Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

suzuki grand vitara 1600 3θ μοντέλο 05

suzuki grand vitara 1600 3θ μοντέλο 05

Δημοσίευσηαπό babishunter » 19 Νοέμ 2009, 20:24

Καλησπέρα σε όλους & καλώς σας βρήκα.
Είμαι κάτοχος ενός suzuki grand vitara 1600 3θ μοντέλο 05 & ομολογώ αρκετά ικανοποιημένος.Το αυτοκίνητο είχε αγοραστεί καινούργιο, έχει κάνει περίπου 90000 χλμ & με συντροφεύει τόσο στα ταξίδια μου με την οικογενειά μου όσο & στα κυνήγια μου.Θα ήθελα την γνώμη σας σε μερικές απορίες μου.
1)εδώ & αρκετό καιρό ακούω ένα θόρυβο στο δεξί μέρος του ταμπλώ κοντά στο παρ-μπριζ που επαναλαμβάνεται σε κάθε λακούβα & όχι μόνο & σπάει νεύρα.Η αντιπροσωπεία δεν ξέρει τι είναι & ζητάει 200 ευρώ για να το ανακαλύψει......μήπως το έχετε αντιμετωπίσει κανείς;
2)είχα βάλει κοτσαδόρο απ΄την αντιπροσωπεία,στο πίσω μέρος έχω εξωτερικό σκυλόκουτο με ράβδους που με το βάρος του χαμηλώνει κατά πολύ το ύψος του πίσω μέρους του αυτοκινήτου & περιορίζει πάρα πολύ τις εκτός δρόμου ικανότητες(έχει ξηλωθεί 2 φορές η πρίζα του κοτσαδόρου).Πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα χωρίς ακραίες λύσεις που θα έχουν συνέπειες στην οδική συμπεριφορά & ασφάλεια (το αυτοκίνητο είναι οικογενειακό,γυναίκα,παιδιά κλπ & το σκυλόκουτο όχι μόνιμα τοποθετημένο).
3)Έχω ακούσει ότι στο συγκεκριμένο μοντέλο βουλώνει το ψυγείο & ανεβαίνει ξαφνικά η θερμοκρασία.Αληθεύει & αν ναι τί μπορώ να κάνω;
4)Επειδή θέλω να αλλάξω δίσκο-πλατώ να βάλω τις μάνας του ή κάτι άλλο;
& 5)μπορείτε να προτείνετε ένα συνεργείο εξουσιοδοτημένο (μένω δυτ.προάστεια) γιατί η αντιπροσωπεία γδέρνει;
Ευχαριστώ πολύ & συγνώμη αν κούρασα
Άβαταρ μέλους
babishunter
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2009, 19:45

Δημοσίευσηαπό johndrama » 22 Νοέμ 2009, 01:57

Αν θες μπες εδω και ρωτα
http://vitaraclub.gr/index.php
Άβαταρ μέλους
johndrama
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 31 Αύγ 2008, 02:25
Τοποθεσία: N.Δραμας

Δημοσίευσηαπό babishunter » 23 Νοέμ 2009, 19:11

thanks
Άβαταρ μέλους
babishunter
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2009, 19:45

Δημοσίευσηαπό extractor » 12 Δεκ 2009, 08:50

επισης μπορεις και να ρωτησεις και εδω...
www.vitaraclub.com
Εικόνα
extractor
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 14 Δεκ 2006, 23:17
Τοποθεσία: mars


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 2 επισκέπτες