Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορα XR η κατι αλλο?

Honda - Yamaha - Suzuki - Kawasaki

Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό ins » 09 Οκτ 2006, 21:51

Καλησπερα.Νεος στο forum και στο hobby..Αυτες τις μερες θα αγορασω μηχανη και θα ηθελα να ακουσω μερικες γνωμες μιας και δεν εχω αρκετες πληροφοριες..Λοιπον τα μηχανακια που σκεφτομαι ειναι το XR 650 και το cre 450..Απο την honda εχω τις καλυτερες εμπειριες λογω του αυτοκινητου μου αλλα δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και με τις μηχανες..Απεκλεισα ktm κλπ λογω αξιοπιστιας..Το ξερω πως ειναι 2 εντελως διαφορετικες μηχανες αλλα και εγω δεν ξερω τι θελω να πω την αληθεια.. :? ΠΙστευω οτι το cre παραειναι νευρικο και θα με κουρασει και οτι ειναι λιγοτερο αξιοπιστο απο το XR..Στο τελος αυτης της βδομαδας θα βγει το νεο XR το οποιο θα εχει και μιζα το οποιο ειναι πολυ καλο..Θα ηθελα να μου πειτε τι service θελει το καθενα..Με την μηχανη αυτη θελω να κινουμε και καθημερινα μιας και η κινηση πλεον δεν παλευετε οποτε θαλω να δειτε το θεμα 'σφαιρικα' πρωτου μου απαντησετε βιαστικα πχ (παρε το cre και οργωσε τα ολα :lol: :lol: )μπορειτε να μου δωσετε κανα καλο λινκ με mods για XR μιας και εχω ακουσει πως εχει μετρια αναρτηση.και κατι τελευταιο αν θελησω να βαλω καμια μερα motard λαστιχα ειναι εφικτο? ....Παρακαλω διαφωτιστε με....
:wink:
Άβαταρ μέλους
ins
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 09 Οκτ 2006, 21:29

Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 10 Οκτ 2006, 09:10

www.bajadesigns.com....Στέλνουν και Ελλάδα!!
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό markd » 10 Οκτ 2006, 12:00

ins έγραψε:..Απεκλεισα ktm κλπ λογω αξιοπιστιας..



:thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright:
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 10 Οκτ 2006, 12:02

KTM μόνο EXC και SX...
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό geco » 10 Οκτ 2006, 12:19

ins έγραψε:Καλησπερα.Νεος στο forum και στο hobby..Αυτες τις μερες θα αγορασω μηχανη και θα ηθελα να ακουσω μερικες γνωμες μιας και δεν εχω αρκετες πληροφοριες..Λοιπον τα μηχανακια που σκεφτομαι ειναι το XR 650 και το cre 450..Απο την honda εχω τις καλυτερες εμπειριες λογω του αυτοκινητου μου αλλα δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και με τις μηχανες..Απεκλεισα ktm κλπ λογω αξιοπιστιας..Το ξερω πως ειναι 2 εντελως διαφορετικες μηχανες αλλα και εγω δεν ξερω τι θελω να πω την αληθεια.. :? ΠΙστευω οτι το cre παραειναι νευρικο και θα με κουρασει και οτι ειναι λιγοτερο αξιοπιστο απο το XR..Στο τελος αυτης της βδομαδας θα βγει το νεο XR το οποιο θα εχει και μιζα το οποιο ειναι πολυ καλο..Θα ηθελα να μου πειτε τι service θελει το καθενα..Με την μηχανη αυτη θελω να κινουμε και καθημερινα μιας και η κινηση πλεον δεν παλευετε οποτε θαλω να δειτε το θεμα 'σφαιρικα' πρωτου μου απαντησετε βιαστικα πχ (παρε το cre και οργωσε τα ολα :lol: :lol: )μπορειτε να μου δωσετε κανα καλο λινκ με mods για XR μιας και εχω ακουσει πως εχει μετρια αναρτηση.και κατι τελευταιο αν θελησω να βαλω καμια μερα motard λαστιχα ειναι εφικτο? ....Παρακαλω διαφωτιστε με....
:wink:


Φίλε Ins,

Καλωσόρισες στο φόρουμ.

Αν διαβάσεις τις δημοσιεύσεις μου θα βρείς λεπτομέρειες γιά το XR 650 R με το οποίο τρέχω στο Πρωτάθλημα Ράλλυ Ρέιντ και στο Κύπελλο Τρέιλ Ράιντ.
Ακόμα μπορείς να δείς την παρουσίασή του στο:

http://www.off-road.gr/article693.html

Γιά συντήρηση δεν υπάρχει σύγκριση! Το μηχανάκι είναι Α-ΘΡΑΥ-ΣΤΟ !!!

Τώρα άν θέλεις περισότερα πάρε με τηλέφωνο στο 210 3483381.

Γιώργος Οικονομάκος
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό ins » 10 Οκτ 2006, 16:07

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας !

Φιλε Γιωργο το XR σου απλα δεν παιζετε,εχεις βαλει πολυ σωστα πραγματα πανω..Επισης πολυ καλο το αρθρο,μπορω να πω οτι με πορωσε αρκετα...

Μακαρι και εγω οταν αποκτησω την ικανοτητα να το παω καλα να του προσθεσω πραγματακια και να βελτιωθει σε αρκετα σημεια....

99% θα αγορασω το XR γιατι ειναι οτι χρειαζομαι απο ολες τις αποψεις..Χαιρομαι πολυ που λες οτι ειναι αθραυστο..Γενικα τα auto-moto μου τα προσεχω πολυ αλλα θελω και αυτα να ανταπερχονται στις 'υποχρεωσεις' τους...οποτε απο αυτα που μου λετε ελπιζω οτι θα τα παμε καλα με το hondaki..

Οποτε υπομονη μεχρι να το φερει η αντιπροσωπια για να το τσιμπησω κατευθειαν!

Ξερει κανεις μου απαντησει στην ερωτηση για το motard? Ευχαριστω και παλι..
Άβαταρ μέλους
ins
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 09 Οκτ 2006, 21:29

Re: Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό disco » 10 Οκτ 2006, 19:39

Δεν ντρέπεσαι κοτζαμ διευθυντής της BMW να έχεις HONDA? Αλήθεια Γιώργο το RMX που σου έδωσα από την Πάτρα το έχεις ακόμα?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Αγορα XR η κατι αλλο?

Δημοσίευσηαπό pino » 10 Οκτ 2006, 20:20

Φίλε ins, Το XR 650 R είναι καταπληκτικό. Δες όμως αν σίγουρα το 2007 θα έχει μίζα.
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Αγορά XR ? Τι άλλο ?

Δημοσίευσηαπό geco » 10 Οκτ 2006, 20:33

disco έγραψε:Δεν ντρέπεσαι κοτζαμ διευθυντής της BMW να έχεις HONDA? Αλήθεια Γιώργο το RMX που σου έδωσα από την Πάτρα το έχεις ακόμα?


Εσύ είσαι ο Δίσκος, ωρέ Ζαγάρι ;;;

Και έλεγα ποιός σαχλαμάρας είναι αυτός ;;;

Έχεις χάσει επειισόδια ...

Το RMX έχει πουληθεί εδώ και καιρό, η BMW είναι παρελθόν , τελευταία μεταγραφή στην κόκκινη ομάδα από πέρισυ!

[/b]
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

XR και ξερό ψωμί !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 10 Οκτ 2006, 20:37

ins έγραψε:Ξερει κανεις μου απαντησει στην ερωτηση για το motard? Ευχαριστω και παλι..


Μην ευχαριστείς, να πάρεις τηλέφωνο !!!

Στην δουλειά, πρωινές ώρες !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

XR και ξερό ψωμί !!!

Δημοσίευσηαπό disco » 11 Οκτ 2006, 10:32

Και η Αγίας Aννης και Ορφ. είναι παρελθόν...... Αχ πως πέρασαν 30 χρονια Γιώργο. Ζήτησες τα χαρτιά του RMX? Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο Ανδριόπουλος. Σε πια θέση είσαι τώρα εκεί?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

XR και ξερό ψωμί !!!

Δημοσίευσηαπό ins » 04 Νοέμ 2006, 13:08

Βλεπω οτι κανονιζετε συναντησεις και μιας και δεν μπορω να ερθω πρεπει να σας πω τον πονο μου...Εδω και ενα μηνα ακριβως ο σαρακακης με παει απο βδομαδα σε βδομαδα.. και παιζει και την ψυχολογια μου...Το καλο ειναι πως το μηχανακι θα εχει μιζα..
Θα ηθελα να ρωτησω και κατι για τον εξοπλισμο..Μποτες νουμερο 47+ θα βρω η πακετο?
Μηπως να αρχισω να ψαχνω ??
Άβαταρ μέλους
ins
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 09 Οκτ 2006, 21:29

XR και ξερό ψωμί !!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 04 Νοέμ 2006, 14:06

αφού βρήκες xr με μίζα..στις μπότες θα κολήσεις???
Θα βρείς!!!

Αντε και καλές βόλτες!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

XR και ξερό ψωμί !!!

Δημοσίευσηαπό ins » 07 Νοέμ 2006, 15:25

Χθες μετα απο συνομιλια με καποιον πωλητη στον Σαρακακη εμαθα πως το XR θα ερθει απο Μαρτιο...Το crf θα με βοηθησει η να κοιταξω κατι αλλο? Ξενερωσα αρκετα γιατι το ηθελα το XRακι...
Άβαταρ μέλους
ins
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 09 Οκτ 2006, 21:29

XR και ξερό ψωμί !!!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 07 Νοέμ 2006, 15:30

CRF και καθημερινή χρήση (οπως λές στο αρχικό πόστ) τα ξεχνάς.
Δεν μας έχεις πεί όμως τι εμπειρία έχεις απο μοτό.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Επόμενο

Επιστροφή στο Ιάπωνες!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες