Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ?

ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ?

Δημοσίευσηαπό kozagio » 07 Νοέμ 2006, 15:23

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ Ν ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ DIESEL ΟΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ? ΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΕΙΤΕ.......... :shock: :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό extrax » 07 Νοέμ 2006, 19:48

Καπου εχετε μπερδευτει. Δεν τους ενδιαφερει που κατοικεις αλλα που κυκλοφορεις. Δλδ εγω που ειμαι Θεσ/νικη και κατοικω εδω που απαγορευεται το Diesel , αγορασα diesel απο εδω και φυσικα δεν τους ενδιεφερε απο που ειμαι ΑΛΛΑ συμφωνα με την αδεια κυκλοφοριας ΔΕΝ μπορω να κινηθω μεσα στην πολη οπως και ουτε μες στην Αθηνα.
Ομοιως αν καποιος κατοικει πχ στην Λαμια στην αδεια του γραφει το ιδιο με μενα οχι δλδ μεσα σε Αθηνα-Θεσσαλονικη. Δλδ ακομα και κατοικος αλλης πολης στην επαρχια να εισαι σου ''απαγορευεται'' η εισοδος στις 2 πολεις.
Για αυτους που δεν ισχυει ειναι για τα αυτ/τα με ξενες πινακιδες δλδ με ξενη αδεια κυκλοφοριας.
Τελος ξερετε ποσα ιχ diesel υπαρχουν στη Θεσσαλονικη? Παααρα πολλα!!!
Εχω δει μεχρι και Αudi A8 ολοκαινουρια.....diεsel
Άβαταρ μέλους
extrax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 31 Οκτ 2006, 08:33
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό kozagio » 07 Νοέμ 2006, 21:03

extrax έγραψε:Καπου εχετε μπερδευτει. Δεν τους ενδιαφερει που κατοικεις αλλα που κυκλοφορεις. Δλδ εγω που ειμαι Θεσ/νικη και κατοικω εδω που απαγορευεται το Diesel , αγορασα diesel απο εδω και φυσικα δεν τους ενδιεφερε απο που ειμαι ΑΛΛΑ συμφωνα με την αδεια κυκλοφοριας ΔΕΝ μπορω να κινηθω μεσα στην πολη οπως και ουτε μες στην Αθηνα.
Ομοιως αν καποιος κατοικει πχ στην Λαμια στην αδεια του γραφει το ιδιο με μενα οχι δλδ μεσα σε Αθηνα-Θεσσαλονικη. Δλδ ακομα και κατοικος αλλης πολης στην επαρχια να εισαι σου ''απαγορευεται'' η εισοδος στις 2 πολεις.
Για αυτους που δεν ισχυει ειναι για τα αυτ/τα με ξενες πινακιδες δλδ με ξενη αδεια κυκλοφοριας.
Τελος ξερετε ποσα ιχ diesel υπαρχουν στη Θεσσαλονικη? Παααρα πολλα!!!
Εχω δει μεχρι και Αudi A8 ολοκαινουρια.....diεsel


ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ... ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΗ ΔΙΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ DIESEL ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 105 ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ. ΑΝ ΚΑΤΟΙΚΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΔΕΙΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΣΕ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό extrax » 08 Νοέμ 2006, 19:38

Εμενα πριν απο 5 χρονια παντως δεν μου ζητησαν, αλλα και τωρα ενω συζητουσα για diesel δεν μου ανεφεραν τπτ......
Απαραδεκτοι....
Άβαταρ μέλους
extrax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 31 Οκτ 2006, 08:33
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό FABARMBOY » 11 Φεβ 2007, 00:43

Τελικα τι ισχυει?
Εγω που ειμαι Αθηνα τι παιρνω?Και αν με τσιμπησουν σε ελεγχο και δουν οτι ειναι diesel τι μπορουν να μου κανουν ?κατασχεση?
Αν θα παρω diesel θα υπογραψω δηλωση μονιμης κατοικιας?Και αν βαλω κατοικια κορινθο ή μανη που ειναι τα εξοχικα μου?
Άβαταρ μέλους
FABARMBOY
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 10 Φεβ 2007, 20:17
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό f.kiska » 11 Φεβ 2007, 04:02

ΠΕΡΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟ Η ΜΑΝΗ.ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ 160 ΕΥΡΟ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜ... ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ.ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΡΑΚΑΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΤΙΠΟΤΑ
Άβαταρ μέλους
f.kiska
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 29 Ιαν 2007, 16:24

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 11 Φεβ 2007, 06:13

f.kiska έγραψε:ΠΕΡΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟ Η ΜΑΝΗ.ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ 160 ΕΥΡΟ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜ... ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ.ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΡΑΚΑΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΤΙΠΟΤΑ

Οι ασφαλιστικες πώς αντιδρασανε Φωτη?
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό FABARMBOY » 11 Φεβ 2007, 21:57

Nαι οντως πως αντεδρασαν οι ασφαλιστικες ?Αν και δεν νομιζω να υπαρχει καποιος ορος στην ασφαλεια που να αναφερει κατι τετοιο!
Τα τελη κυκλοφοριας ποσο ειναι ?
Ασφαλεια ποσο πληρωνουμε πληρωνω τωρα με το Mazda6 232ευρω με 1 μπονους μαλους και ολες τις καλυψεις εξαμηνο χωρις μεικτη!
Το 2,4 full βενζινη με το 3,5 βενζινη εχει 31000 ευρω!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
FABARMBOY
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 10 Φεβ 2007, 20:17
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 12 Φεβ 2007, 15:46

Τελη κυκλοφοριας το μεγιστο που υπαρχει 486 ευρω.
Τωρα για τις ασφαλιστικες αναλογα την ποιοτητα της ασφαλιστικης,εγω πχ μεχρι προχθες ειχα Εγνατια η οποια ειναι παρελθον και εδινα 100 το εξαμηνο .
Το Μαζντα ποσα κυβικα ειναι?Να ξερεις οτι οσο ανεβαινουν ε τα κυβικα η ανοδος στο ασφαλιστρο ειναι πολυ μικρη πχ οταν ειχα το διλιτρο πατζερο εδινα 90 ευρω με το 2.5 σορεντο μου ανεβηκε 10 ευρω.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες