Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πιλοτικό Pindos Trophy - 2013

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Νοέμ 2013, 09:35

Δεύτερη μέρα.... έπεσε νύκτα κατά το μέσο της διαδρομής ...

Εικόνα


Λίγο μετά το σταματήσαμε κοντά στο 44 χιλιόμετρο της διαδρομής
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό fokion » 01 Νοέμ 2013, 20:15

Φοβερη φωτο!
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Νοέμ 2013, 20:41

Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό toro » 01 Νοέμ 2013, 21:21

superspy έγραψε:Εικόνα


..........Παει κιαυτο!!!! Αλλα ηταν τοσο....ΛΙΓΟ!!!!! Ενα απο τα καλυτερα trophy που εχω τρεξει!!!! Γρηγορο,...... εξυπνο........, ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ!!!!!!
Ευχαριστω πολυ τον ΣΠΥΡΟ που μου εδωσε την ευκαιρια να συμμετεχω. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ....................................... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: .......
(Ηθελα να....πειραξω και καποιον, αλλα δε βαριεσε, ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ!!!!!!)
:bricks: :bricks: :bricks: :bricks: (Αυτα ειναι απο το...ΝΤΑΒΑΝΙ που επεσε!!!!)
toro
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 15 Οκτ 2013, 13:38

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 01 Νοέμ 2013, 22:50

Εγώ φταίω που δεν σε παράτησα να σε φάνε οι αρκούδες μέσα στη ραβένα ...παλιόγερα ... :twisted: :twisted: :twisted:
Στοιχημάτιζα δε , ότι δεν θα αντέξεις πάνω από 12 ώρες συνεχούς οδήγησης ...αλλά μάλλον αυτά τα καινούργια χαπάκια ανασταίνουν και νεκρούς !!! χαχαχαχχαχαα :haha: :haha: :haha:

Συγχαρητήρια στον Γιώργο τον Στεργίου και τον Άρη τον Πριόνα για την δυναμική παρουσία τους !

Να ευχαριστήσω το άτυπο ζευγάρι μου Παππας-alemao \:D/ κύριοι , αν και με κάνατε να βρίσω αρκετές φορές, είστε γαμώ τα παιδια !!!! :rockout: :rockout: :rockout: πέρασα φανταστικά και μου λείπει η παρέα σας ! ευχαριστώ για όλα !

Φανούλη ! να σε καλά ρε φίλε έκανες τα μέγιστα και πραγματικά ειδικά την δεύτερη ημέρα μας απογείωσες ως ομάδα !

Υγ.
Έχω πολλά να γράψω αλλά δεν είναι ακόμη ώρα ...αισθάνομαι ακόμη κουρασμένος ! χααχαχχα ... με τσίγκλισε ο παλιόγερας γι αυτό και έγραψα !

i ll be back here soon !!!

Υγ 2
βάλε καμιά foto ρε Σπύρο ! μας έβγαλες την πίστη μια μια κάθε μέρα ! σταδιάλα μ έκανες κι έβρισα πάλι ...
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Νοέμ 2013, 22:44

Εικόνα


Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό kyr » 05 Νοέμ 2013, 20:34

ΜΠΡΑΒΟ ΣΠΥΡΟ !!!
Χρήστος Κυριακόπουλος
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό alemao » 05 Νοέμ 2013, 21:05

Νομιζω πως πονανε ακομα ποδια,χερια,ολα...πολυ χιλιομετρο πολλες ωρες χορτασαμε off road.
διαφορετικο απο αυτα που ξεραμε αλλα πολυ ΚΑΛΟ!!!
Σπυρο ευχαριστουμε και του χρονου......

Αρη και Φανη αν και με κανατε να βριζω και δεν το θελω....περασαμε τελοια με τα κολατσια μας μα τα πανοραματα μας :assshaking:
ολα τα λεφτα. να στε καλα ελπιζω να ξανα βρεθουμε συντομα !
alemao
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2013, 20:33

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Νοέμ 2013, 21:19

:-) Μαθαίνω ότι είστε σε αγωνία για φωτό και video.

Προσωπικά μόλις τώρα αρχίζω να λασκάρω. Ακόμα και το προχθεσινό ΣΚ ήμασταν –όλη η ομάδα- στα Μετέωρα.

Ο στόχος επετεύχθει. Να παρουσιάσουμε την ιδέα μας για μια οργάνωση στα πρότυπα των μεγάλων διεθνών trophy και να συγκεντρώσουμε υλικό για την επίσημη παρουσίαση του Trophy του 2014, που θα είναι μια πλήρη βδομάδα στα βουνά με ιδανικές διαδρομές Trophy σε απίστευτα μέρη.

Υλικό video έχουμε μπόλικο. Εντυπώσεις πολλές! Χαρήκαμε ιδιαίτερα που γρήγορα οι αρχικές σας αμφιβολίες για το πώς θα είναι το θέμα "πυξίδα" ξεπεράσθηκαν στην πράξη – έτσι είναι τα Adventure Trophy!

Η Νορα έχει ξεκίνησε το μοντάζ του teaser, αλλά έπρεπε να φύγει από την Κυριακή για γύρισμα στο εξωτερικό και θα συνεχίσει μετά τις 18. Μου άφησε ένα μικρό δείγμα, (έχει πολύ δουλειά ακόμα) αλλά εκτιμώ ότι καλύτερα να το δείτε ολοκληρωμένο.
Μετά θα ακολουθήσει το DVD.

Ήδη κανονίζουμε τις λεπτομέρειες για την επόμενη χρονιά για τις αρχές Νοέμβρη.

Από σήμερα το βράδυ ξεκινώ την επιλογή των φωτο και ελπίζω μέχρι αύριο το βράδυ να σας έχω κεντρικό άρθρο με αρκετές.

Κάντε λίγο υπομονή. Το Pindos Trophy 2014 ήδη έχει ξεκινήσει να οργανώνεται!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Νοέμ 2013, 21:20

alemao έγραψε:... τα πανοραματα μας :assshaking: ολα τα λεφτα...


Καλως ήλθες "alemao"!
Eπρεπε να έρθει η ώρα της Δευτέρας βράδυ για να καταλάβω τι εννοούσατε τόσες μέρες σχετικά με τα "πανοράματα" :assshaking:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Νοέμ 2013, 00:32

Work in progress...

Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Νοέμ 2013, 14:27

Εικόνα


Pindos Adventure Trophy - Pilot edition 2013 - 1ο Φωτορεπορτάζ -> http://www.off-road.gr/article1856.html


\:D/
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό fanis » 07 Νοέμ 2013, 20:43

Καλησπέρα σε όλους…!
Τέτοια κούραση σε trophy πρώτη φορά ένιωσα, η διαφορά είναι ότι το έζησα από την πλευρά του συνοδηγού. Τώρα εκτίμησα τις τεράστιες προσπάθειες τον συνοδηγών αλλά ταυτόχρονα διαπίστωσα ότι ένας αγώνας κρέμεται μόνο από αυτούς.
Ήταν η πρώτη φορά που έτρεξα ένα τέτοιο trophy το οποίο το έτρεξα σαν συνοδηγός και κυριολεκτικά διαλύθηκα έκανα 5 μέρες να ξεμουδιάσω…
τώρα με τι σειρά μου το παιχνίδι ήταν καταπληκτικό με απίστευτα τοπία πολύ όμορφες διαδρομές και πολύ καλό road book χωρίς κανένα λάθος.

Αξίζουν τεράστια συγχαρητήρια όλοι όσοι ασχολήθηκαν για να τελειοποιήσουν αυτό το παιχνίδι… ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά το Σπύρο που μας κάλεσε να παίξουμε σε αυτό το απίστευτο παιχνίδι… αν και ήταν μονές η συμμετοχές ταιριάξαμε απίστευτα με το Γιώργο και τον Κώστα ρίξαμε απίστευτο γέλιο και μακάρι να τρέχαμε ξανά παρέα δίδυμο σε κάποιο αγώνα, παιδιά ειλικρινά χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και ελπίζω να τα ξαναπούμε από κοντά γρήγορα...

General πέρασα υπέροχα με έκανες και θυμήθηκα τα παλιά μου μιας και τα έχω παρατήσει καιρό και ειλικρινά μου είχε λείψει, σε ευχαριστώ που με πείρες μαζί σου και μου έδειξες εμπιστοσύνη, επίσης σου ζητώ και συγγνώμη αν κάποιες φορές σε πήγαινα να σε βγάλω αλλού για αλλού αλλά το διόρθωνα αμέσως με το που σου έκανα ένα πανοραματακι… :haha: :haha:

Σπύρο θα μου ήμουν ευτυχής να μπορέσω να τρέξω τον αγώνα του 2014.!
fanis
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 30 Οκτ 2013, 07:59

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 13 Νοέμ 2013, 21:48

Είμαι υπερήφανος γιατί όταν αυτός ο Poustis ο Έλληνας θέλει , κάνει πραγματικά παπάδες !!!

Η οργάνωση

Σπύρο , Μάριε και λοιποί συγχαρητήρια ! Γνωρίζω τον χαρακτήρα και αυτή την μαλακισμένη τελειομανία ( :twisted: :twisted: :twisted: ) που χαρακτηρίζει τον Σπύρο και αν και δεν το περίμενα, λόγο του ότι το event ήταν φιλικό η οργάνωση ήταν απίστευτη ! η ηλεκτρονική παρακολούθηση δούλεψε τέλεια και στα δύσκολα μας βοήθησε :alright: , το roadbook ήταν πραγματικά για σεμινάριο , παρ ότι μιλάμε για πολλεεεεεεεες τουλίπες ! , ο κόσμος ήταν παντού , και η φοτοvideo κάλυψη πραγματικά επαγγελματική !!!
Το ξενοδοχείο ήταν ιδανικό , με μεγάλο parking και χώρο για τα τρέιλερ , το προσωπικό ευγενέστατο και το εστιατόριο αρκετά καλό για εστιατόριο ξενοδοχείου . Εντύπωση μου προκάλεσε το γεγονός ότι την πρώτη ημέρα μας περίμεναν μέχρι της 2:00 το βράδυ , που τερματίσαμε για να μην μείνουμε νηστικοί !!!

Το event

Το event ήταν μια πρόβα εν όψιν του αγώνα Trophy που σχεδιάζουν τα παιδιά για το 2014 .Θα έπρεπε να κινηθούμε σε ρυθμούς πραγματικού αγώνα ( αν και μερικοί μερικοί το είδαμε ποιο χαλαρά ! χαχαχ ) και να τηρήσουμε τους κανονισμούς του.
Πως παίζεται το παιχνίδι :
1- Μονές συμμετοχές
2- roadbook ή στιγμα GPS ! οι δυο ήμερες είχαν roadbook και την τελευταία η οργάνωση μας φόρτωσε το track στα GPS μας και όλη μέρα κυνηγούσαμε ένα gamimeno βελάκι ! χαχαχαχα
3-Πυξίδες . Ξεχάστε την παραδοσιακή πυξίδα ...όχι ότι θα χανόσασταν αλλά πραγματικά ήθελε πολύ κόπο να κινηθείς με αναλογική πυξίδα ! Όλες οι πυξίδες , κάποιες φορές νομίζω ότι μέτρησα και 5 απανωτές , με GPS . Η ιδιαιτερότητα εδώ είναι ότι δεν υπήρχε check point στο σημείο που σε κατεύθυνε η πυξίδα !!!! Το road book όμως ήταν τόσο άψογο που απεικονίζε το πραγματικό μέρος που έπρεπε να βρεις , αν λοιπόν δεν το έβρισκες ή δεν σου ταίριαζε τότε σίγουρα είχες πατήσει λάθος τα κουμπάκια του GARMIN ! 99% η κίνηση ήταν τελείως εκτός δρόμου χωρίς ίχνη οπότε ο συνοδηγός έμπαινε μπροστά με τα πόδια και έψαχνε να βρει που χωράς για να περάσεις . θέλει εξάσκηση και υπομονή για να το κάνεις σωστά αλλά ειχε το γούστο του :mrgreen:
4- Ηλεκτρονική παρακολούθηση . O BIG BROTHER ο ίδιος ! χαχαχαχχα
Τηλέφωνο 1ο : τρέχεται πάνω από 50 ! έχετε ποινή !!! ( βρε αγαμ..... αχαχχαχα )
Τηλέφωνο 2ο : είστε εκτός πορείας περίπου 200 μέτρα ! πρέπει να γυρίσετε πίσω στην τουλίπα 1987677 !
Τηλέφωνο 3ο : που πας ρε Τρύφωνα ???
Τηλέφωνο 4ο : άμα δείτε θάλασσα έχετε κάνει κάπου λάθος ! γυρίστε πίσω !!!! :banging:
5-Δεν υπάρχει μέρα η νύχτα ! τερματίζεις όταν τελειώσει το road book ή όταν κουραστείς !Μετά τις 8 ώρες οδήγησης της πρώτης ημέρας από τις συνολικά 16 που χρειαστήκαμε για να τερματίσουμε , η οργάνωση μας καλούσε ανά ώρα για να δει σε τι κατάσταση βρισκόμαστε και αν χρειαζόμαστε κάτι !!!!! :alright:
6- Δεν θα πω ότι ο αγώνας ειχε ακραίες δυσκολίες και ιδιαίτερα δύσκολα περάσματα , εκτός από ένα στον τερματισμό της δεύτερης ημέρας όπου έπρεπε να κατέβουμε μια δύσκολη ραβενα που σε κάποιο σημείο το κατέβασμα κοβόταν από ένα τεράστιο πεσμένο δέντρο . Πονηρό πέρασμα που ήθελε σνατσ μπλοκ , καλή στρατηγική και εργάτη οροφής ... Ο Σπύρος βέβαια μας είπε πως δεν ήθελε πιθανές ζημίες στα αυτοκίνητα του συγκεκριμένου event , γι αυτό και απέφυγε τα xtreme κομμάτια , όσο το έδαφος το επιτρέπει ... βέβαια αν ειχε βρέξει , το παιχνίδι ακόμη και έτσι , θα ήταν ποληηηηη δύσκολο !

Σε γενικές γραμμές , αγώνας συντήρησης και επιβίωσης ! όχι ζημιά ,όχι βιαστικές κινήσεις, όχι λάθος πλοήγηση το κλειδί της επιτυχίας και ΝΑΙ ! πολύ το γούσταρα !!! \:D/

Ο συνοδηγός μου

all the money flowers ! αχχαχαχα
Ο Φανουλης δεν ειναι συνοδηγός αλλά οδηγός ! και μάλιστα από τους καλύτερους που έχω γνωρίσει ! δεν έχει την νοοτροπία του Looser και αυτό τον κάνει να είναι νευρικός κάποιες φορές , αυτό είναι όμως το τρικ για να μην τα παρατήσεις ότι και αν σου συμβεί και πραγματικά ο Στρατηγός μας έβγαλε την πίστη σ αυτό τον αγώνα !
Από την στιγμή που κατάλαβε πως δουλεύει αυτό το faken GARMIN δεν χάσαμε ούτε μέτρο πλοήγησης , βεβαία αυτό έγινε την δεύτερη ημέρα , όπου και νταβανιάσαμε όλο τον κόσμο , αλλά δεν gameis ! περάσαμε τέλεια !!! :boobs: :boobs: :boobs:
Φάνη ευχαριστώ για όλα !

Η τοποθεσία

Έχω πραγματικά μαγευτεί από το μέρος ! Πανέμορφα τοπία και μοναδικές εικόνες ! είναι η πρώτη φορά που σε <<αγώνα >> σταματάω για να βγάλω φοτο με το κινητό μου !

Τι δεν μου άρεσε

Αυτές οι μονές συμμετοχές ... μου έλειψε ο κολόγερας που κορνάρει και φωνάζει μόνιμα μάλλον ! χαχαχαα
Βέβαια , υπάρχει και μια άλλη στρατηγική την οποία και εφαρμόσαμε ! κολλήσαμε με ένα άλλο team , τον Γιώργο και τον Κώστα και αλληλοβοηθήθηκαμε στα πάντα ! πλοήγηση , κουμάντα , ζημίες , εργάτες !!! το σκεπτικό είναι να παίξουμε ποιο σβέλτα και οι δυο χωρίς λάθη πλοήγησης και να λύσουμε ποιο γρήγορα ενδεχόμενη βλάβη σε ένα από τα δυο αυτοκίνητα ! Στο τέλος θα κάναμε λογαριασμό τι έχουμε κάνει και που βρισκόμαστε στην κατάταξη ώστε να μοιράσουμε τις θέσεις , βέβαια αυτό το κόλπο δούλεψε καλά την δεύτερη ήμερα ! την τρίτη , καμιά 15αρια χιλιόμετρα πριν το τέλος , η τρόμπα φρένων του στρατηγού αποδήμησε εν ειρήνη και έτσι εγώ και ο Φάνης δεν τερματίσαμε !

Τι εκτίμησα περισσότερο

Νομίζω ότι χωρίς αυτή την λεντομπαρα του Στρατηγού , θα είχαμε οδηγήσει πολύ λιγότερες ώρες !
Κύριοι rigitlight και λοιποί κατασκευαστές , τα σέβη μου !!!

Ρεζουμέ

Γράψε με στην λίστα των συμμετοχών για του χρόνου από τώρα , και εμένα και τον Φάνη ! δεν το χάνουμε με τίποτα !!! mopedsmile:
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 14 Νοέμ 2013, 00:39

Για να σας δώ :-)



Εικόνα


Pindos Adventure Trophy - Pilot edition 2013 - 2ο Φωτορεπορτάζ -> http://www.off-road.gr/article1857.html


\:D/
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες

cron