Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ WRANGLER

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό 4X4MADNESS » 03 Νοέμ 2006, 17:51

ΕΧΩ ΕΝΑ WRANGLER 2,4 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 2'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ OLD MAN EMU ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ PRO COMP,Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ
Άβαταρ μέλους
4X4MADNESS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 07:51
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 06 Νοέμ 2006, 08:38

Μπορείς να πάς σ'ένα απο τα καταστήματα που προμηθεύουν και τοποθετούν διάφορα κίτ, και να τούς πείς τί ακριβώς θέλεις και τί ακριβώς θές να κάνεις. Τό μόνο σίγουρο είναι ότι θα σου προτείνουν κάποιο "πάντρεμα", δηλαδή άλλη μάρκα ελατήρια και άλλη μάρκα αμορτισέρ.
Τό 6τάχυτο έχεις????
ΓΡΗΓΟΡΗΣ - ΠΑΤΡΑ
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό Caravan » 06 Νοέμ 2006, 12:31

Το σίγουρο πάντως είναι ότι τα αμορτισέρ της OME είναι πολύ μαλακά σε σχέση με τα procomp και σίγουρα στην άσφαλτο που θα κινείσαι κυρίως, θα κουνιέται το αυτοκίνητο εκνευριστικά επικύνδυνα.
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Δημοσίευσηαπό karka » 06 Νοέμ 2006, 18:09

Μπορείς να πάς σ'ένα απο τα καταστήματα που προμηθεύουν και τοποθετούν διάφορα κίτ, και να τούς πείς τί ακριβώς θέλεις και τί ακριβώς θές να κάνεις. Τό μόνο σίγουρο είναι ότι θα σου προτείνουν κάποιο "πάντρεμα", δηλαδή άλλη μάρκα ελατήρια και άλλη μάρκα αμορτισέρ.


μπορεις να πας ενα απογευματακι μεχρι την ανιτα την πανια να σου προξενεψει και αυτη το κατι τις της, οπως επισεις και μια βολτα απο τον μαμαλακη δεν θα εβλαπτε.
τωρα αν πας στους ειδικους και αρχισουν τα παντρολογηματα, ε...? τι να σου πω ... καντο και πες το και του γρηγορη μπας και ταιριαξει τιποτα σε κεινο το ρημαδι του και βγει καμια βολτα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Re: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό tedos » 06 Νοέμ 2006, 18:16

4X4MADNESS έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ WRANGLER 2,4 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 2'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ OLD MAN EMU ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ PRO COMP,Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ


Στο Ναυπλιο (αφου απο εκει εισαι απ οτι βλεπω) υπαρχει το πολυ δραστηριο 4Χ4 club Nαυπλιου. Ο κος Χριστοδουλος Πενταρας ειναι γνωστος στο χωρο του 4Χ4 (Προσοχη δεν κανω διαφημιση!!!Δεν πουλαει τιποτα ο ανθρωπος) Εχουν και δικη τους ιστοσελιδα να επισκεφτεις αν θες. Γιατι δεν ξεκινας απο εκει ωστε να σου υποδειξουν λυση στην πολη σου? :wink:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Re: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό GALLOPER » 06 Νοέμ 2006, 18:56

tedos έγραψε:
4X4MADNESS έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ WRANGLER 2,4 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 2'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ OLD MAN EMU ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ PRO COMP,Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ


Στο Ναυπλιο (αφου απο εκει εισαι απ οτι βλεπω) υπαρχει το πολυ δραστηριο 4Χ4 club Nαυπλιου. Ο κος Χριστοδουλος Πενταρας ειναι γνωστος στο χωρο του 4Χ4 (Προσοχη δεν κανω διαφημιση!!!Δεν πουλαει τιποτα ο ανθρωπος) Εχουν και δικη τους ιστοσελιδα να επισκεφτεις αν θες. Γιατι δεν ξεκινας απο εκει ωστε να σου υποδειξουν λυση στην πολη σου? :wink:


Ωραιος εισαι ρε φιλε........Δηλαδη εμεις δεν μπορουμε να παμε να μας κανει το τραπεζι ο ανθρωπος.......να του γνωρισουμε και τον Χριστοδουλο ,και να ακουσει και πεντε παραπανω αποψεις περι του θεματος που τον απασχολει........λες και εμεις θα του ζητησουμε λεφτα :twisted: :twisted: το τραπεζι θα μας κανει και θα γνωρισει και ενδιαφεροντα ατομα...+ του οτι αμα γουσταρει του απαγγελουμε και ενα ωραιο ποιηματακι που θα μας γραψει ο φιλος μας ο ποιητης για την περισταση,ασε που μπορει να του γνωρισουμε και τον ιδιο αν θελει :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
GALLOPER
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005, 19:00

Re: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό vet » 06 Νοέμ 2006, 19:26

4X4MADNESS έγραψε:ΕΧΩ ΕΝΑ WRANGLER 2,4 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΗΛΩΣΩ 2'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ OLD MAN EMU ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ PRO COMP,Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ


το ιδιο προβλημτισμο ειχα και εγω φιλε μου πριν αρκετο καιρο. λοιποοον... η ομε ειναι πολυ μαλακη για τα ελληνικα (ευρωπαικα) γουστα. εαν την βαλεις θα βαλεις τα σκληρα ελατηρια εμπρος πισω (hd) και οχι τα μετρια ή τα μαλακα. θα σου δώσει τουλαχιστον 2.5" και θα εισαι οριακα στα ορια που τα wrangler αρχιζουν να εχουν κραδασμους στον αξονα τους. εαν σου βγαλει κραδασμους χαμηλωνεις λιγακι το κιβωτιο και τελος. εγω ηθελα κατι που να ειναι λιγο πιο σφιχτο στο δρομο και εβαλα μια procomp. ομως προσεχε τα φθηνα αμορτισερ τησ προκομπ ειναι για φορτηγακια με αποτελεσμα σε ενα ρανγλερ να ειναι πολυ σκληρα. ετσι λοιπον πηγα στην λυση των mx6 που ειναι ρυθμιζομενα. το πακετο βγηκε λιγοτερο απο ολντ μαν εμου και η δυνατοτητα ρυθμισεων με βοήθησε πολύ να καταλάβω την διαφορα μεταξυ των σκληρων και μαλακων αμορτισερ. εχω 32αρια λαστιχα τα οποια χωρανε χωρις προβλημα.
καλη αρχη με τις μετατροπες
Άβαταρ μέλους
vet
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 09 Σεπ 2005, 18:49
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό tedos » 07 Νοέμ 2006, 09:38

http://www.4x4nafplio.com/

To site nafpliou.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό 4X4MADNESS » 07 Νοέμ 2006, 09:38

ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΜΠ 4Χ4 ΤΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ WRANGLER ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ DISCOVERY ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΣ ΟΥΤΕ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ,ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΕΛΛΑΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕ 15 ΜΟΝΟΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 30 ΔΥΗΜΕΡΑ,ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛ. ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ Η ΛΕΣΧΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ,ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ.ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΤΑΥΓΕΤΟ,ΤΟ ΔΥΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ.
Άβαταρ μέλους
4X4MADNESS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 07:51
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΛΙΟΥ


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες