Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αυτόματο σασμάν D40

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Αυτόματο σασμάν D40

Δημοσίευσηαπό MANOS CHANIA » 01 Ιούλ 2015, 20:36

Γειά σας
Έχω ένα Navara D40 του 2006, με πρόβλημα στο αυτόματο σασμάν. Σε κάθε αλλαγή πρώτης δευτέρας, κλωτσάει. Εχω παρατηρήσει ότι αλλάζει ταχύτητα στις 2500 στροφές ενώ παλιότερα άλλαζε στις 1700. Παρότι πήγα σε πολλά συνεργεία και στο επίσημο service , λύση δεν βρήκα εδω στα Χανιά. Υπάρχει κάποιος να μου δώσει λύση ?
Έχω βρει το site σας ενδιαφέρων και με πολύ ωραίο σχολιασμό από τα μέλη του.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
MANOS CHANIA
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 30 Ιουν 2015, 20:02

Re: Αυτόματο σασμάν D40

Δημοσίευσηαπό SUVord » 02 Ιούλ 2015, 13:01

Λαμβάνοντας ως δεδομένο οτι το λάδι του αυτόματου κιβωτίου είναι των σωστών προδιαγραφών που δίνει η εταρεία, οι βαλβίδες πίεσης δεν είναι βουλωμένες, η θερμοκρασία του λαδιού του σαζμάν κυμαίνεται σε φυσιολογικά επίπεδα και ο αισθητήρας του γκαζιού και της ταχύτητας λειτουργούν κανονικά, τότε για κάποιο λόγο ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου χρειάζεται επαναπρογραμματισμό απο την ίδια την εταιρεία.Οτι προανέφερα εμπεριέχει τις παραμέτρους που καθορίζουν τις αλλαγές ταχυτήτων σε ένα αυτόματο κιβώτιο με μετατροπέα ροπής.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες