Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΕΤΑ... 3o ENDURO SPRINT ΚΟΥΝΟΥΠΕΛΙ Α.Ο.Δ.Π

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 17 Ιούλ 2006, 11:56

Είναι ώρα να πω και εγώ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την πολύ καλή και ζεστή φιλοξενία!
Μετά απο 2 περάσματα, η διαδρομή ήταν πολύ καλή.
Θα καθόμασταν και για το πάρτι, αν δεν εβλεπά αυτά τα μικρά αιμοβόρα ΠΟΥΛΙΑ!!!
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Re: ΜΕΤΑ... 3o ENDURO SPRINT ΚΟΥΝΟΥΠΕΛΙ Α.Ο.Δ.Π

Δημοσίευσηαπό okai » 17 Ιούλ 2006, 11:58

[quote="karka"]τα περασαμε ομορφα, ομορφα, ομορφα !!!

ευχαριστουμε και τα λεμε στο αιγιο και τα περασαμε ομορφα......
Άβαταρ μέλους
okai
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Ιουν 2006, 14:51
Τοποθεσία: pathsia athens

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 17 Ιούλ 2006, 12:01

zman έγραψε:Το να κανει κανεις 270 χιλιομετρα στη μια και μοναδικη συναντηση φετος και μετα να σνομπαρει ετσι τους υπολοιπους και να φυγει δειχνει γιατι δεν καθεται κανεις να οργανωσει ATV Cup, κι εγω εκανα τα χειροτερα σχολια για τη διαδρομη και μετα εκατσα και εφαγα το κοκο μου και πηγα σπιτι.


Τι ΑTV Cup και μαλακίες λέμε τώρα.
Το άλλο με των Τοτό το ακουσες???
Ακούς εκεί ..... ΑTV Cup!? Aχαχούχα
ΤΙΠΟΤΑ._
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Κοτούλες !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 17 Ιούλ 2006, 12:09

4-stroke=tampones έγραψε:
Είσαστε όλες....., ο ένα μάτσο κοτούλες,!!!
ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ, Ο ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΚΟΤΟΥΛΕΣ! ._


Βρέ Μιχάλη, φτιάξτο κάπως ποιό σωστά !

π.χ. "ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΥΛΕΣ ... ΚΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΚΟΤΟΥΛΕΣ !!!" ας πούμε !

ή : Στο Κουνουπέλι ήρθατε
και είδατε τα ζόρια,
την κάνατε σαν ... "αδελφές"
γιατί ... "σκληρά" αγόρια;;;
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: Κοτούλες !!!

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 17 Ιούλ 2006, 12:16

geco έγραψε:
4-stroke=tampones έγραψε:
Είσαστε όλες....., ο ένα μάτσο κοτούλες,!!!
ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ, Ο ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΚΟΤΟΥΛΕΣ! ._


Βρέ Μιχάλη, φτιάξτο κάπως ποιό σωστά !

π.χ. "ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΥΛΕΣ ... ΚΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΚΟΤΟΥΛΕΣ !!!" ας πούμε !

ή : Στο Κουνουπέλι ήρθατε
και είδατε τα ζόρια,
την κάνατε σαν ... "αδελφές"
γιατί ... "σκληρά" αγόρια;;;



Άν ήσουν κι έβλεπες.......
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 17 Ιούλ 2006, 12:18

alexandros έγραψε:
Quadmaniac έγραψε:Κοίταξε, το φλεγόμενο ανθρωπάκι το έβαλα γιατί δεν ξέρω αν ο Τάκης βρίζει ή κάνει χιούμορ. Οπότε δεν γράφω κάτι αν δεν ξέρω. Άν είναι χιουμοριστικό, δεκτό και το m......er f......ers.

Τώρα γι αυτό που λες εσύ έχω να σου πω το εξής. Δεν επιτρέπεται να ξενερώσουμε;;; Για άλλα ήρθαμε και άλλα είδαμε. Βέβαια κι εσύ αν θυμάμαι καλά με το που ήρθαμε τα σχόλια σου για την πίστα δεν ήταν και τα καλύτερα. Είπες οτι και γι αυτό δεν έφερες και το μηχανάκι σου γιατί είναι επικίνδυνα. Βέβαια από την στιγμή που δεν έτρεχες το δικό σου μωρό δεν έτρεχε και τίποτα. Έτσι δεν είναι;;;


ου ου ου !! ποιός παρεξηγήθηκε ??

και λεω εγω τώρα, το γουρουνακι σου για τετοια δεν ειναι ? το δικο μου οχι και γιαυτο φεραμε το 450 το οποιο δωθηκε σε όλους που θελαν να κανουν βολτα, test ride μέχρι και τον αγώνα τον ιδιο !!!!!!!

ειπες κατι ?? δεν ακούωωωωωωω ???


Φυσικά και δεν είναι για τέτοια το γουρούνι μου αλλά και να ήταν στην τελική εγώ δεν είδα κάτι που να με κάνει να θέλω να καβαλήσω το γουρούνι μου εκεί μέσα. Δικαίωμα μου δεν είναι;;;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Κοτούλες !!!

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 17 Ιούλ 2006, 12:27

Φίλε geco, εσύ είσαι ποιητής!!!
Το δεύτερο είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ!!! \:D/
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 17 Ιούλ 2006, 12:31

zman έγραψε:Το m.....ers ειναι απο το τραγουδι και ,εννοειται, χιουμοριστικο.
Παμε παρακατω.
Τα θετικα: Το Ford καιει 20 λιτρα στα 100 χιλιομετρα, καλυτερα απ'οτι περιμενα.
Η φιλοξενια και η φωτογραφιες.
Το γουρουνι δεν εσπασε αλλο απ'οτι ηταν.
Τα αρνητικα:
Η χαραξη και το τερραιν ηταν δολοφονικα, τουλαχιστον για εμενα, δεν χωραγα πουθενα και αναγκαζομουν να το τραβαω για να μην χρειαζεται οπισθεν για να στριψει. Περιμενα πιο ανοιχτη διαδρομη με καμμια-δυο ανηφορες. Πιστευω οτι αντιστοιχα ξεκολωθηκαν και οι υπολοιποι, αν και κουβαλουσαν 200 κιλα λιγοτερα...
Το κουνουπι επεφτε συννεφο, τα πουλακια τι κανουν;
Απροπονητος δεν βγαζω ουτε 5λεπτο, ακομα ποναω.
Καταφερα με το 450 να γυρισω πιο αργα απ'οτι με το Polaris :oops:
Δεν εβαλε η οργανωση ενα φανταστικο συμμετεχοντα ωστε να μην ειμαι τελευταιος παλι. Υπηρχε μια κοπελα με ενα τρικυκλο ποδηλατο που μπορουσα να την περασω (μαλλον).

Σχετικα με τους αποχωρησαντες:
Το να κανει κανεις 270 χιλιομετρα στη μια και μοναδικη συναντηση φετος και μετα να σνομπαρει ετσι τους υπολοιπους και να φυγει δειχνει γιατι δεν καθεται κανεις να οργανωσει ATV Cup, κι εγω εκανα τα χειροτερα σχολια για τη διαδρομη και μετα εκατσα και εφαγα το κοκο μου και πηγα σπιτι. Οι υπολοιποι δηλαδη που τρεξανε ητανε κοροιδα; Μου φυγανε 250 ευρω για μια ημερα μονο και μονο για να μαζευτουμε πολλες και να βγαλουμε καμια φωτο μπας και ασχοληθει κανενας με τα τετρατροχα, μπορουσα μετα το Σαββατιατικο χουνερι να κατσω σπιτι, τη δικαιολογια την ειχα ετοιμη.
Καλυτερα να μην ερχονταν κανεις απο το να βλεπουμε τα τζιπ και τα τρειλερ να την κανουν με σχολια του στυλ καλα να περασετε, συγχαρητηρια, αντε και του χρονου, παντα τετοια...
Περιμενω να δω το σκεπτικο...


Εν μέρει έχεις δίκιο αν φάνηκε όπως τα λες. Όμως σε καμμία περίπτωση δεν ήρθα (μιλάω για εμένα) για να σνομπάρω κανένα και ειδικά ανθρώπους που έχω βολτάρει μαζί και τους θεωρώ φίλους. Κάναμε τα 270 χιλιόμετρα για να χαβαλεδιάσουμε και όχι να τα σπάσουμε. Τώρα αν κανείς πει οτι είμαι μυγιάγκιχτος ή το γουρούνι μου κάνει πεντικιούρ τι να πω. Επειδή ήρθα σημαίνει οτι είμαι υποχρεωμένος να τρέξω; Από χόμπι δεν το κάνουμε; Εσάς δεν σας πείραξε που η 1500 μέτρα πίστα θα μπορόύσε να στηθει και στην αυλή του σπιτιού σας;;;;

Ήρθα είδα οτι δεν με ενδιέφερε να μπω και πήγα για μπάνιο. Απλά τα πράγματα. Δεν σνομπάρησα κανέναν και δεν είπα τίποτα ούτε όταν έφευγα και άκουσα ειιρωνικά σχόλια από μερικούς "φίλους". Το μόνο εύκολο είναι να απαντήσεις και να τσακωθείς.
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 17 Ιούλ 2006, 12:36

Δεκτό.
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 17 Ιούλ 2006, 13:15

Πειτε μου και μενα ρε παιδια τι εγινε για να καταλαβω?
πηγατε μεχρι εκει και φυγατε???????????????? :-k
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό alexandros » 17 Ιούλ 2006, 14:41

Quadmaniac έγραψε:Φυσικά και δεν είναι για τέτοια το γουρούνι μου αλλά και να ήταν στην τελική εγώ δεν είδα κάτι που να με κάνει να θέλω να καβαλήσω το γουρούνι μου εκεί μέσα. Δικαίωμα μου δεν είναι;;;


Μανε, δικαιωμα σου ειναι 100% αλλα αυτο δεν σημαινει πως δεν μας επιτρεπεται και να σε τσιγκλίσουμε ετσι !!!!

και απο την αλλη αν δεν το ''βαζεις εκει'', αν δεν το ''φερνεις στα εδω'' τοτε τι θα το κανεις το οπλο ??

anyway, για να μην δημιουργειτε εδαφος για παρεξηγησεις εμεις που μειναμε περασαμε καλα και καναμε την πλακα μας ολοι μαζι. επρεπε να εχεις μεινει.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 17 Ιούλ 2006, 14:50

alexandros έγραψε:
Quadmaniac έγραψε:Φυσικά και δεν είναι για τέτοια το γουρούνι μου αλλά και να ήταν στην τελική εγώ δεν είδα κάτι που να με κάνει να θέλω να καβαλήσω το γουρούνι μου εκεί μέσα. Δικαίωμα μου δεν είναι;;;


Μανε, δικαιωμα σου ειναι 100% αλλα αυτο δεν σημαινει πως δεν μας επιτρεπεται και να σε τσιγκλίσουμε ετσι !!!!

και απο την αλλη αν δεν το ''βαζεις εκει'', αν δεν το ''φερνεις στα εδω'' τοτε τι θα το κανεις το οπλο ??

anyway, για να μην δημιουργειτε εδαφος για παρεξηγησεις εμεις που μειναμε περασαμε καλα και καναμε την πλακα μας ολοι μαζι. επρεπε να εχεις μεινει.


Να με τσιγκλίσετε μέχρι τελικής πτώσεως δεν έχω πρόβλημα. Άλλωστε τα κάνω και γι αυτό τα δέχομαι. Από την άλλη όπως λες το όπλο το έφτιαξα για να με κάνει να χαμογελάω όταν το καβαλάω και όχι για να αποδείξω κάτι. 10 χρόνια πριν μπορεί και να το έβαζα ακόμη και αν δεν γούσταρα αλλά πλέον δεν το κάνω.

Ίσως και να έχεις δίκιο και να έπρεπε να είχα μείνει...
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 17 Ιούλ 2006, 14:57

Quadmaniac έγραψε:Να με τσιγκλίσετε μέχρι τελικής πτώσεως δεν έχω πρόβλημα. Άλλωστε τα κάνω και γι αυτό τα δέχομαι. Από την άλλη όπως λες το όπλο το έφτιαξα για να με κάνει να χαμογελάω όταν το καβαλάω και όχι για να αποδείξω κάτι. 10 χρόνια πριν μπορεί και να το έβαζα ακόμη και αν δεν γούσταρα αλλά πλέον δεν το κάνω.

Ίσως και να έχεις δίκιο και να έπρεπε να είχα μείνει...


ε για να το λέμε, κατι ξερουμε !! και εν πασει περιπτωση όπως ειπωθηκε προηγουμενος, μια παρεα ημαστε ....
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 17 Ιούλ 2006, 15:00

4-stroke=tampones έγραψε:Θα καθόμασταν και για το πάρτι, αν δεν εβλεπά αυτά τα μικρά αιμοβόρα ΠΟΥΛΙΑ!!!


τα οποια τοσα που ηταν εκρυβαν τις λαμπες... μιλαμε για πολλα... ευχαριστησε μου ομως την δεσποινις, με εσωσε και θα της το χρωσταω !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό doc » 17 Ιούλ 2006, 15:15

Φίλε Quadmaniac, δεν σε ξέρω και καλά, οπότε μην παρεξηγηθώ κιόλας με αυτά που σου γράφω...
Δικαίωμά σου να συμμετέχεις, όπου και όταν γουστάρεις, και κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα. Η πλάκα που κάνει ο καθένας έχει να κάνει με την οικειότητα που σου έχει. Σαφώς και δεν υπάρχουν παρεξηγήσεις.
Αλλά...

Quadmaniac έγραψε:Κάναμε τα 270 χιλιόμετρα για να χαβαλεδιάσουμε και όχι να τα σπάσουμε.

Να το ΣΠΑΣΕΙΣ??? Από που κι ως που? Σε μια διαδρομή με άμμο που δεν είχε ούτε ίχνος πέτρας? Σε μια διαδρομή κλειστή που δεν χρειαζόταν να ζορίσεις τον κινητήρα? Σε μια διαδρομή χωρίς άλματα που δεν χρειαζόταν να ζορίσεις τις αναρτήσεις? Να σπάσεις τι λοιπόν?


Quadmaniac έγραψε:Εσάς δεν σας πείραξε που η 1500 μέτρα πίστα θα μπορoύσε να στηθει και στην αυλή του σπιτιού σας;;;;

Enduro Sprint φίλε μου είναι μια διαδρομή 1500 μέτρα που θα μπορούσε να στηθεί στην αυλή ενός σπιτιού - αν και δεν έχω ούτε μεγάλο σπίτι, ούτε καν αυλή! Αυτή είναι η ουσία, ώστε να συγκεντρωθεί ο κόσμος, όλος μαζί, να έχει θέαμα, να βγάλει συναγωνισμό, να είναι μικρό, κοντινό κι ελεγχόμενο! Μια διαδρομή 1500 μέτρα που την γυρνούσες σε 3 - 3,5 λεπτά, που αρκούσε ένα πέρασμα για να σου έκοβε τα χέρια και τον τσαμπουκά, και που ξεχώρισαν οι καλοί και οι προπονημένοι. Αυτό είναι enduro sprint! Aν θες μεγαλύτερες διαδρομές, γιατί δεν έρχεσαι στα Rally Raid?

Quadmaniac έγραψε:Δεν σνομπάρησα κανέναν και δεν είπα τίποτα ούτε όταν έφευγα και άκουσα ειρωνικά σχόλια από μερικούς "φίλους". Το μόνο εύκολο είναι να απαντήσεις και να τσακωθείς.

Έχεις δίκιο, το μόνο εύκολο είναι να απαντήσεις και να τσακωθείς. Το σνομπάρισμα όμως, όσο κι αν το αρνείσαι, όσο αθέλητα κι αν το έκανες, ήταν φανερό και καραμπινάτο! Φυσικά και δικαίωμά σου, αλλά πιο καραμπiνάτο -να είσαι σίγουρος- δεν γινόταν!


Quadmaniac έγραψε:Φυσικά και δεν είναι για τέτοια το γουρούνι μου αλλά και να ήταν στην τελική εγώ δεν είδα κάτι που να με κάνει να θέλω να καβαλήσω το γουρούνι μου εκεί μέσα. Δικαίωμα μου δεν είναι;;;

Ιδανική διαδρομή για το γουρούνι σου! Να είσαι σίγουρος! Εδώ ο zman την έβγαλε "αεροπορία" με το τέρας το τρακτέρ, ένα racing Motocross γουρούνι σαν το δικό σου σε πίστα για τα μέτρα του θα κώλωνε? Και Πίστες δεν είναι μόνο η Terradura και οι φλαταδούρες στην άμμο... Είναι και οι κλειστές κορδελιασμένες, σφιχτές και απαιτητικές διαδρομές, στην "αυλή του σπιτιού μας". Που συγκέντρωσαν πάνω από 500 θεατές και 75 αγωνιζόμενους, σε ένα πανηγύρι, σε ένα πάρτυ, σε ένα σαββατοκύριακο με μπάνιο, φαγητό και διασκέδαση.
...φυσικά δικαίωμά σου...

Quadmaniac έγραψε:Άν ήσουν κι έβλεπες.......

Να έβλεπε τι? Εσύ δηλαδή τι είδες? Ή τι έχεις την εντύπωση ότι είδες? Πως "βλέπεις" κάτι την στιγμή που δεν κατέβασες το γουρούνι να κάνεις έστω και μια γύρα? Κι ας μην το κατέβαζες! Ας ζήταγες το δικό μου να την δεις... Πως κρίνεις μια διαδρομή χωρίς ούτε καν να την οδηγήσεις? Γιατί άλλο να βλέπεις απέξω, κι άλλο να οδηγάς από μέσα... Άλλο τα πρώτα "άγρια" περάσματα, κι άλλο μετά που η πίστα έστρωσε -και το ξέραμε- βγάζοντας όλη την άμμο στον αφρό!
Να έβλεπε τι λοιπόν? Θα του άρεσε αυτό που θα έβλεπε, να είσαι σίγουρος! Όπως άρεσε τελικά σε όλους μας όσους κάτσαμε, παρά την αρχική -για μερικούς (βλέπε 4Τ-ob)- ψυχρολουσία.

Αυτά.-
Χωρίς παρεξήγηση φαντάζομαι...
Αλλά αν δεν μπούμε και στον κόπο του οργανωτή, δυστυχώς δεν θα πάμε ποτέ μπροστά.
Όσο για το ATV Cup... To σίγουρο είναι πως ξέρω σε ποιούς μπορώ να βασίζομαι και σε ποιούς όχι, δικαιώνοντας πλήρως την επιλογή να μην προχωρήσει φέτος...

Doc
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες