Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό makisdelphi » 22 Μάιος 2005, 21:10

υπαρχουν ατομα που θα κατεβουν σε αγωνες με το λαντα γιατη εγω το θελω και θα το κανω? και αν οχι ΓΙΑΤΗ?
makisdelphi
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 19 Φεβ 2005, 00:25
Τοποθεσία: delphi fwkidas

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 22 Μάιος 2005, 21:21

Εξαρτάται τι αγώνες εννοείς, ο tazmania κατεβαίνει στους αγώνες αντοχής με πολύ καλά αποτελέσματα εδώ και περίπου 2 χρόνια, εγώ δεν τους πολυσυμπαθώ αλλά το παλεύω το πράγμα :? :?
Ο βασικός λόγος που δεν πολυασχολούμαι είναι οι εξής 2:
1) Καθαρά οικονομικός, το Niva το έχω σαν μοναδικό αυτοκίνητο και κατά συνέπεια δεν έχω την πολυτέλεια να το έχω ακινητοποιημένο (όπως είναι αρκετά πιθανό μετά από έναν αγώνα λόγο διαφόρων βλαβών). Επίσης, απαιτούνται αρκετά (εως πολλά για την τσέπη μου) χρήματα αν θέλεις να ακολουθήσεις ένα οποιοδήποτε πρωτάθλημα (πχ. αντοχής), τα οποία προτιμώ να ξοδεύω σε εκδρομές, βελτιώσεις, κλπ.
2) Δε μου αρέσει η ταχύτητα, όλοι οι αγώνες πλέον έχουν γίνει κρυφο-rally και δε θέλω να ρισκάρω για να πάρω μια καλή θέση (άσε που είμαι και "κουλός" όσον αφορά την ταχύτητα...), ούτε τη σωματική μου ακεραιότητα, ούτε και του Niva.
Αυτά τα ολίγα...
Τελευταία επεξεργασία από Metalaxe και 22 Μάιος 2005, 21:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό makisdelphi » 22 Μάιος 2005, 21:25

Metalaxe έγραψε:Εξαρτάται τι αγώνες εννοείς, ο tazmania κατεβαίνει στους αγώνες αντοχής με πολύ καλά αποτελέσματα εδώ και περίπου 2 χρόνια, εγώ δεν τους πολυσυμπαθώ αλλά το παλεύω το πράγμα :? :?
trial :roll:και το ΓΙΑΤΗ?ΕΞΩ ΤΟ$$$$$$$$$$
makisdelphi
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 19 Φεβ 2005, 00:25
Τοποθεσία: delphi fwkidas

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 22 Μάιος 2005, 21:34

Χμμμμ, trial είναι πολύ ωραία και ίσως το μοναδικό είδος αγώνα που με συναρπάζει, ΑΛΛΑ πάλι μπαίνει το χρηματικό θέμα στη μέση, κυρίως όσον αφορά τις απαραίτητες βελτιώσεις (μπλοκέ διαφορικά, κορωνοπήνια, αναρτήσεις, λάστιχα κλπ) και τις ζημιές οι οποίες είναι πολύ πιθανές σε αυτούς τους αγώνες.
Άρα, κάνω αραιά και που κανένα φιλικό (ή αντοχής) αγώνα για τη φάση μου, σε χαλαρούς ρυθμούς και τελειώνει το κεφάλαιο αγώνες για εμένα.
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό fyz » 23 Μάιος 2005, 12:23

Metalaxe έγραψε:Εξαρτάται τι αγώνες εννοείς, ο tazmania κατεβαίνει στους αγώνες αντοχής με πολύ καλά αποτελέσματα εδώ και περίπου 2 χρόνια, εγώ δεν τους πολυσυμπαθώ αλλά το παλεύω το πράγμα :? :?
Ο βασικός λόγος που δεν πολυασχολούμαι είναι οι εξής 2:
1) Καθαρά οικονομικός, το Niva το έχω σαν μοναδικό αυτοκίνητο και κατά συνέπεια δεν έχω την πολυτέλεια να το έχω ακινητοποιημένο (όπως είναι αρκετά πιθανό μετά από έναν αγώνα λόγο διαφόρων βλαβών). Επίσης, απαιτούνται αρκετά (εως πολλά για την τσέπη μου) χρήματα αν θέλεις να ακολουθήσεις ένα οποιοδήποτε πρωτάθλημα (πχ. αντοχής), τα οποία προτιμώ να ξοδεύω σε εκδρομές, βελτιώσεις, κλπ.
2) Δε μου αρέσει η ταχύτητα, όλοι οι αγώνες πλέον έχουν γίνει κρυφο-rally και δε θέλω να ρισκάρω για να πάρω μια καλή θέση (άσε που είμαι και "κουλός" όσον αφορά την ταχύτητα...), ούτε τη σωματική μου ακεραιότητα, ούτε και του Niva.
Αυτά τα ολίγα...




:shock: :shock: Ρε Προεδρε... Εσυ κουλος ??? Και στη Καλαματα , πως πηρες τη 3η θεση στα RAID ??? Μηπως τελικα τα εκανε ολα ο Συνοδηγος σου ??? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
fyz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 27 Σεπ 2003, 19:46

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 23 Μάιος 2005, 12:52

fyz έγραψε::shock: :shock: Ρε Προεδρε... Εσυ κουλος ??? Και στη Καλαματα , πως πηρες τη 3η θεση στα RAID ??? Μηπως τελικα τα εκανε ολα ο Συνοδηγος σου ??? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ο συνοδηγός μου ομολογουμένως ήταν πολύ καλός (αν και θέλει καμιά δεκαριά δραμαμίνες :D :D ) αλλά εγώ εξακολουθώ να πιστεύω οτι είμαι "κουλός"...
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό tedos » 23 Μάιος 2005, 18:45

Νομιζω οτι φιλος Αντωνης (Metalaxe) μου επιτρεπει να εχω γνωμη για την ικανοτητα του στους αγωνες.......

Εχοντας τρεξει μαζι του μπορω να τον διαβεβαιωσω οτι δεν "ποναει" στα χερια....η τσεπη δυστυχως "ποναει" και αυτο δεν του επιτρεπει να ψαξει τα ορια οχηματος και οδηγου :(



υπαρχουν ατομα που θα κατεβουν σε αγωνες με το λαντα γιατη εγω το θελω και θα το κανω? και αν οχι ΓΙΑΤΗ?


Το Stratego team ειναι στη διαθεση σου για οτι βοηθεια χρειαστεις φιλε μου! Δυστυχως οχι για Trial δεν παιρνουμε μερος......ακομα!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό makisdelphi » 23 Μάιος 2005, 22:49

$Το Stratego team ειναι στη διαθεση σου για οτι βοηθεια χρειαστεις φιλε μου! Δυστυχως οχι για Trial δεν παιρνουμε μερος......ακομα!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ αλλο πραγμα περιμενα να μου αναφερετε π.χ για το ΝΙΒΑ για προβληματα που εχετε και τετια πραγματα αλλα οταν ερθει η ωρα θα τα βρω μπροστα μου :( τις απαραίτητες βελτιώσεις μπλοκέ διαφορικά, κορωνοπήνια, αναρτήσεις, λάστιχα και πολα αλλα που [κατεχετε και δεν τα μολογατε ]πλακα κανω αλλα θα σασ συμβουλευτο :!:
makisdelphi
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 19 Φεβ 2005, 00:25
Τοποθεσία: delphi fwkidas

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 24 Μάιος 2005, 07:44

tedos έγραψε:Νομιζω οτι φιλος Αντωνης (Metalaxe) μου επιτρεπει να εχω γνωμη για την ικανοτητα του στους αγωνες.......

Εχοντας τρεξει μαζι του μπορω να τον διαβεβαιωσω οτι δεν "ποναει" στα χερια....η τσεπη δυστυχως "ποναει" και αυτο δεν του επιτρεπει να ψαξει τα ορια οχηματος και οδηγου :(

Φίλε Θοδωρή, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ο "πόνος" στην τσέπη δυστυχώς τείνει να γίνει χρόνιος :D :D αλλά δεν απελπίζομαι, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :lol: :lol: :lol: :lol:
Πιστεύω οτι από τον Οκτώβρη θα μπορέσω να δώσω το παρόν :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό tazmania » 25 Μάιος 2005, 15:47

makisdelphi έγραψε:υπαρχουν ατομα που θα κατεβουν σε αγωνες με το λαντα γιατη εγω το θελω και θα το κανω? και αν οχι ΓΙΑΤΗ?


Εσύ για τι είδους αγώνες μιλάς;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό makisdelphi » 25 Μάιος 2005, 22:10

tazmania έγραψε:
makisdelphi έγραψε:υπαρχουν ατομα που θα κατεβουν σε αγωνες με το λαντα γιατη εγω το θελω και θα το κανω? και αν οχι ΓΙΑΤΗ?


Εσύ για τι είδους αγώνες μιλάς;
TRIAL
makisdelphi
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 19 Φεβ 2005, 00:25
Τοποθεσία: delphi fwkidas

Re: LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό tazmania » 27 Μάιος 2005, 15:01

makisdelphi έγραψε:
tazmania έγραψε:
makisdelphi έγραψε:υπαρχουν ατομα που θα κατεβουν σε αγωνες με το λαντα γιατη εγω το θελω και θα το κανω? και αν οχι ΓΙΑΤΗ?


Εσύ για τι είδους αγώνες μιλάς;
TRIAL


Εάν θες να κάνεις την πλάκα σου και το κέφι σου και δεν σ' ενδιαφέρουν τ' αποτελέσματα κάν' το. Να έχεις υπόψη σου, όμως, ότι δεν είναι φτιαγμένο για τέτοια και θα έχεις προβλήματα και βλάβες.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό blackchris » 27 Μάιος 2005, 18:56

tazmania έγραψε:
makisdelphi έγραψε:
tazmania έγραψε:
makisdelphi έγραψε:υπαρχουν ατομα που θα κατεβουν σε αγωνες με το λαντα γιατη εγω το θελω και θα το κανω? και αν οχι ΓΙΑΤΗ?


Εσύ για τι είδους αγώνες μιλάς;
TRIAL


Εάν θες να κάνεις την πλάκα σου και το κέφι σου και δεν σ' ενδιαφέρουν τ' αποτελέσματα κάν' το. Να έχεις υπόψη σου, όμως, ότι δεν είναι φτιαγμένο για τέτοια και θα έχεις προβλήματα και βλάβες.


Αντικειμενικός ο σύντροφος tazmania :wink:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 27 Μάιος 2005, 20:36

tazmania έγραψε:Εάν θες να κάνεις την πλάκα σου και το κέφι σου και δεν σ' ενδιαφέρουν τ' αποτελέσματα κάν' το. Να έχεις υπόψη σου, όμως, ότι δεν είναι φτιαγμένο για τέτοια και θα έχεις προβλήματα και βλάβες.

Συμφωνώ με τον σύντροφο tazmania και έχω να προσθέσω οτι (κατά τη δική μου εκτίμηση πάντα) επειδή το επίπεδο και η δυσκολία των αγώνων έχει ανέβει τελευταία (στα trial) θα ήταν απαραίτητο ένα πίσω μπλοκέ 100% για να έχεις μια αξιοπρεπή εμφάνιση.
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: LADA ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ?

Δημοσίευσηαπό michailbm » 27 Μάιος 2005, 21:04

Υπάρχει και η Κ1 Αντώνη που κάλλιστα μπορεί κανείς να κάνει το κέφι του χωρίς άγχος !
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες