Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Rally Raid Patra 2006. Τέλος καλό, όλα καλά! Εντυπώσεις!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό Berg » 01 Δεκ 2006, 10:09

LC8er έγραψε:
iatrodikastis έγραψε:Ρε σεις κάηκαν τίποτα φυτείες στο Παναχαϊκό.


Ανδρέα θα σε μαλώσω! περάσαμε απο φυτείες και ΔΕΝ το έγραφε το rb? αυτό κι αν είναι ατέλεια!!!!


Γιατί έτσι που πήγαινες θα τις έβλεπες?????? :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 01 Δεκ 2006, 10:12

epital έγραψε:Πολύ συναίσθημα έπεσε!!!

Εμ,όταν ψοφάει ο γάιδαρος....το λιλί του γίνεται fcr!

Τα δικά μου θα τα γράψω τελευταίος

................οπως τερμάτισα! χα χα χα !!!


Άντε τελειώσαμε όλοι το γράψιμο θα σε περιμένουμε πολύ ακόμα????? :oops: :oops: :oops:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

RALLY RAID ΠΑΤΡΑΣ

Δημοσίευσηαπό mpoudas » 01 Δεκ 2006, 14:06

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΥΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.ΦΙΛΕ KARKA ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ DOC ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΥΛΟΓΟΥΝ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ; ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΚΑΛΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΦΙΛΙΚΩΝ RAID ΣΕ ΠΡΩΤΑΘΛΙΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ Ο ΚΑΚΟΣ :evil: ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ
Άβαταρ μέλους
mpoudas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 27 Απρ 2006, 12:19
Τοποθεσία: Πατρα αχαιας

Αστούς να λένε και κάνε εσύ αυτό που πρέπει....

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Δεκ 2006, 14:18

Αστούς να λένε και κάνε εσύ αυτό που πρέπει....
Το άκουω αυτό εδώ και ένα-δύο χρόνια. Ως πότε όμως;


Ως πότε ο κάθε ξεφτίλας θα μπορεί να λεει ότι του κατέβει στο κεφάλι;
Ο οποιοσδήποτε απαίδευτός να πετάει την κάθε ανοησία που του βγήκε επειδή δεν του την κάθισαν όπως έπρεπε το βράδυ;

Έχω δεχτεί τα τελευταία χρόνια κάθε αθλιότητα από άθλια στην κυριολεξία υποκείμενα μόνο και μόνο γιατί γουστάρω το βουνό και τα Rally Raid.

Άπειρες ώρες ασχολίας, τριβής, στενοχώριας για να κάνω, και μαζί μου και μερικοί άλλο, αυτό που μας αρέσει στο βουνό.

Είχα «σκάσει» και άλλη μια φορά φέτος κάπου εδώ: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... rt-87.html

Και τελικά; Τι έγινε;

Ξανά στην ίδια κατάσταση; Γιατί μερικοί είναι τσαπατσούληδες;


Αγαπητέ Karka
Γυρίσεις και διαλαλείς ασύστολα ψεύδη δεξιά και αριστερά. Είσαι συκοφάντης – δεν χωρά αμφιβολία περί αυτού.

Σε παίρνω δύο βδομάδες πριν τον αγώνα για να κατέβω να ελέγξω τη διαδρομή και μου αρχίζεις τα μου και σου.
Ναι είχα χρόνο να κατέβω μόνο το συγκεκριμένο Σαββατοκύριακο που εσύ ακόμα ήθελες να βγάλεις τη διαδρομή.

Προσπάθησες με κάθε τρόπο να με αποτρέψεις και με ρωτούσες επανειλημμένα γιατί να τη δω την διαδρομή. Δεν ήθελες να μου δείξεις που είναι τα ΣΕΔ και σου έρχεται ουρανοκατέβατα η ιδέα να παρουσιάσεις την άποψη ότι ΕΓΩ θέλω να σου υποδείξω που θα μπούνε αυτά, κάτι το οποίο είναι ψέμα.

Μου έφερες άπειρες δικαιολογίες γιατί δεν μπορούσες να μου δείξεις τη διαδρομή το ΣΚ, οπότε σου είπα ότι ΟΚ να έρθω Δευτέρα ή Τρίτη να μου τη δείξεις, που ήταν και οι τελευταίες διαθέσιμες μέρες απο την πλευρά μου, μια και ύστερα θα έλλειπα ως και πριν τον αγώνα.

Μου αρνήθηκες και αυτές τις ημέρες και σου είπα ότι ΟΚ θα κατέβω μόνος μου το Σαββάτο να πάρω το μηχανάκι του DOC να ελέγξω τη διαδρομή.
Και μου σκάς το απίστευτο ότι «Δεν μπορώ να σου δώσω τη μοτοσυκλέτα του DOC!» και «γιατί θέλεις να δεις τη διαδρομή;» (!!!!!)
«Την πρώτη μέρα την έχει κάνει ο DOC και η επόμενη είναι η ίδια με την περσινή και δε χρειάζεται έλεγχος!»

ΟΚ ήταν προφανές ότι δεν ήθελες να κατέβω. Οπότε σου λεω ότι πρέπει να δω τον αγώνα γιατί δεν μπορώ να είμαι αλυτάρχης χωρίς να την γνωρίζω και θέλω να μου δείξεις που θα μπούνε τα ΣΕΔ κλπ, κλπ. Και μαθαίνω ότι τα γυρίζεις και λες σε όλους, ότι δεν «σας εμπιστεύομαι και θέλω να βάλω τα ΣΕΔ όπου θέλω εγώ κλπ, κλπ, κλπ.»


Και με παίρνεις όλο γλύκα την επόμενη το πρωί:
"Μίλησα με τον DOC σήμερα και εσύ δεν είσαι ο αλυτάρχης, οπότε και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να δεις τη διαδρομή και δεν θέλουμε να κατέβεις και θα ζητήσουμε με προεδρείο να εξαιρεθείς από τον αγώνα και εμείς έχουμε υπογράψει συμβόλαιο με τον DOC και όχι με εσένα και αν κατέβεις κλπ,κλπ,κλπ"

Ακολούθως σε ενημερώνει ο DOC να μου δώσεις τη μοτοσυκλέτα του και η ΕΘΕΑΜ ότι ούτως ή άλλως θα κατέβω σαν παρατηρητής.
Όμως δε λειτουργούν έτσι τα πράγματα. Αφού δεν γουστάρεις για τους δικούς σου λόγους, δεν κατέβηκα.

Όμως μου έστειλες με FAX τρεις σελίδες για να αλλάξεις τη διαδρομή, τις οποίες τις πρόσθεσα σύμφωνα με τις οδηγίες σου και σε ενημέρωσα σχετικά ότι είχες λάθη και έπρεπε να ξανά ελέγξεις τη διαδρομή.

Και μου λες ότι θα το κάνεις και θα μου στείλεις τις διορθώσεις. Σου εξήγησα όμως ότι εγώ θα φύγω για το βουνό, και δεν θα μπορούσα να τις κάνω εκεί, μια και η μόνη δυνατότητα που είχα θα ήταν να διαβάζω το forum απο το κινητό. Το πιθανότερο θα ήταν να τις κάνει ο DOC όταν θα επέστρεφε.
Και ύστερα έσπαγες κάθε μέρα τα τηλέφωνα για να σου κάνω διορθώσεις ενώ γνώριζες ότι δεν μπορώ και σου έλεγα ότι δεν θα μπορέσω να τις κάνω πριν γυρίσω, στην Αθήνα μίλα με τον DOC.

Ποιες αποδείξεις γραπτές έχεις; Είσαι ψεύτης.

Δε σου ζήτησα ποτέ χρήματα και ούτε θέλω, ασχολήθηκα με τα Rally Raid γιατί τα αγαπώ και ποτέ δε ζήτησα να «βγάλω» από αυτά.

Συμφώνησα και χρησιμοποιήσατε το λογισμικό μου για την έκδοση των αποτελεσμάτων καθώς και το σύστημα για την δημιουργία του road book. Κάθισα μακριά από την Πάτρα και από αυτό που αγαπάω γιατί;

Ακολούθησα ακόμα και τη λογική που μου είπε κάποιος «κάνε το μαλάκα και μην κλωτσάς τον κουβά», μόνο και μόνο γιατί αν έλεγα αυτά που έγιναν πριν τον αγώνα, μόνο καλό δεν θα έκαναν.
Και τώρα ζητάς και τα ρέστα;;;;;;

Σου το λεω και το ξεκαθαρίζω – σε εσένα και σε όλους όσους θέλουν να το «παίξουν» «διπλωμάτες» πάνω στην πλάτη μου.

Ο χώρος του Off-Road.gr ήταν και συνεχίζει να είναι ανοικτός για όλους τους λάτρεις της εκτός δρόμου κίνησης, όμως δεν είναι ξέφραγο αμπέλι και σίγουρα όχι "μαγαζάκι" κανενός.

Φρόντισε τουλάχιστον εσύ αγαπητέ Karka να μην ξαναγράψεις με τέτοιο ύφος. Δεν θέλω να βρεθείς σε καμία διαμάχη ξανά και με κανέναν.
Αν θες κάνε τις ανακοινώσεις σου.
Μην ξανασχοληθείς μαζί μου και μην με αναγκάσεις να ασχοληθώ και εγώ με σένα.

Ταυτόχρονα ζητώ από όλους να σέβονται το χώρο αυτό.

Ευχαριστώ

Σπύρος Κατσιμαλής
Off-Road.gr
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 01 Δεκ 2006, 14:46

δεν θα πω τιποτα .
ξερεις, ξερω και ξερουμε.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό karka » 01 Δεκ 2006, 14:53

Καλημέρα απο πάτρα.Πέρα απο τις ευχαριστίες μου γα την φανταστική διαδρομή εχω μερικές απορίες.Βάσει ποιων κανονισμών αγώνων διαφορετικές κατηγορίες οχημάτων έχουν τις ίδιες μέσες ωριαίες ταχύτητες.Με ποιό κανονισμό οχήματα που δεν τερμάτισαν το σάββατο ακολουθώντας το πρωτάθλημα ξεκίνησαν την κυριακή με σκοπό να βαθμολογηθούν μήπως με τον κανονισμό super rally;Οι κυριακάτικες συμμετοχές οι οποίες δεν είχαν δικαίωμα βαθμολόγησης γιατί να μην έχουν ξεχωριστή κατάταξη αλλά ακολουθούσαν τους κανονισμούς του πρωταθλήματος;Τέλος ποιός ο λόγος να υπάρχουν κατηγορίες όταν ανεξαρτητά απο την βελτίωση των οχημάτων που τα κατατάσει σε διαφορετικές κατηγορίες όλα τα οχήματα βγαίνουν εκτός αγώνα στον ίδιο χρόνο;Ας τα σκεφτούμε λίγο αυτά να γίνεται καλύτερη ενημέρωση για να μην διώχνουμε τον ερασιτέχνη απο το βουνό που στο κάτω κάτω αυτός στηρίζει τους αγώνες.Να είμαστε πάντα καλά και καλά πολλά λασπωμένα χλμ.


συμπαθα μας σαν οργανωση (αοδπ) αλλα ειμαστε ακαταληλοι να απαντησουμε στις ερωτησεις σου.
για αυτα θα λαβεις απαντησεις απο αυτους που αφορουν τα συγκεκριμενα θεματα που εθιξες.

εμεις ευχαριστως να σου πουμε για την διαδρομη την πλατεια τους κριτες και για οτι αλλο αναλαβαμε.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Bleu » 01 Δεκ 2006, 15:30

Α ρε Σπύρο γι αυτό σε αγαπάμε .
Αμα τα πάρεις τα πήρες γερά.
Σα να σε βλέπω μπροστά μου να φωνάζεις και να βγάζεις καπνούς.
Πάντως μας έλειψες.
Και μη σκας, κανένας δε πιστεύει ότι, ότι κανεις το κάνεις για να κονομήσεις.
Πιθανότατα αυτό βέβαια να έιναι κακό, αλλά αυτό μαλλον είναι άλλη κουβέντα.
Karka καλα κανεις που δεν απαντάς γιατί έχει βρασει νερά αυτός και θα καψει καμιά φλάντζα.
Και είναι παλιό μοντέλο.....
Ασε που και οι δύο έιστε αξιαγάπητοι και είναι δύσκολο κανένας να καταλάβει πως γινεται δύο ανθρωποι σαν και σας να μπορούν να μαλώσουν.
Το βρήκα αυτός ο κουλός θα φταίει.
ΣΣΣΣΣΣΣ μην ακούσει και έχει και αγώνα αύριο.
(Πλακα πλάκα θα τραβήξει μεγάλο λούκι- Καλη του επιτυχία)
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό mpoudas » 01 Δεκ 2006, 17:51

ΦΙΛΕ KARKA ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΔΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΟΝΣΟΡΑ (ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ COPY CAT) ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ. :twisted:
Άβαταρ μέλους
mpoudas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 27 Απρ 2006, 12:19
Τοποθεσία: Πατρα αχαιας

Δημοσίευσηαπό jnk » 01 Δεκ 2006, 19:25

Μπήκαν κάποιες φωτογραφίες στο site μας από τον αγώνα.

Θα τις βρείτε εδώ:

http://www.aodp.gr/index.php?option=com ... &Itemid=46
jnk
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 05 Ιαν 2003, 12:53
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευσηαπό doc » 02 Δεκ 2006, 22:17

mpoudas έγραψε:ΦΙΛΕ KARKA ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΔΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΟΝΣΟΡΑ (ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ COPY CAT) ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ. :twisted:


1. Η άλλη "μισή" οργάνωση για να μην σου απαντά, πάει να πει ότι έχει κι άλλες δουλειές να κάνει, κι όχι ότι σε γράφει. Υπάρχουν κι άλλα πράγματα στη ζωή μας, και συχνά όχι internet κοντά μας.
2. Επειδή καλό είναι να ξέρουμε σε ποιόν απαντάμε καλό θα ήταν να μας συστηθείς.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: RALLY RAID ΠΑΤΡΑΣ

Δημοσίευσηαπό doc » 02 Δεκ 2006, 22:27

mpoudas έγραψε:ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΥΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.ΦΙΛΕ KARKA ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ DOC ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΥΛΟΓΟΥΝ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ; ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΚΑΛΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΦΙΛΙΚΩΝ RAID ΣΕ ΠΡΩΤΑΘΛΙΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ Ο ΚΑΚΟΣ :evil: ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ


Με αυτό το στυλάκι που ξεκίνησες θα περιμένεις πολύ...
...όλα γίνονται για τα φράγκα...
...για περισσότερες απολαβές...


Δεν γουστάρω τους κακούς...

Όσον αφορά τον "διοργανωτή", δεν ντρέπομαι και ούτε έχω αρνηθεί ότι ασχολούμαι με το χώρο επαγγελματικά, ότι θέλω να κάνω την δουλειά μου σωστά, και αυτή να μου αποφέρει τα προς το ζειν.
Υπάρχει αντίρρηση;
Εσύ τι ζόρι τραβάς?
Υ.Γ. μάθε να ζητάς ευγενικότερα κάποια πράγματα και δεν θα χάσεις.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: RALLY RAID ΠΑΤΡΑΣ

Δημοσίευσηαπό doc » 02 Δεκ 2006, 22:36

mpoudas έγραψε:Καλημέρα απο πάτρα.Πέρα απο τις ευχαριστίες μου γα την φανταστική διαδρομή εχω μερικές απορίες.Βάσει ποιων κανονισμών αγώνων διαφορετικές κατηγορίες οχημάτων έχουν τις ίδιες μέσες ωριαίες ταχύτητες.Με ποιό κανονισμό οχήματα που δεν τερμάτισαν το σάββατο ακολουθώντας το πρωτάθλημα ξεκίνησαν την κυριακή με σκοπό να βαθμολογηθούν μήπως με τον κανονισμό super rally;Οι κυριακάτικες συμμετοχές οι οποίες δεν είχαν δικαίωμα βαθμολόγησης γιατί να μην έχουν ξεχωριστή κατάταξη αλλά ακολουθούσαν τους κανονισμούς του πρωταθλήματος;Τέλος ποιός ο λόγος να υπάρχουν κατηγορίες όταν ανεξαρτητά απο την βελτίωση των οχημάτων που τα κατατάσει σε διαφορετικές κατηγορίες όλα τα οχήματα βγαίνουν εκτός αγώνα στον ίδιο χρόνο;Ας τα σκεφτούμε λίγο αυτά να γίνεται καλύτερη ενημέρωση για να μην διώχνουμε τον ερασιτέχνη απο το βουνό που στο κάτω κάτω αυτός στηρίζει τους αγώνες.Να είμαστε πάντα καλά και καλά πολλά λασπωμένα χλμ. :oops:


Υπάρχει ένας κανονισμός, που υπάρχει στο site και μπορείς να τον διαβάσεις. Πληρώματα και αναβτάτες που έφτασαν στον τερματισμό με κάποιο τρόπο, θεωρούνται τερματίσαντες και ποινολογούνται αναλόγως των ΣΕΔ -και της διαδρομής- που δεν πέρασαν.

Ο λόγος που υπάρχουν κατηγορίες είοναι γιατί έτσι επιβάλει ο κανονισμός που ισχύει.
Πιστεύω πως δεν υπάρχουν διαφοροποιήσεις στην ταχύτητα των οχημάτων, αλλά τουλάχιστον έτσι μοιράζονται περισσότερα κύπελλα! Καλό δεν είναι αυτό?
Η ενημέρωση, ΠΑΝΤΑ αναφέρει ότι είναι στην διακριτική ευχέρια του Αλυτάρχη να διακόψει τον αγώνα ενός αγωνιζόμενου, όταν υπερβαίνει το όριο καθυστέρησης σε οποιοδήποτε ΣΕΔ. Αυτό λέει και ο κανονισμός.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Υ.Γ. Από γκρινιάρηδες έχουμε χορτάσει... Δεν θέλουμε άλλους. Φτάνει...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΟΔΥΣΕΙΑ Νο 2

Δημοσίευσηαπό soihiro » 04 Δεκ 2006, 17:59

ΟΚ, μια βδομάδα μετά ξεκλέβουμε λίγο χρόνο να "εκφραστούμε" κι εμείς.

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ καταρχάς στον Γιώργο Παϊδα για την βοήθεια την Κυριακή. Χωρίς αυτήν ο Γιώργος θα ήταν μπροστά από εμάς κι εμείς τουλάχιστον τελευταίοι!!! Sorry Γιώργο που δεν το ανέφερα στην απονομή, είχα εστιάσει στο ακάνθινο στεφάνι που μου φόρεσε ο Doc!!!

Ένα ΜΠΡΑΒΟ στη διοργάνωση για την επιτυχία του αγώνα. Δε θέλω να σταθώ σε λεπτομέρειες, τα ανέφερα κατ' ιδίαν στον Ανδρέα, όχι δημοσίως, κυρίως για να γίνει καλύτερος αγώνας του χρόνου.

Πόλλες οι δυσκολίες για μας και σ' αυτόν τον αγώνα, με ουσιαστικότερη αυτή του στησίματος του αυτοκινήτου. Δυστυχώς το Range δεν πάει στη λάσπη-κυρίως δεν ανεβαίνει και όταν κατεβαίνει... χορεύει κάτι παράξενους ρυθμούς. Μετά δε τη βελτίωση που υπέστη όχημα συναδέλφου στην ανηφόρα κυριολεκτικά τον "χάνουμε" τελείως.
Πολύ θα 'θελα να 'χω καβάτζα 2-3 διαφορετικά μοτέρ/κιβώτια να παίζω ανάλλογα με το τερέν.
Παραδόξως μερικοί συνάδελφοι με 4χ4 και ATV θεωρούν ότι πάμε γρήγορα! Ίσως εννοούν ότι το αυτοκίνητο ντριφτάρει συνέχεια (γιατί αλλιώς δε στρίβει!). Πάντως εμείς γουστάρουμε οδήγηση!!

Επίσης να ζητήσω ΣΥΓΝΩΜΗ στον συνάδελφο με το XR 650 που τον τρόμαξα περνώντας τον με "καμπόσα" στη φλαταδούρα. Κορνάριζα επι 3 λεπτά συνέχεια αλλά...Any way εάν δεν ήταν τόσο φαρδύς ο δρόμος δε θα περνούσα φίλε!

Αυτά εν ολίγης. Τα λέμε στην Καλαμάτα, ελπίζοντας να μην κάνουμε αγώνα Trial ή Enduro! Το Range είναι ήδη στενότερο από δεξιά, μην έρθουν γιορτές και μοιάζει με "Defender"!

Soihiro




Υ.Γ. Γιώργο, για το Dakar θυμήσου να κουβαλάμε και ένα μοτέρ 5,7 Hemi στο ΚΑΜΑΖ :wink:. Μπορεί να παρουσιαστεί κανένας με Defender, οπότε όπως είναι τώρα το Range τη βάψαμε!! Πάντως, για να γελάσουμε και λίγο, είναι ο πρώτος αγώνας που τουλάχιστον στα χαρτιά έχουμε αντίστοιχη διαφορά στα κυβικά (4,6 lt 3,9lt 3,5lt)!
soihiro
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005, 10:15
Τοποθεσία: Πήλιο

Re: ΟΔΥΣΕΙΑ Νο 2

Δημοσίευσηαπό littledevil » 04 Δεκ 2006, 18:50

soihiro έγραψε:ΟΚ, μια βδομάδα μετά ξεκλέβουμε λίγο χρόνο να "εκφραστούμε" κι εμείς.

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ καταρχάς στον Γιώργο Παϊδα για την βοήθεια την Κυριακή. Χωρίς αυτήν ο Γιώργος θα ήταν μπροστά από εμάς κι εμείς τουλάχιστον τελευταίοι!!! Sorry Γιώργο που δεν το ανέφερα στην απονομή, είχα εστιάσει στο ακάνθινο στεφάνι που μου φόρεσε ο Doc!!!

Ένα ΜΠΡΑΒΟ στη διοργάνωση για την επιτυχία του αγώνα. Δε θέλω να σταθώ σε λεπτομέρειες, τα ανέφερα κατ' ιδίαν στον Ανδρέα, όχι δημοσίως, κυρίως για να γίνει καλύτερος αγώνας του χρόνου.

Πόλλες οι δυσκολίες για μας και σ' αυτόν τον αγώνα, με ουσιαστικότερη αυτή του στησίματος του αυτοκινήτου. Δυστυχώς το Range δεν πάει στη λάσπη-κυρίως δεν ανεβαίνει και όταν κατεβαίνει... χορεύει κάτι παράξενους ρυθμούς. Μετά δε τη βελτίωση που υπέστη όχημα συναδέλφου στην ανηφόρα κυριολεκτικά τον "χάνουμε" τελείως.
Πολύ θα 'θελα να 'χω καβάτζα 2-3 διαφορετικά μοτέρ/κιβώτια να παίζω ανάλλογα με το τερέν.
Παραδόξως μερικοί συνάδελφοι με 4χ4 και ATV θεωρούν ότι πάμε γρήγορα! Ίσως εννοούν ότι το αυτοκίνητο ντριφτάρει συνέχεια (γιατί αλλιώς δε στρίβει!). Πάντως εμείς γουστάρουμε οδήγηση!!

Επίσης να ζητήσω ΣΥΓΝΩΜΗ στον συνάδελφο με το XR 650 που τον τρόμαξα περνώντας τον με "καμπόσα" στη φλαταδούρα. Κορνάριζα επι 3 λεπτά συνέχεια αλλά...Any way εάν δεν ήταν τόσο φαρδύς ο δρόμος δε θα περνούσα φίλε!

Αυτά εν ολίγης. Τα λέμε στην Καλαμάτα, ελπίζοντας να μην κάνουμε αγώνα Trial ή Enduro! Το Range είναι ήδη στενότερο από δεξιά, μην έρθουν γιορτές και μοιάζει με "Defender"!

Soihiro




Υ.Γ. Γιώργο, για το Dakar θυμήσου να κουβαλάμε και ένα μοτέρ 5,7 Hemi στο ΚΑΜΑΖ :wink:. Μπορεί να παρουσιαστεί κανένας με Defender, οπότε όπως είναι τώρα το Range τη βάψαμε!! Πάντως, για να γελάσουμε και λίγο, είναι ο πρώτος αγώνας που τουλάχιστον στα χαρτιά έχουμε αντίστοιχη διαφορά στα κυβικά (4,6 lt 3,9lt 3,5lt)!


Χε χε!! να είστε καλά,εξάλου είμαστε πάνω απο όλα άνθρωποι και μετά''αντίπαλοι''!!

Οσο αφορά το Dakar.....no coments για την ώρα!!!
Για την διαφορά των κυβικών πράγματι!!!!...πάντως απο τη νεα χρονιά προβλέπω έντονο ανταγωνισμό!!!!
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό littledevil » 04 Δεκ 2006, 18:51

Καλησπέρα και απο εμας

Να ευχαριστήσουμε με την σειρα μας την οργάνωση που μας εδωσε ακομα μια φορά την ευκαιρία να ‘’παίξουμε’’.
Να ευχαριστήσω τους χορηγούς μας,4Wheel Drive,Louis Auto Tunning,Miss.gr,Competition.
Ενα ιδιαίτερο ευχαριστώ στον Βασίλη ‘’Kill bill’’ και στον Σπύρο’’Atla’’ για την βοήθεια και την υπομονή τους που μας ανέχτηκαν για τουλάχιστον δυο ώρες την πρώτη ημέρα του αγώνα όταν ξαφνικά ‘’χασαμε’’ τα terratrip και το gps και πηγαιναμε μονο μετο οδομετρο σχεδον στα τυφλά!!

Ο αγώνας μας άρεσε πολύ, παιξαμε, διαδκεδάσαμε, (επιτελους και ενας αγωνας χωρίς σκασμένα λάστιχα),φοβηθήκαμε (ειδικα σε πολυ λασπωμένα κομμάτια οπου το βαρυ pajero γλύσραγε )

Ενα μεγαλο ευχαριστώ στον Δημήτρη και την την Γεωργία που σε ρόλο κυνηγού & κυνηγημένου μας χάρισαν ατελείωτη αδρεναλίνη!!!!
Ραντεβού στην Καλαμάτα!!!

Γιώργος & Λεωνίδας
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες