Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αθλητισμός-Ντοπάρισμα-Αποκλεισμός

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Αθλητισμός-Ντοπάρισμα-Αποκλεισμός

Δημοσίευσηαπό SUVord » 29 Μάιος 2014, 15:17

Πάντοτε διαφωνούσα με την ένταξη του μηχανοκίνητου σπορ στον αθλητικό κανονισμό.
Οι λόγοι ήταν δύο βασικοί.
1/Ο άνθρωπος αθλητής θα πρέπει να είναι σύννομος
2/Το οδηγούμενο απο τον αθλητή μηχανοκίνητο όχημα θα πρέπει να είναι σύννομο.
Και για μεν τον ντοπαρισμένο αθλητή οι ποινές είναι βαρειές, ακόμη και πολύχρονο αποκλεισμό απο κάθε συμμετοχή, αλλα το όχημα που κυβερνά μπορεί να είν αι ντοπαρισμένο με κίνδυνο απλώς τον αποκλεισμό για τον συγκεκριμμένο αγώνα, όχι του οχήματος αλλα του αθλητή που το οδηγούσε.
Ας αφήσουμε τις υποκρισίες και τα μαστοριλίκια του κάθε τζιτζιφιόγκου.
Στον αθλητισμό δεν χωρούν ανθρωπάκια της ντόπας, της λαμογιάς και της απαταιωνίας.
Δυστυχώς αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο αλλα διεθνές.

ΥΓ.: Αγαπητέ Ελληνα μετατροπ'εα κινητήρων, φτιάξε πρώτα δικό σου κινητήρα απο το μηδεν και μετα φρόντισε να ματατρέψεις-βελτιώσεις κινητήρες των άλλων.Αν δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε σε καταλαβαίνω γιατί με τη λαμογιά προσπαθείς να αναδειχθείς...και επειδή σε καταλαβαίνω σε κατηγορώ και σένα και αυτούς που σε χαϊδεύουν μπας και χάσει η βενετιά βελόνι.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Αθλητισμός-Ντοπάρισμα-Αποκλεισμός

Δημοσίευσηαπό fokion » 30 Μάιος 2014, 05:41

Πανο ΟΤΙ - απολυτως σωστο αναφερεις - δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με την ενταξη στον "αθλητισμό"......

"ντοπαρισματα" συνεβαιναν και πριν ( τραγελαφικό - ο δικαιομενος σημερα ηταν αυτος που πριν 3-4 χρονια πηρε τα δειγματα κι εφυγε.....)

θεωρω αστοχο να "τιμωρεις" το "σιδερο". να τιμωρησεις τι??? την καροτσα??? ( το μονο που αναγνωριζεται ) παιρνεις αλλη και μετακομιζεις "τα πραγματα" οποτε?????
το "σιδερο" μονο του ντοπαριστικε???

τι θελω να πω.
οταν οι ανθρωποι ενθεν και ενθεν ειναι οι ιδιοι σε οποιο "περιβαλλον" και να τους βαλεις με τον ιδιο τροπο θα "λειτουργησουν"...
ΕΚΕΙ ειναι το θεμα...
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Αθλητισμός-Ντοπάρισμα-Αποκλεισμός

Δημοσίευσηαπό SUVord » 30 Μάιος 2014, 12:40

Τα ίδια λέμε αγαπητέ Φωκίων.Καί δεν αναφέρομαι στον ελληνικό χώρο αποκλειστικά.
Αν πρωταθλητισμός σημαίνει παγαποντιά, αργά το ξανα-ανακαλύπτουμε, κι ας είχαν γράψει ένα σωρό πραγματείες οι αρχαίοι φιλόσοφοι για την ντόπα και άλλα ευτράπελα των ολυμπιακών αγώνων.

ΥΓ.:Ας όψονται οι επιστήμονες και οι τεχνολόγοι που μας έβγαλαν και αυτο-οδηγούμενα "σίδερα".
"Εγώ κε έφορε δεν ξέρω τί έγινε και πως.Επεσα το βράδυ για ύπνο και το "σίδερο" αποφάσισε οτι ήθελε βενζίνη και πήγε και ανεφοδιάστηκε".Καλομελέτα και σε λίγο θα έχουμε και τέτοιου είδους αιτιάσεις...ή "τι μου λέτε κε Στουρνάρα;Επειδή βαρέθηκε σκονισμένο κι έρημο το φουκαριάρικο μέσα στην υπόγα, χωρίς πινακίδες, και βγήκε βόλτα μόνο για λίγο να ξεσκάσει, εν αγνοία μου, φταίω εγώ;"
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Αθλητισμός-Ντοπάρισμα-Αποκλεισμός

Δημοσίευσηαπό fokion » 30 Μάιος 2014, 14:18

SUVord έγραψε:"Εγώ κε έφορε δεν ξέρω τί έγινε και πως."


Απορριπτεται!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Περαν της πλακας ομως...
Ευτυχως στο 4χ4 οι κανονισμοι και οι -μη- απαιτησεις τους βοηθουν στο να μην εχουμε "κρουσματα".
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Αθλητισμός-Ντοπάρισμα-Αποκλεισμός

Δημοσίευσηαπό SUVord » 30 Μάιος 2014, 14:38

fokion έγραψε:
SUVord έγραψε:"Εγώ κε έφορε δεν ξέρω τί έγινε και πως."


Απορριπτεται!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Περαν της πλακας ομως...
Ευτυχως στο 4χ4 οι κανονισμοι και οι -μη- απαιτησεις τους βοηθουν στο να μην εχουμε "κρουσματα".


...και αυτό συμβαίνει διοτι στα 4Χ4, στη χώρα μας, οι "νονοί" ακόμη δεν έχουν βρεί βαφτιστήρια! Τα αβάφτιστα είναι προς το παρόν αβάφτιστα και εύχομαι να παραμείνουν έτσι.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες