Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

CRV?

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

CRV?

Δημοσίευσηαπό giorgoskoup » 04 Ιαν 2007, 12:51

Χρονια ΠΟλλα σε ολους τους φιλους του portal

Σκοπευω να αγορασω το RAV ή το CRV(το νεο).Κλινω μαλλον προς το HONDA λογω μεγεθους(χρειαζομαι χωρους και το HONDA υπερτερει). Επειδη δεν εχω εμπειρια απο γιαπωνεζικα(ημουν της γερμανικης σχολης) , θα ηθελα τις γνωμες οσων εχουν καποια εμπειρια απο ποιοτητα , Service,κοστος χρησης , κτλ των δυο αυτοκινητων. Σημειωνω οτι η χρηση του αυτοκινητου θα ειναι κυριως ασφαλτος και 2-3 φορες τον χρονο ισως καποιες εκδρομες off road(και αυτες light).
Αν υπαρχουν κατοχοι HONDA ευχαριστως θα ακουσω την συμβουλη τους(για την TOYOTA) δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο.

Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
giorgoskoup
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 18:31
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: CRV?

Δημοσίευσηαπό aris01 » 06 Ιαν 2007, 18:06

giorgoskoup έγραψε:Χρονια ΠΟλλα σε ολους τους φιλους του portal

Σκοπευω να αγορασω το RAV ή το CRV(το νεο).Κλινω μαλλον προς το HONDA λογω μεγεθους(χρειαζομαι χωρους και το HONDA υπερτερει). Επειδη δεν εχω εμπειρια απο γιαπωνεζικα(ημουν της γερμανικης σχολης) , θα ηθελα τις γνωμες οσων εχουν καποια εμπειρια απο ποιοτητα , Service,κοστος χρησης , κτλ των δυο αυτοκινητων. Σημειωνω οτι η χρηση του αυτοκινητου θα ειναι κυριως ασφαλτος και 2-3 φορες τον χρονο ισως καποιες εκδρομες off road(και αυτες light).
Αν υπαρχουν κατοχοι HONDA ευχαριστως θα ακουσω την συμβουλη τους(για την TOYOTA) δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο.

Ευχαριστω
Φιλε giorgoskoup το ονομα TOYOTA στην ποιοτητα ειναι παγκοσμιος στην κορυφη,τα service δεν ειναι ακριβα,τα ανταλακτικα ειναι στο μεσαιο χωρο,ουτε φτηνα ουτε πολυ ακριβα αλλα η μεγαλη, η τεραστια διαφορα ειναι η πολιτικη της αντιπροσωπειας που ειναι στην Ελλαδα το νουμερο 1,στο παρελθον ειχα στην κατοχη μου 3 TOYOTA και το ξερω καλα, αισθανεσαι σιγουρια :P . Για τα HONDA σιγουρα η ποιοτητα ειναι εφαμιλη αλλα ρε .γμτ. δεν εχω ακουσει εναν -ουτε εναν-να λεει καλα λογια για την αντιπροσωπεια :? [/u]
Άβαταρ μέλους
aris01
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:51
Τοποθεσία: Χαλανδρι


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες