτηριστώ γραφικός…
Τι έχετε να πείτε τώρα φιλήσυχοι πολίτες;
Μάλλον τίποτα…
Πάλι με τις βιτρίνες θα ασχοληθούμε.


Αν και θα συμφωνήσω εν μέρη με τον vaggeli για την υφή του forum δεν μπορώ ρε vaggeli να κρατηθώ με αυτά που γίνονται....

Απλά για τον JOKER ένα έχω να πω αν και έχω και εγώ μαγαζί. ΠΕΣ ΤΑ...... ΚΑΤΑΝΟΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΣΟΥ. ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΚΥΨΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΩ ΑΔΙΑΜΑΡΤΗΡΗΤΑ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ.
ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΝΙΑΔΕΣ. ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ.
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό mytilini » 08 Δεκ 2008, 16:15

Ούτε πυροβολισμοί, ούτε σπασίματα βιτρινών και εμπρησμοί περιουσιών.
Νοσεί και η κοινωνία μας και το πολιτικό μας σύστημα.Εξηγούμαι:
Ο καθένας θέλει ένα χωροφύλακα για πάρτη του για να φυλάει τα μικροαστικά του συμφέροντα.Ο καθένας θέλει ένα γιατρό του ΕΣΥ, ένα δάσκαλο,ένα εφοριακό για να εξυπηρετείται.Ομως κανείς δεν θέλει να πληρώνει φόρους, κανείς δεν θέλει να υπηρετεί θητεία,αν ο χωροφύλακας του "άλλου" του κάνει υπόδειξη να παρκάρει πιό κάτω διαμαρτύρεται προτάσσοντας το επιχείρημα "ρε, ξέρεις ποιός είμαι ΕΓΩ;"Και το πολιτικό σύστημα που είναι ο καθρέφτης μας, αναπαράγει με την πελατειακή σχέση αυτήν ακριβώς την κατάσταση:του βολέματος, του ωχαδερφισμού, της οίησης εξουσίας και της κάθε λογής ανισότητας. Και φυσικά δίνεται η δυνατότητα "στον λύκο να χαίρεται στην αναμπουμπούλα".ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟΣ από πάσης πλευράς ο πυροβολισμός.Ομως να θυμίσω ότι κουκούλες φόραγαν παλιότερα οι δήμιοι και οι δωσίλογοι συνεργάτες των Γερμανών και των Ταγματασφαλιτών συνεργατών τους. Αυτοί που πνίγονται από τις αδικίες και τις ανισότητες του συστήματος και θέλουν να τις αλλάξουν δεν έχουν ανάγκη να φοράνε κουκούλα.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mytilini » 08 Δεκ 2008, 16:16

Ούτε πυροβολισμοί, ούτε σπασίματα βιτρινών και εμπρησμοί περιουσιών.
Νοσεί και η κοινωνία μας και το πολιτικό μας σύστημα.Εξηγούμαι:
Ο καθένας θέλει ένα χωροφύλακα για πάρτη του για να φυλάει τα μικροαστικά του συμφέροντα.Ο καθένας θέλει ένα γιατρό του ΕΣΥ, ένα δάσκαλο,ένα εφοριακό για να εξυπηρετείται.Ομως κανείς δεν θέλει να πληρώνει φόρους, κανείς δεν θέλει να υπηρετεί θητεία,αν ο χωροφύλακας του "άλλου" του κάνει υπόδειξη να παρκάρει πιό κάτω διαμαρτύρεται προτάσσοντας το επιχείρημα "ρε, ξέρεις ποιός είμαι ΕΓΩ;"Και το πολιτικό σύστημα που είναι ο καθρέφτης μας, αναπαράγει με την πελατειακή σχέση αυτήν ακριβώς την κατάσταση:του βολέματος, του ωχαδερφισμού, της οίησης εξουσίας και της κάθε λογής ανισότητας. Και φυσικά δίνεται η δυνατότητα "στον λύκο να χαίρεται στην αναμπουμπούλα".ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟΣ από πάσης πλευράς ο πυροβολισμός.Ομως να θυμίσω ότι κουκούλες φόραγαν παλιότερα οι δήμιοι και οι δωσίλογοι συνεργάτες των Γερμανών και των Ταγματασφαλιτών συνεργατών τους. Αυτοί που πνίγονται από τις αδικίες και τις ανισότητες του συστήματος και θέλουν να τις αλλάξουν δεν έχουν ανάγκη να φοράνε κουκούλα.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό sacram » 08 Δεκ 2008, 18:12

OΛΟΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟυΣ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ

ΚΟΝΤΡΑ Κ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΕΞΟΥΣΙΕΣ

ΟΙ ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ..ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΙ
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 08 Δεκ 2008, 19:01

ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ φορούσαν οι απαράδεκτοι τύποι της ‘’ζαρντινιέρας’’
που – ω τι έκπληξη!- ήταν μπάτσοι!!!
Αυτοί είναι οι τρομοκράτες!!!
Μήπως ακούσατε την αβάσταχτη τιμωρία που τους επέβαλαν;
Από τους συνολικά εφτά μπάτσους- κουκουλοφόρους, τιμωρήθηκαν οι τρεις με τις εξής ποινές : 6μηνη αργία σε έναν αρχιφύλακα, 4μηνη αργία σε έναν αστυφύλακα και πρόστιμο 1000 ευρώ σε έναν αστυνόμο. Οι υπόλοιποι κρίθηκαν αθώοι…
Τα σχόλια δικά σας.
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 08 Δεκ 2008, 19:13

..ξεκινησα να διαβαζω αυτο το threat μονο φτανοντας καπου εκει στην υποθεση του άγνωστου στρατιώτη θυμήθηκα το στορυ και οτι μιλαμε για 1,5 χρονια πριν. :?
:roll:
αγαπητοι ακοροατες σας αφιερώνω με την σειρα μου το Road to Nowhere των Talking Heads
http://www.youtube.com/watch?v=sQXsuAey-NE

καλη ακρόαση.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Re: ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ

Δημοσίευσηαπό maverickman » 08 Δεκ 2008, 19:17

JOKER.1208 έγραψε:ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ φορούσαν οι απαράδεκτοι τύποι της ‘’ζαρντινιέρας’’
που – ω τι έκπληξη!- ήταν μπάτσοι!!!
Αυτοί είναι οι τρομοκράτες!!!
Μήπως ακούσατε την αβάσταχτη τιμωρία που τους επέβαλαν;
Από τους συνολικά εφτά μπάτσους- κουκουλοφόρους, τιμωρήθηκαν οι τρεις με τις εξής ποινές : 6μηνη αργία σε έναν αρχιφύλακα, 4μηνη αργία σε έναν αστυφύλακα και πρόστιμο 1000 ευρώ σε έναν αστυνόμο. Οι υπόλοιποι κρίθηκαν αθώοι…
Τα σχόλια δικά σας.


πάντως εάν με βοηθάν τα μαθηματικά μου περισσότερες από επτά τις βγάζω τις κουκούλες.



ι
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 08 Δεκ 2008, 19:52

εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ δεν μπορούμε να ανεχτούμε την σύγκριση του τραγικού χαμού του παιδιού και των επεισοδίων, ανεχόμαστε την ύπαρξη της "εκδίκησης του χαμού του παϊδιού.

Ανύπαρκτη όμως, είναι η αστυνομία αλλά και τι να σου κάνει αφού δεν υπάρχει σαφής αποτύπωσή του τι ζητάμε από αυτη,με φυσικότατο επακόλουθο τον αυτοσχεδιασμό άλλοτε προς το καλό και άλλοτε προς το κακό των στελεχών της.

Ανύπαρκτοι όμως και οι γονείς του παιδιού που ίσως θα ήταν καλό να εμφανιστούν και να κάνουν μια κατευναστική δηλωση.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες