Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε καλά?!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 02 Μαρ 2007, 09:51

Σε μια κοινωνία που το πρώτο θέμα συζήτησης είναι το ''Yiassou Maria''...
Σε μια κοινωνία που έχει ριζώσει στον καναπέ...
Σε μια κοινωνία του ''δεν με νοιάζει''...
Σε μια κοινωνία του ''να τελειώνουμε''...
Σε μια κοινωνία που καταναλώνει ασύστολα...
Σε μια κοινωνία που ''τρώει'' οτι της πασάρουν τα κανάλια και χέζει τα παράγωγά τους στα γκάλοπ...
Σε μια κοινωνία που δεν αντιδρά...
Σε μια κοινωνία που βρίσκει τρόπους να χαρακτηρίζει 30.000 πολίτες
''μαυροφόρους'',''μουσοφόρους'' και ''κουκουλοφόρους''...
Σε μια κοινωνία που δεν υπάρχουν (άραγε) διανοούμενοι να πουν μια κουβέντα...
Σε μια κοινωνία που ψηφίζει κυβερνήσεις για να πάει ο τόπος ''μπροστά''...
Σε μια κοινωνία που έννοιες και αγαθά όπως η υγεία,η παιδεία κτλ αποτελούν όνειρα θερινής νυκτός...
Σε μια τέτοια λοιπόν κοινωνία έχουν να δούν πολλά τα μάτια μας!!!
''Μεγάλος Αδερφός'',μισθοί πείνας,ανύπαρκτο σύστημα υγείας,ανύπαρκτη και προσεχώς ακριβότερη παιδεία,καταστολή των διαφωνούντων,απουσία ελεύθερης σκέψεις,συμπιεσμένα ατομικά δικαιώματα,παράδωση άνευ όρων..

Χθές είδαμε και πυροβολισμούς...
Και εις ανώτερα!!!!!!!
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό sacram » 02 Μαρ 2007, 11:25

Πες τα....πες τα....
έρχονται και τα ανώτερα........
they like to push the weak around
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό drMel » 02 Μαρ 2007, 15:32

Σε μια κοινωνία με όλα αυτά τα κουσούρια, η μικρή μειονότητα που σπάει περιουσίες, καίει αυτοκίνητα και απειλεί ζωές δεν είναι μια νότα δημοκρατίας.
Ας μην επικροτούμε τους πυροβολισμούς στον αέρα για εκφοβισμό, αλλά να μην βγάζουμε λάδι και τους ανεγκέφαλους που καταστρεφουν ότι δεν είναι δικό τους, επειδή αυτοί δεν έχουν τίποτα.

Πάτσι είναι η κατάσταση
drMel
 

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 02 Μαρ 2007, 15:55

Doctor πάλι θα συμφωνήσω μαζί σου.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό jdelis » 02 Μαρ 2007, 18:36

drMel έγραψε:Σε μια κοινωνία με όλα αυτά τα κουσούρια, η μικρή μειονότητα που σπάει περιουσίες, καίει αυτοκίνητα και απειλεί ζωές δεν είναι μια νότα δημοκρατίας.
Ας μην επικροτούμε τους πυροβολισμούς στον αέρα για εκφοβισμό, αλλά να μην βγάζουμε λάδι και τους ανεγκέφαλους που καταστρεφουν ότι δεν είναι δικό τους, επειδή αυτοί δεν έχουν τίποτα.

Πάτσι είναι η κατάσταση


+1
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 02 Μαρ 2007, 19:24

Doctor μαζι σου
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό sacram » 02 Μαρ 2007, 20:08

η ΤV κάνει πολύ καλά την δουλειά της
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό markd » 02 Μαρ 2007, 20:24

Γιατί Γιάννη, διαφωνείς ???
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 02 Μαρ 2007, 23:55

Παιδες καλα τα λετε ,αλλα τι χρωσταει ενας εργαζομενος ,στην προκειμενη περιπτωση ο ειδικος φρουρος ,να τα ακουσει και απο πανω?Και εγω αστυνομικος ειμαι και εγω αμα μου ερχονταν 50 ατομα ή και 10 ή και 5 το ιδιο θα εκανα.Για βαλτε λιγο σας παρακαλω τον εαυτο σας στη θεση αυτου του ανθρωπου.Οι περισσοτεροι εχετε παει στρατιωτες και ξερετε.Τωρα με τα αν ιστορια δεν χτιζεται.Δεν παω στο πολιτικο μερος δεν με ενδιαφερει αλλα μην λεμε τωρα οτι μας συμφερει.Ειναι πολυ ευκολο να ζητας το καφαλι καποιου επι πινακι.Αμα ομως συμβει σε σενα ???Τι κανεις τοτε??Το μονο του σφαλμα ειναι να τους ελεγε "μαγκες καυτετο εμενα μην με πειραξετε"Τωρα τα προβληματα της κοινωνιας τα ξερουν και οι αστυνομικοι αλλωστε μελη αυτης διαλυμενης κοινωνιας ειναι .Ελπιζω να μην αποτελεσει σημειο εριδος η απαντηση μου.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό sacram » 03 Μαρ 2007, 08:49

MEL...με παρεξήγησες αλλά δεν τρέχει....
Επειδή λες αν έχω ενημέρωση εκ των έσω,,,θα εξηγησω τι εννοω οταν λέω η ΤV κάνει πολύ καλά την δουλειά της. Εννοώ οτι καταφέρνει να ελέγχει....το πρώτο πράγμα που έρχετε στο μυαλό μας...(στη προκειμένη περίπτωση...απο τα πολλά και σημαντικά που θήγει ο JOKER τα επεισόδεια είναι αυτά που τράβηξαν σχολιασμό...)
Για παράδειγμα οταν 30.000 φοιτητές είμαστε στον δρόμο(αυτή είναι η ενημέρωση εκ των έσω που έχω εγώ) και παλεύουμε για κάποια δικαιώματα, περιμένω μόλις γυρίσω σπίτι να δώ κάτι σχετικό με τους λόγους της πορείας...το μόνο που βλέπω είναι επι ώρες τα ίδια πλάνα από μετρημένα επεισόδια από συγκεκριμένα άτομα. Ειναι τόσο έντονα τα πλάνα που αν κάποιος δεν ήταν στην πορεία....θα τρομάξει!!! Οχι μόνο θα τρομάξει θα είναι και σίγουρος πως εμείς οι 30,000 κατεβαίνουμε στο δρόμο για να τα σπάσουμε ή πως καλά έκανε ο ειδ.φρουρός και πυροβόλισε...
Τελικά συνηδειτοποιώ οτι η ΤV κάνει πολύ καλά την δουλειά της γιατί ακούω από όλους τα ίδια!
Αν με ρωτάτε την γνώμη μου για αυτούς που σπάνε περιουσίες απλών ανθρώπων.....φυσικά και είναι εγκληματική ενέργεια
Αν με ρωτάτε την γνώμη μου για τη πράξη του πυροβολισμού....αυτή ειναι η χειρότερη
Η γνώμη μου για την ΤV παραμένει ίδια....κατευθύνει τον κόσμο!

Kαλημέραα
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό drMel » 03 Μαρ 2007, 15:48

Οταν γίνεσαι σαφής δεν υπάρχει περίπτωση παρεξήγησης.

Το θέμα της τηλεόρασης με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο και μιας και έφαγα 5.5 χρόνια δουλειάς σε αυτήν σου λέω να ξέρεις ότι τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα απο ότι και άν έχεις φανταστεί.

30,000 φοιτητές και δεν μπορείτε να κάνετε μια πορεία χωρίς κάποιοι εκτός της πορείας να τα σπάνε??? είστε 30000 και αυτοί καμια 100στη. Που είναι το αίσθημα δημοκρατίας που έχει το φοιτητικό κίνημα και οι περιβόητες περιφρουρήσεις???
Γιατι υποχρεώνετε την αστυνομία να επέμβει και να τα κάνει χειρότερα???

Γιατί δεν υπερασπίζεστε τις θέσει σας ειρηνικά και χωρίς παρατράγουδα??

Γιατί εκπροσωποί σας ξεκατινιάζονται στα κανάλια σαν ευέλπιδες πολιτικοί??


Σχετικά με το θέμα της πορείας (το άρθρο 16 δεν είναι???) νομίζω ότι έχουμε να κουβεντιάζουμε για μέρες σχετικά με το ορθόν ή όχι του νομοθετικού πλαισίου.
Απλά σου λέω ότι δωρεάν δημόσια παιδεία δεν υπάρχει ειδικά στην τριτοβάθμια, αφού απο κεί βγαίνεις στην παραγωγή. Και δεν θα έπρεπε να υπάρχει γιατί κοστίζει και το δημόσιο είναι και θα είναι ανίκανο να διαχειριστεί ένα τόσο περίπλοκο ζήτημα όσο η παιδεία, η υγεία, η ασφάλιση και άλλα πολλά. Βούρ στην ιδιωτική είναι η αποψή μου, πιο φθηνά θα σας κοστίζει και ίσως να αρχίσει και η Ελλάδα να παράγει επιστήμονες και τεχνίτες επιπέδου, όπως Αμερική.

Ακόμη και στο ανατολικό μπλόκ η ουσία της δημόσιας παιδείας δεν ήταν το δωρεάν για όλους αλλά ο έλεγχος της παιδείας και η χειραγώγηση της γνώσης πρός όφελος της νομενκλατούρας, η της τροϊκας ή γενικά του συστήματος του πολιτικού, το οποίο αφού κατέρευσε υποχρέωσε πυρηνικούς φυσικούς να γίνουν νταλικέρηδες και χημικούς να χορεύουν σε στριπτιζάδικα της Συγγρού.


Διαφωνώ και γώ με τα κακώς κείμενα της ελληνικής παιδείας και τα λούζομαι και γώ τώρα στα 37 μου που στην αναζήτηση μεταπτυχιακού αναγκάστηκα να πάω σε post του Ανοιχτού γιατί το ελληνικό δημόσιο θεωρεί το Msc του καλύτερου σχολείου στον κόσμο (κατα την γνώμη μου) στον τομέα του ισοδύναμο του πτυχίου της Παντείου.

Οταν αποφάσισα να σπουδάσω δεν μου δώθηκε κάν η ευκαιρία να δουλέψω ταυτόχρονα με τις σπουδές και αναγκάστηκα να πάω σε ξένο σχολείο.

τα υπόλοιπα απο κοντά, έτσι θα καταλάβεις ότι δεν είμαι του συστήματος.

Τώρα ερώτηση στον φίλο αστυνομικό,

κατανοώ τις θέσεις σας και την στάση του συναδέλφου σου που τρόμαξε και αναγκάστηκε να υπερασπίσει τον εαυτό του αλλά θα ήθελα και την αποψή σου στο θέμα ενός φοιτητή που βλέπει έντρομος μια διμοιρία ΜΑΤ να κατευθύνεται προς το μέρος του????
Αυτός πώς προασπίζεται και πώς υπερασπίζεται τον εαυτό του???


το glock βαράει κάτω απο τον νερό????
drMel
 

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό nntezan » 03 Μαρ 2007, 18:26

Θάταν πολύ όμορφα, αν οι κινητοποιήσεις γίνονταν για την "δωρεάν παιδεία". Ατυχώς όμως θεωρώ ότι γίνονται για άλλους λόγους που δεν έχουν καν αξία να αναφερθούν. Γιατί ακολουθουν κ΄ άλλοι 30.000 φοιτητές είναι η ερώτηση. Μάλλον απλή μου φαίνεται η απάντηση: ωραίος είναι κ΄ ο χαβαλές. Η πλάκα είναι ότι αυτοί που ζητούν τη δωρεάν παιδεία, δεν έχουν ιδέα τι στοιχίζει σε όσους ( ειδικά αυτή την "δωρεάν παιδεία" - την κατωχυρωμένη από το Σύνταγμα μάλιστα- που έχουμε τώρα) την πληρώνουν. Ρωτήστε με να σας πω για το γιό μου και πόσο μου στοχίζει το ότι δεν έχει παρακολουθήσει φέτος καθόλου τη σχολή του λόγω των καταλλείψεων. Πόσα χρόνια πρέπει να καθυστερήσει να τελειώσει, για να είναι ευχαριστημένοι αυτοί που ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ κάνουν αντιπολίτευση με τις πλάτες άλλων. Έτσι συμβαίνει συνέχεια. Μαγγανοπήγαδο η ιστορία. Κ΄ τόσα χρόνια με τόσους "αγώνες" τι κ΄πόσο έχει αλλάξει, μάλλον τίποτα κ΄σαν να μου φαίνεται ότι πάει προς τα πισω η ιστορία. Μήπως άραγε έτσι θέλουν γιατί έτσι τους βολεύει όλους ανεξαιρέτως? Εκτός από εμάς, που κάθε φορά πληρώνουμε τα σπασμένα, τα καμμένα, και την δωρεάν παιδεία. Εκτός από τα παιδιά που κάθε χρονιά τελειώνουν με λιγότερες γνώσεις κ΄παίρνουν χαρτιά με μικρή αξία. Κ΄ όσο για τον μαύρο τον αστυνομικό που πυροβόλησε, ας πούμε πολλά εναντίον του, βολεύει κ΄τους Κακαουνάκηδες αυτό. Να υπάρχει κάποιος που θα την πληρώσει, να ξεφουσκώσει πιο ομαλά κ΄ χωρίς κομματικές απώλειες κ΄ αυτός ο "αγώνας".
Άβαταρ μέλους
nntezan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Φεβ 2007, 18:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό forester » 04 Μαρ 2007, 20:28

drMel έγραψε:Τώρα ερώτηση στον φίλο αστυνομικό,

κατανοώ τις θέσεις σας και την στάση του συναδέλφου σου που τρόμαξε και αναγκάστηκε να υπερασπίσει τον εαυτό του αλλά θα ήθελα και την αποψή σου στο θέμα ενός φοιτητή που βλέπει έντρομος μια διμοιρία ΜΑΤ να κατευθύνεται προς το μέρος του????
Αυτός πώς προασπίζεται και πώς υπερασπίζεται τον εαυτό του???


το glock βαράει κάτω απο τον νερό????



καλά τα λες για τον άμοιρο φοιτητή....
ομως, ο ειδικός φρουρός είναι εκεί (και καθε αστυνομικός), όχι γιατί θέλει, αλλά γιατί πρέπει!!!
Η μόνη του επιλογή είναι ότι έγινε αστυνομικός, κι αυτό συνήθως λόγω βιοπορισμού, παρά σαν εκπλήρωση παιδικών ονείρων......
Δεν έχω υπόψη μου περιστατικό, όχι οτι δεν μπορεί να υφίσταται...., κατά το οποίο απρόκλητα και χωρίς αιτία, αστυνομικά όργανα να επιτέθηκαν σε κάποιον εκεί που καθότανε κι έπινε φραπέ....
Αντίθετα, σε άπειρες περιπτώσεις πλήθος που βλέπει ολιγομελές τμήμα ενστόλων, ή έναν και μόνον, έχει προβεί σε λιντσάρισμα πολλάκις.....
Προσωπικά, όταν ήμουν στην Ευελπίδων και κυκλοφορούσα -υποχρεωτικά- με στολή κατά την έξοδο ή την επιστροφή, υπήρξα θύμα εξύβρισης και απειλής ξυλοδαρμού στο Σύνταγμα και στην Ομόνια, πραγματικά στα καλά καθούμενα...
Μόνο όσες φορές ήμουν μόνος...
Αν ήμασταν 4-5 παρέα, καμιά κότα δε μιλούσε.... Ας μην μπορούσαμε εμείς να κάνουμε τίποτα παραπάνω από τις κότες, λόγω απειλής Στρατοδικείου εναντίον μας, ασχετα με το φταίξιμο.....
Πουτ@ν@ 7 ετία..... το χειρότερο που έκανε, είναι η αντιμετώπιση που κατάντησε να αντιμετωπίζει ο κάθε ένστολος, μετά από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας.....
Καταραμένα απωθημένα.......


Το glock ρίχνει και μέσα στο νερό, υποβρυχίως.
Το ίδιο κάνει και το ΜΡ-5 και το Μ-16, πιθανόν και άλλα όπλα δεν ξέρω όμως ποια....
Περιορισμοί στα παραπάνω: α. χωρίς σιγαστήρα
β. μέχρι 1 μέτρο κατω από το νερό.
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 04 Μαρ 2007, 21:17

Κρίμα μετά από τόσους αιώνες που ανακαλύφτηκε και εφαρμόστηκε η δημοκρατία να παίζει ακόμα ξύλο ο κόσμος και να υφίστανται όπλα και στρατοί. Κρίμα η ιστορία του ανθρώπινου γένους. Και λυπάμαι πραγματικά για ότι συμβαίνει στο βωμό δήθεν της παιδείας και της εξέλιξης του ανθρώπου. Ο κακόμοιρος...μόνο πίσω πάει τόσους αιώνες, ανάποδα από το χρόνο. Αντί να δώσουν γνώση στους φοιτητές να κάνουν τον κόσμο καλύτερο τους βάζουν στο πολιτικό παιχνίδι για να εξυπηρετήσουν κάποιοι τα συμφέροντά τους. Αυτό είναι το χειρότερο από όλα όσα μπορεί και έχει κάνει ο Ελληνας του σήμερα.....
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 04 Μαρ 2007, 23:04

drMel έγραψε:.......Το θέμα της τηλεόρασης με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο και μιας και έφαγα 5.5 χρόνια δουλειάς σε αυτήν σου λέω να ξέρεις ότι τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα απο ότι και άν έχεις φανταστεί.

30,000 φοιτητές και δεν μπορείτε να κάνετε μια πορεία χωρίς κάποιοι εκτός της πορείας να τα σπάνε??? είστε 30000 και αυτοί καμια 100στη. Που είναι το αίσθημα δημοκρατίας που έχει το φοιτητικό κίνημα και οι περιβόητες περιφρουρήσεις???
Γιατι υποχρεώνετε την αστυνομία να επέμβει και να τα κάνει χειρότερα???

Γιατί δεν υπερασπίζεστε τις θέσει σας ειρηνικά και χωρίς παρατράγουδα??....


Φιλε μου αυτο που με παραξενευει ειναι πως λες πως δουλεψες στην τηλεοραση και παρολα αυτα απορεις πως δεν μπορουν να προφυλαξουν οι φοιτητες ή οποιοδηποτε αλλη μια ειρηνικη πορεια …..θα επρεπε να ηξερες αν η δουλεια σου στην tv ηταν πανω στην ενημερωση …..αλλιως οκ καταλαβαινω ….σου /σας δινω εδω λοιπον ενα φωτογραφικο ντοκουμεντο και βγαλε / βγαλτε τα συμπερασματα σας απο που ξεκινουν τα επεισοδια και με ποιων την «χορηγια» και υποστηριξη
Εικόνα
Φιλικα παντα
Γιωργος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες