Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Evros Adventure Trophy - Εντυπώσεις -

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Απρ 2004, 08:30

Προσωπικά συμπεράσματα και παραλείπόμενα
Και ξαφνικά εκεί που καθόμουν τη πρώτη μέρα στο HOTEL και περίμενα την ενημέρωση για τον αγώνα θαυμάζωντας το SUPER MINI της συναγωνιζόμενης Βουλγάρας οδηγού έρχεται και με διακόπτει ένα συνομίληκός μου 25 άρης.Και ποιος ήταν ?? Ο PINO.Koυφάθηκα.Εγώ περίμενα να δώ ένα γέρο με μπαστουνάκι και με parkison και αυτός ήταν σαν και μας.Ετοιμος και ετοιμοπόλεμος με τη στολή μοτοσυκλέτας .Τα παμε κάμποση ώρα και χάρηκα ιδιαίτερα που επιτέλους τον γνώρισα.Αν και όλο του γκρίνιαζα αλλά τι να κάνω ρε γαμώτο?.Δε ξέρω να το βουλώνω.Συγκρατήστε με λιγάκι ρε παιδιά.
Ενα καλό επίσης ήταν ότι αποφύγαμε 300 € έξοδα για να γυρίσουμε τα οχήματά μας στη Κω μιας και τα πλήρωσε η οδική βοήθεια.
Ξέχασα να πω ότι όταν το πλοίο έδεσε στη Μυτιλήνη εκεί μας περίμενε ο GRVIT με το γνωστό του τέρας.Χαρήκαμε ιδιαίτερα που σε γνωρίσαμε και σένα Απόστολε.
Πάντως ασχολίαστη δε μπορεί να μείνει η μεγάλη παρέα των αγωνιζόμενων και ιδιαίτερα αυτών από το FORUM με τα συνεχή πειράγματα.Ολοι μαζί μια παρέα για να περνάμε καλά.Ηταν πολύ καλό το κλίμα.
Υπήρχε και μια εξαίρεση που κρατούσε μούτρα (πάλι γκρινιάζω) αλλά τι να κάνουμε ρε παιδιά .Ολα τα δάκτυλα δεν είναι ίδια.Πολλες φορές υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.Σεβαστείτε το δικαίωμα της διαφωνίας.
Οσο για τις ξένες ομάδες νομίζω ότι μας έδειξαν ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά για να τους φτάσουμε.Οι άνθρωποι είναι σχεδόν επαγγελματίες.
ΑΑΑΑΑ τη παράσταση έκλεψαν τα οχήματα από Βουλγαρία και Ρόδο που έκαναν χρήση άγκυρας.Πράγματι ένα εργαλείο πολύτιμο.Τι έγινε DONALD?Θα μου φιάξεις και μένα μία???
Το αστείο ήταν που οι Τούρκοι προσπαθούσαν να βγάλουν φωτο την Αγκυρα του DONALD στα κρυφά λες και αν τη ζητήγαν δε θα τους τη δίναμε. :roll: :oops: :oops: :twisted: :twisted:
Συμπεράσματα
Σχεδόν όλα τα σηκωμένα πειραγμένα οχήματα δε τερμάτισαν.
Ενα χαμηλωμένο SAMMI βγήκε στη πρώτη εξάδα.!!!!!!!!!!!!2 ΚΙΑ στη πρώτη 7άδα
Αρα για να τα βγάλεις πέρα σε τέτοιο αγώνα πρέπει να είσαι καλά προετοιμασμένος με τα κατάλληλα υλικά και με πολύ όρεξη για 4χ4 ακόμα και αν έχεις μαμά όχημα.Οι υπερβολικές πατέντες δε βοηθάνε
Πρέπει να είσαι συντηρητικός και να μη φοβάσαι κανέναν και τίποτα.
Μπορεί να υπήρξαν 20 εγκαταλήψεις αλλά βλέποντας να τερματίζει αλώβητο ένα ΚΙΑ δε μπορώ παρά να πω ότι για τις ζημιές έφταιγε η υπεραισιοδοξία των οδηγών για τα οχήματά τους.
Εάν δε βιαζόντουσαν και πέρναγαν τις δυσκολίες με το σωστό τρόπο (οχι σα και μένα) κανείς δε θα πάθαινε ζημιά
Μη ξεχάσω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στη Λέσχη Έβρου και να θυμίσω ότι το κόστος ήταν 90 € για 3 μέρες με διαμονή και διατροφή!!!!!!!!!.
Ετσι για να μαθαίνουμε όλοι μας.
Γι αυτό πρέπει να συνεχίζουμε να στηρίζουμε τους συλλόγους για να έχουμε φτηνές εκδηλώσεις.
Δε μπορώ να το καταλάβω πάντως.Πως είναι τόσο εύκολο σε Καβάλα,Εβρο ,Θεσσαλονίκη Κρήτη να κάνουν φτηνές και δωρεάν εκδηλώσεις ενώ στη Αθήνα δυσκολεύονται.Μήπως πρέπει να μας μάθουν με ποιό τρόπο βρίσκουν χορηγούς για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι????
Εγώ στον αγώνα της Κω δεν έχω σκοπό να πληρώσω παράβολο.Πρόεδρε κανόνισε να βρείς χορηγούς γιατί έχω καλομάθει :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 11:52

kos4wd έγραψε:Και ξαφνικά εκεί που καθόμουν τη πρώτη μέρα στο HOTEL και περίμενα την ενημέρωση για τον αγώνα θαυμάζωντας το SUPER MINI της συναγωνιζόμενης Βουλγάρας οδηγού


Χρήστο του χρόνου μαζί στον Έβρο, θα κάνουμε τους καλύτερους χρόνους γιατί θα βιαζόμαστε να γυρίσουμε στο Hotel.
Τώρα κατάλαβα γιατί σου "χάλασε" τόσο νωρίς το αμάξι, και καλά κλείστηκες στο δωμάτιο σου τον υπόλοιπο χρόνο για "περισυλλογή" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Καλή “τετρακίνηση” η Βουλγάρα ?

Είχε και “μπλοκέ” ? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ενισχυμένη "ανάρτηση" ? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 03 Απρ 2004, 18:39

Εσύ να τα ξεχάσεις αυτά που ξέρεις :evil: :evil: Του χρόνου θα τρέξεις με την Stratego Adventure Team :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 20:35

tazmania έγραψε:Εσύ να τα ξεχάσεις αυτά που ξέρεις :evil: :evil: Του χρόνου θα τρέξεις με την Stratego Adventure Team :wink:


Αν μείνουμε στο ίδιο Hotel με τις Βουλγάρες είμαι μέσα :riding: :riding:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Απρ 2004, 12:35

Δυστυχώς κασέτα απο 'Έβρο γιόκ, γιατί απλώς δεν υπάρχει.
Τα πλάνα που τράβηξε το Supersport είναι μη εκμεταλλεύσιμα λόγω προβλημάτων. Το 9λεπτο που προβλήθηκε στην εκπομπή champions zone είχε απλός κάτι συνεντεύξεις. Αυτοί οι ΚΩτες μετέφεραν την γρουσουζιά τους και στο Supersport για να πνίξουν την επιτυχία του Stratego :evil: . Απο εδώ και πέρα θα σας φωνάζουμε "Οι γρουσούζες ΚΩτες" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Αν θέλετε κασέτα απο το προχθεσινό της Εκάλης το μαγαζί έχει (θα στείλουμε και μια στην Κω για να σκυλιάσουν μερικοί - μερικοί), οι κάτοχοι Nova θα το απολαύσουν αύριο Μ Τετάρτη 21:00 στο Supersport 2, και σε επανάληψη Μ. Σάββατο 13:00 στο Supersport 2 πάλι. 'Όσοι δεν είστε συνδρομητές NOVA να γίνετε, εμείς κλέφτες θα γίνουμε ? :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 06 Απρ 2004, 16:15

Ετοιμαστείτε για DVD Εβρου από 5 κάμερες.Οπου να ναι τελειώνει.Δε πιστεύω να θέλει να τα δει και κανένα ρωσάκι????? :lol: :lol:
Ενημερώστε αν θέλετε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 06 Απρ 2004, 17:43

kos4wd έγραψε:Ετοιμαστείτε για DVD Εβρου από 5 κάμερες.Οπου να ναι τελειώνει.Δε πιστεύω να θέλει να τα δει και κανένα ρωσάκι????? :lol: :lol:
Ενημερώστε αν θέλετε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Αυτά δεν τα ρωτάνε!!!!! Στείλε pm όταν είσαι έτοιμος να σου πω διεύθυνση.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 06 Απρ 2004, 18:29

blackchris έγραψε:Τα πλάνα που τράβηξε το Supersport είναι μη εκμεταλλεύσιμα λόγω προβλημάτων. ]

Ti θα πει αυτό??Μπορούμε να έχουμε περισσότερες λεπτομέρειες???
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 07 Απρ 2004, 13:29

Έβρος Trophy! Τί να πει κανείς; Μας έβαλαν τα γυαλιά οι άνθρωποι της Ορεστιάδας σε πολλά επίπεδα και χαλάλι τους!!!

Θα βάλω

10 στην ιδέα και τη σύλληψη

10 στην διαδρομή που δυστυχώς δεν έκανα

10 στη φιλοξενία

10 στην συμπεριφορά (20 στο Θωμά Γώγου, έτσι απλά γιατί δεν αφήνει περιθώρια για παράπονα και γκρίνια. ΑΨΟΓΟΣ)

10 στην προβολή σε τοπικό και εθνικό επίπεδο

10 με τόνο στην ασφάλεια (πού βρέθηκαν τόσα αθενοφόρα και πυροσβεστικές κ. Γώγου;)

5 στο κανονισμό που θέλει δουλειά ακόμη

1 στο χρονοδιάγραμμα που κούρασε τους πάντες (τεχνικός έλεγχος στις 24:00!!!)

2 στους χωρίς πείρα κριτές

2 στα αποτελέσματα

10 στο ότι καταφέραμε στο πρόσωπο των Μπαντή και Παπατριανταφύλου να κερδίσουμε Τούρκους, Βούλγαρους και Ρουμάνους

Σύνολο; Ένα απίθανο 10άρι!!! Ετσι γιατί μου άρεσε, παρόλο που δεν κατάφερα να κάνω τίποτε παραπάνω απο μια ειδική. Αντρικό σε όλα του, περιπέτεια σε κάθε μέτρο και πρόκληση στο έπακρο.

Περιμένουμε συνέχεια σε κάθε επίπεδο!!!
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό tazmania » 09 Απρ 2004, 19:48

tedos@teda έγραψε:...Συνεχιζεται........


Περιμένουμε...
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 10 Απρ 2004, 08:54

:oops: :oops: :oops: Ξεχαστηκα.... :oops: :oops: :oops:

Η δευτερη μερα ξημερωσε......ξεκινησαμε κανοντας οσες προχειρες επισκευες και δεσιματα μπορουσαμε. Ξαναδεσαμε την εξατμιση του ΝΙΒΑ καθως και την σχαρα που ειχε σπασει σε 2 σημεια!! Ο ΤΑΖΜΑΝΙΑ εφτιαξε 2 προχειρους ναρθηκες με ξυλα και την εδεσε με ιμαντες!!!

Φτανοντας στην πρωτη ειδικη γινοταν ο κακος χαμος!! Τα αυτοκινητα εσπαγαν το ενα μετα το αλλο και φαινοταν να μην υπαρχουν πολλες ελπιδες για αυτοκινητα χωρις μπλοκε.....Και εμεις μπλοκε ειχαμε μονο στο μυαλο...

Βλεποντας τι γινοταν μπροστα μας η ομαδα παιρνει την αποφαση να παρακαμψει με σκοπο τουλαχιστον να τερματισουμε......βλεποντας τα πραγματα εκ των υστερων πιστευω οτι η αποφαση ηταν σωστη.

Ειμαστε αναγκασμενοι να περιμενουμε μεχρι τις 6 το απογευμα για να παρακαμψουμε οποτε ψυχικα πολυ κουρασμενοι ξεκιναμε για να καλυψουμε την διαδρομη της υπολοιπης ημερας.

Η δευτερη ειδικη διαδρομη ειναι βραχοκηπος 190 μετρα!! Οτι χειροτερο για εμας ειμαστε ομως αποφασισμενοι!! Χρησιμοποιωντας τα PSP εργατη και οση εμπειρια ειχαμε περναμε σε 59 λεπτα! (ιδανικος χρονος 17!) Για να καταλαβετε την ενταση να πω απλα οτι καποια στιγμη ειμαι εξω απο το αυτοκινητο φορωντας μονο ενα ισοθερμικο μπλουζακι εχει περιπου 5 βαθμους και ιδρωνω τοσο πολυ που αναγκαζομαι να βγαλω τα γυαλια για να σκουπισω τον ιδρωτα που τρεχει μεσα στα ματια μου!

Μπαινουμε στις απλες του δασους νυχτα πια! Δεν κανουμε καθολου καλους χρονους σε μια δε βγαινουμε τελειως εκτος χρονου (και παιρνουμε την ανωτατη ποινη οπως μαθαμε αργοτερα) Γυρω στις 11 το βραδυ φτανουμε στο τελευταιο ΣΕΧ οπου ενα κερασμα απο τα παιδια με τσιπουρο διωχνει ολη την ενταση και αποτελει το καλυτερο δωρο για τον τερματισμο :D :D :D

Τερματιζουμε Ορεστειαδα γυρω στις 12 πανευτυχεις!!!!

Η τελικη καταταξη την επομενη μερα φερνει το STRATEGO TEAM στην ενατη θεση :D :D :D

Τι Εμαθα

Το Α και το Ω σε τετοιους αγωνες ειναι η στρατηγικη βαζεις το στοχο απο την αρχη και τον ακολουθεις πιστα

Χρειαζονται ικανοτητες προσανατολισμου ιδιαιτερα τη νυχτα

Περα απο τους ικανους οδηγους χρειαζονται εμπειροι ικανοι συνοδηγοι. Εαν ο οδηγος δεν εμπιστευεται τον συνοδηγο του να του δειξει το πατημα χωρις να κατεβει ο ιδιος....βρασε ορυζα

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ το TERRATRIP

Η ομαδα πρεπει να ειναι ομαδα με ολη τη σημασια της λεξης! Εκνευρισμοι και αποδοση ευθυνων δεν χωρανε

Ξεχαστε τα Τερατα και τα Τελειως Νορμαλ. ΟΙ μεσες λυσεις και η αξιοπιστια κερδιζουν

Για μενα προσωπικα ηταν εμπειρια ζωης! Θα το εκανα παλι? Ποτε Φευγουμε??? :D :D :D :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 10 Απρ 2004, 15:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 10 Απρ 2004, 14:20

Αφού λοιπόν, τελείωσες να κάνω μερικές παρατηρήσεις:

1) (και λιγότερο σημαντική :D ) Τον βραχόκηπο των περάσαμε σε 49' εάν δεν κάνω λάθος.
2) Το παν σε τέτοιους αγώνες είναι η στρατηγική και η αξιοπιστία. Εμείς φάνηκε ότι τα είχαμε και τα δύο :D

Θέλω να σ' ευχαριστήσω, προσωπικά, που μας έδωσες από την αρχή την σωστή στρατηγική και που κατάφερες να με κοντρολάρεις και να μην ξεφύγω από αυτή.
Θέλω, επίσης να ευχαριστήσω τον οδηγό του δεύτερο αυτοκινήτου της ομάδας, που παρά την πολύ μικρή εμπειρία του, κατάφερε να ακολουθήσει εμάς τους τρελούς.
Μεγάλο μπράβο στον Dista που είχε την υπομονή, μέσα σε όλα που του είχαμε φορτώσει, να καθοδηγεί σωστά τον άπειρο αλλά με θέληση, οδηγό του.
Τέλος, να ευχαριστήσω την 4WD mama και την tazlady που μας ανέχονται :shock: :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 10 Απρ 2004, 15:35

tazmania έγραψε:1) (και λιγότερο σημαντική :D ) Τον βραχόκηπο των περάσαμε σε 49' εάν δεν κάνω λάθος.


Γιωργο μου δεν ξερω αν ηταν 49 η 59 :? :? εμενα παντως μου φαινοταν οτι τα διαφορικουλια σου επιδιδονταν στην ασεμνη σταση 69 με ολα τα βραχακια αποκατω!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό blackchris » 10 Απρ 2004, 16:30

Ρε παιδιά με πήραν τα κλάματα (Αί σιχτίρ πιά, σνίφ, κλάψ, παρασκουάκ)!!!!!
Τι συγκίνηση και αλληλοσυγχαρητήρια είναι αυτά ? :twisted: :twisted: :twisted:
Ο ένας ευχαριστεί τον άλλον και αλληλοασπάζωνται!
Ούτε στην μάχη του Eλ Αλαμέιν να πήρατε μέρος :twisted: :twisted:
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω την μάνα μου που έβγαλε ένα λεβέντη σαν και εμένα :twisted: :twisted: :twisted:
Να αναγνωρίσω την ευφυΐα της γυναίκας μου που έσπευσε και με καπάρωσε, καθώς και να ευχαριστήσω τους υπέργηρους φίλους μου απο το stratego που μου δίδαξαν την ματαιότητα του άπονου τούτου κόσμου. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
(ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω)
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 11 Απρ 2004, 03:29

blackchris έγραψε:...(ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω)


Το καταλάβαμε :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες

cron